forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kojim stripovima se nadate u Fibrinom izdanju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 91

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 28/01/2019 : 18:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Stoga sam odlučio posvetiti se samo Fibri, dao sam sebi dvije godine vremena da pokušam živjeti samo od Fibre, bez posla sa strane. Ako bude išlo, super...



Čestitam na energiji, entuzijazmu i hrabroj odluci!
Samo naprijed s osmijehom u neizvjesnost!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/01/2019 : 21:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Slažem se sa J.K.J.B. i Kriminal, bezobrazno dobri stripovi, još pogotovo Jerome koji ima fantastičnu cjenu i dalje čubi na skladištu. :(
Baš šteta...
Marko, znam da si rekao da će Jerome ići dalje. Možda nešto okvirno tipa ove godine, ili ne još ove godine?


Ne da mi se odgovarati svakome posebno, ali više manje ništa od ovoga što tražite neće izaći u naredne dvije godine. Što se Jeromea tiče, nisam više baš siguran u to. Naime, uskoro prestajem raditi u tvrtci u kojoj radim zadnjih 20 godina kao programer, projekt na kojem sam radio se gasi i praktički ostajem bez posla. Naravno, ja lako mogu naći neki drugi posao u struci, ali onda se postavlja pitanje što s Fibrom, jer ću onda imati puno, puno manje vremena za Fibru nego sada. Stoga sam odlučio posvetiti se samo Fibri, dao sam sebi dvije godine vremena da pokušam živjeti samo od Fibre, bez posla sa strane. Ako bude išlo, super, ako ne bude išlo, vraćam se programiranju. Ali, to onda znači da projekti koji sigurno donose gubitak neće moći biti tako brojni kao do sada. Samim tim ću vidjeti onda što još s Jeromeom.


Marko, kao prvo - hvala ti na odgovoru za sve nas ... i entuzijaste i frikove ... i još iznenađenje da i ti čitaš ovo: želje koje se očekuju od tebe i Fibre
Znaš, ziher sam da me se ni ne sječaš jer se osobno nikamo ni ne guram ... ali svaki puta kada sam te nešto kratko pitao - uvijek si mi jasno odgovorio, a ja to cijenim
Ovo što si do sada uradio sa Fibrom je velika stvar, baš ono: VELIKA STVAR ... moj respect i poštovanje zbog toga već imaš, znadem i sam kolika je to bila žrtva i oduzimanje i ... ljubav
Tvoj doprinos nikada neće ni biti ocijenjen u nekoj mjeri koja i je
Ljubav prema nećemu ili nekome što ili koga volimo ... to nem je pokretać ... i jedini smisao ... odricanje zbog te ljubavi
Čuj, mi i jesmo frikovi, jesmo obožavatelji i zato i imamo želje, volimo te jebene stripove, volimo Fibru ... uradio si za nas u izdavaštvu više nego išta na ovim područjima i okolini, dao si nam naše želje, to treba i priznati ... i poštovati
Ali prvenstveno: misli na sebe po tom pitanju ... ako se za sebe pobrineš prvo tada če funkcionirati i ostalo, pa i Fibra - princip onoga kome ćeš prvo dati masku za kisik ako dođe do havarije u avionu: sebi ili djetetu pokraj ... ali mislim da si ovo skužio ;o))

Toliko ... nemam šta više dodati nego ono otrcano vezano za poštovanje





Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/01/2019 : 21:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva
Ovo što si do sada uradio sa Fibrom je velika stvar, baš ono: VELIKA STVAR ... moj respect i poštovanje zbog toga već imaš, znadem i sam kolika je to bila žrtva i oduzimanje i ... ljubav
Tvoj doprinos nikada neće ni biti ocijenjen u nekoj mjeri koja i je
Ljubav prema nećemu ili nekome što ili koga volimo ... to nem je pokretać ... i jedini smisao ... odricanje zbog te ljubavi
Čuj, mi i jesmo frikovi, jesmo obožavatelji i zato i imamo želje, volimo te jebene stripove, volimo Fibru ... uradio si za nas u izdavaštvu više nego išta na ovim područjima i okolini, dao si nam naše želje, to treba i priznati ... i poštovati
Ali prvenstveno: misli na sebe po tom pitanju ... ako se za sebe pobrineš prvo tada če funkcionirati i ostalo, pa i Fibra - princip onoga kome ćeš prvo dati masku za kisik ako dođe do havarije u avionu: sebi ili djetetu pokraj ... ali mislim da si ovo skužio ;o))

Toliko ... nemam šta više dodati nego ono otrcano vezano za poštovanje




Lijepo rečeno! Nuff said!

Držimo palčeve da se san/bajka ne prekine. Jer ovo dosad je bilo nešto nestvarno za cijelu regiju.

+1



P.S. Ipak dodao bih i ovo. Tvoj stav je bio i jeste da objavljuješ stripove koje voliš i koji se tebi sviđaju.

Po mom mišljenju u redu je objavljivati i komercijalnije, manje umjetnički kvalitetne naslove ako to omogućuje objavljivanje ovih drugih kvalitetnijih, ali manje komercijalnih naslova.

Edited by - Peyo on 28/01/2019 21:51:05
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/01/2019 : 07:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Bit će to ok, vjerujem da je Fibra održiva.
Što se tiče komercijale i mojih stavova, oni se neće puno mijenjati. Ja ću i dalje objavljivati stripove koji mi se sviđaju, ali ne previše onih koji će sigurno donositi minus. Nemam ništa protiv kvalitetne komercijale, i do sada sam je objavljivao (ne znam, Gospodari ječma, Pogrebnik, Džin, itd itd), samo mi se mora svidjeti...

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/01/2019 : 10:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Slažem se sa J.K.J.B. i Kriminal, bezobrazno dobri stripovi, još pogotovo Jerome koji ima fantastičnu cjenu i dalje čubi na skladištu. :(
Baš šteta...
Marko, znam da si rekao da će Jerome ići dalje. Možda nešto okvirno tipa ove godine, ili ne još ove godine?



Ne da mi se odgovarati svakome posebno, ali više manje ništa od ovoga što tražite neće izaći u naredne dvije godine. Što se Jeromea tiče, nisam više baš siguran u to. Naime, uskoro prestajem raditi u tvrtci u kojoj radim zadnjih 20 godina kao programer, projekt na kojem sam radio se gasi i praktički ostajem bez posla. Naravno, ja lako mogu naći neki drugi posao u struci, ali onda se postavlja pitanje što s Fibrom, jer ću onda imati puno, puno manje vremena za Fibru nego sada. Stoga sam odlučio posvetiti se samo Fibri, dao sam sebi dvije godine vremena da pokušam živjeti samo od Fibre, bez posla sa strane. Ako bude išlo, super, ako ne bude išlo, vraćam se programiranju. Ali, to onda znači da projekti koji sigurno donose gubitak neće moći biti tako brojni kao do sada. Samim tim ću vidjeti onda što još s Jeromeom.



Hvala na iscrpnom odgovoru, zapravo sam očekivao da ćeš reći da si kompletno odustao od Jerome-a zbog loše prodaje. Ali ajde i sićušna nada je zadovoljavajuća

Sretno sa 100% Fibra odlukom!!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/01/2019 : 11:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kako se bajke prodaju? Sritno sa fibrom!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/01/2019 : 13:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Marko, jel i Bosonogi Gen spada u te koji imaju neizvesnu budućnost zbog prodaje?
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 29/01/2019 : 14:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Podrska Fibri! Najbolja podrska ce biti da nastavimo kupovati Markova izdanja. Samo naprijed dalje!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/01/2019 : 14:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, nisam jos nista odlučio. Vidjet ću kako će proći ova prva solo godina. S tim da će se gen 1 i 2 uskoro rasprodati, nije to toliko losa prodaja, osim sto mu je trebalo 7-8 godina...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/01/2019 : 14:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Kako se bajke prodaju? Sritno sa fibrom!


Nije neka sreća, ali to moram završiti, tu nema prekidanja.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 29/01/2019 : 15:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by lwood

Kako se bajke prodaju? Sritno sa fibrom!


Nije neka sreća, ali to moram završiti, tu nema prekidanja.


Drago mi je što Bajke idu dalje. Po meni, najbolje od američkog stripa, barem od ovoga što je Fibra izdala.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/01/2019 : 16:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Mene isto ugodno iznenadile. Za opustiti mozak. Koliko ih još ima izać?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/01/2019 : 16:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Mene isto ugodno iznenadile. Za opustiti mozak. Koliko ih još ima izać?



8, 15 sveukupno.
I to je glavni serijal, ima još spinofova ali pretpostavljam da od toga niš zasada.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 29/01/2019 : 20:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Volija bih vidit na našem jeziku nešto od Mikea Careya, Lucifer i Unwritten su možda malo poduži serijali ali možda bi moga proć jednopuc God save the Queen. I stvarno bi volija da to Fibra odradi jer mislim da bi svi ostali sfušerili prijevod.

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 30/01/2019 : 14:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Volio bih da Fibra izda Vranu. Imam nekoliko izdanja, ali dobro bi bilo to imati (pročitati) i na hrvatskom.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 31/01/2019 : 11:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Stoga sam odlučio posvetiti se samo Fibri, dao sam sebi dvije godine vremena da pokušam živjeti samo od Fibre, bez posla sa strane.



Evo trenutka da se neki prethodni stavovi revidiraju.

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Manny
U knjižari u Novom Sadu gde kupujem i knjige i stripove, Fibrini naslovi stoje normalno rame uz rame sa drugim naslovima, i s obzirom koliko sam često tamo, mogu da potvrdim da (šira) "domaća" publika nema problema sa njima.
No, ako je to već problem, onda "strani" izdavač može da postane "domaći". Niko ne brani Fibri da otvori tvrtku u Srbiji, i da uz male korekcije na prevodu, distribuira svoja izdanja kao "domaća". Evo javljam se da volonterski pomognem taj poduhvat. Isto to bi mogao i trebao da uradi i neki izdavač iz Srbije u Hrvatskoj.


To što govoriš ima smisla, naravno, s poslovne strane gledajući. Uostalom, nije to ništa posebno novo, veliki su izdavači to i napravili, i Algoritam i VBZ i još poneki. Ali, da ja gledam Fibru s poslovne strane... nikad je ne bi otvorio, a kamoli otvorio Fibru 2 u Srbiji.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/01/2019 : 12:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma, ne znam baš.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/01/2019 : 12:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

Volio bih da Fibra izda Vranu. Imam nekoliko izdanja, ali dobro bi bilo to imati (pročitati) i na hrvatskom.

Ima nas jos, stripcina ipo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 31/01/2019 : 12:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by bisley

Volio bih da Fibra izda Vranu. Imam nekoliko izdanja, ali dobro bi bilo to imati (pročitati) i na hrvatskom.

Ima nas jos, stripcina ipo.


Ima nas, ima. Samo, koliko pamtim, mislim da je Marko
rekao da za to nema neke sanse.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 31/01/2019 : 14:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ne da mi se odgovarati svakome posebno, ali više manje ništa od ovoga što tražite neće izaći u naredne dvije godine. Što se Jeromea tiče, nisam više baš siguran u to. Naime, uskoro prestajem raditi u tvrtci u kojoj radim zadnjih 20 godina kao programer, projekt na kojem sam radio se gasi i praktički ostajem bez posla. Naravno, ja lako mogu naći neki drugi posao u struci, ali onda se postavlja pitanje što s Fibrom, jer ću onda imati puno, puno manje vremena za Fibru nego sada. Stoga sam odlučio posvetiti se samo Fibri, dao sam sebi dvije godine vremena da pokušam živjeti samo od Fibre, bez posla sa strane. Ako bude išlo, super, ako ne bude išlo, vraćam se programiranju. Ali, to onda znači da projekti koji sigurno donose gubitak neće moći biti tako brojni kao do sada. Samim tim ću vidjeti onda što još s Jeromeom.



Jesi li razmišljao o freelancingu ili tako nešto? Radiš kao programer preko raznih internetskih servisa za strane klijente. Lova može biti više nego odlična, a s druge strane zadržavaš fleksibilnost (sam si određuješ kada, koliko i kojim tempom ćeš programirati) :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/01/2019 : 14:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma znam, par mojih frendova radi na toptalu. To je super plaćeno, ako si dobar, ali je vrlo time consuming. Radije ne, ako ne moram.

Trouble will find me
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 31/01/2019 : 16:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Vjerujem da je sve do prije dvije-tri godine razmišljati o Fibri kao jedinom poslu bilo znanstvena fantastika, pa nakon što to ostvariš slijedi i onaj zadnji nedosanjani san - zapošljavanje domaćih autora :)

Još kad bi ova parazitska država malo snizila poreze za privatnike, di bi bio kraj.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 31/01/2019 : 17:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Vjerujem da je sve do prije dvije-tri godine razmišljati o Fibri kao jedinom poslu bilo znanstvena fantastika, pa nakon što to ostvariš slijedi i onaj zadnji nedosanjani san - zapošljavanje domaćih autora :)

Još kad bi ova parazitska država malo snizila poreze za privatnike, di bi bio kraj.



Ubijaju gdje god mogu, bar u mojoj branši (građevina).
Sigurno nije bolje niti u izdavaštvu a trebalo bi.
Nadajmo se boljem u nadi je spas.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/01/2019 : 17:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sad me dočekao još jedan nonsens ove naše države, pa ajde da podijelim...
Dakle, svi znate priču s Algoritmom, mi smo im dali robu, oni prodali, mi im ispostavili račune, oni nikad nisu platili.
I sad, na te račune smo mi platili 5% PDVa i porez na dobit 20%. Oni su u međuvremenu otišli u stečaj, firma je likvidirana i to je gejm over. Nema novaca, nema robe. Međutim, u mojim se poslovnim knjigama još uvijek vuče taj njihov dug prema nama. I kažem ja računovotkinji, daj makni mi to da ne gledam, samo se nerviram svaki put kad vidim koliko su me zajebali. I ona kaže, nema problema, otpisat ćemo to. Samo, znaj da ti to ide u dobit? Kakvu dobit!? Pa to je porezno nepriznat trošak, dakle, to će ti ući u ovogodišnju dobit i na taj ćeš iznos PONOVO platiti porez na dobit. Jer država smatra da nisam poduzeo sve što sam mogao da naplatim taj dug.

Uglavnom, suma sumarum - algoritam nas je pokrao, a mi smo zato morali platiti ukupno 43% poreza "na dobit".

Trouble will find me
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 31/01/2019 : 17:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Ništa čudno za zemlju u kojoj ministar financija povećanje broja paušalnih obrta smatra problemom koji treba "riješiti".

https://prviplan.hr/financije/maric-najavio-promjene-u-poreznom-tretmanu-pausalista-i-slobodnjaka/

Go kneel and weep
Go to Top of Page
Page: of 91 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000