forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Autorski Tex
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/08/2015 : 10:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, valjda zato neki kupuju n-ti izvod iste Zagorove price (samo u drugom ruhu).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/08/2015 : 10:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Jedino razocaravajuce kod Serpirijevog autorskog Texa mi je sto sam strip ima samo 38 stranica.



Piše 50+, to su onda valjda dodatne ilustracije i predgovor očito. No priča samo 38 stranica?! Kratki albumčić znači; nešto sam sad manje oduševljen.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/08/2015 : 11:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by D.J.

Jedino razocaravajuce kod Serpirijevog autorskog Texa mi je sto sam strip ima samo 38 stranica.



Piše 50+, to su onda valjda dodatne ilustracije i predgovor očito. No priča samo 38 stranica?! Kratki albumčić znači; nešto sam sad manje oduševljen.


Da, sami strip je 38 tabli, ali table imaju dosta teksta pa se vjerovatno ne procita pre brzo.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/08/2015 : 11:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Ovaj topic i reakcija na predstavljene stripove je tipičan dokaz da je ovaj forum pun stupidnih zatucanih tradicionalista koji očito nemaju ni najmanju ideju o tome što znači riječ "autorsko" ili kada scenarist/crtač ima potpunu kreativnu kontrolu nad nečime. Ne'š ti strastvenih ljubitelja stripova. Inače pozdravljam ovakav potez Bonellija i mislim da je to upravo nešto što treba onim čitateljima koji traže bijeg od sveobuhvatne monotonije koju neki Bonellijevi serijali danas nude. Nadam se da ćemo ovo vidjeti kod još nekih junaka.


Da ti pokušam objasniti nešto muzičkim žargonom iako mislim da nećeš shvatiti pošto ne slušamo isto.
Kada moj omiljeni bend Sargeist izbaci novi album ja očekujem da budu koliko-toliko vjerni sebi po pitanju zvuka. Taj album me neće zanimati ako će stilski biti odsviran kao npr. Vader. Vader je popularniji i poznatiji bend od Sargeista, mogu ga i ja poslušati kada se zaželim takvog stilskog usmjerenja, ali jednostavno NE ŽELIM da Sargeist zvuči kao Vader. Razumljiva je situacija da se pojedincima sviđa više stilskih usmjerenja i da ih žele raditi, ali muzičar koji drži do sebe će imati više bendova ili projekata da bi ostvario svoje želje a pri tome ne razvlači ime svog glavnog benda tamo gdje ne treba.
Tako ja gledam i na strip; Tex mora ostati Tex, ovo od Serpierija može biti dobro ali me pod Tex etiketom ne zanima zbog izrazito drugačijeg vizualnog dojma.
Ja nisam ni rekao da sam protiv toga da se radi autorski Tex, baš me briga za to sve dok ne diraju redovnu seriju, ali imam potpuno pravo da ne podržim kupovinom takvo izdanje. Ipak ja imam skoro 100 Libellus Texova (a to se stalno povećava) i onaj tko će uzimati samo ove autorske (mislim na HC Libellus izdanja) ne može mi soliti pamet i prodavati priču da je on veći fan od mene.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/08/2015 : 11:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Zašto se bend, odnosno ljudi koji u njemu sviraju, ne bi razvijali kao glazbenici? Pritom ne kažem da Tex treba drastičnu promjenu ali i današnji Tex nije isti onome iz prvih epizoda.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/08/2015 : 11:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

to o cemu prica Dodo se u metalu zove "troo metalci" (naziv kao sprdnja sa istima)
to su oni koji ne mogu prijeci preko toga da je njihov omiljeni band promijenio zvuk ili ne daj boze cak ukljucio u svoj "brand" neki drugi podzanr ili cak zanr (mada se vecina kasnije vrati na stari zvuk, pogotovo ako se bolje prodaje )

sve ok, svi smo mi bili takvi (barem za sebe mogu to reci) ali kasnije odrastes i manje te to tisti

Tex je institucija i sigurno se nece mijenjati, ovo je zbog toga i u svojoj ediciji, u regularcima se nista ne mijenja, a takve zelje i mogu razumjeti


nekako sada ispadne da ce ovog Texa kupiti samo "alternativci", u inat die hard fanovima ... i tako nekako se da razumjeti to sto Dodo kaze
samo da se i oni ne razocaraju, znaci nije to classy Serpieri pa da se ne ocekuje previse,
sa manjim ocekivanjima i Serpieri ce ostaviti bolji utisak



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 13/08/2015 : 12:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Zagor12

Ovaj topic i reakcija na predstavljene stripove je tipičan dokaz da je ovaj forum pun stupidnih zatucanih tradicionalista koji očito nemaju ni najmanju ideju o tome što znači riječ "autorsko" ili kada scenarist/crtač ima potpunu kreativnu kontrolu nad nečime. Ne'š ti strastvenih ljubitelja stripova. Inače pozdravljam ovakav potez Bonellija i mislim da je to upravo nešto što treba onim čitateljima koji traže bijeg od sveobuhvatne monotonije koju neki Bonellijevi serijali danas nude. Nadam se da ćemo ovo vidjeti kod još nekih junaka.


Da ti pokušam objasniti nešto muzičkim žargonom iako mislim da nećeš shvatiti pošto ne slušamo isto.
Kada moj omiljeni bend Sargeist izbaci novi album ja očekujem da budu koliko-toliko vjerni sebi po pitanju zvuka. Taj album me neće zanimati ako će stilski biti odsviran kao npr. Vader. Vader je popularniji i poznatiji bend od Sargeista, mogu ga i ja poslušati kada se zaželim takvog stilskog usmjerenja, ali jednostavno NE ŽELIM da Sargeist zvuči kao Vader. Razumljiva je situacija da se pojedincima sviđa više stilskih usmjerenja i da ih žele raditi, ali muzičar koji drži do sebe će imati više bendova ili projekata da bi ostvario svoje želje a pri tome ne razvlači ime svog glavnog benda tamo gdje ne treba.
Tako ja gledam i na strip; Tex mora ostati Tex, ovo od Serpierija može biti dobro ali me pod Tex etiketom ne zanima zbog izrazito drugačijeg vizualnog dojma.
Ja nisam ni rekao da sam protiv toga da se radi autorski Tex, baš me briga za to sve dok ne diraju redovnu seriju, ali imam potpuno pravo da ne podržim kupovinom takvo izdanje. Ipak ja imam skoro 100 Libellus Texova (a to se stalno povećava) i onaj tko će uzimati samo ove autorske (mislim na HC Libellus izdanja) ne može mi soliti pamet i prodavati priču da je on veći fan od mene.


Evo rep poređenje, šta misliš kada bi Vinnie Paz počeo da zvuči i repuje o istim temama kao Kanye West.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/08/2015 : 14:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Zašto se bend, odnosno ljudi koji u njemu sviraju, ne bi razvijali kao glazbenici?

Dosta bendova je i napravilo takve stvari pa sam otpilio sve njihove radove sa velikim promjenama. Razvoj muzičara kroz tekstove se podrazumijeva, naravno da neće "pjevati" o istim stvarima kao tinejdžer i kao 40-ogodišnjak, što se toga tiče nema nikakvih problema. Ono što ne prihvaćam pod razvoj su velike promjene u samome zvuku i vokalu jer onda je to potpuno drugi bend koji nema puno veze sa prijašnjim.
Ovo što danas rade bendovi kao Darkthrone, Burzum i Satyricon je smeće najgore vrste i to je drastičan primjer kako su izdali fanove. Eh, što mogu kada imam osjetljivo uho po tom pitanju.
quote:
Pritom ne kažem da Tex treba drastičnu promjenu ali i današnji Tex nije isti onome iz prvih epizoda.

Današnji Tex ni ne smije biti isti kao onaj iz 50-ih i 60-ih godina jer se od tada promijenio način pripovijedanja, ne samo kod Texa nego i kod ostalih starih serijala kao što je npr. Zagor. To je sasvim u redu, ovo što danas izlazi u redovnoj seriji mi se sviđa jer je srž serijala ostala ista, vizualni dojam je također ostao na visokom nivou iako više nema Galepa i Letterija ali su došli neki drugi crtači koji znaju kako napraviti prepoznatljivog Texa. Dok god je tako ja sam zadovoljan i nastavit ću ga pratiti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 13/08/2015 14:23:03
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/08/2015 : 16:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Kako misliš "isisavanja" novaca od pravih Tex fanova. Zar pravi Tex fanovi ne bi željeli što više novih izdanja njihovog junaka?


Ovo je otprilike k'o da me pitaš zar pravi zagorovci nebi željeli što više reprinta starih epizoda?
Uglavnom, ne baš. Ja, koji sebe smatram pravim Texovim fanom, bi više volio da se najviše energije i kreativne snage usmjeri na regularnu seriju, da se scenaistima i crtačima da više slobode pri kreiranju novih priča, umjesto na smišljanju novih edicija za dodatni cash.

quote:

Drugo, mislim da se ovdje radi o jedinstvenom slučaju da se jedan cijela linija prilagodila jednom autoru.

Sepijeriju se prilagodila, mada ne znam sad koliko je to jedinstven slučaj. Ali što ćemo onda s npr. Angelom Stanom kojemu albumska forma i nije baš uobičajeni format za crtanje? I zašto će već iduća dva broja pisati Boselli, a ne neki autor koji nikad nije radio na Texu za koga je ova edicija navodno i zamišljena?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/08/2015 : 16:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nisi me razumio, možda i je zbog Serpierija izmišljena ali je i naglašeno da će malo tko imati takve slobode. Znači od sada klasičnije priče u manje klasičnom izdanju za jedan Bonelli.
I ne, poredba sa Zagorovcima ti ne vrijedi, jer se tu ne radi o reprintu već o novoj priči.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 13/08/2015 : 16:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
U svakom slučaju ovaj Alberti rastura, a zanima me kako će izgledati Stanov crtež u boji u albumskom formatu. :)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/08/2015 : 16:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sergejce, mislis da ce i moderatori vidjeti u tvom avataru samo Trulu koaliciju? ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/08/2015 : 17:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Nisi me razumio, možda i je zbog Serpierija izmišljena ali je i naglašeno da će malo tko imati takve slobode.



ak' je tak, onda ova edicija zaista nema nekog smisla, osim onog osnovnog...

Go kneel and weep
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/08/2015 : 17:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Imamo li negde neki zavir od prvih 15 do 30 stranica? :)))

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 13/08/2015 : 17:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Sergejce, mislis da ce i moderatori vidjeti u tvom avataru samo Trulu koaliciju? ;)





Trebalo bi.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 13/08/2015 : 17:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Ako, ako, i treba da se menja. Sve je ovo vrlo interesantno. Kao i komentari "die-hard" fanova. Oni su za promene u redovnom serijalu, a kad se promene dese van serijala, to nije dobro. Kako bi onda reagovali da se promene zaista dogode?
Uostalom, bez zavaravanja, sve je ovo komercijalna igra. Da nisu kalkulisali da ce da se prodaje, ne bi ga nikad objavili. Ako se primi - super, a ako ne - ima redovni serijal. To je valjda poenta svih vanrednih edicija.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 13/08/2015 : 17:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Evo prve table stripa:



Napominjem da je jako jednostavno doci na netu do cijelog skeniranog stripa. Ukoliko ne uspijevate, a zelite bas jako provrtiti, moze na PM.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/08/2015 : 18:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
To se Carson sjetno sjeća svog starog prijatelja Texa, a? Uzet ću ga baš zato jer jer drugačiji. Kad razmišljam ovo i jest dobar potez, privući će možda Texu i publiku koja obično ne razmišlja o njemu jer se već godinama ne mijenja pobjednička formula.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/08/2015 : 18:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Odlicno ovo izgleda!
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2940 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 13/08/2015 : 19:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
pogledajte samo Carsona, taj umoran pogled u njegovim očima, pogled čovjeka koji je svašta vidio i proživio, ali takav jedan detalj nikad nećemo vidjeti u reg. seriji, tamo će zauvijek biti nepogrešivi strijelac puškom i vitak starčić
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 13/08/2015 : 19:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalno izgleda!
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 13/08/2015 : 19:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Ova ideja kao stvorena bila za Zagora. Oni bacili na tex-a

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/08/2015 : 19:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
da, odlično izgleda. sad je pitanje je li i izvedeno valjano, ne bih volio da sve ostane samo na "odličnom izgledu", tj. makar je i već samo to jedan plus, pun pogodak bi bio zadržana bit Texa, čak integriran teksovski kliše u ovako nešto. hoću reći, za mene bi bilo manje da se čitava stvar iscrpi u 'autorstvu', da autorstvo pojede Texa ---- nego autorstvo koje 'poštuje' kanon, autorstvo u funkciji 'pravog' (pa i klišejiziranog) Texa. naravno, upravo takve stvari je najteže postići, ali već sam smjer bi bio puno.

Edited by - stinky on 13/08/2015 19:45:03
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 13/08/2015 : 19:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Pre će biti za kapetana Mikija.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 13/08/2015 : 20:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
ovo je odlicno,ali tex je italijanima ikona koja retko ima epizode koje su patnja,bol i zal za mladoscu...surova je istina da tex mora biti optimista i kad umire!mislim da ovo nece uspeti,ali podrzavam ovakve price.

Juznjak!
Tex Willer.

Edited by - cronos six on 13/08/2015 20:10:12
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000