forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kojim stripovima se nadate u Fibrinom izdanju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 91

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 31/01/2019 : 19:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Ništa čudno za zemlju u kojoj ministar financija povećanje broja paušalnih obrta smatra problemom koji treba "riješiti".

https://prviplan.hr/financije/maric-najavio-promjene-u-poreznom-tretmanu-pausalista-i-slobodnjaka/

tu je problem s tim što dosta obrtnika iskorištava to što se prvu godinu obrta ne plaća porez. Držiš obrt otvoren godinu dana, zatvoriš i ponovo otvoriš na drugog člana obitelji i opet imaš godinu dana bez poreza i tako može u nedogled. Ali ovo je žešći offtopic tako da neću više o tome.

Beware the Jabberwock, my son!

Edited by - shalilo6 on 31/01/2019 19:29:59
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2019 : 01:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Ništa čudno za zemlju u kojoj ministar financija povećanje broja paušalnih obrta smatra problemom koji treba "riješiti".

https://prviplan.hr/financije/maric-najavio-promjene-u-poreznom-tretmanu-pausalista-i-slobodnjaka/



Citat iz prilozenog clanka:
"IT stručnjaci, naime, umjesto da za plaću rade za neku od domaćih firmi, otvaraju vlastite obrte i rade za strana poduzeća. Tako postaju jeftina radna snaga za strance iako žive u Hrvatskoj."

Ako mogu komentirati ovaj dio s jeftinom radnom snagom. Ako pogledate Americke i Australske oglase za posao u zadnjih godinu-dvije da se primjetiti porast oglasa u kojima se mogucnost rada u uredu navodi kao plus, a ne kao nesto standardno. Samim time vise nemamo situaciju da poslodavac razmislja kako nekome u stranoj drzavi s nizim primanjima ponuditi placu nesto vecu od primanja za rad u drzavi u kojoj borave (iz koje dolaze) vec gleda kako privuci kvalitetnu radnu snagu bez obzira od kuda ista dolazi. Dakle, radi se o privlacenju kvalitetne radne snage, a ne jeftinije. S obzirom na argumente koji su navedeni u clanku, tu je glavni razlog najave ministra o povecanju poreza. Naravno to je pogled iz Hrvatske vjecno socijalisticke perspektive. Nije problem to sto su radnici u Hrvatskoj preoptereceni porezima, vec to sto oni koji rade za poslodavce iz drugih zemalja placaju manje poreze u Hrvatskoj.

Iz prve ruke, iz perspektive stranaca koji su se spletom okolnosti doselili u Hrvatsku a da su prije radili u domcilnim zemljama iz kojih dolaze to izgleda otprilike ovako:
Doma u Australiji su moj rad oporezovali cca 20-30 posto. Kad sam se zaposlio u Hrvatskoj firmi drzava mi je uzela 50-60 posto. To je abnormalno. Ako radim iz Hrvatske za stranu firmu preko pausalnog obrta ili firme placam normalan porez Hrvatskoj oko 20-30 posto kao kad sam bio doma.

Iz perspektive naseg misnistra i dobrog dijela Hrvata, to izgleda:
Moja netto placa je kolika je. Mislim da je premala za moje potrebe. Nemam uopce osjecaj koliko zapravo moj poslodavac u Hrvatskoj placa davanja na moju placu i da je to za mnoge zapadne zemlje abnormalno visoko, a pogotovo za javnu uslugu koju dobivam za tolike novce.

Kao posljedica toga ce mnogi koji sada zive, trose i placaju poreze u Hrvatskoj, kada se povecaju davanja u nekom trenu odustati od rada iz Hrvatske i odseliti negdje gdje nece placati tolike poreze.

U danasnje vrijeme, staviti IT i jeftinu radnu snagu u istu recenicu je po meni zesci nonsense.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 01/02/2019 : 09:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
Najveći je problem što je većina zakona napravljena strogo - da se kazni nekoga kako ne bi iskoristavao sustav.

Ovo što Markos priča. do toga je došlo - jer su si ljudi međusobnu izdavali fejk fakture kako bi si namještali prihode i dobit. I onda to otpisivali bez posljedica. Pa je država umjesto da to rješi na način da kazni te koji to radi, rekla ok, svi ako otpisujete, to vam je dobit i jebite se.

Sve probleme rješavamo klasičnim broadcasting zakonima.

Umjesto da kaćanjavamo one koje trebamo, otežavamo svima poslovanje.

There can be only one, me!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/02/2019 : 18:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Ne da mi se odgovarati svakome posebno, ali više manje ništa od ovoga što tražite neće izaći u naredne dvije godine. Što se Jeromea tiče, nisam više baš siguran u to. Naime, uskoro prestajem raditi u tvrtci u kojoj radim zadnjih 20 godina kao programer, projekt na kojem sam radio se gasi i praktički ostajem bez posla. Naravno, ja lako mogu naći neki drugi posao u struci, ali onda se postavlja pitanje što s Fibrom, jer ću onda imati puno, puno manje vremena za Fibru nego sada. Stoga sam odlučio posvetiti se samo Fibri, dao sam sebi dvije godine vremena da pokušam živjeti samo od Fibre, bez posla sa strane. Ako bude išlo, super, ako ne bude išlo, vraćam se programiranju. Ali, to onda znači da projekti koji sigurno donose gubitak neće moći biti tako brojni kao do sada. Samim tim ću vidjeti onda što još s Jeromeom.


ima već neko vreme da sam čuo da napuštaš programerski posao (u stvari,čuo sam da si već napustio) i da se posvećuješ samo Fibri - najiskrenije se nadam da ćeš uspeti da od izdavaštva lepo (da ne kažem normalno) živiš, i da će nam Fibra dugo trajati - pa da je jednog dana možda predaš u ruke Niki (ili zetu),kad ti svega bude bio pun kufer.

Sa druge strane,u trenutku kad sam saznao za tu vest,pomislio sam ovo što kažeš - sa obzirom da sada 100% živiš od izdavaštva,više nećeš smeti da ulaziš u rizičnije projekte.
Al se ipak nadam da ćeš barem završiti započeto,te jednoga dana u ne toliko dalekoj budućnosti objaviti i petu knjigu Žeroma Bloša.

A Ralfa Azama,ako bude,bude.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/02/2019 : 14:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

Najveći je problem što je većina zakona napravljena strogo - da se kazni nekoga kako ne bi iskoristavao sustav.

Ovo što Markos priča. do toga je došlo - jer su si ljudi međusobnu izdavali fejk fakture kako bi si namještali prihode i dobit. I onda to otpisivali bez posljedica. Pa je država umjesto da to rješi na način da kazni te koji to radi, rekla ok, svi ako otpisujete, to vam je dobit i jebite se.

Sve probleme rješavamo klasičnim broadcasting zakonima.

Umjesto da kaćanjavamo one koje trebamo, otežavamo svima poslovanje.



Kad na ovo jos dodas efekt da prestrogim i/ili nemogucim zakonima prakticki tjeras ljude da idu preko veze, ispada da namjerno potices korupciju.

I tako X godina pa racunaj multiplikativni faktor.

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/02/2019 : 11:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Markose, znam da ćeš se sad rjeđe upuštati u rizične projekte, ali stvarno me zanima ima li ikakve šanse da izdaš Zerocalcarea? Lavirintu se očito ne isplati, sudeći po tempu, možda bi u formi integrala bolje išao?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/02/2019 : 13:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Uzeo ga je jedan drugi hrvatski izdavač.

Trouble will find me
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/02/2019 : 13:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Koliko god mi je drago što će napokon biti objavljen opet me strah zbog prijevoda. Djole je odradio odličan posao u Lavirintovom izdanju, sumnjam da netko može bolje.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/02/2019 : 14:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kao prvo, Zerocalcare teško da je rizičan projekt, jer za jako dobre stripove nikad nema zime, oni će se prodati prije ili kasnije.
Kao drugo, mislim da kod Lavirinta nije problem isplativosti nego organizacije.
Kao treće, uvijek može bolje. Djole je napravio odličan posao, ali vjerujem da bi on sam danas, nakon godinu-dvije pauze, kad pogleda svoj prijevod, našao bar jednu stvar koju bi mogao bolje riješiti...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/02/2019 : 15:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Kao prvo, Zerocalcare teško da je rizičan projekt, jer za jako dobre stripove nikad nema zime, oni će se prodati prije ili kasnije.
Kao drugo, mislim da kod Lavirinta nije problem isplativosti nego organizacije.
Kao treće, uvijek može bolje. Djole je napravio odličan posao, ali vjerujem da bi on sam danas, nakon godinu-dvije pauze, kad pogleda svoj prijevod, našao bar jednu stvar koju bi mogao bolje riješiti...



Mislio sam da je rizičan jer je Ratman propao kod nas. Zerocalcare je bolji i potpuniji strip (sudim po pročitanom), ali mislim da nije baš zicer za rasprodaju. Volio bih da griješim.

Kad smo kod toga, ima li ikakve šanse da netko otkupi Ratmana?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/02/2019 : 16:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Uzeo ga je jedan drugi hrvatski izdavač.


Voleo bih da ima malo više kolegijalnosti u strip biznisu. Moglo je to i drugačije da se uradi.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/02/2019 : 17:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Markos

Uzeo ga je jedan drugi hrvatski izdavač.


Voleo bih da ima malo više kolegijalnosti u strip biznisu. Moglo je to i drugačije da se uradi.


Kako?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/02/2019 : 17:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Kad smo kod toga, ima li ikakve šanse da netko otkupi Ratmana?


Ne znam, cisto sumnjam.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/02/2019 : 19:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

[quote][i]
Kad smo kod toga, ima li ikakve šanse da netko otkupi Ratmana?


Šta ti se sviđa kod tog stripa? Meni nikako nije legao. Mislim da je tu humor glavni adut, ako sam dobro shvatio?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/02/2019 : 19:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Šta ti se sviđa kod tog stripa? Meni nikako nije legao. Mislim da je tu humor glavni adut, ako sam dobro shvatio?



Sjeo mi je humor samo tako. Ako si čitao i nije ti smiješno, nemam ti što puno objašnjavati. Pop kulturne reference (sjajna mi je, recimo, epizoda kad svi muškarci na Titanicu polude za lutkom na napuhavanje) i humor koji mi leži, plus što Ortolani u Ratmanu priča stvarno kompleksne priče. Puno je tu parodiranja poznatih filmova i superjunaka (Ortolani obožava Kirbija), ali ipak Ratman nije samo to. Ortolani je talentiran pripovjedač i odličan crtač.

Imam dojam da bi se tebi svidjele priče o tajnom timu i kasnije klon saga, ako ti prve nisu sjele. To su (začuđujuće) kompleksne superjunačke priče, s meni odličnim humorom.

Edit: Ovakve fore su mi presmiješne, recimo, a Ratman ih je pun (ovo je s Fibrinog previewa):



Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 10/02/2019 19:30:16
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/02/2019 : 19:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Meni isto tako uopće nije smiješan, ali dobro, nije sve za svakoga.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/02/2019 : 19:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Meni isto tako uopće nije smiješan, ali dobro, nije sve za svakoga.


Inače sam veliki ljubitelj humora u svakom obliku, ali ovo valjda nije za mene. Imao sam neki osjećaj da ovo neće proći kod ljudi, ali nisam htio baksuzirati...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/02/2019 : 19:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čak kupio svih 7-8 epizoda od Fibre i jedva sam pročitao prva dva broja.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/02/2019 : 20:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Markos

Uzeo ga je jedan drugi hrvatski izdavač.


Voleo bih da ima malo više kolegijalnosti u strip biznisu. Moglo je to i drugačije da se uradi.


Kako?


Pa ti bi sigurno barem prvo popričao s Dekarom...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/02/2019 : 22:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ja sam čak kupio svih 7-8 epizoda od Fibre i jedva sam pročitao prva dva broja.



Savjetovao bih ti da procitas i ostale, ako nista drugo zbog price ako vec humor ne ide. Ali kako je on u sustini superherojski strip mozda steta truda.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/02/2019 : 22:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nema šanse, strip me odbija na svakoj mogućoj razini, ne samo na humoru.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/02/2019 : 22:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Inače sam veliki ljubitelj humora u svakom obliku, ali ovo valjda nije za mene. Imao sam neki osjećaj da ovo neće proći kod ljudi, ali nisam htio baksuzirati...



Kakav humor inače voliš? Može i na primjeru nekog stripa. Meni je Ratman nemjerljivo smješniji od Alana Forda, recimo.

Još par scena koje su me nasmijale (a u kasnijim brojevima postaje sve bolji):




Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/02/2019 : 22:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
Pa ti bi sigurno barem prvo popričao s Dekarom...


Ha:) Evo aktulna priča na tu temu: bio sam sad u Angoulemeu s Acom i pričam mu kako sam tih dana dobio ponudu jednog stranog izdavača da bi oni htjeli prekinuti suradnju s prijašnjim izdavačem u Hrvatskoj i da bi htjeli da taj serijal preuzme Fibra. I sad se ja nećkam, govorim Aci, meni to nije baš u redu, kao da se nekome nešto otima, da moram pitati tog domaćeg izdavača što oni misle itd itd, a Aco će na to: "Ti nisi normalan. Pa bi li tebe oni pitali?"
I baš sa danas pričao s tim domaćim izdavačem o tome i njemu je to ok, tako da ću ja to izgleda ipak preuzeti. (Ne, Anto i Supermarče, nije Usagi)

Ali da, to sam ja, generalno ljudi nemaju takvih obzira u poslu.

No, s druge strane, npr. Dekara je djelomično kriv što ja ne radim Zerocalcarea u Hrvatskoj, jer je jednom davno kad smo pričali rekao da je kupio prava za cijelu ex-Yu. Samo što se on tada šalio, a ja sam to shvatio ozbiljno i jednostavno to prekrižio iz ikakvih planova:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/02/2019 : 23:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


I baš sa danas pričao s tim domaćim izdavačem o tome i njemu je to ok, tako da ću ja to izgleda ipak preuzeti. (Ne, Anto i Supermarče, nije Usagi)


Usagija za sada sasvim lepo izdaje Slaven - ne kažem da ne bih više voleo da si ti to uzeo,ali dobro je i ovako.

Nadam se da je taj strip jedan od ovih:
Linkoln
Linkoln
Linkoln
Linkoln

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/02/2019 : 23:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
eventualno Murena.
edit:nadam se da nije Grad greha.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/02/2019 23:06:11
Go to Top of Page
Page: of 91 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.4 seconds. Snitz Forums 2000