forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Road trip (BiH, Dubrovnik, Crna Gora) - tips
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 13/07/2015 : 11:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Planiram već neko vrijeme postaviti topic, a kako je do polaska ostalo nekoliko tjedana krajnje je vrijeme.

Idem dakle na road trip s obitelji (žena, dvoje djece).
Ruta: Karlovac - Bihać/Jajce - SARAJEVO (3 noćenja) - MOSTAR (1 n.) - CAVTAT (11 n.), s planiranim izletima u Dubrovnik, Kotor, Kanjon Tare itd.

Ono što mi treba su preporuke lokalaca za klopu i ostale must see atrakcije. Kad kažem klopu - mislim na restorane koji serviraju gablec ručke (30-40kn po meniju). Dolaze naravno u obzir i "kultna" mjesta za klopu, znate ono "Nemoj me jebat da si bio u Sarajevu a nisi jeo ćevape kod ...".

Cavtat - osim klope, zanima me i ima li kakva plaža za preporuku. Nešto gdje se djeca mogu igrat u plićini, a tate čitat strip u hladovini.

Crna Gora - u planu su dva izleta, jedan u japankama do Kotora i jedan u baksama do kanjona Tare. Što je još obavezno za vidjeti. Također, gdje pojest, popit...?

Ajd fala unaprijed, ako mi padne još koje pitanje na pamet, pitam.

itsyourworldyoucanchangeit

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 13/07/2015 : 11:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Bihać - motel Paviljon kod gradskog mosta,prelijepa bašta s pogledom na Unu uz kaficu...Klopa- cesta Bihać-Sarajevo naselje Ripač cca 5 KM od grada pizzerija restoran kod Tale...Sve ti je usput ne moraš skretati s zadane rute jedino nemoj ići zaobilaznicom oko grada nego idi kroz centar nije komplikovano i možda naiđeš na još šta da ti je zanimljivo...Ako gdje zapneš poslaću ti broj moba na pp da imaš...

Wtf?
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 13/07/2015 : 14:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Fala za info. Kako krećemo ujutro iz Karlovca da bi do navečer došli u Sarajevo, u Bihaću smo vjerojatno tijekom jutra. Ne znam hoćemo li stajati za klopu, ali s djecom nikad ne znaš. Hvala još jednom, vidio sam i broj telefona u PM-u, pa se javim ako mi što treba :).

Palo mi je na pamet jedno praktično pitanje, možda i glupo. Primaju li restorani/kiosci/bilošto isključivo domaću valutu ili šljaka Kuna/Euro? Mislim i na BiH i na Crnu Goru. Pitam jer mi je netko rekao neki dan da u Kladuši sve plača kunama, ali ne znam kako je u ostatku zemlje.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/07/2015 : 14:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne bih se zacudio da te bagi posalje na drugi kraj drzave i savjetuje ti tko zna kakav restoran.
Ako ti je uopce dao pravi broj mobitela, a ne lokalnog astrologa.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 13/07/2015 14:21:36
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/07/2015 : 14:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Prije 3 godine sam i ja i još dvoje frendova imali sličan roadtrip. Zagreb - Jajce - Sarajevo - Mostar - preko Trebinja do Crne Gore u Budvu - Dubrovnik - Makarska - nazad kući.

Slapovi u Jajcu su prekrasni. Odmah do je zgrada u kojoj je bilo zasjedanje AVNOJ-a (stvaranje temelja za SFRJ). Tvrđava je također zanimljiva.

Sarajavo - bili smo u hotelu Saraj. Došli nenajavljeni, dogovorili cijenu za dva noćenja (sjećam se da nije bilo nešto skupo - oko 13 evra za noćenje). Nije bilo gužve. Hotel je odmah do starog dijela, tj. bašćaršije. Ovo ispod je u biti pogled iz hotela.

Na ćevape smo išli, na preporuku mog frenda Sarajlije i navijača Sarajeva, u PETICU (bašćaršija). Inače, sarajevski ćevapi me nisu oduševili, ali to zato jer sam naviknut na one iz karlovačke tržnice (ukusnije meso, veća lepinja i više luka dobiješ u Karlovcu na tržnici). Posjetili stadion Koševo. Domar nas pustio na igralište, kad smo mu rekli da dolazimo iz dalekih zemalja. Inače, oduševile me cure. Stvarno su lijepe kad se srede za večernju šetnju.



Mostar - obiđeš u par sati most. Ako ćeš imati sreće, možda netko i skoči u Neretvu. Inače, lijepa, iako dosta vijugava cesta od Sarajeva do Mostara. Usput stani i u Jablanici. Zgodan je onaj most iz Bitke za Neretvu. Htjeli su posjetiti i onaj titov VIP podzemni kompleks u Konjicu, ali to se moraš nešto prije najaviti ili nešto slično.



Budva - gužva, Rusi, provod.

Dubrovnik - stvarno lijepo. Gužva. Ulaz za šetnju po zidinama je oko stotinjak kuna.

Makarska. Također došli na blef, smještaji svi puni, spomenuli curi na turističkom uredu, da smo bili i u Sarajevo. Budući da je ona rodom od tamo, sredila nam ta dva noćenja kod neke svoje znanke skoro u samo centru za oke cijenu.

I tako, to bi bilo ukratko. Dobro bilo.




Edited by - nagor on 13/07/2015 14:26:56
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 13/07/2015 : 14:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice Titovog bunkera, tu vecinom moras da dolazis u grupama, odnosno ako radis u nekoj firmi. Ja sam prije 2 godine bio tamo, nasi radnici dobili dozvolu da dodemo. Nisam siguran da li mogu da dolaze radnici koji ne rade u drzavnim firmama, ali mislim da se da srediti...
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 13/07/2015 : 14:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

Fala za info. Kako krećemo ujutro iz Karlovca da bi do navečer došli u Sarajevo, u Bihaću smo vjerojatno tijekom jutra. Ne znam hoćemo li stajati za klopu, ali s djecom nikad ne znaš. Hvala još jednom, vidio sam i broj telefona u PM-u, pa se javim ako mi što treba :).

Palo mi je na pamet jedno praktično pitanje, možda i glupo. Primaju li restorani/kiosci/bilošto isključivo domaću valutu ili šljaka Kuna/Euro? Mislim i na BiH i na Crnu Goru. Pitam jer mi je netko rekao neki dan da u Kladuši sve plača kunama, ali ne znam kako je u ostatku zemlje.



U pograničnim mjestima prolazi i ćuna i ojro. U unutrašnjosti nisam siguran pripremi si svotu kaemova koje planiraš potrošiti neka imaš uz sebe...

Wtf?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/07/2015 : 15:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zavisi gdje ces se setati, ali pokusaj i sa Saudskim rijalima. :D

U Bihacu smo se obicno zaustavili u jednoj pekari kraj puta, ne znam ime, ali dobra.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 13/07/2015 : 15:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Ma plan je napunit đepove Ojrima, pa mijenjat po potrebi :).

#nagor, fala za tipove. Noćenja su rezervirana, a putni plan je vidjeti koliko se da u nekom opuštenom tempu. Vidiš, taj most iz "Neretve" bi bilo fora obić.

P.S. imaš pravo za ćevap s tržnice, zaista je odličan. Old-school kakve više ne rade :)

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 13/07/2015 : 15:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Zavisi gdje ces se setati, ali pokusaj i sa Saudskim rijalima. :D

U Bihacu smo se obicno zaustavili u jednoj pekari kraj puta, ne znam ime, ali dobra.







Poli seruckaš...Jebo te Rijal,to što si napisao između redova prosipaj na drugom topiku...A fulao si i za pekaru,većinom ih treba izbjegavati jer ne nude ništa vrijedno spomena...

Wtf?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/07/2015 : 17:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bagi je zaboravio spomenuti "Sunce" i "Sojenicu"...u Ripcu.

Poli...c-c-c ..Bihac je bio republika i prije zemlje gdje si ti sada....

U Jajce idem i ja drugi mjesec da vidim kako su renovirali oko slapa i u restoran "Bosna" stagod prezalogajiti...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/07/2015 : 19:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

istina, ona malo ispred Kljuca je puno bolja, i jedna dobra je između Karlovca i granice


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 13/07/2015 : 22:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast dečki. Sam sebe naganjam već godinama na jedan takav tour,pa uvijek ispadne nešto drugo, neplanirano... Sretno svima koji putuju, bilo gdje...
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 13/07/2015 : 22:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


istina, ona malo ispred Kljuca je puno bolja, i jedna dobra je između Karlovca i granice





Deželac,ne pratim te...WTF?

Wtf?
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 14/07/2015 : 00:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Dobra ruta, a ja se javljam samo za jedan detalj, u Mostaru obavezno jedi u Hindinom hanu, to je restoran kraj krive ćuprije, na istočnoj strani. Pitaj ljude di je, lako ćeš nać. I tad naruči obavezno - platu miješanog mesa. Najboljeg na Balkanu, viruj mi. Konzumira san ga X puta.
Evo ti doli link:
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g295388-d895834-Reviews-Hindin_Han-Mostar_Herzegovina_Neretva_Canton.html

A moš skočit i do Blagaja kad si već tu, par km od MO, krasan geomorfološki oblik:
http://www.visitmycountry.net/bosnia_herzegovina/bh/index.php/turizam/vjerski/92-turizam/vjerski/904-blagaj-tekija

Mostar je zakon, al preextreman za nas dalmatince u pogledu klime i ljudi. Lito u Mostaru...uffff.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 14/07/2015 00:22:39
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/07/2015 : 08:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Super tura!
Nas par frendova je tako 2011. išlo na turu Zagreb - Transilvanija - Đerdap - Beograd - Novi sad. 2300 km. Inače, kumova žena je iz Novog sada pa smo često išli tamo dok ju nije oženio

Putovanja su zakon

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/07/2015 : 09:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

o pekari je govora bagi, o pekari



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 14/07/2015 : 09:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Stavi koje slike sa tog putovanja, sretan put

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 14/07/2015 : 09:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Dobra ruta, a ja se javljam samo za jedan detalj, u Mostaru obavezno jedi u Hindinom hanu, to je restoran kraj krive ćuprije, na istočnoj strani. Pitaj ljude di je, lako ćeš nać. I tad naruči obavezno - platu miješanog mesa. Najboljeg na Balkanu, viruj mi. Konzumira san ga X puta.
Evo ti doli link:
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g295388-d895834-Reviews-Hindin_Han-Mostar_Herzegovina_Neretva_Canton.html

A moš skočit i do Blagaja kad si već tu, par km od MO, krasan geomorfološki oblik:
http://www.visitmycountry.net/bosnia_herzegovina/bh/index.php/turizam/vjerski/92-turizam/vjerski/904-blagaj-tekija

Mostar je zakon, al preextreman za nas dalmatince u pogledu klime i ljudi. Lito u Mostaru...uffff.



Zabilježeno!

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 14/07/2015 : 09:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

Stavi koje slike sa tog putovanja, sretan put


Može... polazak je za 2 tjedna, tek jučer sam krenuo ozbiljnije pripremati plan puta.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 14/07/2015 : 11:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


o pekari je govora bagi, o pekari








On topic...Alene,nemoj zaobići Konjic na putu od Sarajeva prema Mostaru,predivan gradić...

Wtf?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/07/2015 : 12:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Gdje Neretva hladna tece....Konjic sam jednom prolazio u predvecerje,a ono nekako idilcna slika dole rijeka,odbljesak sunca na brdima,ljudi izlaze u setnju na korzo... bilo je slicno kao u Rivendellu,nesto misticno,ako bih se pjesnicki Tolkienovski izrazio :-)...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000