forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor maxi 22 - Spasilačka ekspedicija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

piquet
Senior Member



Croatia
1590 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 04/08/2015 : 11:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

Solidno. Po mom mišljenju ovo je najbolji Rauchov rad na Zagoru iako inferioran Prokćetoj zemlji.
Sedioli varira od lošeg do podnošljivog. Čini mi se da bi mogao i bolje ...



meni delaware daleko najbolje...iako i ovo je solidno...ali puno lošije od proklete zemlje

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/08/2015 : 17:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Rauch je promašio ideju/bit priče pa čak i sami scenarij, a o Sedioliju se nema što puno reći, u Zagoru mu sigurno nije mjesto.

Rauch je od "uklete zemlje", mjesta toliko zastrašujućeg po krajoliku i živinama koje žive u njoj, napravio smješnu močvaru sa ogromnom selendrom u kojoj živi stotinu ljudi, čime je u jednom potezu rasturio cijelu ideju Toninellijevog originala.
Priča koja bi nam trebala dočarati pakao na zemlji, mutirane nakaze koje ubijaju bez milosti, pretvorena je u bezveznu razbojničku mućku s ciljem zgrtanja para. Za takve random avanture (ako ih se tako uopće može nazvati) dovoljno je bilo koje selo u Darkvudu.
S tehničke strane, scenarij je zamoran, prepun bespotrebnih dijaloga, bez pravog ritma (prva prava akcija počinje nakon 120/130 tabli), a ono što je u originalu najzanimljivije (napadi mutiranih životinja, zastrašujući krajolik i samo preživljavanje tih užasa) je minimalno prisutno u stripu.
I još kao šlag na tortu, Rauch razara "ukletu zemlju" sa milijun puta viđenim potresom/vulkanskom erupcijom, tako da ono što je on sa Sediolijem upropastio više ni jedan scenarist ne može popraviti.

Katastrofa.

Priča: 2
Scenarij: 4
Crtež: 4
Naslovnica: 6

Edited by - solar on 07/08/2015 17:33:00
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/08/2015 : 17:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Rauch je promašio ideju/bit priče pa čak i sami scenarij, a o Sedioliju se nema što puno reći, u Zagoru mu sigurno nije mjesto.

Rauch je od "uklete zemlje", mjesta toliko zastrašujućeg po krajoliku i živinama koje žive u njoj, napravio smješnu močvaru sa ogromnom selendrom u kojoj živi stotinu ljudi, čime je u jednom potezu rasturio cijelu ideju Toninellijevog originala.
Priča koja bi nam trebala dočarati pakao na zemlji, mutirane nakaze koje ubijaju bez milosti, pretvorena je u bezveznu razbojničku mućku s ciljem zgrtanja para. Za takve random avanture (ako ih se tako uopće može nazvati) dovoljno je bilo koje selo u Darkvudu.
S tehničke strane, scenarij je zamoran, prepun bespotrebnih dijaloga, bez pravog ritma (prva prava akcija počinje nakon 120/130 tabli), a ono što je u originalu najzanimljivije (napadi mutiranih životinja i zastrašujući krajolik) je minimalno prisutno u stripu.
I još kao šlag na tortu, Rauch razara "ukletu zemlju" sa milijun puta viđenim potresom/vulkanskom erupcijom, tako da ono što je on sa Sediolijem upropastio više ni jedan scenarist ne može popraviti.

Katastrofa.

Priča: 2
Scenarij: 4
Crtež: 4
Naslovnica: 6


hmmmm...ccccc

Edited by - teller on 07/08/2015 17:33:22
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/08/2015 : 11:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Nakon 6. i 7. knjige Thorgala, teško je pročitati do kraja ovo crtačko i scenarističko smeće. Sramota. Ovo je posljednji Zagor Maxi za kojeg sam bacio novac.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/08/2015 : 11:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
huh, nisu ni Torgal 6 i 7 neki kvalitet, naprotiv oba su tesko testko smece
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/08/2015 : 12:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Bit će "bolje", u idućem maxiju nastupaju "majstori" Zamberletti i Chiarolla.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 12/08/2015 : 14:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
I poslije toga .Maxi 24 kojeg crta novi Maestro-Olivero Gramaccioni...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/08/2015 : 20:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

huh, nisu ni Torgal 6 i 7 neki kvalitet, naprotiv oba su tesko testko smece



Albumi 16-21? Ne bih se složio. Završetak priče o zemlji Ka, Vučica, Čuvarica ključeva, Skrivena utvrda, Ogotaijeva kruna... Sve biseri.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/08/2015 : 21:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Albumi 16-21? Ne bih se složio. Završetak priče o zemlji Ka, Vučica, Čuvarica ključeva, Skrivena utvrda, Ogotaijeva kruna... Sve biseri.



Pusti zemlju ka, vucicu. Od cuvarke krece zlo. Vam ham odustaje od pisanja i bavi se raciklazom
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/08/2015 : 01:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Meni se zasad čini izvrsnom ta saga sa Shaiganom i Thorgalovim gubitkom pamćenja.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/08/2015 : 01:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Čudi me da mi blentavi Mesar Teller nije preporučio da se prijavim u Via Buoanorotti u Milano i napišem i nacrtam boljeg maxija ako mi već Rauch / Sediolijeva 'Spasilačka ekspedicija' nije po volji.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/08/2015 : 10:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Tamo negdje od dvadeset i nekog broja pocinje kvalitetni pad, da zlo bude jos vece u to vrijeme Rosinski se upusta u vizuelni eksperimenat koji mi se uopste nije dopao. Dolazak novog scenariste na serijal dovodi do toga da ce Jolan jedno vrijeme preuzeti glavnu rijec u serijalu, pa je to dodatni problem. Srecom to nece dugo trajati, Thorgal ce opet preuzeti glavnu ulogu, ali serijal se vec izgubio u prosjecnosti. Nove epizode su tek takve da se mogu jednom procitati i onda ih je najbolje zaboraviti. Spin-off serijali se takodje prosjecni, blago receno.
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 15/08/2015 : 15:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Rauch je promašio ideju/bit priče pa čak i sami scenarij, a o Sedioliju se nema što puno reći, u Zagoru mu sigurno nije mjesto.

Rauch je od "uklete zemlje", mjesta toliko zastrašujućeg po krajoliku i živinama koje žive u njoj, napravio smješnu močvaru sa ogromnom selendrom u kojoj živi stotinu ljudi, čime je u jednom potezu rasturio cijelu ideju Toninellijevog originala.
Priča koja bi nam trebala dočarati pakao na zemlji, mutirane nakaze koje ubijaju bez milosti, pretvorena je u bezveznu razbojničku mućku s ciljem zgrtanja para. Za takve random avanture (ako ih se tako uopće može nazvati) dovoljno je bilo koje selo u Darkvudu.
S tehničke strane, scenarij je zamoran, prepun bespotrebnih dijaloga, bez pravog ritma (prva prava akcija počinje nakon 120/130 tabli), a ono što je u originalu najzanimljivije (napadi mutiranih životinja, zastrašujući krajolik i samo preživljavanje tih užasa) je minimalno prisutno u stripu.
I još kao šlag na tortu, Rauch razara "ukletu zemlju" sa milijun puta viđenim potresom/vulkanskom erupcijom, tako da ono što je on sa Sediolijem upropastio više ni jedan scenarist ne može popraviti.

Katastrofa.

Priča: 2
Scenarij: 4
Crtež: 4
Naslovnica: 6



Dao si mi na razmišljanje si me s ovim osvrtom, tako da sam ponovo uzeo u ruke originalnu Toninellijevu Prokletu zemlju, i mogu ti reći da si u stvari pogodio bit, od riječi do riječi
Nažalost, ovaj nastavak je uništio svaki potencijal koji je Prokleta zemlja ostavljala...

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/08/2015 : 15:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da, baš šteta.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/08/2015 : 17:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Čudi me da mi blentavi Mesar Teller nije preporučio da se prijavim u Via Buoanorotti u Milano i napišem i nacrtam boljeg maxija ako mi već Rauch / Sediolijeva 'Spasilačka ekspedicija' nije po volji.


zašto vrijeđaš?
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 21/08/2015 : 19:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Procitao.
Nisam jos procitao prokleta zemlja koji je nedavno izisao u extra seriji.
Po meni je ovaj maxi jako dobar strip.
Samo da se malo vise filozofiralno oko nebitnih stvari i da je taj prostor posvecen vise dogadanjima u samoj zemlji bez povratka i na njezine stanovnike...jednostavno fali malo vise akcije.
Kraj je u jednu ruku dobar a u drugu opet nije, jer se zemlja bez povratka zakopala i nema tu vise povratka.
Ako je za nijansu prica u ludens extra seriji bolja, bit cu odusevljen.
Sto se tice crteza uopce mi nije jasno sta fali crtezu i sedioliu?
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 21/08/2015 : 20:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Procitao.
Nisam jos procitao prokleta zemlja koji je nedavno izisao u extra seriji.
Po meni je ovaj maxi jako dobar strip.
Samo da se malo vise filozofiralno oko nebitnih stvari i da je taj prostor posvecen vise dogadanjima u samoj zemlji bez povratka i na njezine stanovnike...jednostavno fali malo vise akcije.
Kraj je u jednu ruku dobar a u drugu opet nije, jer se zemlja bez povratka zakopala i nema tu vise povratka.
Ako je za nijansu prica u ludens extra seriji bolja, bit cu odusevljen.
Sto se tice crteza uopce mi nije jasno sta fali crtezu i sedioliu?




Pa ako je tebi normalno da nacrtani likovi imaju jajastu i nakrivljenu glavu, ruke od po 1,72 m onda zaista nema nikakvih problema. Onda je to vrhunski crtač.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 21/08/2015 22:21:25
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 21/08/2015 : 21:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam nigdje primjetio...nekada sto se tice glava...ali crtez je dobar...barem za moj ukus.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/08/2015 : 21:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
A spljoštena lica?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 21/08/2015 : 21:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Ova priča je nekakva srednja akcija i nažalost od tako interesne teme nema nikakve dobiti. Prava šteta je da se tako dobra priča uništila na ovako olakotan način.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 21/08/2015 : 22:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

A spljoštena lica?



Nisam ni to bas primjetio...kako sam rekao meni je crtez dobar krajolik odlican crtenje jeli...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/08/2015 : 23:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ta spljoštena lica od Sediolija ipak nisu na toj razini kao ona od Gramaccionija, upravo čitam specijal Mjesec kostura i tu je do maksimuma spljošten onaj Doyle.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 21/08/2015 : 23:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ta spljoštena lica od Sediolija ipak nisu na toj razini kao ona od Gramaccionija, upravo čitam specijal Mjesec kostura i tu je do maksimuma spljošten onaj Doyle.

Taj specijalac ima zbilja katastrofalan crtež. Trebali su to dati nekome tko zna raditi atmosferične scene. Takva priča zaslužuje svoj "mrčani" štih.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 21/08/2015 : 23:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ta spljoštena lica od Sediolija ipak nisu na toj razini kao ona od Gramaccionija, upravo čitam specijal Mjesec kostura i tu je do maksimuma spljošten onaj Doyle.



Gramačoni ima Magnusov sindrom. To ga ubija.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 23/08/2015 : 14:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Ne kupujem Maxije jer je kvalitet sve lošiji, ne treba mi to.
Za ovaj broj sam hteo da napravim izuzetak, ipak je legendarna Ukleta zemlja u pitanju. Čak sam bio spreman i da progutam nekako užasni i iritantni Sediolijev crtež, ali posle ovih komentara da je i priča loša, mislim da ću odustati.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000