forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Ja, René Tardi, logoras u Stalagu IIB
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 16/06/2015 : 23:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote

Tardi

Ik, René Tardi, Krijgsgevangene In Stalag IIB
Mijn Terugkeer Naar Frankrijk

Ja, René Tardi, logoras u Stalagu IIB
Moj povratak u Francusku

Drugi (i zavrsni) dio. Drugi svjetski rat oslikan crnom, bijelom, sivom i crvenom.











(nigdje posebne teme za ovaj strip, samo u "novitetima")


Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/06/2015 : 22:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast na entuzijazmu, ali možda da ipak provjeriš je li neki strip već objavljen u ovim krajevima.

Ovaj recimo jest, u izdanju Darkwooda prije dva mjeseca.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/06/2015 : 22:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Kakav je? Ja sam fan Tardijevih žanrovskih stripova kao što su Mali blues sa zapadne obale ili Nestor Burma. Prokleti rat koji je izdao Darkwood nema neku koherentnu priču nego više liči na lijepo ilustrirani pamflet protiv rata, a to me se nije previše dojmilo (bilo mi je malo dosadnjikavo).
Sad sam u nedoumici uzimati ovo ili ne. Na osnovu previewa nisam mogao zaključiti je li opet riječ o hrpama teksta s lijepim ilustracijama ili o lijepom, tečnom stripu kakav bi ja htio (Zagor sa logorašima). Više je vuklo na ono prvo..
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/06/2015 : 22:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Svaka čast na entuzijazmu, ali možda da ipak provjeriš je li neki strip već objavljen u ovim krajevima.

Ovaj recimo jest, u izdanju Darkwooda prije dva mjeseca.







taj album jeste objavljen.

Ali zato ovaj drugi koji etmgosa još spominje ( http://www.bedetheque.com/BD-Moi-Rene-Tardi-prisonnier-de-guerre-au-Stalag-IIB-Tome-2-Mon-retour-en-France-228987.html ), još nije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 18/06/2015 : 20:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Svaka čast na entuzijazmu, ali možda da ipak provjeriš je li neki strip već objavljen u ovim krajevima.

Ovaj recimo jest, u izdanju Darkwooda prije dva mjeseca.







Ne mogu da ocijenim je li ovo pohvala ili pokuda.

Ne znam sta se objavljuje u tim krajevima. Tamo dodjem samo na godisnji, a onda obicno kupujem samo Martija Misteriju na trafikama.

Ovo je neki moj dnevnik citanja. Nekome ce se svidjeti, nekome nece. Koga ne interesuje, neka slobodno preskoci.

Inace, naslovna strana koju si postavio je ovdje koristena za prvi dio, kako je anto lijepo primjetio. Cisto sumnjam da je tamo objavljen neki integral posto je drugi dio ovdje tek izasao.

@pcoro

Ovaj strip nije ni blizu Malog bluesa sa zapadne obale, koji je pravo remek djelo.
U principu autor pise o svom ocu, nema tu stripa, vise je u pitanju slikovnica za odrasle.

Edited by - etmgosa on 18/06/2015 20:54:23
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/06/2015 : 09:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nije ni pohvala ni pokuda, samo primjećujem. Razumijem da ni ti ni recimo Tutta nemate uvid u ovdašnje izdavaštvo, i zbog toga se dogodi da ponekad otvorite topic u kojem predstavite nešto što je i kod nas izišlo, ponekad čak i prije dosta vremena.

Samo naprijed, pratim tvoje topice / dnevnike čitanja, makar i za to, ako smijem primjetiti, postoje već otvoreni topici pa ne vidim osobitu potrebu da se za svaki pročitani strip otvara novi.

No dobro, to sam opet samo ja, ne daj se smetati.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 19/06/2015 : 18:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Ako sam samo stavio sliku i autore, znaci da me strip nije bas odusevio. Kad nesto i napisem, znaci da mi se svidio (ponekad se desi i suprotno, da napisem sta mi se sve nije svidjelo). Tako da ovo nije predstavljanje stripova (makar ne u mom slucaju), vec vise moji utisci sta (ne) treba procitati, bez obzira da li je to vec objavljeno na "domacem" trzistu ili jos uvijek nije.

Ovdje se objavljuje ogromna kolicina stripova, vecinom teske gluposti. Nasi izdavaci to malo isfiltriraju i proberu, tako da skoro nista ne propustate. Rijetki su stripovi koji su zaista dobri, a da kad tad ne budu i tamo objavljeni. Takav je na primjer:


Pominjao sam ga vec, postoji (posebna) tema.

Edited by - etmgosa on 19/06/2015 18:49:54
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000