forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 2018 FIFA World Cup qualification
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/10/2017 : 14:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ma nemam ništa protiv tebe, delboj, samo sam se sjetio tog komentara i ovdje kako govoriš da je u JA (e sad, ne znam misliš li na zadnje kolo, cijele kvalifikacije ili recimo zadnjih par kola) "skoro svaka utakmica bila neregularna".
Odošmo u drugi smjer ali ja sam isto vrlo oštro gledao na to jesu li zaista bili na Mjesecu, ništa ne uzimam zdravo za gotovo, pratim život i ne razumijem kako neke stvari prolaze, vjerujem da je puuunooo nepravilnosti i prevara. Pa evo, ako hoćeš, ušima ti milo vjerojatno, otcjepljenje Crne Gore od Srbije za koje, iz tko zna kojeg razloga, nije bila dovoljna natpolovična većina (50%+1), već se kao tražilo 55% glasova a prošli su sa 55.5% (ako dobro pamtim).
Eh, imao bih još štošta pisati, ali jednostavno ovo traženje nepravilnosti, namještanja, zavjera, neka opsesija da se otkriju, pa "viđanje" centara moći, masona - gospodara svijeta mi je bezveze.


loading...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 12/10/2017 : 15:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ma nemam ništa protiv tebe, delboj, samo sam se sjetio tog komentara i ovdje kako govoriš da je u JA (e sad, ne znam misliš li na zadnje kolo, cijele kvalifikacije ili recimo zadnjih par kola) "skoro svaka utakmica bila neregularna".


Posljednja dva kola su sigurno sumnjiva, blago rečeno. Cijele kvalifikacije sad baš i ne, niko ne može da namjesti cijele kvalifikacije u ligaškom sistemu, to je previše.

quote:

Odošmo u drugi smjer ali ja sam isto vrlo oštro gledao na to jesu li zaista bili na Mjesecu, ništa ne uzimam zdravo za gotovo, pratim život i ne razumijem kako neke stvari prolaze, vjerujem da je puuunooo nepravilnosti i prevara. Pa evo, ako hoćeš, ušima ti milo vjerojatno, otcjepljenje Crne Gore od Srbije za koje, iz tko zna kojeg razloga, nije bila dovoljna natpolovična većina (50%+1), već se kao tražilo 55% glasova a prošli su sa 55.5% (ako dobro pamtim).


U to doba sam bio tamo student, znam šta se dešavalo i kako je izgledalo, ali to nije tema za ovaj forum.

quote:

Eh, imao bih još štošta pisati, ali jednostavno ovo traženje nepravilnosti, namještanja, zavjera, neka opsesija da se otkriju, pa "viđanje" centara moći, masona - gospodara svijeta mi je bezveze.


Ne postoji tu nikakva opsesija da se nešto otkrije i ne trebaju za to neki centri moći, sve ovo je prilično očigledno.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/10/2017 : 16:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Zadnji post o ovome: ma kad kažem "opsesija" ne govorim o tebi, već si nakon puno žešćeg maelstroma to potvrdio na neki način koji mi se činio radikalan (jer nisi precizirao što je namješteno) pa sam se sjetio Mjeseca i onda se sve nastavilo. Dakle, ne tvrdim da si ti opsjednut ali ima ljudi koji su toliko u tom da misle/vjeruju i da je potres vrlo vjerojatno izazvan pritiskom na gumb onih koji će od tog potresa imati velike koristi. Otišlo se predaleko u tim vjerovanjima.

Na temu: Kad se sve pogleda u kvalifikacijama u Južnoj Americi mogu reći da me je iznenadila ovolika dominacija Brazila i da mi je drago što Gaučosi ipak neće propustiti Rusiju jer bez njih to nije to. Otkad pratim nogomet su mi među dražima ali Sampaoli je krenuo putem Sabelle i treba manje eksperimentirati a više gledati kako da od dobra materijala napravi jak stroj. Peruu želim svu sreću.


loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 12/10/2017 16:36:59
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 12/10/2017 : 17:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi dobro da Peru ispadne, jer je to jedan od dva potrebna uslova da Srbija uđe u treći šešir, što bi značilo šansu da se upadne u grupu s Novim Zelandom, Panamom ili Saudijskom Arabijom, gdje bi bar postojale neke šanse za jednu pobjedu i u najgorem scenariju.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/10/2017 : 20:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney
Međutim, neki su opsjednuti teorijama zavjere, sjećam se da je delboj u komentaru na jednu Martyjevu recenziju napisao da Amerikanci nisu otišli na Mjesec.


Nema tu nikakve teorije zavjere, tamo su otišli kao što će sad otići u Rusiju. Pa smiješno je da je danas pod znakom pitanja da li postoji mogućnost da astronauti bezbjedno prođu kroz Van Alenov pojas, a ne da je to bilo moguće 1969. Da može to tako, neko bi od tada sigurno organizovao let na Mjesec, koliko god to da košta. Smiješno je reći "kao tamo smo bili". Pa bili su ljudi i na južnom polu, pa opet idu tamo, koliko god da je teško. Ne može se porediti s odlaskom na Mjesec, navodim samo kao primjer.




Delboj, zar misliš da nisu sletjeli? Kupiš teleskop za par sto evra i možeš sam vidjeti.

http://www.skyandtelescope.com/observing/how-to-see-all-six-apollo-moon-landing-sites/
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 12/10/2017 : 20:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney
Međutim, neki su opsjednuti teorijama zavjere, sjećam se da je delboj u komentaru na jednu Martyjevu recenziju napisao da Amerikanci nisu otišli na Mjesec.


Nema tu nikakve teorije zavjere, tamo su otišli kao što će sad otići u Rusiju. Pa smiješno je da je danas pod znakom pitanja da li postoji mogućnost da astronauti bezbjedno prođu kroz Van Alenov pojas, a ne da je to bilo moguće 1969. Da može to tako, neko bi od tada sigurno organizovao let na Mjesec, koliko god to da košta. Smiješno je reći "kao tamo smo bili". Pa bili su ljudi i na južnom polu, pa opet idu tamo, koliko god da je teško. Ne može se porediti s odlaskom na Mjesec, navodim samo kao primjer.




Delboj, zar misliš da nisu sletjeli? Kupiš teleskop za par sto evra i možeš sam vidjeti.

http://www.skyandtelescope.com/observing/how-to-see-all-six-apollo-moon-landing-sites/


To su gluposti, snimili su film. Ali nećemo više o tome, to nije za ovu temu.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/10/2017 : 20:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Istina, snimili su film.
Samo je redatelj bio toliki perfekcionist da je inzistirao da se snima na originalnoj lokaciji.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/10/2017 : 00:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne vjerujem da Peru može toliko kiksati i ispasti od Novog Zelanda, pogotovo jer igra uzvrat na domaćem terenu.
Na SP 2010. se Novi Zeland plasirao samo zato jer je igrao play-off protiv Bahraina, i jedva ga izbacio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/10/2017 : 11:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vraga bi Švedska igrala tako zatvoreno da joj je utakmica bila bitna.

http://sportske.jutarnji.hr/nogomet/nikad-u-povijesti-se-nisu-nasli-u-ovakvoj-krizi-ali-gdje-je-zapelo-imaju-kvalitetu-za-plasman-na-svjetsko-prvenstvo-ali-atmosfera-je-problem/6642876/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/10/2017 : 13:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Koga god izvuče Sjeverna Irska ispada, momčad jednostavno nema kvalitetu za prolaz u dvije utakmice protiv jačih od sebe.

http://sportnet.rtl.hr/vijesti/506950/nogomet-sp-2018/michael-oneill-svakako-zelimo-izbjeci-talijane-i-hrvate/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/10/2017 : 14:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Parovi play-offa:

Sjeverna Irska - Švicarska
Hrvatska - Grčka
Danska - Republika Irska
Švedska - Italija

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/10/2017 : 15:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD


Hrvatska - Grčka


Au, pa gdje bas na njih da udarite...Neka vam je Bog na pomoci.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/10/2017 : 15:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Naguzit ćemo te grčke smokvice.

Nadam se

Have mercy
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/10/2017 : 15:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Oni se muce sa farskim otocima. Bit ce to viktorija sa puno golova.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/10/2017 : 16:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nije Grčka ona momčad od prije 4-5 godina, sada se jedva dovukla do play-offa uz veliku pomoć Belgije.
U prošlim kvalifikacijama je bila toliko jadna da je čak 2 puta izgubila od Farskih Otoka.
Najvažnije je prvi zabiti protiv njih jer onda moraju igrati otvoreno i stizati rezultat, a to ne znaju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/10/2017 : 16:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ako od njih izgube, onda bolje da ne idu na mundijal
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/10/2017 : 16:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče ostalih dvoboja najneizvjesnije bi trebalo biti u susretu Švedska - Italija. Drago mi je da su Talijani dobili nekog protivnika koji im može napraviti ozbiljne probleme, ostala 3 bi riješili s lakoćom a ovako će se morati pomučiti.
Uz sve simpatije prema Sjevernoj Irskoj ipak Švicarska prolazi dalje jer je kvalitetnija, a bilo bi i pošteno s obzirom na 9 pobjeda u grupi.
Danskoj ipak dajem prednost u odnosu na Irsku, iako neće biti jednostavno ako u prvoj utakmici ne ostvari povoljniji rezultat (bilo kakva pobjeda).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/10/2017 : 13:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
https://www.tportal.hr/sport/clanak/zastrasujuca-prijetnja-za-sve-sudionike-nogometnog-sp-a-u-rusiji-20171025

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/10/2017 : 15:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
FIFA PONOVNO POVEĆALA NAGRADNI FOND ZA SVJETSKO PRVENSTVO U RUSIJI
Međunarodna nogometna federacija (FIFA) povećala je nagradni fond za svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine na 400 milijuna dolara što je porast od 12 posto u odnosu na SP 2014. u Brazilu.
Novi svjetski prvak će tako zaraditi 38 milijuna dolara što je tri milijuna više u odnosu na posljednje svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine.
Svjetskom doprvaku će pripasti 28 milijuna dolara, bronca donosi 24 milijuna dolara, a četvrto mjesto 22 milijuna. Plasman u četvrtfinale osigurava 16 milijuna dolara, a prolaz skupine 12 milijuna dolara.
Reprezentacije koje će ispasti nakon natjecanja po skupinama zaradit će osam milijuna dolara, kao što je to bilo i na World Cupu u Brazilu.
Osim ovih iznosa Fifa će svakom sudioniku SP-a nadoknaditi troškove za pripreme u iznosu od od 1,5 milijuna dolara.
FIFA je u Brazilu reprezentacijama podijelila 358 milijuna dolara pri čemu je svjetski prvak Njemačka dobio 35 milijuna dolara, Argentina kao finalist 25, dok su Nizozemska za treće i Brazil za četvrto mjesto dobili 22 i 20 milijuna dolara.
Reprezentacije koje su zapele u skupini zaradile su osam milijuna, poraženi u osmini finala devet, a četvrtfinalisti 14 milijuna dolara.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/11/2017 : 23:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da hoće ovi žabari ispasti, pobijedila ih momčad koja ima jednog igrača u jakom klubu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/11/2017 : 00:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Afrikanci odlučuju o posljednjim sudionicima Svjetskog prvenstva s tog kontinenta, a treća reprezentacija koja se plasirala u Rusiju je Senegal koji je osigurao SP pobjedom protiv Južne Afrike.
Dvoboj koji je prvotno završen pobjedom Južne Afrike 2:1, ponovljen je, a ovaj put slavio je Senegal i to s 2:0 i tako kolo prije kraja osigurao put na Svjetsko prvenstvo.
FIFA je odlučila kako će se dvoboj ponoviti nakon velike sudačke pogreške i kaznenog udarca koji nije smio biti dosuđen, a upravo iz njega Južna Afrika je stigla do jednog pogotka. Kasnije su se pojavila tumačenja kako je glavni sudac bio pod utjecajem kladioničarskih krugova i to je uzeto kao glavni argument u ponavljanju dvoboja.
Na taj način potpuno se zakomplicirala situacija u skupini koju je Senegal na kraju raspleo pobjedom u Polokwaneu s 2:0 čime je osigurao prvo mjesto. Burkina Faso, Zelenortska Republika i Južna Afrika uložili su žalbu, stvar je došla do CAS-a i uskoro će biti poznata i definitivna odluka, ide li Senegal uistinu na SP.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 11/11/2017 : 10:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Apsurdno je ponoviti samo jednu utakmicu, bilo bi ih mnogo više za ponavljanje.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/11/2017 : 11:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Čudni rezultati u interkontinentalnim dvobojima play-offa; niti je Honduras uspio pobijediti Australiju, a niti Peru Novog Zelanda.
Ipak treba očekivati da Peru sve riješi u uzvratu, dok će Honduras imati pravih muka.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 11/11/2017 : 12:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Zašto bi bili čudni rezultati? Pa Novi Zeland kad je bio na SP nije nitko dobio, Honduras je ekipa tu negdje s Australijom, dakle yve moguće u oba uzvrata, očekivano po meni.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/11/2017 : 13:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I Sjeverna Koreja je 1966. pobijedila Italiju pa to opet ne znači da trenutno ima momčad za ozbiljniji rezultat.
Peru je puno jači od Novog Zelanda i samo je pitanje koliko će zabiti u uzvratu, u prvoj utakmici su ih potpuno nadigrali.
Honduras i Australija su izjednačeniji po snazi, jedino što Australija igra toliko loše u zadnje vrijeme da mora čuditi ova gostujuća nula.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000