forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 38

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 26/02/2018 : 18:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Ne čude me goingove ocjene, meni je isto tako bilo
Kad su forumaši povodom najave DW izdanje izjavljivali da će početi s Kenom premda ga nisu nikad čitali rekao sam- curb your enthusiasm jer će se mnogi razočarati. Za pravog Kena treba pričekati još par brojeva.

A i zare80 dobro sugerira. Meni su početne epizode dobile na šarmu tek kad sam već pročitao većinu serijala jer ti Ken tek čitanje više epizoda počinje već jako prirastati srcu. Zbog toga kasnije možeš prilično jasno zamisliti što osjeća i kako razmišlja u pojedinim situacijama.
Kad fanovi ističu bliskost sa glavnim junakom zapravo opisuju svojevrsno zaljubljivanje u njega jer se upravo to događa kako serijal odmiče.

Mislim da je meni takvo "zaljubljivanje" u Kena počelo tek negdje oko 15og broja premda su i Čemako i eskimska saga izuzetno dobre epizode.


Slazem se sa svim napisanim, da ne prepisujem, isao sam istim putem...mozda bas Eskimka Enja bese taj trenutak. Zato i zavidim Goingu, da mi je jos jednom da se tako zaljubim
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/02/2018 : 19:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Eskimka Enja - moj prvi kupljeni strip (sa njom i Oklahomom Džekom je sve počelo)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 26/02/2018 : 19:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Eskimka Enja - moj prvi kupljeni strip (sa njom i Oklahomom Džekom je sve počelo)


Jbt. ja ne mogu da se setim koji je moj prvi kupljeni strip...
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 26/02/2018 : 19:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ja mogu,bio je to ujedno i prvi Dnevnikov Dilan.Nisam ni čitati znao ali su mi se baš bile dopale sličice sa zombačima koji grckaju ljude.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/02/2018 : 19:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by anto

Eskimka Enja - moj prvi kupljeni strip (sa njom i Oklahomom Džekom je sve počelo)


Jbt. ja ne mogu da se setim koji je moj prvi kupljeni strip...


ta dva komada sam uramio k'o Baja svoj prvi zarađeni dolar!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/02/2018 19:56:00
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/02/2018 : 20:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Eto, vidiš, imam komplet Mondadorija i nikako da se na miru omrsim. Pročitao sam prvih 10 knjiga (20 epizoda) ali je bilo toliko u ne-znam-gde-bočim fazonu da se ne sećam ničega osim sjajnog Chemaca. Baš ću sad krenuti u miru od početka, bar u Darkwoodovom ritmu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2018 : 04:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Prvo o samom izdanju. Paniser je prelepo odradjen, vrhunski dizajn, cena bagatelna za sjajnu stampu i povez. Jos je i veci format 170 x 260 mm odnosno isto kao i Darkvudovo Stvorenje iz mocvare i Skalpirani.

Rodjen je kao stvoren za ekranizaciju. Surova Vijetnamska prica koja me je podsetila na nedavno odgledani Platoon, mnogo volim tu tematiku. Kritika amerike je uvek dobrodosla pa je imamo i ovde i u narednoj prici. 10/10

Na pocetku bese... vozi vrlo jako, surovo i zanimljivo u prva tri poglavlja dok su preostala tri malkice slabija i dosadnija s mozda cak i prevelikim, nerealnim preterivanjem sa raspletom u poslednjoj svesci, mada je poslednja stranica vrlo efetkna. Crtez odlican i bolji nego u Rodjen. 8/10


Za one koji se nisu susreli s Enisom do sada ovo ce biti prava bomba, ali ja sam do sada procitao vec pola Propovednika i pola Hitmana (Propovednika sam sada kompletirao pa cekam malo vise slobodnog vremena da ga u jednom cugu iz pocetka procitam, a Hitmana mi je ostalo da nabavim jos petu knjigu) pa sam se navikao na njegov stil naracije i upotrebu nasilja i psovki. Ali svakako je Paniser interesantan i zabavan serijal i jedva cekam naredne knjige.
Moj omiljeni lik iz Marvelovog univerzuma kog sam prvo upoznao u Spajdermenovom crtanom iz 90ih, zavoleo ga jos vise u filmu iz 2004. s Thomasom Janeom u naslovnoj ulozi i Johnom Travoltom kao negativcem i zabavan i interesantan mi je i u drugoj sezoni Netflixovog Daredevila (mada je tu vise prikazan kao anti-junak koji trazi osvetu i iskupljenje istovremeno dok mi je ovaj Enisov potpuno otkaceni i krvozedni bez izuzetaka Paniser daleko drazi i privlacniji).

Bice milina citati i naredne epizode u ovom divnom izdanju! Jedva cekam!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/05/2018 : 00:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Hose Ortiz Jezovnik (Darkwood)

Nešto nisam baš u ljubavi sa ovom edcijom,iako sam se nekada davno "pržio" na horor stripove.
Ortizov jezovnik je upečatljiv zbog, normalno, samog Ortiza, koji je stvarno majstor svog zanata,ali i zbog perfekcije izdanja.Zaista,naklon do poda Vladmiru Ćuku,koji je sa mngo ljubavi uredio album.

Sadržaj se može podeliti na 4 celine + 2 kratke pričice.
Apokalipsa - jedan od najpoznatijih,te najcenjenijih Ortizovih dela mi je tek ok 3/5
Demoni Džeremaje Kolda - 5 povezanih "treš" pričica - demoni,ovo,ono 3.5/5
Probisvet - opet 5 simpatičnih treševa 3/5
Nuklearna hit parada žestokog Džona - i opet stari dobri trešić,ovog puta u 4 priče 3/5
Dve kratke storije,Goblin i Zvezdano dete - onako.

Sve u svemu,simpatično i ništa više.Ortiz je ovde najveći plus.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/05/2018 01:18:25
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2018 : 00:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Nešto nisam baš u ljubavi sa ovom edcijom,iako sam se nekada davno "pržio" na horor stripove.
Ortizov jezovnik je upečatljiv zbog, normalno, samog Ortiza, koji je stvarno majstor svog zanata,ali i zbog perfekcije izdanja.Zaista,naklon do poda Vladmiri Ćuku,koji je sa mngo ljubavi uredio album.




Potpisujem.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/05/2018 : 16:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Veron,Feri&ostali:Bil i Bul - Bilova družina (Darkwood,Karusel broj 20)

Ova sjajna edicija Darkvuda,isto kao i Perle,ali i njihove "debele" verzije već odavno izlaze na kaščicu.
I pored sjajnih stripova koji se tu objavljuju,i pored krajnje povoljne cene,opcija meko/tvrdo...Stoga mi je žao kad god neki naslov,za koga smatram da nije toliko vredan,zauzme zlata_vredno mesto u ediciji.
Tu pre svega mislim na Bila i Bula,kao i Marsupilamija - stripovi,koji po meni,ni nekada nisu bili na ceni,a pogotovu tek danas kad je u međuvremenu ovjavljeno toliko dobrih drugih stvari.


Mada je ovaj album objavljen relativno skoro,2005.godine ( https://www.bedetheque.com/BD-Boule-et-Bill-02-Edition-actuelle-Tome-30-La-Bande-a-Bill-47202.html ),gegovi kao da su smišljani 1905. - neduhoviti i suvoparni.Jedino što ovde valja je crtež.

2.5/5

štivo za 7-10 godina

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/05/2018 16:42:12
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2018 : 14:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Bjusik&Rut:Konan-Rođen na bojnom polju,nulta knjiga (Darkwood)

E pa napokon Konjiša koji mi je čučnuo - nakon Divljeg mača,Hronika,Skelosove knjige i Kralja Konjana,gde i ima pojedinih epizoda koje su mi bile jako dobre do odlične (ali u proseku nisam bio potpuno zadovoljan pročitanim),Rođen na bojnom polju je sasvim po mom ukusu - ovako nešto sam očekivao i u Kralju Konanu,ali on je ipak klasika u novom ruhu.
BotB je drugačiji pristup Konanu - nije to više ono "Konana neko zajebe/izda ili ide u neku pljačku,i pobije stopedeset ratnika,dva čudovišta i jednog čarobnjaka,pokupi tozla,zvekne par lepotica..." već moderna priča mača i magije,sa glavom i repom.

Princ iz bogate zemlje u budućem vremenu u odnosu na Konanovo doba dolazi u Simeriju,tamo zatiče varvarinov kip,te se zaintrigira za njega,ko je i šta je,i naređuje svom posilnom, Vaziru, da mu isčeprka o prošlosti ovog junoše - te tu kreće priča od samog rođenja našeg junaka,pa preko dečaštva do stasavanja da jebe kevu svima živima.
Ovo je serijal koji ću sa velikim uživanjem ispratiti - pratim ja i ostale edicije,ali to je više po nekom automatizmu,a ovo je koliko mi se čini po prvoj knjizi,ono pravo.

Inače,sjajan mi je bio Bjusik i na Čudesnima.

Greg Rut - zadovoljan sam;dobro,nije to Bjusema,Čen,Alkala,De Zuniga i ostali majstori koje vezujemo za Konana,ali nije ni Bjusik Roj Tomas,pa smo kvit.

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/08/2018 : 14:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote



Brajan Talbot:Granvil 1 (Darkwood)
Brajan Talbot:Granvil 2 - Ljubavi moja (Darkwood)
Brajan Talbot:Granvil 3 - Crna ovca (Darkwood)
Brajan Talbot:Granvil 4 - Badnje veče (Darkwood)

Pre nekih pet godina sam pročitao prva dva albuma,i nekako mi je ostalo u pamćenju da je u pitanju strip koji se i ne mora odmah pojuriti,te sam do trojke i četvorke došao tek nedavno,a pre nego što sam ih pročitao,podsetio sam se gradiva iz prva dva toma.I najpre moram reći - avaj,kakva greška što ovo nisam nabavio u realnom vremenu - pre svega što nisam dao ovom sjajnom stripu bodove na glasanju za Oskara i strip album na DW forumu (mada,na veliku žalost,ne bi im to nikako popravilo sramotno loše pozicije na obe top liste).

Granvil je antropomorfni ukronijski stim pank akcioni noir - a pre svega odličan serijal.A odličan mi je zbog totalno dojajne atmosfere koja mi je legla ko budali šamarčina.

Granvil-detektiv/inspektor Lebrok,opasan "mamojeb" i pomoćnik mu detektiv Paci,istražuju navodno samoubistvo diplomate Li-Vidrana,iza kojeg stoji ozbiljna zavera Francuskih moćnika.
(na mišiće) 5/5
*kako nisam uočio prvi put da je Talbot malo pozajmio Murovu ideju iz Nadzirača??
*sjajna ideja sa "testolikima",to jest ljudima,čiju će ulogu autor kasnije produbiti;prvi put u nekom antropomorfnom stripu kojeg sam čitao,da se pojavljuju i ljudi
*kod prvog čitanja,završnica mi je malo više pokvarila opšti utisak,što sada nije bio slučaj.
*u svakom nastavku videćemo razne posvete - ovde imamo Milua - Tintinovo psa

Granvil 2: Ljubavi moja - Edvard Mastok,zvani Besni pas,stari znalac Lebroka i Pacija,na sumnjiv način beži iz zatvora;trag ubice vodi u Granvil,gde se upućuju naši junaci,a iz ubistava prostitutki će isplivati neke stare rane,obojene visokom politikom.
5/5
*upoznajemo Bili,koja će postati stalan lik serijala,kao i pariškog inspektora Rošea,takođe sa budućim angažmanima.
*kraj pomalo predvidljiv,jbga.

Granvil 3:Crna ovca - Žil Roše dolazi iz Granvila u London,kako bi zamolio Lebroka da mu pomogne da razjasni ubistvo čuvenog umetnika Gistava Gavrana,koje se desilo u jako čudnim okolnostima.Jazavac i Paci odlaze preko Lamanša,a sticajem okolnosti nabasaće i na Bili.Istraga dovodi do tragova koji ukazuju da se u pozadini zločina kriju krupne stvari.
5/5
*petarda za Crnu ovcu je jača od one za Ljubavi moja
*meda Pedington na 15.stranici
*testoliki dobijaju sve zapaženiju ulogu u serijalu

Granvil 4:Badnje veče - gospođa Dojl(he,he...),Lebrokova domaćica,angažuje ga da joj pronađe sestričinu;brzo će se pokazati da je klinka pobegla u sektašku komunu Srebrna staza,čije je središte u Parizu,pa Lebrok odlazi za Granvil - tamo se opet sastaje sa Bili i Rošeom,ali glavni sadrug će mu biti jedan testoliki,pljunuti Talični Tom.
U pozadini potrage za tinejdžerkom,dešavaće se mnogo toga,između ostalog i priča oko porekla testolikih.Vrh mi je ova epizoda.
5+/5
*pored Taličnog,u jednoj sceni će se pojaviti i Asteriks&Obeliks.


Šta reći za kraj?

Jedan ogroman Darkvudu za odabir serijala i samo izdanje - tehnikalije,prevod...sve za čistu desetku.
Jedan mi od najboljih serijala koje izdaju darkvuđani.
Ostao je još jedan album ( https://www.bedetheque.com/BD-Grandville-2009-Tome-5-Force-Majeure-334203.html ),i to na 170 i kusur stranica,pa se nadam da ga nećemo predugo čekati.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/08/2018 15:13:46
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 25/08/2018 : 15:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ozbiljno razmišljam da li dalje nastaviti s Mek Kojem. Neka me netko ispravi ako ima topic za drugi broj pa sam radije na ovom odlučio ostaviti neke komentare, ili bolje rečeno sebi napisana prisjećanja ako bi kupio tricu... da ostane nešto traga i o tome. Inače, čitao sam prošli mjesec.

Mek Koj , broj 2

"Mek Kojeva pobjeda" (ukupno 4. priča) - Na povratku u Ameriku trojac Mek Koj-Čarli-Max začuje pucnjavu te uočava da su tri djevojke izložene napadu Apača. Iako se cure neočekivano dobro brane neočekivana pomoć našeg trojca biva presudna. One im u kočiji obećaju put do mjesta blizu američke granice ali nedugo potom, naletjevši na francusku vojsku, odglume da su žrtve otmice. Mek Koj i prijatelji su uhićeni i zbunjeni. Zašto se dogodila promjena u ponašanju djevojaka? Dio je to peripetija koje slijede a čiji završetak me razočarao.
P: 5, S: 4, C:5, N: 8 (ocjenjujem generalno naslovnicu za 2. broj Darkwooda)

"Traži se Mek Koj" (5. priča) - Netko iz utvrde Apače spletkari s Apačima i dostavlja im oružje u zamjenu za novac. Kada utvrdi prsitupi Mek Koj iznenađen je jer joj je na čelu bivši pukovnik Južnjaka general Hood. Hood Mek Koja imenuje narednikom a cilj mu je razotkriti tko sudjeluje u spomenutim spletkama.
P: 6, S: 5, C: 5, N: 8

"Bijela smrt" (6. priča) - Više spletkaroša sudjeluje u prodaji droge Indijancima i Kinezima te izvlačenju zlata iz lokacije koju su mnogi, zbog posebnih efekata, označili prokletom. Kada u "raščišćavanju računa" bude oteta i generalova kćer Lisa u akciji je Mek Koj sa svojim drugovima. Mreža spletkaroša i ovdje je velika. Priča prilično slična drugoj iz ovog broja ali ugođaj nešto bolji zbog snijega pa tu i ocjena više za crtež koji nikako ne uspijevam "svariti".
P:6, S: 6, C: 6, N: 8

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 25/08/2018 15:35:48
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/08/2018 : 18:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ozbiljno razmišljam da li dalje nastaviti s Mek Kojem. Neka me netko ispravi ako ima topic za drugi broj pa sam radije na ovom odlučio ostaviti neke komentare, ili bolje rečeno sebi napisana prisjećanja ako bi kupio tricu... da ostane nešto traga i o tome. Inače, čitao sam prošli mjesec.

Mek Koj , broj 2

"Mek Kojeva pobjeda" (ukupno 4. priča) - Na povratku u Ameriku trojac Mek Koj-Čarli-Max začuje pucnjavu te uočava da su tri djevojke izložene napadu Apača. Iako se cure neočekivano dobro brane neočekivana pomoć našeg trojca biva presudna. One im u kočiji obećaju put do mjesta blizu američke granice ali nedugo potom, naletjevši na francusku vojsku, odglume da su žrtve otmice. Mek Koj i prijatelji su uhićeni i zbunjeni. Zašto se dogodila promjena u ponašanju djevojaka? Dio je to peripetija koje slijede a čiji završetak me razočarao.
P: 5, S: 4, C:5, N: 8 (ocjenjujem generalno naslovnicu za 2. broj Darkwooda)

"Traži se Mek Koj" (5. priča) - Netko iz utvrde Apače spletkari s Apačima i dostavlja im oružje u zamjenu za novac. Kada utvrdi prsitupi Mek Koj iznenađen je jer joj je na čelu bivši pukovnik Južnjaka general Hood. Hood Mek Koja imenuje narednikom a cilj mu je razotkriti tko sudjeluje u spomenutim spletkama.
P: 6, S: 5, C: 5, N: 8

"Bijela smrt" (6. priča) - Više spletkaroša sudjeluje u prodaji droge Indijancima i Kinezima te izvlačenju zlata iz lokacije koju su mnogi, zbog posebnih efekata, označili prokletom. Kada u "raščišćavanju računa" bude oteta i generalova kćer Lisa u akciji je Mek Koj sa svojim drugovima. Mreža spletkaroša i ovdje je velika. Priča prilično slična drugoj iz ovog broja ali ugođaj nešto bolji zbog snijega pa tu i ocjena više za crtež koji nikako ne uspijevam "svariti".
P:6, S: 6, C: 6, N: 8



Gurmalan&Palasios:Mek Koj, knjiga 2

Pričama u prvom integralu sam dao izvestan "kredit",sa obzirom da su u pitanju početci,ali ovde ću biti strožiji,pre svega prema Gurmalanu.
Mek Kojeva pobeda - Mek Koj,Čarli i Maksi se vraćaju za SAD i nailaze na tri mlade,lepe i sposobne devojke koje ih uvaljuju u grdne nevolje,ne bi li dobili pomoć u spašavanju oca iz zatvora - čak ni maestrali Palasios ne može mnogo da izvuče ovu lošnjikavu priču,koja koketira između humora,avanture i vesterna,a na kraju se dobija jedan neubedljivi bućkuriš (ha,čegrtuša koja je u bisagama preživela mesece i mesece) 2.5/5
Traži se Mek Koj - Mek i pajtaši love komančere,a pod vođstvom svog negdašnjeg generala,a danas pukovnika,Huda.Ovde priča već liči na nešto,ali i dalje je tu crtež ono što daje kvalitet 3.5/5
Bela smrt - naša trojka dočekuje Hudovu ćerku koja stiže vozom,ali koju otimaju šošoni,a u sve se upliću i nekakvi trgovci gudrom...I sve to u prelepom snežnom ambijentu.Sve što važi za pethodnu priču,uključujući i ocenu,važi i ovde.

Ako sam i bio zadovoljan prvim integralom,ovim nisam,sve i da je jednakog kvaliteta (ocene su u proseku manje za 1/2,ali to je zbog blažeg kriterijuma,koji spomenuh na početku kazivanja).

Nadam se da će naredne storije, Trgovci skalpovima,Litl Big Horn i Kanjon prokletih, doneti očekivani pomak.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/08/2018 : 22:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
anto, tako blizu a tako daleko. Tvoji komentari na 8. stranici i, k tome, podjednako smo nezadovoljni.

loading...
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 28/08/2018 : 06:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Daj, Dwayne_Looney, neozbiljan si, ako ti je Palasiosov crtež za 5/10. Čak i da se nađu neke zamerke, svaka ocena ispod 8 je smešna.

Što se tiče scenarija, tu već ne mogu da budem objektivan.
Moguće da su i realne te vaše ocene, ali mene ovaj strip toliko opušta i zabavlja, čistokrvni starinski western,
bez dramatizovanja i filozofije, kao što je u Kenu Parkeru, recimo, koji jeste vrhunski strip i svakako bolji od Meka,
ali je isto tako činjenica da ne mogu da ga čitam u bilo kom trenutku, nekad mi nije do teških tema, dok mi Mek leži u bilo koje doba dana i noći.

Čudno mi je da se anto, kao strastveni čitalac Teksa Vilera, toliko kritički odnosi prema Mek Koju.
Kritikuje on i Teksove epizode, ali ih i dalje čita. Zato čudi to negodovanje da će da odustane od ovog serijala.
Jedino ako Teksa ne kupuje nego samo pozajmljuje na čitanje? Ili je kod kiosk izdanja manje bitno kada su priče prosečne
i imaju svrhu samo da te opuste i zabave, bez nekog preteranog umetničkog angažovanja autora na scenariju?

Nego, kad ste ga se već dohvatili, da prenesem i ja deo mojih komentara sa dw foruma.

Mek Kojeva pobeda

Pa dobro, ne vidim veliki problem što je prva epizoda u ovom integralu (to jest, 4. po redu) napisana u stilu western komedije.
Podsetila me na strip Al Krejn. Jedino što u njoj glavni junak nije on, nego Mek Koj, pa stoga malo odudara od ostalih iz serijala,
iako se u svakoj manje ili više provlači ovaj specifičan Gurmelanov humor.

Ali jesu problem druge nelogičnosti u scenariju, a najveća je ova što je Anto spomenuo.
Pa i to što su Mek i društvo poverovali da im je ovaj otac, kao da su totalni idioti,
mada nisu ni bili u nekoj situaciji da bi im nešto vredelo i da ne poveruju...
I to što su ih, umesto da im daju robijaška odela, poslali u uniformama da rade, valjda zato što su ionako planirali da im olakšaju bekstvo?!

Ali, sve u svemu, ako je posmatramo kao komediju, zabavna je ovo epizoda, bar u prvoj polovini priče, kasnije sve više škripi.

Bela smrt

Eh, i ova priča je na kraju ispala mlaka...i pored snežne atmosfere.

Početak je odličan, ali je nakon toga radnja opet otišla u nekom drugom (klasičnom mekojevskom) pravcu.
Dobro, naravno da nije za očekivati da će u ovom stripu biti i natprirodnih elemenata (ipak ovo nije Teks)
ali sam se, nakon onakvog početka, ipak ponadao da će biti nekog trilera i misterije, a ne da se opet sve svede
na trgovce viskijem, oružjem, drogom (!) i tako dalje...
Ili da će se bar veći deo priče odigrati u snegom zavejanim planinama, al' i takvih scena ima manje od polovine stripa.

Na kraju Bela smrt nije uspela da nadmaši prethodnu epizodu, možda je peta epizoda za nijansu i bolja.
Potajno sam se nadao da bi mogla da bude najbolja od prvih 6, pa čak bolja i od nekih narednih epizoda,
al' eto, sve se završilo u nekim standardnim okvirima ovog westerna.

Ako ništa drugo, uvek je prisutna i doza humora.
Za nekog je mnogo, za nekog je malo:

Devojka iz saluna - Pričaš o dolarima, plavušane... A koliko ih imaš? Nisam još upoznala bogatog vojnika.
Čarli - Dvadeset sedam dolara, slatkišu... Kako ti se to čini?


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 28/08/2018 : 07:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Daj, Dwayne_Looney, neozbiljan si, ako ti je Palasiosov crtež za 5/10. Čak i da se nađu neke zamerke, svaka ocena ispod 8 je smešna.





Ma daj, koja osmica, to bi bilo kao da sam pljunuo u lice mnoštvu crtača a primarno sam bonellijevac, jbg. Boja pravi određenu pomutnju, ne znam koliko je tu Drakwood dobro odradio posao, ali crtež mi je generalno loš ili, hajde, kao kod Milzza treba vremena da ga svarim. Razmišljao sam između šestica za sve tri priče ali morao sam izdvojiti treću priču kao najbolje nacrtanu a da joj povisim sa 6 na 7 je previše pa bolje onda umanjiti prvim dvjema sa 6 na 5, manja šteta.

Ja sam inače malo stroži i po ocjenjivanju priča, ali slažem se da se Mek Koj, za razliku od Kena, može uvijek čitati. Ipak, na neki ga način možda ubija ova forma, ograničenost po broju stranica.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 28/08/2018 07:43:14
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/08/2018 : 16:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Daj, Dwayne_Looney, neozbiljan si, ako ti je Palasiosov crtež za 5/10. Čak i da se nađu neke zamerke, svaka ocena ispod 8 je smešna.

Što se tiče scenarija, tu već ne mogu da budem objektivan.
Moguće da su i realne te vaše ocene, ali mene ovaj strip toliko opušta i zabavlja, čistokrvni starinski western,
bez dramatizovanja i filozofije, kao što je u Kenu Parkeru, recimo, koji jeste vrhunski strip i svakako bolji od Meka,
ali je isto tako činjenica da ne mogu da ga čitam u bilo kom trenutku, nekad mi nije do teških tema, dok mi Mek leži u bilo koje doba dana i noći.

Čudno mi je da se anto, kao strastveni čitalac Teksa Vilera, toliko kritički odnosi prema Mek Koju.
Kritikuje on i Teksove epizode, ali ih i dalje čita. Zato čudi to negodovanje da će da odustane od ovog serijala.
Jedino ako Teksa ne kupuje nego samo pozajmljuje na čitanje? Ili je kod kiosk izdanja manje bitno kada su priče prosečne
i imaju svrhu samo da te opuste i zabave, bez nekog preteranog umetničkog angažovanja autora na scenariju?


najpre,moram da se složim glede Palasiosovog crteža,koji mi je sjajan (osmica u najamanju ruku), i koji mi je jača karika Mek Koja;za sada.

inače, Mek Koj mi je nekada bio sjajan,pa sam utoliko ogorčeniji što mi se sad ne dopada, ni blizu kao nekad (ili je stvar što tek treba da dođu te priče koje su mi bila jako dobre do odlične (Kameron me je svojevremeno izula)).

Teks Viler aka Teks Viler - šta znam,izgleda da mi je on tip stripa kao tebi Mek Koj - ma koliko da mi se nekada nešto kod njega ne dopada,važi ali mene ovaj strip toliko opušta i zabavlja, čistokrvni starinski western,bez dramatizovanja i filozofije i leži mi u bilo koje doba dana i noći.


Inače,Teksa kupujem kao kiosk varijantu - ostalo pozajmljujem;kupovao bih ja i maksije i gigante i ostalo,ali kad već imam od koga da ih pozajmim,to i radim (finsije,prostor...)


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/08/2018 16:07:07
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/08/2018 : 20:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Palaciosov crtež

9/10 do 10/10

Edited by - alexts on 28/08/2018 20:30:06
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/08/2018 : 20:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Teks je pusy smoke za MacCoya.
Kao što je Villa picin dim za Palaciosa.

Darkwood nije najbolje odradio posao. Kad vidim njem. izdanje, vidim da se moglo bolje. Jbg

Have mercy
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/08/2018 : 20:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Zapravo 10/10 za većinu nacrtanog u zreloj fazi. Reč je o jednom od najtalentovanijih strip crtača svih vremena.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/08/2018 : 20:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Zapravo 10/10 za većinu nacrtanog u zreloj fazi. Reč je o jednom od najtalentovanijih strip crtača svih vremena.


+1

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/08/2018 : 23:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da je Palacios izuzetan umjetnik.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/08/2018 : 02:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Konan - Rođen na bojnom polju

Pročitah prošle nedelje. Odmah da napomenem da mi je ovo praktično prvi pročitani Konan u ovoj formi, dok sam se sa likom, kao neizostavnim dijelom pop kulture, susretao kroz druge medije, prvi put kao dijete u filmu sa Švarcijem.

Sviđa mi se način na koji je ispričana priča o Konanovoj mladosti, na osnovu pronađenih zapisa daleko nakon Konanovog vremena. Ali ono što svim origin pričama ne ide u prilog je predvidljivost i pretjerivanje, jer se sve u scenariju namješta kako bi se uklopilo u predstavu o glavnom liku koju imamo. Nema bojazni što god da se dešava, niti iznenađenja kad dijete od 7-8 godina zakolje zubima vođu čopora vukova ili ubije pumu ili kada kao dječak od 15-16 godina održi zapaljiv govor koji pokrene ratnike da napadnu uzurpatore, a sve to pored mnogo iskusnijeg i prekaljenijeg vođe cijelog naroda ili vođa klanova. Druga stvar koja mi nije legla je čudno odsustvo roditelja u Konanovom odrastanju, posebno oca, kao ni onaj podzaplet sa čarobnjakom i ćerkom mu, jer pomalo nema ni smisla da on godinama krije od drugih da ih je pronašao, niti je bila uvjerljiva ona reakcija čarobnjaka da se vrati svom omraženom kralju jer mu je Konan spavao sa ćerkom. Djeluje mi kao skroz nepotreban podzaplet jer bi svakako uzurpatori došli, kako to i čarobnjak reče. Prosto imam utisak da se moglo više izvući iz ove priče.

Ali sveukupno gledano utisak je pozitivan. Ovo gledam samo kao početak priče pa ću nastaviti da uzimam do kraja (6 knjiga koliko shvatih), posebno jer osim Kralja Konana nemam niti planiram da uzimam druge serijale.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/08/2018 : 10:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Palaciosov crtež

9/10 do 10/10


baš tako

quote:
Originally posted by izivko


Darkwood nije najbolje odradio posao. Kad vidim njem. izdanje, vidim da se moglo bolje. Jbg


možeš li možda da uslikaš dw i nemačko izdanje i postaviš uporedni prikaz?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/08/2018 10:18:23
Go to Top of Page
Page: of 38 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000