forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kabaret Folies Bergere
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 23/08/2018 : 23:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
"Neka vas istrgne iz vaše varljive sigurnosti, iz vaših osrednjih snova, iz vaših života koje proživljavate kroz druge!"...

Najpre naslovnica, a onda i ovakav početak.
Strip me je u startu oduvao...
Priča o ratu...velikom ratu, ali ispričana na tako fascinantan način.
Surovo i nemilosrdno, bez ulepšavanja i patetike, davanja uzvišenog smisla svom tom ludilu u koji su ljudi upali.
Ogoljeno, mračno, sa prikazom scena od koje se čitalac naježi, zažmuri, oseti neizmernu tugu...
Istovremeno priča o neizmernoj porodičnoj ljubavi koja je u pojedinim trenucima jača od smrti, o nadi da će svemu zlom doći kraj, da je izlaz i sreća ne samo u veri već i u običnim stvarima kakav je odlazak u čuveni Kabaret Folies Bergere (pa čak i za jednog sveštenika).
Nema nevinih, nema heroja, svi su samo zrno prašine u vihoru rata i smrti...
Ovo je obavezno za kolekciju.

10/10



Carpe diem
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 08/02/2021 : 09:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Pridružujem se ekipi koja je oduševljena ovim stripom, zbilja je odličan, brutalan, prljav i emotivan. Davno je ovo objavljeno, prije mog povratka stripu, tako da sam jako sretan što imam primjerak ovoga, hvala Markosu :)))))
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/02/2021 : 10:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Pridružujem se ekipi koja je oduševljena ovim stripom, zbilja je odličan, brutalan, prljav i emotivan. Davno je ovo objavljeno, prije mog povratka stripu, tako da sam jako sretan što imam primjerak ovoga, hvala Markosu :)))))



Nikako da dodje na red a bas mi se cita... Mozda da presecem Asteriksa ovim stripom jer sam uhvatio VC komplet da citam.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 06/09/2021 : 08:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Izgleda mocno.
jdnoga dana ako bude reprinta pa i mi smrtnici da procitamo...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/09/2021 : 09:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Došao je red i na Kabaret Folies Bergere drugi put i evo dojmova:

riječ je o još jednom Zidrouovom hitu u kojem je sjajno iskoristio svoju sklonost izmišljanju kombiniranju mračnih i krvavih detalja sa perverzijama. Kao cjelina me i nije impresionirao jer je temu "1. svjetski rat - pakao na Zemlji" već monopolizirao Tardi, a i brojni drugi pa mi se čini kao da Kabaretom nije rečeno ništa novo, bolje, pametnije.

Ali ti detalji, to mi je sjajno! Krtica koja izlazi iz krvave pičke, vojnik sjedi sa vlastitim crijevima prosutim u porciji, vojnik koji ostane stajati, rasnesene vilice, takve krvave scene se sjajno sljubljuju sa mirnijim, meditativnijim scenama Moneta koji crta lopoče, vojnika koji ne može umrijeti dok se ne sjeti zašto vrijedi živjeti, nadređenih koji bi streljali i Krista, Boga i Sotone koji se svađaju u glavi izludjela svećenika (kao Zagor i Helingen u Divovima dobra i zla!).

Sjajan mi je i početak kad kip vojnika oživi i krene nam pričati priču. Kraj je klasičan Zidrouovski, pop odlazi u kabare, nasmiješen, opet ispada kao da je seks osloboditelj od licemjerja i zala svijeta. Ili se to samo meni tako čini?

Crtež isto dobar, primjeren. Možda sam par puta imao problema sa razlikovanjem likova, ali mislim da to nije crtač kriv nego više to što ih ima puno na relativno malo stranica pa treba čitati koncentrirano.

Kažem, sve mi se to svidjelo, samo na kraju imam dojam da je sve to radi fore, da smisao stripa i nije toliko osuditi, dati sliku WWI koliko dati mašti na volju, napraviti jenu ovaku opaku mišanciju u kojoj dokoni čitatelj može uživati. Nema tu one iskrenosti koja se osjeća kod Tardija (koji je dosadniji) ili Gipija (koji je zbunjeniji).
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 27/11/2023 : 11:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Dosta mučan strip. Sa jedne strane prolivena crijeva, iscepane genitalije, ruke i noge na sve strane, smrad u rovovima, štakori iz vagine...a sa druge stari Monet u idiličnom okruženju crta svoje lokvanje.
Najbolji je dio sa kćeri streljanog židovskog vojnika. Tek kad je shvatio zašto živi, mogao je umrijeti.Dio sa karikaturom kad dolaze uhapsit autora a stariji vojnik preuzima krivnju umjesto njega isto ok. Kraj nekako pozizivan jer barem je netko uspio doći do Kabareta.
Likovi su ok ali strip je relativno kratak i treba bit dobro koncentriran kod čitanja.

Sad se treba natjerati pročitat i Tardijev strip sa istom tematikom, ali kad je on u pitanju to je uvijek muka.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000