forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 38

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/12/2015 : 20:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Friki

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Velik je to svet (gooomila serijala i alter-univerzuma istih) a da bih imao hrabrosti da ga preterano kopam. Imaš li neku preporuku u must-read fazonu?


Pa, recimo da bi ovo bila neka početna lista.

- Stan Lee, Steve Ditko, John Romita Sr. & Gil Kane: Spider-Man
- Stan Lee & Steve Ditko: Doctor Strange
- Stan Lee & Jack Kirby: Fantastic Four
- Stan Lee & Jack Kirby: Thor
- Jim Steranko: Nick Fury/Captain America
- Jack Kirby: Devil Dinosaur
.......






Bušido, s ovim popisom si ubio mene u pojam , a kamoli DrankiDaka .
Brate, ako ovdje nema bar 1500 sveski, režem si lijevo jaje !


A još sam se suzdržavao.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/12/2015 : 19:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Friki

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Velik je to svet (gooomila serijala i alter-univerzuma istih) a da bih imao hrabrosti da ga preterano kopam. Imaš li neku preporuku u must-read fazonu?


Pa, recimo da bi ovo bila neka početna lista.

- Stan Lee, Steve Ditko, John Romita Sr. & Gil Kane: Spider-Man
- Stan Lee & Steve Ditko: Doctor Strange
- Stan Lee & Jack Kirby: Fantastic Four
- Stan Lee & Jack Kirby: Thor
- Jim Steranko: Nick Fury/Captain America
- Jack Kirby: Devil Dinosaur
.......






Bušido, s ovim popisom si ubio mene u pojam , a kamoli DrankiDaka .
Brate, ako ovdje nema bar 1500 sveski, režem si lijevo jaje !





Šalu na stranu, Bushidove liste su meni svete još od "pulsa čitanja"...a Marvelove sveske broje po 20 strančica tako da 1500 i nije neka cifra.

Hvala, Bushido!

p.s. prvih 300 spider-mana je već pročitano

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 26/12/2015 19:09:47
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 28/12/2015 : 20:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Friki

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Velik je to svet (gooomila serijala i alter-univerzuma istih) a da bih imao hrabrosti da ga preterano kopam. Imaš li neku preporuku u must-read fazonu?


Pa, recimo da bi ovo bila neka početna lista.

- Stan Lee, Steve Ditko, John Romita Sr. & Gil Kane: Spider-Man
- Stan Lee & Steve Ditko: Doctor Strange
- Stan Lee & Jack Kirby: Fantastic Four
- Stan Lee & Jack Kirby: Thor
- Jim Steranko: Nick Fury/Captain America
- Jack Kirby: Devil Dinosaur
.......






Bušido, s ovim popisom si ubio mene u pojam , a kamoli DrankiDaka .
Brate, ako ovdje nema bar 1500 sveski, režem si lijevo jaje !


A još sam se suzdržavao.



Sva sreća da nije spomenuo i druge kuće osim Marvela :)
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 28/12/2015 : 21:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Patak, taj Civil War, kojeg si čitao, je samo centralna priča (poput Svjetski rat Hulk) koji se odvija i kroz sve Marvelove naslove. Kad tako pratiš sve te individualne priče koji se na kraju slijevaju u tih centralnih 7 brojeva, nema više prenatrpanosti.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/12/2015 : 23:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

Patak, taj Civil War, kojeg si čitao, je samo centralna priča (poput Svjetski rat Hulk) koji se odvija i kroz sve Marvelove naslove. Kad tako pratiš sve te individualne priče koji se na kraju slijevaju u tih centralnih 7 brojeva, nema više prenatrpanosti.



Ali nema ni celovite kvalitetne, ujednačene priče.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/12/2015 : 09:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

Patak, taj Civil War, kojeg si čitao, je samo centralna priča (poput Svjetski rat Hulk) koji se odvija i kroz sve Marvelove naslove. Kad tako pratiš sve te individualne priče koji se na kraju slijevaju u tih centralnih 7 brojeva, nema više prenatrpanosti.


To znam i skinuo sam ostale priče. Stavio sam ih na listu čitanja (ide odmah posle Bushidinih preporuka ). Darkwoodovog "Hulka" još uvek nisam overio (ni "Planetu..." ni "Svetski Rat" ni "Poslednji Titan") i ne planiram neku skoriju nabavku.

Ove godine imam druge prioritete što se tiče Darkwooda (ako ima neko da mi doda nešto na ovo ili da mi savetuje zaobilaženje nekih od navedenih albuma, neka bude slobodan da kaže).

Stvorenje iz Močvare 4 i 5
Džoker (Azarelo)
Betmen Crno i Belo 1
Knjige Magije
Mardi Gra Pepelnik 1,2,3 i 4
Vekovnici 5-7 (sys i drkw)
Jezovnik: Rajtson, Leglo Strave, Ortiz
Kobra (Kerac)
Osvetnici: Doba Ultrona i Ultron Napada
Sendmen (BP-DRKW) 2-9
Srebrni Letač 1 i 2

Ove gore manje-više nameravam da nabavljam u mesečnom ritmu, po jedan ili dva albuma (kombinovaću po cenama). Vekovnici, Džoker, Sendmen i Močvarko su apsolutni prioritet (Bonelli će poprilično da pati...dosadilo mi je kupovanje stripova čiji sadržaj znam maltene napamet. Libellusovi Zagori su izuzetak.)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 29/12/2015 09:51:03
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/12/2015 : 10:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Letač 1 rasprodano...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/12/2015 : 10:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Zavisi kako gde

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/12/2015 : 12:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by IGMAN2

Patak, taj Civil War, kojeg si čitao, je samo centralna priča (poput Svjetski rat Hulk) koji se odvija i kroz sve Marvelove naslove. Kad tako pratiš sve te individualne priče koji se na kraju slijevaju u tih centralnih 7 brojeva, nema više prenatrpanosti.


To znam i skinuo sam ostale priče. Stavio sam ih na listu čitanja (ide odmah posle Bushidinih preporuka ). Darkwoodovog "Hulka" još uvek nisam overio (ni "Planetu..." ni "Svetski Rat" ni "Poslednji Titan") i ne planiram neku skoriju nabavku.

Ove godine imam druge prioritete što se tiče Darkwooda (ako ima neko da mi doda nešto na ovo ili da mi savetuje zaobilaženje nekih od navedenih albuma, neka bude slobodan da kaže).

Stvorenje iz Močvare 4 i 5
Džoker (Azarelo)
Betmen Crno i Belo 1
Knjige Magije
Mardi Gra Pepelnik 1,2,3 i 4
Vekovnici 5-7 (sys i drkw)
Jezovnik: Rajtson, Leglo Strave, Ortiz
Kobra (Kerac)
Osvetnici: Doba Ultrona i Ultron Napada
Sendmen (BP-DRKW) 2-9
Srebrni Letač 1 i 2

Ove gore manje-više nameravam da nabavljam u mesečnom ritmu, po jedan ili dva albuma (kombinovaću po cenama). Vekovnici, Džoker, Sendmen i Močvarko su apsolutni prioritet (Bonelli će poprilično da pati...dosadilo mi je kupovanje stripova čiji sadržaj znam maltene napamet. Libellusovi Zagori su izuzetak.)



ovo briši sa spiska - pokloniću ti ja prva tri komada pepelnika,a ti se snađi za četvrti album.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/12/2015 : 12:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Betmen: Ludnica Arkam
od Morisona i Mekina



Nikad nisam imao toliko poteškoća da razbistrim misli i sklopim trezven utisak o priči koju sam upravo pročitao kao u slučaju ove Morisonove psihodelične mini-odiseje najpoznatijom i najsumornijom ludnicom na svetu.
Pokušavao sam da odvojim scenario od morbidnog Mekinovog kista koji je celokupno delo doveo do perfekcije čisto da bih ovde diskutabilnog Morisona definisao, evaluirao, dokučio kao pisca. Ima tu stvarno diskutabilnih momenata. Ideja o Betmenu kao nekome ko bi trebao zameniti plašt Arkamovom košuljom je napadno izlizana, kao i prikaz toga kroz šablonsku šetnju od pacijenta do pacijenta sve do poslednje stranice. Hoću reći, takvo nešto je verovatno palo na pamet svakom čitaocu Povratka Mračnog Viteza, Ubistvenog Vica, nekih kratkih storija iz Betmena Crno i Belo te nekoliko epizoda koje su u originalnoj hronologiji usledili posle Milerove Godine Prve tj. kada je serijal konačno dobio svoje mračne tonove pa ista, iako je privlačna, rizikuje da bude banalna. U tom svetlu, individualni susreti sa Pingvinom, Strašilom i Krokom sa selektivnim psihološko-filozofskim dijalozima deluju usiljeni, patetično nabacani radi utvrđivanja odavno očigledne poente priče. Ne pomaže mnogo ni paralelizam, takozvani sudbinski spoj, Brusovog i Arkamovog mentalnog doživljaja šišmiša, istvoremeno razvijanje dvaju tobože razdvojenih vremenskih linija kao stari metod produbljivanja priče dovodivši čitaoca u fazu zbunjole pri skakanju iz jednog u drugi narativni tok. Ali kada se iz tih skeptičnih promišljaja vratim samom stripu, njegovoj celini, jedno je očigledno-pokušao sam podeliti nedeljivo, racionalizovati neracionalno, konkretizovati najapstraktniji strip koji sam ikada pročitao.

Jer, to se iz scenarija vidi, Morison je pisao ovo samo za Dejva Mekina i računajući na njegov ekspresionistički stil. U rukama bilo koga drugoga, ovaj strip ne bi bio ni blizu svojoj aktuelnoj veličini. Tako da je svaka gore hejterski navedena stavka u "Ludnici Arkam" perfektno dozirana. Obilje tarot simbolike (čija značenja ću morati jednom dobro da pročačkam po mreži...kula, mesec i ogledalo), scena sa bubama i bolesnom Arkamovom majkom je prvi momenat u životu kada sam se bukvalno naježio, nelogična i nehumana terapija Dvoličnome zbog čije simptomatičnti Harvi Dent nije u stanju da odluči hoće li ići u toalet, brutalnost određenih scena, Gozba Ludaka koja istovremeno aludira i na Tajnu Večeru i na gozbu kod Ludog Šeširdžije (Alisa), apstrahovana figura glavnog aktera tj. Betmena koja ostavlja utisak naratorove psihološke projekcije samog sebe a koja opet, uzevši u obzir psihodeličnu izobličenost Mekinovog prikaza, verovatno navodi na zaklučak da je narator/Betmen/Arkam osoba sa ozbiljnim psihološkim poremećajem a istovremeno se dočarava perspektiva/utisak ludila iz čitaočevog ugla, teza da Džoker nije nimalo lud već nadprosečno inteligentan...Nasrao sam se u životu i forumu da nisam nikada video tako potpun spoj scenarija i crteža za desetke stripova, ali u ovom slučaju to je nemoguće ne spomenuti ili ignorisati...Ima tu svega. Mračno, turobno, jezivo, prokleto teško i jebeno inteligentno delo koje preporučujem svakom živom biću, bez obzira na mizernost njegove čitalačke navike.

Izdanje je takođe van svake pameti. Deblji mat papir, gigantski format kojeg je samo Mekin dostojan, psihodelični fontovi koji u potpunosti respektuju original, sjajni dodaci, prekucan scenario koji spontano objašnjava svaki mali detalj, još k tome u pisaća-mašina-fontu, dizajn, štampa, uvez...perfektno izdanje za perfektnu grafičku novelu, vredi tri puta svake svoje pare.

Desetka ko kuća!


P.S. ima sjajan fan-made video. Španci, a ko drugi







DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 29/12/2015 12:08:20
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/12/2015 : 12:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by IGMAN2

Patak, taj Civil War, kojeg si čitao, je samo centralna priča (poput Svjetski rat Hulk) koji se odvija i kroz sve Marvelove naslove. Kad tako pratiš sve te individualne priče koji se na kraju slijevaju u tih centralnih 7 brojeva, nema više prenatrpanosti.


To znam i skinuo sam ostale priče. Stavio sam ih na listu čitanja (ide odmah posle Bushidinih preporuka ). Darkwoodovog "Hulka" još uvek nisam overio (ni "Planetu..." ni "Svetski Rat" ni "Poslednji Titan") i ne planiram neku skoriju nabavku.

Ove godine imam druge prioritete što se tiče Darkwooda (ako ima neko da mi doda nešto na ovo ili da mi savetuje zaobilaženje nekih od navedenih albuma, neka bude slobodan da kaže).

Stvorenje iz Močvare 4 i 5
Džoker (Azarelo)
Betmen Crno i Belo 1
Knjige Magije
Mardi Gra Pepelnik 1,2,3 i 4
Vekovnici 5-7 (sys i drkw)
Jezovnik: Rajtson, Leglo Strave, Ortiz
Kobra (Kerac)
Osvetnici: Doba Ultrona i Ultron Napada
Sendmen (BP-DRKW) 2-9
Srebrni Letač 1 i 2

Ove gore manje-više nameravam da nabavljam u mesečnom ritmu, po jedan ili dva albuma (kombinovaću po cenama). Vekovnici, Džoker, Sendmen i Močvarko su apsolutni prioritet (Bonelli će poprilično da pati...dosadilo mi je kupovanje stripova čiji sadržaj znam maltene napamet. Libellusovi Zagori su izuzetak.)



ovo briši sa spiska - pokloniću ti ja prva tri komada pepelnika,a ti se snađi za četvrti album.



Šta je tako loš?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/12/2015 : 12:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam ja čuo, daleko je od toga da bude loš
a vizuelno je po mom ukusu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/12/2015 : 12:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by IGMAN2

Patak, taj Civil War, kojeg si čitao, je samo centralna priča (poput Svjetski rat Hulk) koji se odvija i kroz sve Marvelove naslove. Kad tako pratiš sve te individualne priče koji se na kraju slijevaju u tih centralnih 7 brojeva, nema više prenatrpanosti.


To znam i skinuo sam ostale priče. Stavio sam ih na listu čitanja (ide odmah posle Bushidinih preporuka ). Darkwoodovog "Hulka" još uvek nisam overio (ni "Planetu..." ni "Svetski Rat" ni "Poslednji Titan") i ne planiram neku skoriju nabavku.

Ove godine imam druge prioritete što se tiče Darkwooda (ako ima neko da mi doda nešto na ovo ili da mi savetuje zaobilaženje nekih od navedenih albuma, neka bude slobodan da kaže).

Stvorenje iz Močvare 4 i 5
Džoker (Azarelo)
Betmen Crno i Belo 1
Knjige Magije
Mardi Gra Pepelnik 1,2,3 i 4
Vekovnici 5-7 (sys i drkw)
Jezovnik: Rajtson, Leglo Strave, Ortiz
Kobra (Kerac)
Osvetnici: Doba Ultrona i Ultron Napada
Sendmen (BP-DRKW) 2-9
Srebrni Letač 1 i 2

Ove gore manje-više nameravam da nabavljam u mesečnom ritmu, po jedan ili dva albuma (kombinovaću po cenama). Vekovnici, Džoker, Sendmen i Močvarko su apsolutni prioritet (Bonelli će poprilično da pati...dosadilo mi je kupovanje stripova čiji sadržaj znam maltene napamet. Libellusovi Zagori su izuzetak.)



ovo briši sa spiska - pokloniću ti ja prva tri komada pepelnika,a ti se snađi za četvrti album.


Daj meni treći.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/12/2015 : 23:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Betmen: Ludnica Arkam
od Morisona i Mekina



Nikad nisam imao toliko poteškoća da razbistrim misli i sklopim trezven utisak o priči koju sam upravo pročitao kao u slučaju ove Morisonove psihodelične mini-odiseje najpoznatijom i najsumornijom ludnicom na svetu.
Pokušavao sam da odvojim scenario od morbidnog Mekinovog kista koji je celokupno delo doveo do perfekcije čisto da bih ovde diskutabilnog Morisona definisao, evaluirao, dokučio kao pisca. Ima tu stvarno diskutabilnih momenata. Ideja o Betmenu kao nekome ko bi trebao zameniti plašt Arkamovom košuljom je napadno izlizana, kao i prikaz toga kroz šablonsku šetnju od pacijenta do pacijenta sve do poslednje stranice. Hoću reći, takvo nešto je verovatno palo na pamet svakom čitaocu Povratka Mračnog Viteza, Ubistvenog Vica, nekih kratkih storija iz Betmena Crno i Belo te nekoliko epizoda koje su u originalnoj hronologiji usledili posle Milerove Godine Prve tj. kada je serijal konačno dobio svoje mračne tonove pa ista, iako je privlačna, rizikuje da bude banalna. U tom svetlu, individualni susreti sa Pingvinom, Strašilom i Krokom sa selektivnim psihološko-filozofskim dijalozima deluju usiljeni, patetično nabacani radi utvrđivanja odavno očigledne poente priče. Ne pomaže mnogo ni paralelizam, takozvani sudbinski spoj, Brusovog i Arkamovog mentalnog doživljaja šišmiša, istvoremeno razvijanje dvaju tobože razdvojenih vremenskih linija kao stari metod produbljivanja priče dovodivši čitaoca u fazu zbunjole pri skakanju iz jednog u drugi narativni tok. Ali kada se iz tih skeptičnih promišljaja vratim samom stripu, njegovoj celini, jedno je očigledno-pokušao sam podeliti nedeljivo, racionalizovati neracionalno, konkretizovati najapstraktniji strip koji sam ikada pročitao.

Jer, to se iz scenarija vidi, Morison je pisao ovo samo za Dejva Mekina i računajući na njegov ekspresionistički stil. U rukama bilo koga drugoga, ovaj strip ne bi bio ni blizu svojoj aktuelnoj veličini. Tako da je svaka gore hejterski navedena stavka u "Ludnici Arkam" perfektno dozirana. Obilje tarot simbolike (čija značenja ću morati jednom dobro da pročačkam po mreži...kula, mesec i ogledalo), scena sa bubama i bolesnom Arkamovom majkom je prvi momenat u životu kada sam se bukvalno naježio, nelogična i nehumana terapija Dvoličnome zbog čije simptomatičnti Harvi Dent nije u stanju da odluči hoće li ići u toalet, brutalnost određenih scena, Gozba Ludaka koja istovremeno aludira i na Tajnu Večeru i na gozbu kod Ludog Šeširdžije (Alisa), apstrahovana figura glavnog aktera tj. Betmena koja ostavlja utisak naratorove psihološke projekcije samog sebe a koja opet, uzevši u obzir psihodeličnu izobličenost Mekinovog prikaza, verovatno navodi na zaklučak da je narator/Betmen/Arkam osoba sa ozbiljnim psihološkim poremećajem a istovremeno se dočarava perspektiva/utisak ludila iz čitaočevog ugla, teza da Džoker nije nimalo lud već nadprosečno inteligentan...Nasrao sam se u životu i forumu da nisam nikada video tako potpun spoj scenarija i crteža za desetke stripova, ali u ovom slučaju to je nemoguće ne spomenuti ili ignorisati...Ima tu svega. Mračno, turobno, jezivo, prokleto teško i jebeno inteligentno delo koje preporučujem svakom živom biću, bez obzira na mizernost njegove čitalačke navike.

Izdanje je takođe van svake pameti. Deblji mat papir, gigantski format kojeg je samo Mekin dostojan, psihodelični fontovi koji u potpunosti respektuju original, sjajni dodaci, prekucan scenario koji spontano objašnjava svaki mali detalj, još k tome u pisaća-mašina-fontu, dizajn, štampa, uvez...perfektno izdanje za perfektnu grafičku novelu, vredi tri puta svake svoje pare.

Desetka ko kuća!


P.S. ima sjajan fan-made video. Španci, a ko drugi










Bas lepa mini-recenzija! Bravo, Patak!

Ja licno nisam bio nesto odusevljen stripom, ukapirao sam da ima nkea simbolika koju ja nisam uspeo da uhvatim i razumem ili nisam zeleo. Ali svakako bih svejedno preporucio strip svim stripoljubcima, pogotovo onima Americke strip scene, posto je ovo bas netipican superherojski strip(a volim superherojstinu). Iako po mom misljenju Betmen, barem ono sto sam ja citao, nije klasican superherojski strip.


Sad cekam Bushida da krene u kontraofanzivu sa podpitanjima sta sam citao od Betmena i otkud mi to da Betmen nije superherojski strip.

Edited by - going going on 29/12/2015 23:38:51
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 02/01/2016 : 19:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by IGMAN2

Patak, taj Civil War, kojeg si čitao, je samo centralna priča (poput Svjetski rat Hulk) koji se odvija i kroz sve Marvelove naslove. Kad tako pratiš sve te individualne priče koji se na kraju slijevaju u tih centralnih 7 brojeva, nema više prenatrpanosti.


To znam i skinuo sam ostale priče. Stavio sam ih na listu čitanja (ide odmah posle Bushidinih preporuka ). Darkwoodovog "Hulka" još uvek nisam overio (ni "Planetu..." ni "Svetski Rat" ni "Poslednji Titan") i ne planiram neku skoriju nabavku.

Ove godine imam druge prioritete što se tiče Darkwooda (ako ima neko da mi doda nešto na ovo ili da mi savetuje zaobilaženje nekih od navedenih albuma, neka bude slobodan da kaže).

Stvorenje iz Močvare 4 i 5
Džoker (Azarelo)
Betmen Crno i Belo 1
Knjige Magije
Mardi Gra Pepelnik 1,2,3 i 4
Vekovnici 5-7 (sys i drkw)
Jezovnik: Rajtson, Leglo Strave, Ortiz
Kobra (Kerac)
Osvetnici: Doba Ultrona i Ultron Napada
Sendmen (BP-DRKW) 2-9
Srebrni Letač 1 i 2

Ove gore manje-više nameravam da nabavljam u mesečnom ritmu, po jedan ili dva albuma (kombinovaću po cenama). Vekovnici, Džoker, Sendmen i Močvarko su apsolutni prioritet (Bonelli će poprilično da pati...dosadilo mi je kupovanje stripova čiji sadržaj znam maltene napamet. Libellusovi Zagori su izuzetak.)



ovo briši sa spiska - pokloniću ti ja prva tri komada pepelnika,a ti se snađi za četvrti album.



Šta je tako loš?





Odustao na pola prvog albuma
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/01/2016 : 08:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Eto ti razlike u ukusima. U prvom Pepelniku sam baš uživao. Od drugog me odvratila samo 4.knjiga Stvorenja iz močvare.

Inače, čuvena bitka za raj me je blago razočarala. Daleko od toga da je loša -odlično je sve- ali sam iz zavira stekao skroz drugačiju ideju finala cele priče. Malo napetije, globalnije, jezivije a ne neki poetični monster mash

Iščekivanje i očekivanje...it is a bitch

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 05/01/2016 08:31:59
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2016 : 16:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Eto ti razlike u ukusima. U prvom Pepelniku sam baš uživao. Od drugog me odvratila samo 4.knjiga Stvorenja iz močvare.

Inače, čuvena bitka za raj me je blago razočarala. Daleko od toga da je loša -odlično je sve- ali sam iz zavira stekao skroz drugačiju ideju finala cele priče. Malo napetije, globalnije, jezivije a ne neki poetični monster mash

Iščekivanje i očekivanje...it is a bitch



A mene je bas odusevila ta bitka. Alan Mur iznosi ideje koje bi mogle da se proglase za jeres Ali po meni odlicno funkcionise sve kako je zamislio.
Ali bolje da o tome komentarisemo u Swamp Thing topicu u Americkom podforumu nego ovde da bi se izbegli spoileri ali i zbog preglednosti, da imamo sve o Mocvarku na jednom mestu.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/03/2016 : 14:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Isak pirat

Isak pirat je prije svega iznimno zabavan strip, bogat humorom, akcijom i avanturama, ali i nešto više od toga. Unatoč jasnoj priči i jednostavnoj naraciji, nakon prvog čitanja nameću se mnoga pitanja. Prvenstveno je tu "otvoreni" kraj koji, unatoč mogućnosti jasne interpretacije, ipak dolazi u krivom trenutku te ostavlja mnoge neobične i intrigantne detalje neobjašnjenima i stvara dojam nedovršenosti raznih sporednih priča. No tu su i druga, za potpuno razumijevanje priče čak i bitnija pitanja, ona o motivaciji likova i porukama koje nam Blain putem njih prenosi. Razne nagle i neočekivane promjene u tonu priče i smjeru kojim se ista kreće zapravo su, koliko god neobične bile, samo posljedice odluka koje likovi donose. Moram priznati da dobar dio tih odluka nisam razumio, ali ne mogu se oteti dojmu da postoje razlozi za njih i da će, kao što je prvo čitanje donijelo pitanja, drugo donijeti i pokoji odgovor.

8/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/03/2016 : 14:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner




Isak pirat

Isak pirat je prije svega iznimno zabavan strip, bogat humorom, akcijom i avanturama, ali i nešto više od toga. Unatoč jasnoj priči i jednostavnoj naraciji, nakon prvog čitanja nameću se mnoga pitanja. Prvenstveno je tu "otvoreni" kraj koji, unatoč mogućnosti jasne interpretacije, ipak dolazi u krivom trenutku te ostavlja mnoge neobične i intrigantne detalje neobjašnjenima i stvara dojam nedovršenosti raznih sporednih priča. No tu su i druga, za potpuno razumijevanje priče čak i bitnija pitanja, ona o motivaciji likova i porukama koje nam Blain putem njih prenosi. Razne nagle i neočekivane promjene u tonu priče i smjeru kojim se ista kreće zapravo su, koliko god neobične bile, samo posljedice odluka koje likovi donose. Moram priznati da dobar dio tih odluka nisam razumio, ali ne mogu se oteti dojmu da postoje razlozi za njih i da će, kao što je prvo čitanje donijelo pitanja, drugo donijeti i pokoji odgovor.

8/10




Koliko se ja sjećam, ovo nije ni dovršena priča, tj. trebalo bi biti još albuma, tako da sumnjam da će ti drugo, treće ili koje god čitanje po redu donijeti neke odgovore.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/03/2016 : 16:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing


Koliko se ja sjećam, ovo nije ni dovršena priča, tj. trebalo bi biti još albuma, tako da sumnjam da će ti drugo, treće ili koje god čitanje po redu donijeti neke odgovore.



Serijal se vodi kao nedovršen, ali s obzirom da je zadnji album izašao 2005-e pitam se da li će se ikad nastaviti.
A za odgovore javim nakon narednih čitanja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 13/03/2016 16:54:25
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2016 : 21:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Procitao po drugi put prvi broj Parkera kao podsecanje i pripremu za citanje drugog broja koji mi stoji na stolu od letos kada sam ga i kupio.
Parker je pravi hard boiled strip. Nemilosrdan, atmosferican hard-boiled noir! I ja obozavam takve stripove.
Strip je sastavljen iz cetiri poglavlja od kojih su prva tri vrhunski dok je poslednji malcice slabiji te je ocena za celokupni strip jaka 9/10.

Treba nam sto je vise moguce ovakvkih stripova na trzistu. Za ljubitelje ovog zanra preporucujem Cassidya od izdavaca Padore(jeste da je Bonelli i da mnogi veliki stripofili imaju predrasude prema Bonelli produkciji, ali ovaj strip kida koliko je dobar), Tylera Crossa takodje od Padore a trebalo bi i u izdanju Fibre. Znam i da je serijal Kriminal dobar noir ali nikako da ga proticam stoje mi na polici prva dva broja.
Je l ima jos neki strip ovakvog tipa na nasem trzistu?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 31/03/2016 : 00:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going



Procitao po drugi put prvi broj Parkera kao podsecanje i pripremu za citanje drugog broja koji mi stoji na stolu od letos kada sam ga i kupio.
Parker je pravi hard boiled strip. Nemilosrdan, atmosferican hard-boiled noir! I ja obozavam takve stripove.
Strip je sastavljen iz cetiri poglavlja od kojih su prva tri vrhunski dok je poslednji malcice slabiji te je ocena za celokupni strip jaka 9/10.

Treba nam sto je vise moguce ovakvkih stripova na trzistu. Za ljubitelje ovog zanra preporucujem Cassidya od izdavaca Padore(jeste da je Bonelli i da mnogi veliki stripofili imaju predrasude prema Bonelli produkciji, ali ovaj strip kida koliko je dobar), Tylera Crossa takodje od Padore a trebalo bi i u izdanju Fibre. Znam i da je serijal Kriminal dobar noir ali nikako da ga proticam stoje mi na polici prva dva broja.
Je l ima jos neki strip ovakvog tipa na nasem trzistu?



Alack Sinner, kojeg smo vec spominjali na drugom topicu. On jest malo pomaknutiji i mozda apstraktniji od ovih koje si naveo, ali ne bi ga smio preskociti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/03/2016 : 09:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I drugi Parker je odlican (dosta "deblji" sto se tice samog teksta, pogotovo onaj sredisnji dio kao "dnevnik"), Kriminal me jos ceka, a isto i Alack Sinner, kojega sam (smo mogli) upoznao u Baru kod Dzoa (Joe's bar). :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/03/2016 : 13:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Alack Sinner dodat na spisak jos odavno
A Bar kod Dzoa imam i ja u izdanju Darkvuda, ali ne znam sta je to? Jesu to neke odabrane price Alacka Sinnera ili je to neki poseban serijal?

Moze i Frank Millerov Sin City pod kategoriju noir tvrdo kuvani krimic.

Edited by - going going on 31/03/2016 13:24:02
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/03/2016 : 13:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

pricice vezane na ... Dzoov bar, a tu dolaze ... ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 38 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000