forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 STA BI DA NEMADE NJIH ?!?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 04/07/2015 : 21:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ma Tesla je sve izmislio pa mu Edison ukrao!
Ipak je Tesla naš jelte pa mora da je bio i najpametniji...



nažalost krivo
Godine 1879. Thomas Alva Edison načinio je prvu električnu žarulju a Tesla je u Ameriku došao tek 1884. godine a kod Edsona se zaposlio dva dana nakon dolaska a otišao nakon 6 mjeseci razočaran što nije dobio neku nagradu i zbog svog položaja.... hmmm ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/07/2015 : 21:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Bolji je Boskovic.
Koje je ono on nacionalnosti?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 04/07/2015 : 21:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Bolji je Boskovic.
Koje je ono on nacionalnosti?


sramoto belosvetska pa kak neznaš koje je Ruđer nacjonalnosti!
ta Dubrovačke, koje bi bio druge nego Dubrovačke ;o))))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/07/2015 : 21:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ma to je bila rasprava vec u stripovskom podforumu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/07/2015 : 21:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mamlaz i vronski su već odleteli. Stičem utisak da ima još kandidata...
Brišite ove gluposti dok sam još dobre volje.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 04/07/2015 22:00:26
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 04/07/2015 : 22:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
ili ajmo mi sad vako: koje je nacionalnosti bio Albert Einstein ako je (pazite sad: AKO JE!!) bio Židov???
(dežurnim pajserima svakako moram da skrenem pažnju da je prva Albertova supruga bila srpska matematičarka Mileva Marić...)

hoće li potrajati 100 godina dok netko ne skuži da je pitanje neke nacionalnosti tim velikim umovima bilo nešto potpuno - nebitno i redundantno u njihovom životnom putu i ciljevima
oni su živjeli za nešto drugo samo ne za to ... u slučaju Tesle postoji negdje u knjizi o njemu njegov imigracijski list kad je ušao kao emigrant u USA i pod "nationality" nije napisao NIŠTA ni hrvat ni srbin
tek pod "state" stoji: "Austria-Hungary"

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 04/07/2015 : 22:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Ovaj topic nije posvećen samo Nikoli Tesli, kao sto vidite iz naslova, množina. Želim da ovdje pričamo o velikim ljudima/izumiteljima, počeo sam sa za mene najvećim. Teslom, i još je sa naših prostora tj. iz Hrvatske.

Zamolio bi, prestanite o krvnim kurcima i palcima, otvorite topic pa raspravljajte tamo. Ako vam moderatori dozvole.

Hvala


+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 26/10/2019 07:40:36
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1276 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 04/07/2015 : 22:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
i ne samo njima, to je pitanje nebitno svakom ko drži do sebe!

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 04/07/2015 : 22:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

ili ajmo mi sad vako: koje je nacionalnosti bio Albert Einstein ako je (pazite sad: AKO JE!!) bio Židov???
(dežurnim pajserima svakako moram da skrenem pažnju da je prva Albertova supruga bila srpska matematičarka Mileva Marić...)

hoće li potrajati 100 godina dok netko ne skuži da je pitanje neke nacionalnosti tim velikim umovima bilo nešto potpuno - nebitno i redundantno u njihovom životnom putu i ciljevima
oni su živjeli za nešto drugo samo ne za to ... u slučaju Tesle postoji negdje u knjizi o njemu njegov imigracijski list kad je ušao kao emigrant u USA i pod "nationality" nije napisao NIŠTA ni hrvat ni srbin
tek pod "state" stoji: "Austria-Hungary"




Ova navedena gore, prva mu supruga ,,,istoricari tvrde da bez nje
nikad Einstein ne bi bio sto jeste, to jest u svojim pocecima se
kitio tudjim perjem,, barem 60 posto su to njena djela.
Ali posto je bila zensko,,,






Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 04/07/2015 : 22:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
ipak najintrigantnije je kod Tesle onaj njegov najveći i najmisteriozniji a neostvareni izum
sam Tesla je smatrao da je energija nešto što pripada svima i što mora biti potpuno besplatno i dostupno svima
Najveću energiju Tesla je uložio u sustav bežičnog prijenosa energije. Prema originalnoj Teslinoj ideji, u visoke slojeve Zemljine atmosfere, gdje je zrak vrlo rijedak, moguće je emitirati elektromagnetski val visoke energije, koji bi, ako se pogodi točna rezonantna frekvencija, mogao tvoriti samoobnavljajući stojni val koji bi bez gubitaka bilo moguće održavati. Iz ovog stojnog vala na bilo kojoj točki Zemljine površine, pomoću jednostavne antene bilo bi moguće dobiti električnu energiju.
Zbog nedostatka love, taj svoj projekt Tesla nije nikada dovršio.
Usprkos nekim (manjim!) pokušajima, do danas nisu skupljena sredstva da se u praksi iskuša ta Teslina zamisao o bežičnom prijenosu energije. Ali na manjim eksperimentima i pokušajima je dokazano da stvar funkcionira

slijedeće što se o njemu malo zna da je bio jedan od pionira magnetskog pohranjivanja podataka - na magnetske medije
tada su ga i proglasili potpunim luđakom a danas sve i većinu stvari koje koristimo za pohranu su na magnetskim medijima ;o)))
dapaće je i pisao da je moguće napraviti dva magneta jedan iznad drugoga koji će se osciloskopno okretati i unutar njihove magnetne energije će se moći stvarati energija potrebita za nešto
tad su mislili da je cviknio sve dok znanstvenici sa MIT-a ili Berkeleya, nisam više ziher nisu smislili najveći mogući magnetni disk za spremanje podataka po tom principu a podaci se drže unutar te energije magneta
jedini je problem u tome što se za taj prostor koji su kreirali ne zna kolika mu je zapremnina podataka niti gdje mu je početak a gdje kraj...

ukratko, moja definicija Tesle je da je bio ili genijalno lud ili ludo genijalan um....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?

Edited by - boddhisatva on 04/07/2015 22:19:58
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 04/07/2015 : 22:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva



ukratko, moja definicija Tesle je da je bio ili genijalno lud ili ludo genijalan um....



ma ukratko, Helingen






Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 04/07/2015 : 22:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

quote:
Originally posted by boddhisatva

ili ajmo mi sad vako: koje je nacionalnosti bio Albert Einstein ako je (pazite sad: AKO JE!!) bio Židov???
(dežurnim pajserima svakako moram da skrenem pažnju da je prva Albertova supruga bila srpska matematičarka Mileva Marić...)

hoće li potrajati 100 godina dok netko ne skuži da je pitanje neke nacionalnosti tim velikim umovima bilo nešto potpuno - nebitno i redundantno u njihovom životnom putu i ciljevima
oni su živjeli za nešto drugo samo ne za to ... u slučaju Tesle postoji negdje u knjizi o njemu njegov imigracijski list kad je ušao kao emigrant u USA i pod "nationality" nije napisao NIŠTA ni hrvat ni srbin
tek pod "state" stoji: "Austria-Hungary"


Ova navedena gore, prva mu supruga ,,,istoricari tvrde da bez nje
nikad Einstein ne bi bio sto jeste, to jest u svojim pocecima se
kitio tudjim perjem,, barem 60 posto su to njena djela.
Ali posto je bila zensko,,,



eh ne bih to znao, senokute, nisam se bavio Albertovim bračnim problemima ;o))

međutim moja interesiranja za Teslu zapoćela su time čim sam otkrio da je prvi doticaj tesle sa električnom energijom bilo onomad u Smiljanu kada je malog Nikolu lupio statički elektricitet čim je gladio svoju mačku i da se tim događajem odjednom nešto sa njime drastično promjenilo i bacio se na istraživanja na polju struje, a mačke su tada oduvijek bile u blizini njega...
i keks, odmah mi je bilo sve jasno - radilo se o još jednom pokušaju mačaka da konačno zavladaju ovim svijetom, ništa drugo nego baš to
A onda se Tesla u jednom trenutku pobunio, pukao je i odbio je svaku daljnju suradnju u ostvarivanju toga cilja....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/07/2015 : 10:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ma Tesla je sve izmislio pa mu Edison ukrao!
Ipak je Tesla naš jelte pa mora da je bio i najpametniji...



nažalost krivo
Godine 1879. Thomas Alva Edison načinio je prvu električnu žarulju a Tesla je u Ameriku došao tek 1884. godine a kod Edsona se zaposlio dva dana nakon dolaska a otišao nakon 6 mjeseci razočaran što nije dobio neku nagradu i zbog svog položaja.... hmmm ;o)))


Znanje o Tesli ti je veliko, ali za sarkazam nisi čuo?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 05/07/2015 10:47:54
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 05/07/2015 : 14:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Archimedes of Syracuse

(* um 287 v. Chr. vermutlich in Syrakus auf Sizilien; † 212 v. Chr. ebenda)





Wiki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Archimedes


.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................


Archimedes - Der Mann der die Welt veränderte ((DOKU 2014 / German)




Nature of Mathematics
https://natureofmathematics.wordpress.com/lecture-notes/archimedes/

+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 26/10/2019 07:41:58
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/07/2015 : 23:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by vronski 3

Srbin osvetlio svet!



iznenadićeš se vronski - ali nije ;o))
ajde ti lepo natrag u školicu na ponavljanje gradiva pa nam lepo opet napiši koji je ono drugi srbin izmislio električnu žarulju....


Ne u pravu si, Nikola Tesla iz Smiljana, sin pravoslavnog sveštenika je verovatno bio Kinez poreklom...



vronski, ljubičice ;o)))
ne raspravljam ja ovdje je li Tesla hrvat, srbin, ubačeni nam Marsovac ili troglodit - nego ti velim da nije Tesla ništa cijeli svijet osvjetljavao načisto zato jer se NIJE bavio osvjetljavanjem i jer NIJE IZMISLIO električnu žarulju koju je izmislio Edison
zapravo ne znam zašto ti ovo i objašnjavam jer vidim da svjetlost ove spoznaje nikako neće doći do crnog mraka tvoga poimanja opterećenog nekakvim neosnovanim nacionaliznmom koji već po mirisu dreka zna jel se posr'o hrvat, srbin ili bosanac, ma najvjerojatnije bosanac jer previše je u njem graha, zdravoseljački da me prostiš ;o))



Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/07/2015 : 23:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
p.s. mamlaz im je dobro rekao. Zar se stvarno uvijek moraju naći likovi koji broje krvna zrnca, da ne poveruješ.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 05/07/2015 : 23:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

p.s. mamlaz im je dobro rekao. Zar se stvarno uvijek moraju naći likovi koji broje krvna zrnca, da ne poveruješ.



očito je kako nije upotrijebio adekvatan rječnik ... ponekad moderatori progledaju kroz prste ... ali ponekad baš i ne ...
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
613 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 06/07/2015 : 00:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
I Patrik YU-Ing, jugoslovenski inzenjer
izmislio je struju a mi preuzeli fenjer

Edited by - milandj3 on 06/07/2015 00:42:43
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 06/07/2015 : 10:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by velka031

p.s. mamlaz im je dobro rekao. Zar se stvarno uvijek moraju naći likovi koji broje krvna zrnca, da ne poveruješ.


očito je kako nije upotrijebio adekvatan rječnik ... ponekad moderatori progledaju kroz prste ... ali ponekad baš i ne ...


meni ovaj puta jesu a spašava me to što sam na temi Tesle ipak i dobro potkovan, interesirao me pa sam o njemu dosta čitao, ipak morat ću i sam sljedeć puta pripaziti dobro s jezičinom i temperamentom, ali jbga kad pošizim na pomisao da 21 nam je stoljeće a i dalje da se takve bedastoće pišu....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 06/07/2015 : 12:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva
električnu žarulju koju je izmislio Edison


"Edison nije izumio žarulju, on je unaprijedio ideje 22 ostalih ljudi koji su razvili žarulju prije njega.
Edison je samo smislio kako prodati žarulju."

i pokrao je još gomilu tuđih izuma i uzeo zasluge za njih...
Edison je, u stvari, bio samo jedan jako sposoban poslovni čovjek bez skrupula i to je sve

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."

Edited by - alanmaras on 06/07/2015 12:36:15
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/07/2015 : 12:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by velka031

p.s. mamlaz im je dobro rekao. Zar se stvarno uvijek moraju naći likovi koji broje krvna zrnca, da ne poveruješ.


očito je kako nije upotrijebio adekvatan rječnik ... ponekad moderatori progledaju kroz prste ... ali ponekad baš i ne ...


meni ovaj puta jesu a spašava me to što sam na temi Tesle ipak i dobro potkovan, interesirao me pa sam o njemu dosta čitao, ipak morat ću i sam sljedeć puta pripaziti dobro s jezičinom i temperamentom, ali jbga kad pošizim na pomisao da 21 nam je stoljeće a i dalje da se takve bedastoće pišu....



ma nema veze za tebe, ja sam samo htio malo istaknuti velkove tvrdnje, mada su i one u okvirima normale.

htio sam te pitati, iako sam trenutno zaokupljen oko nekih drugih tema, jer vidim kako si dobar poznavatelj, jeli istina kako Tesla nije baš za sve zaslužan što mu se pripisuje, nedavno sam u jednom časopisu pročitao laganu kritiku na račun Tesle, što me dosta iznenadilo.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 06/07/2015 : 13:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanmaras

quote:
Originally posted by boddhisatva
električnu žarulju koju je izmislio Edison


"Edison nije izumio žarulju, on je unaprijedio ideje 22 ostalih ljudi koji su razvili žarulju prije njega.
Edison je samo smislio kako prodati žarulju."
i pokrao je još gomilu tuđih izuma i uzeo zasluge za njih...
Edison je, u stvari, bio samo jedan jako sposoban poslovni čovjek bez skrupula i to je sve


pa to je istina Alane da je pokrao masu ljudi koje je zapošljavao i onda im oduzimao ideje i rad i sl proglašavajući to vlasništvom njegove kompanije jer ih je on - zaposlio...
ali ovo gore ne kužim na što si mislio to sa žaruljom baš...
Edison je od mase patenata i stvari više pronalazaća prvi patentirao svoju žarulju još one godine koju sam naveo
a Tesla nije smislio tu vrstu žarulje on je bio u potrazi za praktičnijim i jeftinijim rješenjem pa je smislio ugljenu žarulju (pogađate ona žarulja koju drži u ruci i koja radi i bežično....) ali Edisonu nije htio dati podatke i ostalo pa je tu nastupio njihov razdor

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 06/07/2015 : 13:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger


htio sam te pitati, iako sam trenutno zaokupljen oko nekih drugih tema, jer vidim kako si dobar poznavatelj, jeli istina kako Tesla nije baš za sve zaslužan što mu se pripisuje, nedavno sam u jednom časopisu pročitao laganu kritiku na račun Tesle, što me dosta iznenadilo.


vrlo dobro pitanje Krugeru
po mojim istraživanjima i onome što sam skužio Tesla je nakon afere sa Edisonom krenio drugim putem i sam je shvatio da će najbolje prodati proizvod ako ga dobro prikaže javnosti pa je tako stvorio famu oko sebe prikazivao se kao ekscentrik i bio je izvrstan dapaće odličan šoumen u tome, javnost je za njime ludjela kao za Houdinijem (tek nakon živčana sloma koji je zaradio jer su mu pod nikad razriješenim okolnostima spalili laboratorij na Long Islandu je po mome prolupao...)
Tesla sam je vrlo budno pratio nova dostignuća i pronalaske na polju znanosti i tehnike i znao ih je praktički primijeniti i rješavati. Njegov je način rješavanja bio u tome, kako kaže jedan američki povjesničar i njegov biograf, da Tesla uzme taj problem tamo gdje su drugi zapeli i onda bi tu zapoćeo i rješio bi konačan problem, isto tako je napravo i sa svojim poznatim indukcijskim motorom koji u svijetu mehanike zapravo nije bio ništa novo i već oprobano. Ali imao je problem - da su se materijali unutar njega trošili i Tesla je problem rješio ako se sjećam sa žicama i tako se sam motor nije istrošivao i mogao je praktički raditi vjećno.
U znanosti i pronalazaštvu nije ništa novo uzimati i upotrebljavati ideje drugih te ih dalje razvijati da se stvori bolji i novi proizvod. Tesla je radio isto što su i prije a i danas radili. On garantirano nikome nije KRAO ideje ili kopirao ili plagirao, čak ni usavršavao postojeće - svi njegovi izumi bili su novi i nanovo napravljeni.

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/07/2015 : 13:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Hm, zanimljivo.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 06/07/2015 : 13:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
yep
Teslin život sam u SAD - sve mi to izgleda kao čisti thriller
uspio je izvesti tako uspješne šoumenske operacije i pridobiti investitore kao Westinghousea koji je investirao u izgradnju hidrocentrale na Niagarinim slapovima iako su ga svi uvjeravali da je Tesla lud i šta sve ne, uspješno su to obavili i sproveli struju sve do New Yorka
isti taj Westinghouse mu je posudio lovu za izgradnju laboratorija koji je misteriozno spaljen u još misterioznijim okolnostima pa je Tesla nakon toga cviknio...
Cijelo vrijeme su ga prikazivali ludim, ekscentričnim i ostalo, to je on namjerno podastirao .... a onda kada je počeo obznanjivati neke izume koje priprema kao - besplatna energija, neki pronalasci koje je vlada htjela za oružja (međ ostalim tvrdio je da je smislio i Smrtonosnu zraku i nazvao ju je Teleforce, a imala je sposobnost slati snop čestica nevjerojatne energije koje su imale snagu srušiti flotu 10,000 neprijateljskih zrakoplova na udaljenosti od 320 kilometara) i još štošta - vuuuuuf, ode laboratorij i svi nacrti u njemu u plamenu. Ne samo thriller nego i čista teorija zavjere, Lewis Perdue je o tome čak napisao knjigu iz koje se vidi masa postavljenih a neodgovorenih pitanja, mislim da se knjiga ak se sjećam zove "Teslina ostavština"
međutim što je i sada najzanimljivije je da je masa dokumenata i dokumentacije o Tesli u vladinim arhivima SAD nedostupna iliti zabranjena za istraživaće....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000