forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 38

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/09/2015 : 13:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno!!!!!!!

Veliko hvala Anti na informaciji!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/09/2015 : 14:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Antu

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/09/2015 : 20:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Znao sam da ću pogriješiti!

Isprike AntU!

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/09/2015 : 23:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Graficka novela Dzoker od Azarela i Bermehoa.

Ovo mi je prvi susret sa Brajanom Azarelom za kog sam cuo da je odlican noir scenarista pogotovo na Vertigovom serijalu 100 metaka, te cu taj strip sigurno da nabavim! Dzoker je okrutan i mucan strip o najludjem od svih Betmenovih neprijatelja. Odmah sam primetio slicnost izmedju Bemehoovog Dzokera i Ledgerovog Dzokera koja je, kazu, slucajna, jer je strip izasao 2008, a Bermeho do tada nije video Ledgerovog Dzokera.
Pogotovo mi se svidela zavrsnica stripa!
Bermeho rastura!

Kome se svideo Ubistveni vic sigurno ce mu se svideti i Dzoker iako su potpuno razliciti stripovi.
Preporuke!

Edit: Darkvudovo izdanje na kraju ima lep tekst o stripovskoj i filmskoj evoluciji Dzokera i kratke biografije autora. Perfektno izdanje za pristupacne pare.

Edited by - going going on 29/09/2015 23:48:41
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2015 : 13:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going



Graficka novela Dzoker od Azarela i Bermehoa.
Kome se svideo Ubistveni vic sigurno ce mu se svideti i Dzoker iako su potpuno razliciti stripovi.
Preporuke!


potrudiću se da te poslušam i nabavim Džokera,a ja ti najtoplije preporučujem 100 metaka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/09/2015 : 20:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
potrudiću se da te poslušam i nabavim Džokera,a ja ti najtoplije preporučujem 100 metaka.



100 metaka 100 posto nabavljam na Sajmu ove godine!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 30/09/2015 : 20:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by anto
potrudiću se da te poslušam i nabavim Džokera,a ja ti najtoplije preporučujem 100 metaka.



100 metaka 100 posto nabavljam na Sajmu ove godine!


Da te napomenem da je originalno izašlo 13 trejdova. BP je objavio prva 4.
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 30/09/2015 : 22:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Cini mi se da sam negde procitao da ce Darkwood nastaviti s 100 metaka tamo gde je Beli put stao.
Moze li neko potvrditi taj info.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/10/2015 : 12:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by going going



Graficka novela Dzoker od Azarela i Bermehoa.
Kome se svideo Ubistveni vic sigurno ce mu se svideti i Dzoker iako su potpuno razliciti stripovi.
Preporuke!


potrudiću se da te poslušam i nabavim Džokera,a ja ti najtoplije preporučujem 100 metaka.


Dzokera obavezno, ovakav vizuelni praznik za oci se retko vidja.
Prica vec legendarna.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/10/2015 : 16:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Darvin Kuk:Parker 2 - Firma

Firma mi je za čitavu ocena bolja od Lovca.
Prvi Parker mi je odličan (recimo neka laganeze 9/10),ali priznajem da sam imao malčice veća očekivanja;možda jer sam već bio upoznat sa pričom zbog filma,a osim toga i par scenarističkih rešenja mi nisu bila na vrhunskom nivou (pisao sam o tome u temi za prvi album) + malo mi je išao na živac grafičko izvođenje u duoton boji.Samo da napomenem,da sam pre ove dvojke pročitao keca,i da mi se sad više svideo,a i svikao sam se na ovakvo kolorisanje.

Firma je još žešća,sa kompleksnijom pričom,a intermeco sa opisima načina poslovanja Firme i pljačkama iste,koji je urađen u skroz "Murovskom" fazonu, je predobar.

Od mene,za Parkera apsolutna preporuka - nadam se da će prodaja biti dobra,pa da na sledeći broj ne čekamo 11 meseci,kolika je bila razlika između ove dve knjige.

10/10

*iz Darkvudove kuhinje,najbolje su mi legli naslovi iz čuvene najave L&K,OM & Parker; i ovo mi je nešto ponajbolje što uopšte izlazi na ex-Yu prostorima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/10/2015 16:37:38
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/10/2015 : 12:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


Ejmi Vajnhaus

Iako mi se sviđaju mnoge njene pjesme, nisam predani obožavatelj Amy Winehouse niti poznavatelj njenog života. Općenito imam malo interesa za živote slavnih, pa tako nisam imao previše interesa ni za ovaj strip. Dospio mi je u ruke sasvim slučajno, na putu do kolegice, pa sam odlučio vidjeti je li čemu. Ukratko - nije. Priča se trudi napraviti legendu od Amy, kojoj se pristupa više-manje kao božici koja je tuđom krivicom ogrezla u grijeh. Da li je to istina ili nije nemam pojma, ali djeluje patetično i neuvjerljivo, bar meni. U pitanju bi trebala biti svojevrsna biografija, ali se zapravo većina toga preskače i prikazuju se samo detalji koji su pretpostavljam svojevremeno objavljivani u svim tabloidima. Ni vizualni dojam ne uspijeva puno popraviti stvari. U pitanju je potpuno neupečatljiv, tek odrađen crtež. Sve u svemu šteta jer, kad malo razmislim, mogao je to biti ako ne dobar, onda barem zanimljiv strip.

2/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/10/2015 : 12:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Si citao Bili Holidej?

Nisam citao Ejmi ali Bili jesam ... ni ona mi se, nazalost, nije pretjerano dopala. Ne znam sta sam ocekivao, ali ... nisam dobio.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/10/2015 : 22:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Si citao Bili Holidej?

Nisam citao Ejmi ali Bili jesam ... ni ona mi se, nazalost, nije pretjerano dopala. Ne znam sta sam ocekivao, ali ... nisam dobio.





Nisam čitao Bili, ali pošto su to radili Munoz i Sampayo kontam da ima bar nekakvu vrijednost. Naravno, lako moguće da griješim...


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2015 : 15:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Izvstan strip! 10/10!

Opsirnije sam napisao ovde: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=2&TOPIC_ID=46064#1919173
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/11/2015 : 22:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Stvorenje iz Močvare - knjiga prva



Prošlo je već dosta vremena kad sam sklopio ovu knjigu i uredno je vratio na policu. Ali, utisak se vratio sad dok čitam drugu knjigu (Etrigan uredno siluje nejač njihovim košmarima).
Da se razumemo, "Čas anatomije" baca u senku ne samo celu prvu knjigu, nego i ceo Močvarkov opus (iz mog skromnog čitalačkog iskustva), pa i neke naslove u koje sam se "juče" kleo, ali prva knjiga je meni...čista emocija.
"Smrad" Vinove i Rajtsonove močvare me je podsetio na trošnost jednog starinskog bakinog kauča unutar kojeg je, nekim neobjašnjenim čudom, ležala hrpa Eksovih i horor (ajkule, drakule...) stripova koje sam gutao po sto puta svakodnevno, pa je taj šmek američkog stripa 70-ih i 80-ih godina za mene ćudljivo opojan- i crtež i naracija.
Priče variraju oko naive, istina, ali su tekstualo bogati, sa masnim frazama i savršenom moći začinjavanja šmeka jedne klasične strave. Rajtsonov crtež fantastičan, čist a mračan, kadrovski složen i detaljan. Močvarko mu je lepo seo (vidi se po Betmenu), i lik i atmosfera koja ga okružuje (močvara, dvorac strave, groblje...). Boje, takođe, na visini. Ne doprinose crtežu ali ga ni ne zagađuju.
Priče, doduše, nisu brzopotezno probabljive od korice do korice. Može se, ali nakon tri ili četiri priče, koncentracija i užitak padaju. Jednostavno, najveći je užitak čitati ih jednu po jednu. Konzumacija biva potpuna i duža Na poslednjim pričama se oseća blagi zamor likom (kod mene ili kod pisca?) i da serijal kreće tokom koji nema veliku perspektivu. Srećom, Darkwood seče u pravom momentu: i drago ti je neznanje o onome šta dolazi i pomalo žudiš da vidiš šta se dalje dešavalo.

Darkwoodovo izdanje je prvoklasno. Mahovina-pliš pun pogodak, dizajn korica i unutar korica...ne videh bolje!!!, propratni tekstovi bez premca, prevodilac RASTURA!!!

9/10 zbog emocije i izdanja

8/10 bi bila neka objektivna ocena sadržaja...manje ne sme, jer sam prokleto uživao

desetku čuvam za Mura



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 16/11/2015 22:46:18
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/11/2015 : 22:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nabavio/pročitao sam i Osvetnike:Građanski rat
O njima ću sutra

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2015 : 23:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nabavio/pročitao sam i Osvetnike:Građanski rat
O njima ću sutra



Cekamo Patak!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/12/2015 : 00:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nabavio/pročitao sam i Osvetnike:Građanski rat
O njima ću sutra


čekamo te,čekamo.

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Stvorenje iz Močvare - knjiga prva
9/10 zbog emocije i izdanja

8/10 bi bila neka objektivna ocena sadržaja...manje ne sme, jer sam prokleto uživao


potpis!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/12/2015 00:03:28
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/12/2015 : 01:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ama, bre, u međuvremenu me poneli Močvarko II i III, Sendmen i Ludnica Arkam....a posao cedi li cedi:)

Ide!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/12/2015 : 02:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Osvetnici: Građanski rat



Lepo me nateraste. Taman sam igrom slučaja danas popodne obavio ono presudno drugo čitanje, pa se tu prvobitno razočarenje podiglo u neki lepši utisak.

To prvo razočarenje me je iznenadilo, jer me detinjstvo veže baš za Marvelove gaćeše a "Građanski rat" je, po mnogima do čijeg mi je mišljenja stalo, THE Marvelov gaćeša odnosno jedna od najboljih priča iz tog univerzuma. Nisam očekivao nešto naročito "inteligentno", ali sam opet očekivao nešto. Pri drugom čitanju je polet zamenjen čistim skepticizmom, kako to inače biva, te su na videlo izašle stvari koje menjaju kompletnu sliku.

Stavljajući potpuno/delimično apolitične idealiste u situaciju striktnog odlučivanja na koju stranu zakona će da stanu i povinovanju glasu javnosti koji nikada nije u tolikoj meri toliko uticao na njihove odluke, Milar dobija vrašno za svoju pogaču: dve reakcione struje junaka-čitaočevih miljenika, polet Superman-Spiderman 60/70-ih godina na nekim gadnim steroidima. Prijatno me iznenadio podatak da nije suprotno tj. da ta osuda poltičkog pritiska današnjice nije bila cilj, već metod, jer je vraški dobro urađeno (za priču za stip ovog tipa). Neki su me momenti toliko pogodili da sam ih zapamtio napamet (parafraziram):

"Razmišljam o klincu kojeg sam sreo pre deset minuta. Obećao sam mu da ćemo igrat bejzbol u njegovom dvorištu, ali tamo sve vrvi od plaštoubica. Ukrali su nam male stvari ovim registracionim đubretom. A te male stvar nas čine onim što zaista jesmo."

"Rekao bih da je to trideset prvi novčić koji si do sada sakupio, je li? Spokojno spavaj, Judo."

"Ovo je zato što su nam ruke ogrezle u krvi Bila Fostera, a ti si toliko zaslepljen svojim grafikonima i procenama da nisi to u stanju ni da vidiš"

Te tu je ono jedno debalansiranje Kapetanovog karaktera kada je i on doveo dvojicu super-zlikovaca u svoj tim, Spajdijevo skidanje maske (znao sam da se desilo, ali ne u kojoj priči), Spajdijev sukob sa Bundevom (tako se zvao u Eksu) i onim drugim super-zlikovcem u kanalizaciji, tabla sa Punisherom kako donosi izmasakriranog Spajdija u Kapetanou bazu, Kapetanov moralni sunovrat u finalnom sukobu, ministrovo sprdanje o Kapetanu i pilotu aviona te jednako "neozbiljne" reakcije nekih njegovih sagovornika (samo nacrtano), Suino napuštanje Rida Ričardsa...ima tih malih momenata poprilično i zaista su za zadržati se na njima. Međutim, problem je što je priča koja obuhvata previše likova u premalo stranica (190), pa vlada sveopšta gužva u dijalozima radi fabule, akcionih sekvenci koje su superherojski spektakularne samo na momente i skraćene da bi fabula mogla da dosegne što šire razmere (vremenski, lokaciono, likovima) na račun karakterizacije samih likova. Tako je Kapetan blago izignorisan u većem delu stripa, da bi Punisher i Su ostavljali daleko jači utisak na čitaoca. Uglavnom, veoma (previše) sadržajan strip kod kojeg čovek rizikuje zasićenje negde od polovine, ne zbog dosade več zbog pozamašne količine teksta i dešavanja. Zato, preporučujem čitanje dva po dva poglavlja da bi se delo najpotpunije okusilo.

Crtež i kolor su sjajni. Odlično kadriranje, nekoliko vizuelno veoma veoma moćnih momenata, čist kontrast crno-belog i fantastčno dopunjavanje kolorom. Vizuelna dominacija!!!

Darkwoodovo izdanje je, po običaju, prvoklasno.
Ne žalim lovu koju sam dao za njega

U rangu stripova uopšte "Građanskom ratu" dajem 7/10
U rangu marvelovske superherojštine, devetka čista kao suza


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 17/12/2015 09:49:31
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/12/2015 : 09:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Sutra Močvarko Dvojčica...čim ga nanovo slistim

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/12/2015 : 13:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

To prvo razočarenje me je iznenadilo, jer me detinjstvo veže baš za Marvelove gaćeše a "Građanski rat" je, po mnogima do čijeg mi je mišljenja stalo, THE Marvelov gaćeša odnosno jedna od najboljih priča iz tog univerzuma.


Kako kome. Mislim, solidan je to strip, ali ne bih nikad rekao da je to nešto najbolje od Marvela. Hrpa drugih stvari mi prije pada na pamet.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/12/2015 : 14:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

To prvo razočarenje me je iznenadilo, jer me detinjstvo veže baš za Marvelove gaćeše a "Građanski rat" je, po mnogima do čijeg mi je mišljenja stalo, THE Marvelov gaćeša odnosno jedna od najboljih priča iz tog univerzuma.


Kako kome. Mislim, solidan je to strip, ali ne bih nikad rekao da je to nešto najbolje od Marvela. Hrpa drugih stvari mi prije pada na pamet.


Kažem ti, ne znam. Moje iskustvo za Marvel se veže samo za Spajdermena od broja jedan do Maximum Carnage, i nekoliko Derdevila i Panišera u starim izdanjima. I da, stara domaća izdanja Konana.

Velik je to svet (gooomila serijala i alter-univerzuma istih) a da bih imao hrabrosti da ga preterano kopam. Imaš li neku preporuku u must-read fazonu?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/12/2015 : 02:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Velik je to svet (gooomila serijala i alter-univerzuma istih) a da bih imao hrabrosti da ga preterano kopam. Imaš li neku preporuku u must-read fazonu?


Pa, recimo da bi ovo bila neka početna lista.

- Stan Lee, Steve Ditko, John Romita Sr. & Gil Kane: Spider-Man
- Stan Lee & Steve Ditko: Doctor Strange
- Stan Lee & Jack Kirby: Fantastic Four
- Stan Lee & Jack Kirby: Thor
- Jim Steranko: Nick Fury/Captain America
- Jack Kirby: Devil Dinosaur
- Jack Kirby: Eternals
- Jack Kirby: Captain America (epizode iz 1970-ih godina)
- Jim Starlin: "Kozmička saga". Ne znam kako bih to drugačije nazvao jer se proteže kroz nekoliko različitih serijala i obuhvaća veliki broj likova. Ali recimo da su centralni likovi Thanos, Warlock i Captain Marvel. Za ovo ti treba jedan dobar raspored čitanja.
- Marv Wolfman & Gene Colan: Tomb of Dracula
- Steve Gerber: Defenders
- Steve Gerber: Howard the Duck
- Doug Moench, Paul Gulacy, Mike Zeck & Gene Day: Shang-Chi: Master of Kung Fu
- Frank Miller: Daredevil/Elektra
- Peter David: Incredible Hulk
- Alan Davis, Alan Moore, Dave Thorpe, Mike Collins & Jamie Delano: Captain Britain
- Roger Stern & John Byrne: Captain America
- Roger Stern: Spider-Man
- Roger Stern: Avengers
- John Byrne: Fantastic Four
- Walt Simonson: Thor
- Doug Moench/Bill Sienkiewicz: Moon Knight
- Bob Layton & David Michelinie: Iron Man
- Peter David: Spider-Man
- J. M. DeMatteis, Mike Zeck & Bob McLeod: Spider-Man: Kraven's Last Hunt/Soul of the Hunter
- Barry Windsor-Smith: Weapon X
- Kurt Busiek, Alex Ross & Jay Anacleto: Marvels/Marvels: Eye of the Camera
- Mark Waid, Ron Garney, Andy Kubert & Jorge Molina: Captain America
- Kurt Busiek: Avengers
- Christopher Priest: Black Panther
- J. Michael Straczynski & John Romita Jr.: Spider-Man
- Mark Waid & Mike Wieringo: Fantastic Four
- Brian Michael Bendis, Alex Maleev & David Mack: Daredevil
- Brian Michael Bendis, Michael Gaydos & Mark Bagley: Alias/The Pulse
- Brian K. Vaughan & Adrian Alphona: Runaways
- Peter Milligan & Mike Allred: X-Statix
- Grant Morrison: New X-Men
- Garth Ennis: Punisher
- Dan Slott: She-Hulk
- Peter David: Madrox/X-Factor
- Ed Brubaker: Captain America/Winter Soldier
- Greg Pak & Fred Van Lente: Incredible Hercules
- Joss Whedon & John Cassaday: Astonishing X-Men
- Warren Ellis & Stuart Immonen: Nextwave: Agents of H.A.T.E.
- Matt Fraction, Ed Brubaker & David Aja: The Immortal Iron Fist
- Dan Abnett & Andy Lanning: Annihilation: Conquest/Nova/War of Kings/Realm of Kings/Guardians of the Galaxy/The Thanos Imperative/Annihilators
- Paul Cornell: Wisdom/Captain Britain and MI13
- Rick Remender: Uncanny X-Force
- Jonathan Hickman: Fantastic Four/FF
- Jason Aaron: Wolverine
- Kieron Gillen: Journey into Mystery
- Marjorie Liu & Daniel Acuña: Black Widow: The Name of the Rose
- Matt Fraction & David Aja: Hawkeye
- Mark Waid, Marcos Martin, Paolo Rivera, Chris Samnee & Peter Krause: Daredevil
- Gerry Duggan & Brian Posehn: Deadpool
- Kieron Gillen & Jamie McKelvie: Young Avengers
- Nick Spencer & Steve Lieber: The Superior Foes of Spider-Man
- Darko Macan, Danijel Žeželj & Bruce Timm: Captain America: Ples smrti/Epski boj

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Friki
Junior Member



Croatia
477 Posts

Member since 23/12/2010

Posted - 25/12/2015 : 18:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Friki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Velik je to svet (gooomila serijala i alter-univerzuma istih) a da bih imao hrabrosti da ga preterano kopam. Imaš li neku preporuku u must-read fazonu?


Pa, recimo da bi ovo bila neka početna lista.

- Stan Lee, Steve Ditko, John Romita Sr. & Gil Kane: Spider-Man
- Stan Lee & Steve Ditko: Doctor Strange
- Stan Lee & Jack Kirby: Fantastic Four
- Stan Lee & Jack Kirby: Thor
- Jim Steranko: Nick Fury/Captain America
- Jack Kirby: Devil Dinosaur
.......






Bušido, s ovim popisom si ubio mene u pojam , a kamoli DrankiDaka .
Brate, ako ovdje nema bar 1500 sveski, režem si lijevo jaje !








----------
Trenutačno se sluša: Lera Lynn - My Least Favorite Life

Go to Top of Page
Page: of 38 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000