forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 38

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/01/2018 : 17:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Mezijer&Kristen:Valerijan,knjiga 2 - Ambasador senki i druge priče

U prvom intehgralu smo imali nultu i prve 4 priče,a ovde čitamo 5. i 6. epizodu,kao i 7 kraćih priča na po 16 strana.

Gospodareve ptice:V&L doživljavaju brodolom i dospevaju na planetu na kojoj izvesni Gospodar uz pomoć svojih ptica (koje kad ujedu/ogrebu nekoga donose ludilo) vlada nad robovima,sve odreda brodolomnicima,ne bi li mu obezbedili hranu,tzv. Klaar.I onda nastaje pobuna,čiji su vinovnici V&L,te mladi Sil. 3/5

Ambasador senki:V&L su telohranitelji ambasadoru sa Zemlje,na misiji na Centralnoj tački, ogromnoj svemirskoj stanici-gradu.Plan ambasadora je da predloži trgovinski savez,gde bi Zemlja imala vodeću ulogu.Ali do toga neće doći,jer on biva otet,a L&V kreću u akciju oslobađanja. 3.5/5

Svemirskim stazama
:kako rekoh,7 kraćih priča od po 16 stranica.Dopala mi se jedna (Trijumf tehnologije),još par su simpatične,ostale blede 2.5/5

Šteta što je DW ubacio u drugi integral zbirku priča;verujem da bi bio primetno bolji da su umesto njih išli 7.i 8. album.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/01/2018 17:31:43
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/01/2018 : 17:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Još jedna potvrda da mi je Valerijan uglavnom teški prosek;čitljiv,ali ni u jednom trenutku ne osećam bilo kakav hajp tokom čitanja.
Po meni,strip koji je definitivno pregazilo vreme.Mada,kad bolje razmislim,ni nekada mi nije privlačio pažnju.
Recimo,Aster Blistok,koji je nastao tek par godina kasnije,mi je daleeeeeeeeeeeko bolji!

Pa mi je deo iz uvoda "Tokom gotovo pola veka postojanja serijal stripova od V&L postao znamenita tekovina savremene evropske kulture i jedna od perjanica evropskog stripa." smešan - normalno,moja šoljica čaja.

Nadam se da će trojka doneti bitan pomak - a trebala bi,jer se osmog albuma sećam kao jako dobrog.
A najviše bih se radovao kad bi videli ove dve stvari:
https://www.bedetheque.com/serie-29668-BD-Valerian-par.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/01/2018 : 17:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Idi pa se leči!
Valerian je ludilo(od 2-8 albuma).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/01/2018 : 18:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da,da...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2018 : 23:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Skalpirane citam u Dakrvudovom izdanju zato komentar ovde a ne na fibrinom topiku u izdavackom izlogu.
Za sada odlican strip! Izdvojio bih prvu pricu Indijanska zemlja kao najbolju i vrlo efektnu za pocetak price o rezervatu. Interesantno pripovedanje u Kazino Bugiju gde svaka svescica prati jednog od glavnih likova u noci otvaranja Kazina kroz preplitanje razlicitih vremenskih linija.
U nekom sam americkom serijalu objavljenom kod nas vec citao isto takvo pripovedanje ali sad uopste ne mogu da se setim gde.

Najveci problem ovog stripa je sto je dinamican i zabavan pa vuce na brzo citanje bez zadrzavanja na detaljima i crtezima, sto je veliki propust ako se samo preleti strip. U svakom slucaju jedva cekam nastavke, a po ljudima u Darkvudu: ,,Drugu knjigu očekujemo početkom proleća, treću početkom leta, a poslednje dve do Sajma."

Preporuka! 9/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2018 : 17:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Morison,Kvajtli&Grant:Supermen među zvezdama (Darkwood)

Spasavajući prvu ljudsku ekspediciju na Sunce(od Lutorove sabotaže),predvođenu Leo Kvintumom,Sups se previše izlaže zvezdanoj radijaciji,što će dovesti do izumiranja njegovih ćelija i na kraju,same smrti.
Ali pre nego što umre,Čovek od čelika će izvesti 12 podviga;i rasčistiti neke stvari sa devojkom koju voli.

Supermen među zvezdama je strip sjajnih ideja,neviđenih u svetu superherojskog stripa.Sve je dignuto i na jedan ozbiljniji nivo,pa sa pravom važi kao jedna od prekretnica u svom žanru.
Da ugođaj bude potpuniji,potrudili su se Frenk Kvajtli (crtač) i Džejmi Grant (digitalni tuš i kolor) - recimo,u ranijim stripovima o Supermenu,nije bilo razlike između Klarka Kenta i njegovog alter ega - osim u naočarima.I znam da mi je to uvek smetalo.Ovde je prosto nemoguće prepoznati Supsa u nezgrapnom i otromboljenom novinaru.

Pa ipak,ne mogu reći da me je strip posebno pogodio.Neka poglavlja su mi bila vrh (Jevanđelje po Lutoru,Sahrana u Smolvilu),ali ostala tek samo jako dobra zabava.Krajnji utisak je sigurno pokvarila i Morisonova pretencioznost;ista ona koja mi je ogadila Ludnicu Arkam,te učinila tek solidnim MI3(Morisone,daleko si ti od Mura).

U svakom slučaju,drago mi je da sam se odlučio za luksuzniju verziju stripa;ili bolje reći,grafičke novele.

4/5

*mada razumem ljude koji su upućeniji nego ja u Supermenove stripove da im je ovo totalni masthev;što se tiče propratnih detalja,samo sam prepoznao Kripta i Kandor;i Leksa Lutora,normalno.Ostalo - nikad čuo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/01/2018 17:35:33
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 14/01/2018 : 17:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
dajte katran i perje
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/01/2018 : 20:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nemoj biti prestrog:)
Mislim da ASS je posebno drag nama starijima koji smo čitali Supermena iz Eksa od C.Swana i sa svim onim precrisis gufy stvarima pa nam je ASS vrhunska posveta na prošlost a i istovremeno moderno napisan i prekrasno nacrtan i obojen strip.
Imam ga u dva HC trejda a ako mi se fibrino izdanje svidi tehnikalijama i prijevodom onda ću ga poduplati.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2018 : 20:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki


Mislim da ASS je posebno drag nama starijima koji smo čitali Supermena iz Eksa od C.Swana i sa svim onim precrisis gufy stvarima pa nam je ASS vrhunska posveta na prošlost a i istovremeno moderno napisan i prekrasno nacrtan i obojen strip.



quote:
Originally posted by anto


*mada razumem ljude koji su upućeniji nego ja u Supermenove stripove da im je ovo totalni masthev;što se tiče propratnih detalja,samo sam prepoznao Kripta i Kandor;i Leksa Lutora,normalno.Ostalo - nikad čuo.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/02/2018 : 14:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote




Andre Franken:Gaša Šeprtlja 11-13 (Beli put & Darkwood)
Andre Franken:Gaša Šeprtlja 14-16 (Beli put & Darkwood)
Andre Franken:Gaša Šeprtlja 17-19 (Beli put & Darkwood)

Zahvaljajući Darkvudovoj "injekciji" Belom putu, posle višegodišnjeg čekanja dobismo ostatak Gašinih pustolovina.
Mislim da većina nas ovde odlično zna o kakvom se stripu radi - ja samo mogu reći,ili bolje da kažem potvrditi,da je Frankenov Gaša Šeprtlja bezvremenski klasik - fore i fazoni sa našim presimpatičnim junakom,ostalim članovima redakcije,Milkanom,ortacima Žilom i Brankom...će sigurno biti duhoviti i zanimljivi i za 50,100...godina.
Pored jako inteligentnog Frankenovog humora,u ovim integralima mi je još nešto upalo u oko,a što nisam primetio ranije u DeNo albumima,raznim revijama... - njegov crtež je genijalan;pogotovu nakon 800-te table.Čist masterpis!

Mada,ja kao neko ko ne seče vene na geg stripove,ni Gašu ne računam u top naslove - verovatno ga neću ubaciti ni u najboljih 10 za prošlu godinu - šta znam,uvek sam davao prednost dugometražnim albumima,te i kod Frankena mi je draži Spirou i Fantazio nego Gaša.

Gaša 11-13 4.5/5
Gaša 14-16 5/5
Gaša 17-19 table 849-905 5/5
ostatak integrala 4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/02/2018 14:38:45
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 04/02/2018 : 15:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto





Andre Franken:Gaša Šeprtlja 11-13 (Beli put & Darkwood)
Andre Franken:Gaša Šeprtlja 14-16 (Beli put & Darkwood)
Andre Franken:Gaša Šeprtlja 17-19 (Beli put & Darkwood)

Zahvaljajući Darkvudovoj "injekciji" Belom putu, posle višegodišnjeg čekanja dobismo ostatak Gašinih pustolovina.
Mislim da većina nas ovde odlično zna o kakvom se stripu radi - ja samo mogu reći,ili bolje da kažem potvrditi,da je Frankenov Gaša Šeprtlja bezvremenski klasik - fore i fazoni sa našim presimpatičnim junakom,ostalim članovima redakcije,Milkanom,ortacima Žilom i Brankom...će sigurno biti duhoviti i zanimljivi i za 50,100...godina.
Pored jako inteligentnog Frankenovog humora,u ovim integralima mi je još nešto upalo u oko,a što nisam primetio ranije u DeNo albumima,raznim revijama... - njegov crtež je genijalan;pogotovu nakon 800-te table.Čist masterpis!

Mada,ja kao neko ko ne seče vene na geg stripove,ni Gašu ne računam u top naslove - verovatno ga neću ubaciti ni u najboljih 10 za prošlu godinu - šta znam,uvek sam davao prednost dugometražnim albumima,te i kod Frankena mi je draži Spirou i Fantazio nego Gaša.

Gaša 11-13 4.5/5
Gaša 14-16 5/5
Gaša 17-19 table 849-905 5/5
ostatak integrala 4/5



po meni ocijene za ovo izdanje su ti preniske
za mene čiste petice ili desetke kako tko ocijenjuje

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/02/2018 : 15:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg



po meni ocijene za ovo izdanje su ti preniske
za mene čiste petice ili desetke kako tko ocijenjuje



ili što bi rekao Vladiša
quote:
Originally posted by Vlaadisha

dajte katran i perje


sve znam Borise;ali napisah gore - Gaša nije strip na koji sam ikada otkidao.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/02/2018 15:27:32
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/02/2018 : 14:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Hugo Prat:Balada o slanom moru (Darkwood)
Hugo Prat:U znaku jarca (Darkwood)

Balada o Slanom moru je roman o piratima koji dejstvuju na području Pacifika,između Australije,Papue Nove Gvineje i Solomonskih ostrva,a kojima šefuje misteriozni Redovnik.Tu se pojavljuje nemilosrdni Raspućin sa nekoliko domorodaca,Korto,čija uloga u svoj ovoj priči nije jasno definisana i Nemci,koje gusari snabdevaju ugljem koji im je potrban za ratne akcije,jer se priča dešava u toku WWI.
Priča se vrti oko dvoje mladih ljudi,koje Raspućin spašava,ali saznavši da se radi o deci bogataša,rešava da ih zadrži ne bi li dobio bogat otkup.Spašava i svog starog kompanjona Korta, i zajedno sa izvesnim nemačkim pomorcima odlaze na ostrvo na kojem vlada Redovnik.Redovnik saznaje o zarobljenima (koje je Raspućin pokušao da sakrije od šefa), i ispostavlja se da ima određene veze sa njima.I tu kreće priča.Spletke,misterije,izdajstva,...

5/5
U znaku jarca sadrži 6 manje-više povezanih priča koje prate život Korta Maltezea tokom 1913. godine, a mesto dešavanja je u ravni Jarčeve obratnice,to jest južnog povrtanika (23-ti stepen i nešto preko,južne geografske širine) na Južnoameričkom kontinentu;tačnije,nešto severnije,jer album započinje u Paramaribu u Surinamu,pa će se Korto tokom priča spuštati južnije u Brazil do Salvadora i oblasti Katingas Sertaoa.
Zajedno sa raznoraznim likovima,koji će se pojavljivati i u kasnijim Kortovim putešestvijima (profesor Stajner,Morgana Bantam,Zlatousta,Soledad Lokart),naš junak se nalazi u raznim situacijama:štiti mladog Tristana Bantama kojeg pokušavaju da ubiju,a sve to u okrilju magijskih obreda,doprema oružje i novac do pobunjenih kangačeirosa,traži blago sa davno potonulog španskog broda sukobljavajući se sa nemačkom mornaricom,pa opet juri gusarsko blago čija mapa su četiri asa koja zajedno daju rešenje,da bi u zadnjoj priči upao u intrigu sa porodicom Lokart,misterioznom bandom "evanđelista",pri čemu gubi pamćenje usled ranjavanja u glavu.
U pretposlednjoj priči se pojavljuje i Kortov stari znanac,Raspućin.

Kvalitet priča mi raste sa svakom novom,a najbolja mi je ...I opet ćemo o džentlmenima sreće (ništa bez Raspućina)
4.5/5

Izdanja su čista perfekcija - tehnički možda i najbolje strip izdanje ikada + fenomenalan prevod Nikole Đorđevića skroz u duhu stripa + ćirilica.Pa kad se uzme u obzir da je u pitanju jedan veliki klasik devete umetnosti preostaje samo da skinemo kapu do poda Darkvudu.
A i boja mi je dodatni plus.

Ćirilično pismo se sigurno ne dopada previše stripofilima sa prostora Hrvatske i Slovenije,ali eto im podsticaja da ga nauče,i na taj način jednako kao i mi (koji ga dobro znamo) uživaju u ovoj prelepoj ediciji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/02/2018 14:33:39
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/02/2018 : 01:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote



Duga puska
Berardi/Milaco
broj 1


Prva epizoda serijala Ken Pareker me je ostavila krajnje ravnodusnim, usudio bih se cak reci da ovo ne valja, ali mozda sam ipak ja imao malo vioska ocekivanja. Ne moze se reci da ova epizoda nema svetlih i interesantnih aspekata: scenografija snegom i ledom okovane Montane je vrlo upecatljiva, takodje i odluka Indijanaca da skupo prodaju kozu i fina atmosfera.

Ali ostatak stripa je dosta los: konfuzno scenaristicki, Kena prvi put strela pogodi i padne glavom na kamen ali prezivi bez bilo kakvih posledica, malo kasnije glavni antagonisti price pucaju na njega iz neposredne blizine i metak mu samo okrzne slepoocnicu a oni su uvereni da su ga ubili (ovo je na nivou pocetnih najnaivnijih Teksova i Zagora), konfuzna pucacina na sve strane gde ne znas ko koga napada uopste (za to je kriv Milaco).

Jedino sto popravlja utisak je sama poslednja stranica i razgovor Kena i Mandana ali to nije dovoljno da ovu epizodu uopste svrsta medju dobre, pa sam zacudjen ovolikom kolicinom pozitivnih komentara i 9 i 10ki na recenziji.

Ovo je u samo citljivo i to je to.

Verujem da ce ono sto tek sledi doneti pravi kvalitet.

Prica: 5, Scenario: 6, Crtez: 6, Naslovna strana: 7
Ukupna ocena: 58%


Majntaun
Berardi/Milaco
broj 2


Ovde je situacija vec neuporedivo bolja nego u prvoj epizodi ali idalje mnogo daleko od odlicnog stripa i nadam se najvisih dometa ovog serijala, to cu tek videti kada dodju najcenjenije price ovog serijala.
Za razliku od prve price ova pocinje dosta lagano i duhovito i taj humoristicki deo iako je simpatican i zabavan nema nikakve veze s nastavkom price. Ken i company moraju da dovedu stoku iz Majntauna do utvrdjenja. Tamo ih cekaju neprijateljski nastrojeni ,,novi vlasnici" stoke.

Ono sto mi najvise za sada smeta u prve dve Kenove price je potpuna odsutnsot realisticnosti u scenama akcije. Ken i drustvo razoruzani srede bez ijednog gubitka sestoricu puskama i pistoljima naoruzanih revolverasa i to bez ikakve muke. I opet Kena samo okrzne metak po bradi. Za strip koji vazi za realistican vestern ovo bas vredja inteligenciju citalaca. Takodje Ken posle ide u suludu pucacinu sam protiv svih ali ajde to i mogu da progutam jer je izuzetno zabavna pucacina, iako potpuno nerealisticna. Takodje mi se nije svidelo sto se Ken obrijao, vise mi se svidjao s bradom ali dobro.

Ono sto mi se posebno svidelo u ovoj prici jeste scena sa svestenikom i strasna ali kratka ljubavna prica sa ljupkom prostitukom Tinom McLoy . Ovu epizodu upravo vade te dve pojedinosti i to sto je vrlo zabavna u scenama akcije.

Milazzov crtez je ovde dosta bolji nego u prethodnom broju. Mnogo mi se svidja kompozicija tabli i neopterecenost okvirima kadra i sto cesto kadar uopste nema okvir nego samo belu pozadinu papira. Milazzo s ogromnom lakocom i leprsavoscu pripoveda pricu. Posebno su mi se svidele scene u salonu, zatim vrlo upecatljiv kadar kada se negativci okupljaju ispred stale u kojoj su spavali Kenovi prijatelji i scena svestenikovog preispitivanja.

Naslovna strana lepa ali ne preterano upecatljiva.

Prica: 6, Scenario: 7, Crtez: 8, Naslovna strana: 8
Ukupna ocena: 71%
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/02/2018 : 18:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going




Duga puska
Berardi/Milaco
broj 1


Prva epizoda serijala Ken Pareker me je ostavila krajnje ravnodusnim, usudio bih se cak reci da ovo ne valja, ali mozda sam ipak ja imao malo vioska ocekivanja. Ne moze se reci da ova epizoda nema svetlih i interesantnih aspekata: scenografija snegom i ledom okovane Montane je vrlo upecatljiva, takodje i odluka Indijanaca da skupo prodaju kozu i fina atmosfera.

Ali ostatak stripa je dosta los: konfuzno scenaristicki, Kena prvi put strela pogodi i padne glavom na kamen ali prezivi bez bilo kakvih posledica, malo kasnije glavni antagonisti price pucaju na njega iz neposredne blizine i metak mu samo okrzne slepoocnicu a oni su uvereni da su ga ubili (ovo je na nivou pocetnih najnaivnijih Teksova i Zagora), konfuzna pucacina na sve strane gde ne znas ko koga napada uopste (za to je kriv Milaco).

Jedino sto popravlja utisak je sama poslednja stranica i razgovor Kena i Mandana ali to nije dovoljno da ovu epizodu uopste svrsta medju dobre, pa sam zacudjen ovolikom kolicinom pozitivnih komentara i 9 i 10ki na recenziji.

Ovo je u samo citljivo i to je to.

Verujem da ce ono sto tek sledi doneti pravi kvalitet.

Prica: 5, Scenario: 6, Crtez: 6, Naslovna strana: 7
Ukupna ocena: 58%


Majntaun
Berardi/Milaco
broj 2


Ovde je situacija vec neuporedivo bolja nego u prvoj epizodi ali idalje mnogo daleko od odlicnog stripa i nadam se najvisih dometa ovog serijala, to cu tek videti kada dodju najcenjenije price ovog serijala.
Za razliku od prve price ova pocinje dosta lagano i duhovito i taj humoristicki deo iako je simpatican i zabavan nema nikakve veze s nastavkom price. Ken i company moraju da dovedu stoku iz Majntauna do utvrdjenja. Tamo ih cekaju neprijateljski nastrojeni ,,novi vlasnici" stoke.

Ono sto mi najvise za sada smeta u prve dve Kenove price je potpuna odsutnsot realisticnosti u scenama akcije. Ken i drustvo razoruzani srede bez ijednog gubitka sestoricu puskama i pistoljima naoruzanih revolverasa i to bez ikakve muke. I opet Kena samo okrzne metak po bradi. Za strip koji vazi za realistican vestern ovo bas vredja inteligenciju citalaca. Takodje Ken posle ide u suludu pucacinu sam protiv svih ali ajde to i mogu da progutam jer je izuzetno zabavna pucacina, iako potpuno nerealisticna. Takodje mi se nije svidelo sto se Ken obrijao, vise mi se svidjao s bradom ali dobro.

Ono sto mi se posebno svidelo u ovoj prici jeste scena sa svestenikom i strasna ali kratka ljubavna prica sa ljupkom prostitukom Tinom McLoy . Ovu epizodu upravo vade te dve pojedinosti i to sto je vrlo zabavna u scenama akcije.

Milazzov crtez je ovde dosta bolji nego u prethodnom broju. Mnogo mi se svidja kompozicija tabli i neopterecenost okvirima kadra i sto cesto kadar uopste nema okvir nego samo belu pozadinu papira. Milazzo s ogromnom lakocom i leprsavoscu pripoveda pricu. Posebno su mi se svidele scene u salonu, zatim vrlo upecatljiv kadar kada se negativci okupljaju ispred stale u kojoj su spavali Kenovi prijatelji i scena svestenikovog preispitivanja.

Naslovna strana lepa ali ne preterano upecatljiva.

Prica: 6, Scenario: 7, Crtez: 8, Naslovna strana: 8
Ukupna ocena: 71%


Nikad pre nisi citao Kena???Tek sad citas po prvi put?
Sretnice
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/02/2018 : 19:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Tek sad po prvi put. Ja sam ipak pripadnik mladje generacije stripofila.
A do sad nisam imao prilike da se sretnem s njim u LMS a Libelus/Fibra izdanje mi je finansijski bilo nedostupno.
Tako da mi je Darkvudovo izdanje leglo ko kec na jedanaest, em finansijski pristupacno, em smatram da sad vec imam formiran ukus i citalacku zrelost.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 22/02/2018 : 19:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Slede sve bolje i bolje epizode, naročito 4,5,7,9,10,11.... 3,6,8 su takođe dosta dobre, naročito 8. Sledeća koju čitam je legendarna i nadaleko hvaljena Pat O'Šejn.



Edited by - Jocko on 22/02/2018 19:58:39
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 22/02/2018 : 21:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi jako dobro da komentarises do kraja. Mogli bi da izvucemo glasanje, ali mislim da ce prosek da ide preko 80% :)
Realno, setio sam se kako je meni bilo dok sam citao fibru redom.

Predlozio bih ti i da procitas ove "losije" epizode posle nekog vremena. Meni se i za njih vidjenje promenilo, jer sam tek na drugo citanje primetio neke stvari koje su jako dobre, a nekako po strani :)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/02/2018 : 09:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mozda je i do toga da sam se prvi put sreo sa Kenom u prve 4 epizode jos u LMS, pa su mi sve veoma drage i dan danas, te ih visoko cenim. Citao sam ih bezbroj puta, a neki Milazzovi crtezi su mi se duboko urezali u pamcenje. Vec tada nisam mogao verovati da neko moze tako dobro crtati, a ujedno tako "leprsavo" ali sa puno detalja i osecanja atmosfere crteza.

gg, prva epizoda je bila "testna", pilot epizoda, pa je zato mozda malo "konfuznija", te Ken ima tamo bradu - lik su napravili prema Redfordu iz Pollackovog filma Jeremiah Johnson. I priznajmo, doista mu slici.


Kazem, mozda sam malo pristran posto vec toliko dugo poznajem ove prve epizode (i odlicne su mi i dan danas), i mogu razumeti da kad ih se cita po prvi put sa velikim ocekivanjima, mogu malo izneveriti. No, ne predaj se, Ken ima odlicne price sve do kraja serijala, jedino crtez variira na racun nekih crtaca. Te vidi se da su neke jednodelne epizode vise kao "filler" da se uhvati ritam izlazenja. Kasnije kada su B&M imali slobodne ruke (poslije LMS recimo), vidi se da nema vise tih "usiljenih" epizoda koje se ne vezu na nista. Jedino koja namjerno napravljena, poput Zemlje junaka.

Uzivaj! Pomalo ti zavidim.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2018 : 03:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nastavljam sa citanjem i pisanjem mini recenzija, hvala na pozitivnim komentarima! Evo bas danas nabavih i drugu knjigu u izdanju Darkvuda i stvarno ce to biti prelepa kolekcija jednog dana kada izadju svih 40 knjiga. Nastavljam s citanjem i komentarima i zeljno iscekujem te sjajne epizode.
A da su me Berardi i Milaco zainteresovali dokaz je da sam nabavio i Welcome to Springville i Detektiva Marvina.

Edited by - going going on 24/02/2018 03:52:21
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/02/2018 : 06:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Nastavljam sa citanjem i pisanjem mini recenzija, hvala na pozitivnim komentarima! Evo bas danas nabavih i drugu knjigu u izdanju Darkvuda i stvarno ce to biti prelepa kolekcija jednog dana kada izadju svih 40 knjiga. Nastavljam s citanjem i komentarima i zeljno iscekujem te sjajne epizode.
A da su me Berardi i Milaco zainteresovali dokaz je da sam nabavio i Welcome to Springville i Detektiva Marvina.


Ne znam Going nekako su ti ocjene za prve dvije price Kena dosta niske. Mozda smanji ocekivanja za buduce brojeve. Meni su i te prve odlicne, negdje od 8-9 za pricu i scenario. Mozda ti Ken nece lezati kao neki drugi serijali. Ja se ne sjecam da ima jedna jedina epizoda kojoj bi dao za pricu/scenario ispod 8. Mozda jedna ili dvije, sjecam se da je broj 3 malo slabija. Broj 5 Chemako i broj 11 Narod ljudi su mi prva mala remek djela.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/02/2018 : 11:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Welcome to Springville mozda i nije toliko dobar, Detektiv Marvin ima odlican crtez ali pravo blago je Tom`s bar, a ni Tiki nije za odmet - ako ces nastaviti sa tandemom B & M.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/02/2018 : 15:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Tek sad po prvi put. Ja sam ipak pripadnik mladje generacije stripofila.
A do sad nisam imao prilike da se sretnem s njim u LMS a Libelus/Fibra izdanje mi je finansijski bilo nedostupno.
Tako da mi je Darkvudovo izdanje leglo ko kec na jedanaest, em finansijski pristupacno, em smatram da sad vec imam formiran ukus i citalacku zrelost.


Za ovo prvo se slazem, za ovo drugo" ukus i zrelost" moram proveriti
Stvarno ti zavidim sto po prvi put citas Kena...samo nastavi sa recenzijama
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/02/2018 : 00:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by going going

Tek sad po prvi put. Ja sam ipak pripadnik mladje generacije stripofila.
A do sad nisam imao prilike da se sretnem s njim u LMS a Libelus/Fibra izdanje mi je finansijski bilo nedostupno.
Tako da mi je Darkvudovo izdanje leglo ko kec na jedanaest, em finansijski pristupacno, em smatram da sad vec imam formiran ukus i citalacku zrelost.


Za ovo prvo se slazem, za ovo drugo" ukus i zrelost" moram proveriti
Stvarno ti zavidim sto po prvi put citas Kena...samo nastavi sa recenzijama



To ,,ukus i zrelost" sam napisao zato sto su Darkvudjani u predgovoru rekli da kao klinci nisu voleli i razumeli Kena jer nisu imali formiran ukus i citalacku zrelost, a eto ja nisam vise klinac pa verujem da ce mi Ken bolje sesti sad nego da sam ga citao pre par godina.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/02/2018 : 09:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ne čude me goingove ocjene, meni je isto tako bilo
Kad su forumaši povodom najave DW izdanje izjavljivali da će početi s Kenom premda ga nisu nikad čitali rekao sam- curb your enthusiasm jer će se mnogi razočarati. Za pravog Kena treba pričekati još par brojeva.

A i zare80 dobro sugerira. Meni su početne epizode dobile na šarmu tek kad sam već pročitao većinu serijala jer ti Ken tek čitanje više epizoda počinje već jako prirastati srcu. Zbog toga kasnije možeš prilično jasno zamisliti što osjeća i kako razmišlja u pojedinim situacijama.
Kad fanovi ističu bliskost sa glavnim junakom zapravo opisuju svojevrsno zaljubljivanje u njega jer se upravo to događa kako serijal odmiče.

Mislim da je meni takvo "zaljubljivanje" u Kena počelo tek negdje oko 15og broja premda su i Čemako i eskimska saga izuzetno dobre epizode.

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 38 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000