forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Game Boy
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 28/04/2015 : 14:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Pika li ko još uvek osim mene?

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/04/2015 : 14:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ja bi al neman.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 28/04/2015 : 17:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Probaj potražiti na buvljacima, zna ih tamo biti.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 28/04/2015 : 17:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Samo Xbox 360...
Mada je u planu nabavka PS4.

Carpe diem
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 29/04/2015 : 18:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Igrao sam par puta, ali mi nije nesta posebno.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 29/04/2015 : 20:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Igrao sam par puta, ali mi nije nesta posebno.


Koje si godište?
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 29/04/2015 : 23:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Igrao sam par puta, ali mi nije nesta posebno.


Koje si godište?



86.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 30/04/2015 : 00:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Pika li ko još uvek osim mene?



Downloadaš emulator

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 05/05/2015 : 11:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Igrao sam par puta, ali mi nije nesta posebno.


Koje si godište?



86.


Kako se onda sećaš Titovog vremena?
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 05/05/2015 : 22:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Igrao sam par puta, ali mi nije nesta posebno.


Koje si godište?



86.


Kako se onda sećaš Titovog vremena?



Kako je bilo vrijeme, misliš? Mnogo ljepše nego ovo današnje, iako sam se rodio tek 86. nije bilo teško zaključiti u kojem vremenu nam je bilo bolje. Otac mi je imao veliku platu, mati je radila kod kuće, baba i djed svoje poslove u bašti - sve je bilo opušteno i smireno a ne kao danas svi napeti. Bila je harmonija za to vrijeme - jeste da sam je bio kriminalac kao dijete, al hajd...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/05/2015 : 10:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
86.-godište?
juga se raspala prije nego si krenija u prvi osnovne

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/05/2015 : 10:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
koje si ti godište sergej?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 16/05/2015 : 12:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
'77
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 22/04/2019 : 10:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
https://www.telegram.hr/fotogalerije/biznis-tech/prije-tocno-30-godina-svijet-je-prvi-put-vidio-game-boy-evo-male-povijesti-legendarne-konzole/
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 22/04/2019 : 18:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Nintendo je uvijek bio najbolji kad su u pitanju handheld konzole- sinonim za casual gaming. Još se sjećam kad sam prvi put igrao pokemone na gameboyu i kasnije naprednijoj color varijanti. Međutim, danas je mnogo bolje iskustvo igrati na 3ds-u, gdje postoji virtual console za gotovo sve vrhunske retro igre, nedavno sam igrao Zelda: Links Awakening.
Go to Top of Page

djoxi
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/05/2019

Posted - 10/05/2019 : 21:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send djoxi a Private Message  Reply with Quote
Imam Game Boy color i par igrica (Pokemon yellow, Smurfs nightmare, WWE, Pokemon TCG), sada planiram još koju da uzmem, Super Mario World pre svega.

Jesen prode, ja se ne oženi
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/05/2019 : 10:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja se sjećam da kad sam išao u osnovnu školu i ekipa mi spomenula da postoji nintendov gameboy i da ima prave igre, a ne kao lcd igre iz Dasha i sično...nisam im vjerovao.
Baš mi je bilo nevjerojatno da tako nešto može postojati. Poslije ga je prijatelj iz razreda dobio pa mi ga je posuđivao više puta :)
BTW ja se palim na prijenosne konzole pa tako imam: jedan onaj prvi GBA, jedan isti takav samo moddan sa ekranom sa pozadinskim osvjetljenjem (ovog sam masno platio jer su ti ekrani rijetki, i većinom samo ekran košta 100+$), DS lite, DSi XL, 2xN3DS Xl oba moddana ali samo jedan ima piratske igre, jednu PS Vitu sa Oled ekranom, jednu moddanu sa LCD ekranom i moddani PSTV (Vit koja se priključuje na TV). Imam i moddani PSP slim (2000). Za Nintendove konzole imam razno-razne flash kartice i linkere.
U jednom trenu sam imao 5 različitih 3DS-a pa skužio da ne znam što ću s njima pa prodao...ali da, malo sam bolestan na te konzole :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 20/05/2019 11:00:17
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 23/05/2019 : 09:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja se sjećam da kad sam išao u osnovnu školu i ekipa mi spomenula da postoji nintendov gameboy i da ima prave igre, a ne kao lcd igre iz Dasha i sično...nisam im vjerovao.
Baš mi je bilo nevjerojatno da tako nešto može postojati. Poslije ga je prijatelj iz razreda dobio pa mi ga je posuđivao više puta :)
BTW ja se palim na prijenosne konzole pa tako imam: jedan onaj prvi GBA, jedan isti takav samo moddan sa ekranom sa pozadinskim osvjetljenjem (ovog sam masno platio jer su ti ekrani rijetki, i većinom samo ekran košta 100+$), DS lite, DSi XL, 2xN3DS Xl oba moddana ali samo jedan ima piratske igre, jednu PS Vitu sa Oled ekranom, jednu moddanu sa LCD ekranom i moddani PSTV (Vit koja se priključuje na TV). Imam i moddani PSP slim (2000). Za Nintendove konzole imam razno-razne flash kartice i linkere.
U jednom trenu sam imao 5 različitih 3DS-a pa skužio da ne znam što ću s njima pa prodao...ali da, malo sam bolestan na te konzole :D


Switch ništa? Što se tiče GBA, tko hoće kvalitetan ekran s backlightom, a ne želi raditi hardverske modifikacije, mora tražiti GBA SP AGS 101 model. Da, rijetki su, pogotovo u EU, na njuškalu se nedavno mjesec dana vukao oglas- 600kn,tako da se može naći, međutim po meni je bolje uzeti ds lite za 200kn, koji ima još bolji ekran od AGS 101, a naravno podržava gba igre. Još bolja opcija je uložiti u 3ds, instalirati custom firmware boot9strap (koji je pravo malo remek djelo ) i igrati nes, snes, gameboy, gameboy advance, sega master system, sega genesis, game gear, ds, 3ds igre, sve na jednoj konzoli.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 23/05/2019 : 12:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja se sjećam da kad sam išao u osnovnu školu i ekipa mi spomenula da postoji nintendov gameboy i da ima prave igre, a ne kao lcd igre iz Dasha i sično...nisam im vjerovao.
Baš mi je bilo nevjerojatno da tako nešto može postojati. Poslije ga je prijatelj iz razreda dobio pa mi ga je posuđivao više puta :)
BTW ja se palim na prijenosne konzole pa tako imam: jedan onaj prvi GBA, jedan isti takav samo moddan sa ekranom sa pozadinskim osvjetljenjem (ovog sam masno platio jer su ti ekrani rijetki, i većinom samo ekran košta 100+$), DS lite, DSi XL, 2xN3DS Xl oba moddana ali samo jedan ima piratske igre, jednu PS Vitu sa Oled ekranom, jednu moddanu sa LCD ekranom i moddani PSTV (Vit koja se priključuje na TV). Imam i moddani PSP slim (2000). Za Nintendove konzole imam razno-razne flash kartice i linkere.
U jednom trenu sam imao 5 različitih 3DS-a pa skužio da ne znam što ću s njima pa prodao...ali da, malo sam bolestan na te konzole :D


Još bolja opcija je uložiti u 3ds, instalirati custom firmware boot9strap (koji je pravo malo remek djelo ) i igrati nes, snes, gameboy, gameboy advance, sega master system, sega genesis, game gear, ds, 3ds igre, sve na jednoj konzoli.



Emulacija može biti OK i to je svakako budget rješenje, ali ja osobno preferiram igrati na stvarnom hardveru. Tako da imam AGS 101 za GB, GBC i GBA igre, a N3DSXL za DS i 3DS igre. Imam još i Super Gameboy 2 za GB i neke GBC igre koji omogućuje igranje tih igara na TV-u preko SNES-a. I Switch naravno!

Edited by - Wolfman on 23/05/2019 12:04:16
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/05/2019 : 08:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja se sjećam da kad sam išao u osnovnu školu i ekipa mi spomenula da postoji nintendov gameboy i da ima prave igre, a ne kao lcd igre iz Dasha i sično...nisam im vjerovao.
Baš mi je bilo nevjerojatno da tako nešto može postojati. Poslije ga je prijatelj iz razreda dobio pa mi ga je posuđivao više puta :)
BTW ja se palim na prijenosne konzole pa tako imam: jedan onaj prvi GBA, jedan isti takav samo moddan sa ekranom sa pozadinskim osvjetljenjem (ovog sam masno platio jer su ti ekrani rijetki, i većinom samo ekran košta 100+$), DS lite, DSi XL, 2xN3DS Xl oba moddana ali samo jedan ima piratske igre, jednu PS Vitu sa Oled ekranom, jednu moddanu sa LCD ekranom i moddani PSTV (Vit koja se priključuje na TV). Imam i moddani PSP slim (2000). Za Nintendove konzole imam razno-razne flash kartice i linkere.
U jednom trenu sam imao 5 različitih 3DS-a pa skužio da ne znam što ću s njima pa prodao...ali da, malo sam bolestan na te konzole :D


Switch ništa? Što se tiče GBA, tko hoće kvalitetan ekran s backlightom, a ne želi raditi hardverske modifikacije, mora tražiti GBA SP AGS 101 model. Da, rijetki su, pogotovo u EU, na njuškalu se nedavno mjesec dana vukao oglas- 600kn,tako da se može naći, međutim po meni je bolje uzeti ds lite za 200kn, koji ima još bolji ekran od AGS 101, a naravno podržava gba igre. Još bolja opcija je uložiti u 3ds, instalirati custom firmware boot9strap (koji je pravo malo remek djelo ) i igrati nes, snes, gameboy, gameboy advance, sega master system, sega genesis, game gear, ds, 3ds igre, sve na jednoj konzoli.



Napisao sam da su mi oba N3DS XL-a moddani, dakle boot9starp plus Luma, a imam i gateway iz doba dok je to bilo jedino riješenje, a imam i jedno 40-ak fizičkih i 20-ak originalnih igara sa eshopa.

Prva verzija GBA mi je njegov najdraži i najudobniji oblik, zato sam si uzeo modificiran. Inače imam za NDSL kombinaciju ak2i sa AKAIom i ez flash 3u1 pa tako mogu direkt iz nds menija pokretat GBA igre, a imam još i M3 Perfect za DS koji isto tako pokreće GBA igre i njega koristim baš u GBA-ima.

SWITCH nemam i mislim da neću više imat nijednu konzolu jer otkad me uhvatilo ovo ludilo sa stripovima nemam volje uopće igrat, ali mi je bed to prodavat i zezat se s time. Plus mi se ne sviđa dio gdje se na SWITCHU grebe ekran dok se stavlja u dok, pa se savija od pregrijavanja, pa gamepadi gube kontakt, plus mi izgleda jako krhak...ugl me no likes.

Emulacija na tim slabašnim konzolama (za tu namjenu) mi je mučenje, OK NES, SMS, GB, GBC rade dobro na svemu, Mega Drive i SNES već znaju štekat.

Imam i nV Shield android TV i vjeruj mi to je zvijer za emulaciju plus ima odličan gamepad.Volim AA i slične filtere i tu Shield ima snage pa može fino ''zagladit'' te stare igre

Ugl u zadnje vrijeme odigram 1-2 igre godišnje, pa sam već razmišljao da se riješim ovih prijenosnih plus Wii (prva evrzija sa GC portovima, naravno moddan), PS4...ali reko ma nek stoje jer ionako ne mogu dobiti neku lovu za to sve.

EDIT: Upravo skužio da mogu modat i DSi XL sa HyaCFW (TWiiLight Menu ++) pa sam i to doradio, a za njega inače imam odličan dsTWO linker koji ima svoj procesor zbog kojeg je dosta moćniji od ostalih, pa npr ima svoje emulatore koji rade puno bolje od onih baš za DS.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/05/2019 20:15:37
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000