forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Ken Parker 80
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/07/2015 : 15:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

Osobno ne vjerujem ni sam da je i Berardiju i Milazzu ovo bilo baaaš izuzetno lako napraviti sa Kenom - oni su ga stvorili, udahnili mu život i živjeli su ga svakako.



Berardi je na prezentaciji zadnje epizode rekao nešto ovako (citiram napamet): "Završio sam zadnju stranicu scenarija, otišao u šetnju obalom i isplakao se."

Trouble will find me
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 02/07/2015 : 22:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Hoće li biti izvoz skoro, u AF/DW?

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/07/2015 : 23:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ponedjeljak.

Trouble will find me
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 11/07/2015 : 13:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu naći ni jednu sličicu na kojoj je Ken mrtav, ubijen od metka. Tri puta sam pročitao Ken Parker broj 80 i jednostavno ne mogu naći tu sličicu. Ako se na 4 stranice foruma piše o njegovoj smrti, stekao sam dojam da je ubijen i da je mrtav. Ne kužim u čemu je fora sa mojim stripom jer Ken u njemu preživi oba metka i čeka izlazak sunca koje nosi novi početak.
Još jedna stvar, Ken se nije slučajno našao tamo gdje se našao i nije se slučajno našao tamo kad se našao. Samo treba pratiti priču. Najbolji Ken Parker do sada i savršeno zaokružena priča.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 11/07/2015 : 23:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

Ne mogu naći ni jednu sličicu na kojoj je Ken mrtav, ubijen od metka. Tri puta sam pročitao Ken Parker broj 80 i jednostavno ne mogu naći tu sličicu. Ako se na 4 stranice foruma piše o njegovoj smrti, stekao sam dojam da je ubijen i da je mrtav. Ne kužim u čemu je fora sa mojim stripom jer Ken u njemu preživi oba metka i čeka izlazak sunca koje nosi novi početak.
Još jedna stvar, Ken se nije slučajno našao tamo gdje se našao i nije se slučajno našao tamo kad se našao. Samo treba pratiti priču. Najbolji Ken Parker do sada i savršeno zaokružena priča.



bisley, ja mislim da si ti sada baš zadro u dogmu, ali da si debelo u pravu
sve što sam i ja sam skužio je to da je popušio olovo ali ne i da je od njega odapeo, kao ono malo mu je muka ali eto to je to....
e sad pa stvarno, obično kad se želi potvrditi konačna smrt nekoga onda neki sporedni lik stoji nad grobom istoga, bilo u filmu ili stripu
sad, da li ovo budi nekakvu nadu da ovo nije i zadnja epizoda, ne znam stvarno ... treba vidjeti da li su ona dva stara lisca Berardi i Milazzo dali intervju na temu je li mrtav ili preživio....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3053 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 12/07/2015 : 10:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
da, to se u biti i meni cijelo vrijeme mota po glavi.... ken nije mrtav! ranjen da.... hm,hm...

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/07/2015 : 14:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ken mrtav ili ziv?
To je ostavljeno svakom čitaocu da sam odluči...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/07/2015 : 23:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kad se kaže da Ken umire na kraju, to sasvim ne odgovara istini. Mislim, ja sam ga kao klinac bio sahranio na kraju Čahure protiv Parkera / Ubojstva u Washingtonu, pa se u Kiacenti pravoj ženi / Chemakou vratio živ i zdrav.

Detaljnije ne želim spojlati.






To je ono o čemu sam postao još 20. 6. Ken ne umire, teško je ranjen i može biti i na samrti, ali ne umire.
Ako svatko prema vlastitom unutarnjem glasu može izabrati, ja biram da je on živ. Kao što sam napisao gore, već sam ga jednom sahranio prije 30 i kusur godina, a on je bio živ.
Dakle...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 13/07/2015 : 00:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Ok.ima li nade da sve od pocetka vidimo u sc izdanju?

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 13/07/2015 : 08:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo je to da je prva epizoda Kena Parkera izišla 1977. a posljednja 2015., s tim da prva epizoda počima sa tekstom Montana 1868., a posljednja isto tako Montana 1907., što je skoro realno vrijeme. Dakle priča se zaokružila u stvarnom vremenu na mjestu gdje je i počela. Period neizlazaka Kena Parkera je vrijeme njegovog "boravka" u zatvoru!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 14/07/2015 : 16:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Berardi i Milazzo su, jedno je sigurno, ostavili Kena - na miru; ili u miru, kako vam draže. I rekao bih da je to ujedno i jedino važno... Napisaću recenziju čim stignem, jer ovde imamo mnogo više od toga "živ ili mrtav", dileme koja je zapravo irelevantna (iako sam ubeđen da će Cmuk da me preduhitri s tekstom za Magazin).

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 14/07/2015 16:43:00
Go to Top of Page

jednozubi
Starting Member

29 Posts

Member since 12/04/2010

Posted - 17/07/2015 : 02:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jednozubi a Private Message  Reply with Quote
Ken Parker je sigurno mrtav!
Sa dva metka u tijelu, 1907 godine u Montani, ni Supermen ne bi prezivjeo. Tadasnja medicina nije bila u stanju da izlijeci jednog sezdesetogodinjaka koji ce neminovno da razvije sepsu i da polako umre od infekcije, ako prije toga ne umre od unutrasnjeg krvarenja ili ozljede vitalnih organa i struktura. Tada nije bilo ni traumatoloskih operativnih centara niti najobicnijih antibiotika da mu pomognu. Znaci Ken je mrtav. Jedina nada je da su bili corci, ili da je nosio pancirku, ili da je promasen pa se grci od pretrpljenog straha, ili da je ubijen njegov dvojnik ili njegov do sada nepoznati brat blizanac, ili se dogovorio da odglumi smrt, pa ce pokupiti pare od police zivotnog osiguranja...

Edited by - jednozubi on 17/07/2015 02:09:34
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 18/07/2015 : 11:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
Gdje mogu najlakše ili najjednostavnije naručiti ( nabaviti) ovaj strip?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/07/2015 : 11:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/ken-parker-80-bozicna-pjesma-kamo-jutro-pruzilo-se/335/
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 18/07/2015 : 11:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
Hvala!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 24/07/2015 : 12:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
procitao i ovaj zadnji broj...crtez mi je sasvim ok...a prica..pa nije losa ali je sam kraj mogao biti i bolji....smrt glavnog junaka...tako je scenarista odlucio i to je to...meni je samo malo zasmetao nacin smrti....odnosno od cije ruke umire..to se moglo drugacije napraviti
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 24/07/2015 : 14:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by dupli
Druga je stvar to što je Marko odlučio tiskati jedno i drugo zajedno.


Zar sam imao izbora?



Možde se mogao napraviti mali ustupak u kronologiji i ta priča objaviti na kraju kao poseban bonus.

Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 24/07/2015 : 14:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
Zadovoljan sam epizodom. Kraj (zadnji kadrovi s pjesmom) me podsjetio na Knockin' on Heaven's Door scenu iz filma Pat Garrett and Billy the Kid ( https://www.youtube.com/watch?v=hFxwq33rVAs ).
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5489 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/07/2015 : 21:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Izniman kraj iznimnog serijala. Hvala autorima.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 30/07/2015 : 18:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Jbmliti, kakav strip! Kakav, kakav strip! Kao filmovi u reziji Klinta Istvuda. Po zavrsetku ostaju samo knedla u grlu, suza u oku.
Bravo za autore i hvala Fibri.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 18/08/2015 : 12:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by bisley

Ne mogu naći ni jednu sličicu na kojoj je Ken mrtav, ubijen od metka. Tri puta sam pročitao Ken Parker broj 80 i jednostavno ne mogu naći tu sličicu. Ako se na 4 stranice foruma piše o njegovoj smrti, stekao sam dojam da je ubijen i da je mrtav. Ne kužim u čemu je fora sa mojim stripom jer Ken u njemu preživi oba metka i čeka izlazak sunca koje nosi novi početak.
Još jedna stvar, Ken se nije slučajno našao tamo gdje se našao i nije se slučajno našao tamo kad se našao. Samo treba pratiti priču. Najbolji Ken Parker do sada i savršeno zaokružena priča.



bisley, ja mislim da si ti sada baš zadro u dogmu, ali da si debelo u pravu
sve što sam i ja sam skužio je to da je popušio olovo ali ne i da je od njega odapeo, kao ono malo mu je muka ali eto to je to....
e sad pa stvarno, obično kad se želi potvrditi konačna smrt nekoga onda neki sporedni lik stoji nad grobom istoga, bilo u filmu ili stripu
sad, da li ovo budi nekakvu nadu da ovo nije i zadnja epizoda, ne znam stvarno ... treba vidjeti da li su ona dva stara lisca Berardi i Milazzo dali intervju na temu je li mrtav ili preživio....



Kad već toliko spoilera ...
i ja sam imao isti dojam kao bisley. U mnogim predošlim pričama je Ken dobio metak i preživeo, pa su poslednje vinjete na mene ostavile dojam da sam odlučim da li je preživeo pri izlasku sunca ili nije. Ipak je u jednom momentu u stripu kada je bio sam sa gospodjom rekao nešto kao "..tako ne bi upoznao tebe..".
Al ipak mi je draža ideja da je umro.
Na šta evociraju stihovi Emily Dickinson pri toj sceni?
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 13/09/2015 : 12:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Jos odlazem sa citanjem ovog poslednjeg broja, kao klinac kad sam
ljubomorno cuvao poslednji slatkis
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/09/2015 : 20:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Iako ne posjedujem cijeli serijal, ipak nisam mogao odoljeti ne kupiti ovo posljednje poglavlje velike sage o Kenu Parkeru...

Jutro“ nas uvodi u vrijeme 20 godina nakon Kenovog utamničenja, gdje se on vraća svojoj staroj radinosti, lutanju prerijom. Uz obimne flashbackove iz vremena robijanja (koje smo imali prilike vidjeti u prvoj epizodi iz knjige), Berardi nam kazuje susret između grupice bivših robijaša pljačkaša i našeg junaka, sada već dobrano ostarjelog. Umornog od svega, i na prvi pogled razočaranog u svijet i pravdu, kao da sva zla ovog svijet prihvaća kao neminovno.

Berardi konstantno provocira čitatelja dovodeći ga u situaciju bespomoćnosti, a nevine žrtve se koprcaju u nevolji. Dok Ken spava zimskim snom nedjelovanja. No, Ken je ipak ostao čovjekom nakon 20 godina robijanja, što i je razumno, jer je on ipak takav čovjek. Pomalo zamjeram Berardiju način na koji je završio serijal, mislim da ne doliči jedan junak završi na tako banalan način, kao pas. Dobra epizoda, no nedostojan kraj. Nemojte mi zamjeriti...

Milazzov stil postao je još rudimentarniji i stiliziraniji, usudio bih se reći čak i siroviji. Olovka na razini skice, sa sasvim dovoljnom količinom tuša; no izvanredno sposoban prikazati emocije i suštinu kadra.

Uvijek sam se pitao kako bi bilo najbolje završiti jedan od legendarnih serijala nakon 38 godina lutanja i pustolovine... Očekivao bih nešto slično, ali opet ne tako pesimistično. jel oduvijek bila prisutna ta odsutnost nade u bolji život? Ta okrutnost života?

I možda mi je promaklo; nego jel Ken bio pušten ili je možda pak pobjegao iz zatvora?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/09/2015 : 21:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Iako ne posjedujem cijeli serijal, ipak nisam mogao odoljeti ne kupiti ovo posljednje poglavlje velike sage o Kenu Parkeru...

Jutro“ nas uvodi u vrijeme 20 godina nakon Kenovog utamničenja, gdje se on vraća svojoj staroj radinosti, lutanju prerijom. Uz obimne flashbackove iz vremena robijanja (koje smo imali prilike vidjeti u prvoj epizodi iz knjige), Berardi nam kazuje susret između grupice bivših robijaša pljačkaša i našeg junaka, sada već dobrano ostarjelog. Umornog od svega, i na prvi pogled razočaranog u svijet i pravdu, kao da sva zla ovog svijet prihvaća kao neminovno.

Berardi konstantno provocira čitatelja dovodeći ga u situaciju bespomoćnosti, a nevine žrtve se koprcaju u nevolji. Dok Ken spava zimskim snom nedjelovanja. No, Ken je ipak ostao čovjekom nakon 20 godina robijanja, što i je razumno, jer je on ipak takav čovjek. Pomalo zamjeram Berardiju način na koji je završio serijal, mislim da ne doliči jedan junak završi na tako banalan način, kao pas. Dobra epizoda, no nedostojan kraj. Nemojte mi zamjeriti...

Milazzov stil postao je još rudimentarniji i stiliziraniji, usudio bih se reći čak i siroviji. Olovka na razini skice, sa sasvim dovoljnom količinom tuša; no izvanredno sposoban prikazati emocije i suštinu kadra.

Uvijek sam se pitao kako bi bilo najbolje završiti jedan od legendarnih serijala nakon 38 godina lutanja i pustolovine... Očekivao bih nešto slično, ali opet ne tako pesimistično. jel oduvijek bila prisutna ta odsutnost nade u bolji život? Ta okrutnost života?

I možda mi je promaklo; nego jel Ken bio pušten ili je možda pak pobjegao iz zatvora?



Da san kulturniji i pismeniji i ja bi ovako napisa
Svaka čast Dee, potpisujen svako slovo.
Mislin da nigdi nije rečeno je li pušten ili je pobiga, ali virujen da je pušten. Nigdi nisan steka dojam da ga neko progoni, iako bi ga kao bjegunca i ubojicu policajca progonilo po svin država i tjeralica bila u svakoj selendri.
U ovoj zadnjoj epizodi, Ken je slomljeni starac u vrimenu u kojen se ne snalazi(Ka onaj Mr.Brooks iz Shawshank redemption), i taj dio mi je apsolutno jasan.
Meni fali dio koji se tiče njegove obitelji, jer je Kenu to jedino šta ga možda može gurat da ide naprid, a on nema volje za životon.
Ne triba saga o njegovoj obitelji, moglo se sve reć u jednome kadru i dva oblačića.
Uostalon, volija bi znat i kako su završile avature Teddyja Parkera.
Situacija isprid dućana koju je dupli spomenija je i mene dojmila, i baš bila moment kad mi je postalo jasno da je sve drugačije.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 18/09/2015 21:54:45
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/09/2015 : 22:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pušten je, predsjednik dodijelio oprost svim zatvorenicima.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000