forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Autorski Tex
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 12/08/2015 : 22:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Uostalom, Kubertu nije bez razloga ponuđeno da crta Texa. Legendarni autor za legendarni strip. Informiraj se o čovjeku, možda i poželiš pročitati neke druge njegove stripove.

https://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Kubert


Hajde manimo se više Kuberta u kontekstu s Texom. Izrazio sam svoje mišljenje o njemu (isključivo u pogledu na Texa), koje uostalom i nije samo moje, no ok.
Bonelli je i mnogim drugim "specijalcima" nudio crtanje svojih junaka, no ja ga definitivno ne trebam kod Texa. Informiran o njemu (bar mislim) jesam relativno dobro, no neke druge njegove stripove nisam čitao, a čisto sumnjam i da hoću, jer se nažalost uvukla ta neka averzija, baš zbog Texa.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/08/2015 : 22:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo super... Sasvim novi pogled na starog texa. Posebice Serpierijev.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/08/2015 : 22:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prvi broj mi se ne sviđa ni najmanje, drugi također ne obećava a za dalje ćemo vidjeti.
Iskreno da kažem, kada već idu eksperimentirati najvažnije da to ne rade na redovnoj seriji, ''svetinja'' se ne smije dirati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/08/2015 : 23:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Iskreno da kažem, kada već idu eksperimentirati najvažnije da to ne rade na redovnoj seriji, ''svetinja'' se ne smije dirati.

Možeš biti miran što se tiče toga, cijela Bonellijeva kuća počiva na Texovoj redovnoj seriji, nije nitko lud da to dira.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/08/2015 : 23:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Prvi broj mi se ne sviđa ni najmanje, drugi također ne obećava a za dalje ćemo vidjeti.
Iskreno da kažem, kada već idu eksperimentirati najvažnije da to ne rade na redovnoj seriji, ''svetinja'' se ne smije dirati.



Kaže čovjek koji po potpisu baš voli dirati u tuđe svetinje

Šalu na stranu, Bonelli je komercijalna firma i određene ekscese i rizike još mogu podnijeti ali rušiti temelje baš i ne. Barem dok ne budu primorani a i onda će se prekasno pokrenuti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/08/2015 : 23:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Djeluje jako dobro...
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2940 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 12/08/2015 : 23:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
Serpieriev Tex izgleda realistično, real life, brutalno... nije to onaj klasični Tex koji uzme pušku i posmica sve po redu gdje čitatelj ne doživljava to kao tragediju. po razgovoru ona dva lika, koliko sam uspio skužiti, Tex je na granici života i smrti a taj moment nikad ne doživljavamo u Texu jer nema te sirove brutalnosti, smrt likova doživljavamo previše olako i nekako je Tex uvijek nedodirljiv.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/08/2015 : 23:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koresh

Serpieriev Tex izgleda realistično, real life, brutalno... nije to onaj klasični Tex koji uzme pušku i posmica sve po redu gdje čitatelj ne doživljava to kao tragediju. po razgovoru ona dva lika, koliko sam uspio skužiti, Tex je na granici života i smrti a taj moment nikad ne doživljavamo u Texu jer nema te sirove brutalnosti, smrt likova doživljavamo previše olako i nekako je Tex uvijek nedodirljiv.



Dobro rečeno... ovo baš djeluje kao namjerni anti-kič.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/08/2015 : 23:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by DODSFERD

Prvi broj mi se ne sviđa ni najmanje, drugi također ne obećava a za dalje ćemo vidjeti.
Iskreno da kažem, kada već idu eksperimentirati najvažnije da to ne rade na redovnoj seriji, ''svetinja'' se ne smije dirati.



Kaže čovjek koji po potpisu baš voli dirati u tuđe svetinje

Šalu na stranu, Bonelli je komercijalna firma i određene ekscese i rizike još mogu podnijeti ali rušiti temelje baš i ne. Barem dok ne budu primorani a i onda će se prekasno pokrenuti.


Nisam kriv za potpis, ovi su ga kreirali. https://www.youtube.com/watch?v=38MudMACz5U
Što se tiče Texa, ako bi došao takav dan da se trebaju rušiti temelji onda je bolje potpuno ugasiti serijal. Epizoda već sada ima toliko da je veliko pitanje hoću li ih uopće sve vidjeti na domaćem jeziku za svoga života.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/08/2015 : 00:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koresh

Serpieriev Tex izgleda realistično, real life, brutalno... nije to onaj klasični Tex koji uzme pušku i posmica sve po redu gdje čitatelj ne doživljava to kao tragediju. po razgovoru ona dva lika, koliko sam uspio skužiti, Tex je na granici života i smrti a taj moment nikad ne doživljavamo u Texu jer nema te sirove brutalnosti, smrt likova doživljavamo previše olako i nekako je Tex uvijek nedodirljiv.


Boselli je rekao da kod pisanja (klasičnih) Texovih scenarija uvijek treba imati na umu njegovu najvažniju osobinu - nepogrešivost.
Kad Tex nešto kaže/napravi to je tako i nikako drugačije.
Pretpostavljam da je Serpieri sve to okrenuo naglavačke u svojoj priči.

Edited by - solar on 13/08/2015 00:07:51
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 13/08/2015 : 00:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Uf, ovaj Serpierijev Tex bit će prvi kupljeni Tex nakon mnogo vremena.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 13/08/2015 : 00:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj topic i reakcija na predstavljene stripove je tipičan dokaz da je ovaj forum pun stupidnih zatucanih tradicionalista koji očito nemaju ni najmanju ideju o tome što znači riječ "autorsko" ili kada scenarist/crtač ima potpunu kreativnu kontrolu nad nečime. Ne'š ti strastvenih ljubitelja stripova. Inače pozdravljam ovakav potez Bonellija i mislim da je to upravo nešto što treba onim čitateljima koji traže bijeg od sveobuhvatne monotonije koju neki Bonellijevi serijali danas nude. Nadam se da ćemo ovo vidjeti kod još nekih junaka.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/08/2015 : 00:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Džabe se trudiš. Teksolozima su 'biftek debeo dva prsta prekriven brdom prženih krumpirića' + lokalni moćnik kojem Tex lomi krila - što će reći, vječno jedna te ista priča - svetinja. A u svetinje se ne dira.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/08/2015 : 00:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@Zagor12
Ovo danas nije normalno, upozorio sam najmanje pet ljudi na neprimjeren rječnik i evo sad si još i ti počeo...
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 13/08/2015 : 00:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Ekipi medju kojima prednjaci ehm jedan se ne svidja zacudo, ja sam bar procitao pa mi se ne svidja. Odabir Albertija za broj 2 je sjajan, to je crtac ponajvecih mogucnosti u Bonelliju.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 13/08/2015 : 00:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

@Zagor12
Ovo danas nije normalno, upozorio sam najmanje pet ljudi na neprimjeren rječnik i evo sad si još i ti počeo...



Kad pročitam takve budalaštine nažalost prestanem obraćati pozornost na rječnik. Sorry.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/08/2015 : 07:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Podsjećate me na onaj topic 4HOODS gdje sam jasno napisao da je strip za mlađe uzraste, pa se odmah javila ekipa "staraca" s foruma koji su zgroženo govorili kako je cijela ideja bezveze.
Tako i ovdje, ako izlazi iz vaših okvira, odmah ne valja...



Ne, stvar je u tome da ovo daleko više liči na dodatno isisavanje novaca od "pravih Tex fanova" nego na "Texa kakvog nikad dosad nismo vidjeli", i to još na pedesetak stranica. Inače, sam Serpieri bi bio dovoljan razlog za kupnju, ali na ovih desetak tabli što sam vidio nije se baš ubio od hiperealizma ko na Druuni. Tko zna, ako i u ovom albumu prilazuje svoje seksualne maštarije, možda ga i ubodem

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/08/2015 : 07:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Inače pozdravljam ovakav potez Bonellija i mislim da je to upravo nešto što treba onim čitateljima koji traže bijeg od sveobuhvatne monotonije koju neki Bonellijevi serijali danas nude.


Pa je li bio onda toliki problem dati Serpieriju da napravi epizodu za redovnu seriju ili za gigant ediciju da se čovjek razmaše? Čemu pokretanje nove edicije koja uzrokuje još veću hiperprodukciju i smanjnje kvalitete?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/08/2015 : 07:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Kako misliš "isisavanja" novaca od pravih Tex fanova. Zar pravi Tex fanovi ne bi željeli što više novih izdanja njihovog junaka?
Drugo, mislim da se ovdje radi o jedinstvenom slučaju da se jedan cijela linija prilagodila jednom autoru. Alternativa je bila eventualno da je ta priča objavljena u kolorcu u malom formatu. Gigant bi mu možda bila prevelika obaveza.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/08/2015 : 08:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Genijalno izgleda.

A jos genijalnije mi je vidjeti zalopojke tradicionalista.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/08/2015 : 08:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Jedino razocaravajuce kod Serpirijevog autorskog Texa mi je sto sam strip ima samo 38 stranica.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 13/08/2015 : 09:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Zar pravi Tex fanovi ne bi željeli što više novih izdanja njihovog junaka?



Jasta A ovakvi "izleti" ili jos pre ovoga, sama ideja za Texonea, su slag na torti
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/08/2015 : 09:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Uopste me ne cudi sto neki forumasi gledaju negativno na ovaj album. Serpieri je vanserijski talenat, fenomenalan crtac i nesto slabiji scenarista, to znaju svi koji su upoznati sa njegovim djelima, medjutim to se ovdje bas i ne moze primijetiti. Ove table, iako nose njegov pecat, uopste ne izgledaju nesto posebno dobro. Ljudi koji ne poznaju njegov crtez u Druuni su iznenadjeni cemu toliko odusevljenje. Samo ime Serpieri ne znaci automatski kvalitet, sve zavisi od njega u kojoj se mjeri potrudio oko stripa. Siguan sam da je dosta Texovih fanova otvoreno za novitete, ali to ne znaci da ce progutati sve moguce sto im se poturi pod nos, pa makar album krasilo jedno poznato ime kao sto je Serpieri.

Cisto sumnjam da on licno cita Texa, iako je nesto drugacije rekao, sto je razumljivo s obzirom da je napravio strip o ovom junaku. Vise mi izgleda kao da zna da se radi o jednom junaku koji se mjesecno prodaje u 200.000 primjeraka, pa je odlucio da ubere koju paru jer se ipak radi o sigurnoj investiciji. Nepoznavanje junaka ne predstavlja neki veliki problem ukoliko pises pricu van kontinuiteta i karakterizacije. Ovaj Serpierijev Tex moze biti bilo koji junak Divljeg zapada, ali s obzirom da nosi to ime koje i nosi, prodaja ce ici u nekoliko desetina hiljada komada, sto sa nekim drugim imenom to sigurno ne bi bio slucaj.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 13/08/2015 : 09:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Uopste me ne cudi sto neki forumasi gledaju negativno na ovaj album. Serpieri je vanserijski talenat, fenomenalan crtac i nesto slabiji scenarista, to znaju svi koji su upoznati sa njegovim djelima, medjutim to se ovdje bas i ne moze primijetiti. Ove table, iako nose njegov pecat, uopste ne izgledaju nesto posebno dobro. Ljudi koji ne poznaju njegov crtez u Druuni su iznenadjeni cemu toliko odusevljenje. Samo ime Serpieri ne znaci automatski kvalitet, sve zavisi od njega u kojoj se mjeri potrudio oko stripa. Siguan sam da je dosta Texovih fanova otvoreno za novitete, ali to ne znaci da ce progutati sve moguce sto im se poturi pod nos, pa makar album krasilo jedno poznato ime kao sto je Serpieri.

Cisto sumnjam da on licno cita Texa, iako je nesto drugacije rekao, sto je razumljivo s obzirom da je napravio strip o ovom junaku. Vise mi izgleda kao da zna da se radi o jednom junaku koji se mjesecno prodaje u 200.000 primjeraka, pa je odlucio da ubere koju paru jer se ipak radi o sigurnoj investiciji. Nepoznavanje junaka ne predstavlja neki veliki problem ukoliko pises pricu van kontinuiteta i karakterizacije. Ovaj Serpierijev Tex moze biti bilo koji junak Divljeg zapada, ali s obzirom da nosi to ime koje i nosi, prodaja ce ici u nekoliko desetina hiljada komada, sto sa nekim drugim imenom to sigurno ne bi bio slucaj.




Apsolutno se slažem. Ime će prodati ovu priču. Evo mi neki "tradicionalisti" se ne bi naljutili da je to jedan novi mini serijal i s više bi optimizma, znatiželje gledali u ovo ali taj mini serijal za Bonelli ne znači zaradu kao u slučaju da se glavnom liku priljepi ime Tex makar se po crtežu iz prvog broja toliko razlikuje od onog kakvog ga pojmimo.

loading...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/08/2015 : 10:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by King Warrior

Uopste me ne cudi sto neki forumasi gledaju negativno na ovaj album. Serpieri je vanserijski talenat, fenomenalan crtac i nesto slabiji scenarista, to znaju svi koji su upoznati sa njegovim djelima, medjutim to se ovdje bas i ne moze primijetiti. Ove table, iako nose njegov pecat, uopste ne izgledaju nesto posebno dobro. Ljudi koji ne poznaju njegov crtez u Druuni su iznenadjeni cemu toliko odusevljenje. Samo ime Serpieri ne znaci automatski kvalitet, sve zavisi od njega u kojoj se mjeri potrudio oko stripa. Siguan sam da je dosta Texovih fanova otvoreno za novitete, ali to ne znaci da ce progutati sve moguce sto im se poturi pod nos, pa makar album krasilo jedno poznato ime kao sto je Serpieri.

Cisto sumnjam da on licno cita Texa, iako je nesto drugacije rekao, sto je razumljivo s obzirom da je napravio strip o ovom junaku. Vise mi izgleda kao da zna da se radi o jednom junaku koji se mjesecno prodaje u 200.000 primjeraka, pa je odlucio da ubere koju paru jer se ipak radi o sigurnoj investiciji. Nepoznavanje junaka ne predstavlja neki veliki problem ukoliko pises pricu van kontinuiteta i karakterizacije. Ovaj Serpierijev Tex moze biti bilo koji junak Divljeg zapada, ali s obzirom da nosi to ime koje i nosi, prodaja ce ici u nekoliko desetina hiljada komada, sto sa nekim drugim imenom to sigurno ne bi bio slucaj.




Apsolutno se slažem. Ime će prodati ovu priču. Evo mi neki "tradicionalisti" se ne bi naljutili da je to jedan novi mini serijal i s više bi optimizma, znatiželje gledali u ovo ali taj mini serijal za Bonelli ne znači zaradu kao u slučaju da se glavnom liku priljepi ime Tex makar se po crtežu iz prvog broja toliko razlikuje od onog kakvog ga pojmimo.


Upravo tako; ime prodaje proizvod a to je ono što mi se gadi, bilo da se radi o stripu ili (pogotovo) muzici, dvije moje najomiljenije zabave.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000