forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Besna kobila: Paskal Rabate - Zla berba
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Besna kobila
Starting Member



24 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 07/05/2015 : 16:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Besna kobila's Homepage  Send Besna kobila a Private Message  Reply with Quote


u štampi

edicija Francuska veza, format B5, 154 strane, crno-belo, tvrde korice

Mladi sveštenik Pjer Fera, pun optimizma i želje da promeni naizgled idiličnu, ali ogovaranjima i lošim međuljudskim odnosima zatrovanu učmalu varoš u koju je poslat na svoju prvu službu, na kraju će spoznati koliko je put do pakla popločao upravo svojim dobrim namerama. U malo mesto dolazi neposredno nakon misteriozne pogibije uglednog vinogradara, pogibije koja će pokrenuti čitav niz tragičnih događaja.


Grafički roman Zla berba, prvi put objavljen 1997. godine, prethodio je Ibikusu (Besna kobila, 2013), delu koje je proslavilo Paskala Rabatea i koje ga je uvrstilo među najcenjenije autore francuskog stripa. No, već u ovom grafičkom romanu, sav Rabateov talenat je uveliko prisutan: izvanredan scenario, crtež koji se prosto stapa sa pričom, filmsko kadriranje, montaža.. . Ako tome dodamo i njegov fantastičan dar da pronikne u sudbine i muke običnih ljudi, da njihovu svakodnevicu prikaže kao malo ko pre njega, ne čudi da je Zla berba izdržala probu vremena i postala klasično delo francuskog stripa.

Besna kobila otvara ovim stripom ovogodišnji ciklus svojih izdanja. Planirani izlazak iz štampe je 28. maj 2015, otprilike kako smo i obećali. Mesec dana kasnije treba da izađe i sledeći najavljeni grafički roman.

Privju prvog poglavlja možete pogledati ovde: https://www.scribd.com/doc/264414182/Paskal-Rabate-Zla-Berba-odlomak ili, direktno sa našeg sajta, ovde: http://www.besnakobila.co.rs/img/Rabate%20Zla%20berba%20Preview%20za%20net.pdf

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/05/2015 : 16:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Opa, interesantno

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/05/2015 : 16:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
rabate . ovde mi deluje opako, mlad pa je imao ostre zube
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/05/2015 : 22:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Izvanredan crtež i atmosfera ...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/05/2015 : 22:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno! Rabatea nikad dosta. Kad li će ovo stići do nas...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 11/05/2015 : 18:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
super crtez moracu uzeti
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2015 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 11/05/2015 : 20:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
krenimo sa rezervacijama i narudžbama
http://stripovibanjaluka.blogspot.com/
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 01/06/2015 : 10:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Da mi je neko dao u ruke da čitam strip, bez da znam ko je autor, pomislio bih čak možda Chaboute jer je imalo ovde 3/5 stvari koje on voli da stavlja u svoje priče + sam crtež. Međutim komičan elemenat, koji postoji u ovom stripu pokazuje u drugom pravcu.
Meni nekako najveća mana samog stripa je kompozicija priče odnosno neravnomerno zbrzanje kraja tj. raspleta (podeća me na DYD izdanja gde do 85 strane još nije ni naznaka raspleta a onda se sve gurne u sledećih 11). Doduše ovo je možda i subjektivni osećaj. Ima ovde dosta atmosfere kakve recimo voli i Polanski, ali opet ne toliko mračne da Vam se zgade svi likovi. Nešto drugačiji Rabate od izdanja u Fibri ali svakako preporuka za čitanje!
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2015 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 30/06/2015 : 22:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
strip je u Banjaluci
isporuka u sve karajeve SFRJ
ako neko zna gde su ti krajevi hahahaha
http://stripovibanjaluka.blogspot.com/
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 03/07/2015 : 14:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

Da mi je neko dao u ruke da čitam strip, bez da znam ko je autor, pomislio bih čak možda Chaboute jer je imalo ovde 3/5 stvari koje on voli da stavlja u svoje priče + sam crtež. Međutim komičan elemenat, koji postoji u ovom stripu pokazuje u drugom pravcu.
Meni nekako najveća mana samog stripa je kompozicija priče odnosno neravnomerno zbrzanje kraja tj. raspleta (podeća me na DYD izdanja gde do 85 strane još nije ni naznaka raspleta a onda se sve gurne u sledećih 11). Doduše ovo je možda i subjektivni osećaj. Ima ovde dosta atmosfere kakve recimo voli i Polanski, ali opet ne toliko mračne da Vam se zgade svi likovi. Nešto drugačiji Rabate od izdanja u Fibri ali svakako preporuka za čitanje!



Potpisujem.
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2015 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 04/07/2015 : 10:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Neeeeeeeee
strip je odličan
jer smrt uvijek dolazi brzo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/07/2016 : 16:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Odlična Zla berba.

Ne bih se ovde nešto raspisivao o samoj radnji,jer je već sve rečeno u uvodu.
Svojim laganim,ali kvalitetnim vođenjem priče (uz sjajan crtež) me je Zla berba pomalo asocirala na Žibratove Odgodu i Potkazivača - obično nisam pristalica ovakve forme,ali kod sva tri stripa,meni je ova kompozicija ritma naracije i odlične vizuelizacije opasno dobro legla.

Glede epiloga,mnogima se nije svideo (komentari sa Darkvudovog foruma),ali moje mišljenje je suprotno - ovakvom završnicom je strip dignut na jedan još viši nivo,izbegnuta je prosečnost,trivijalni hepi end.Jeste malo zbunila scena kad se Renar pokajao,a potom učinio šta je učinio,ali setimo se kada Maja priča svešteniku o učesnicima nesreće na početku albuma,i gde kaže da je stari Renar oličenje đavola - tako da je to pokajanje bilo kratkog daha.

I drago mi je da je Rabate transformisao priču iz krimi zapleta u slice of life žanr - to je po meni pun pogodak.

9/10

još jedna sjajna Kobila u mojoj kolekciji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 20/06/2020 : 19:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Oooodlican strip

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000