forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 38

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 22/11/2018 : 08:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Nije me crtež odbio, vjerojatno mi je jednostavno radnja odbojna.

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by tex2

Kad smo kod Mek Koja, za Mek Koja sam spomenuo jednom davno da sam se nekako prisilio doći do 70 stranice, dalje nisam htio, jednostavno mi ne leži takav strip, sad možda je takav samo broj 1, što kažete?



Nije kvalitetom priča ni dvica nešto bolja, ako si zapeo sa 70. stranicom prvog broja serijal ti jednostavno ne leži iako tvrde da kasnije dolaze bolje priče ali pitanje je kad kasnije.
A što ti inače kažeš za crtež u tom stripu? Jel te i on odbio?


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 22/11/2018 : 09:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pokušavam navući ljude ali očito se samo se meni crtež ne sviđa.

loading...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/11/2018 : 09:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kad se spominju superjunaci, filmovi su mi odlični, ono baš ih guštam gledat, Disney tu ubija. Još prvi Batman sa Jack Nicholsonom i Michael Keatonom mi je odličan (a kamoli ovo novije...inače sam kao mulac uživao i u Batmanu sa Adam West-om, ''na na na na betmeeeen'' vrh ) i za mene će Joker uvijek biti fenomenalni Nicholson.

A stripovi...ajoj, e tu sam se blago rečeno razočarao, nisam ih puno pročitao ali i ovo malo što jesam i nisam baš zadovoljan.
Kraljevstvo nisam još čitao alu budem posudio u knjižnici...jednog dana ;). Fibrini Batmani...Dark Knight, na ovo sam se napalio nakon odlične Nolanove trilogije filmova i ovo mi je vje jedan od najrazočaravajućih stripova, BTW cura ga je posudila u knjižnici i donjela mi ga još prije nego sam počeo skupljat stripove pa me i taj Batman iskreno odbio još jedno cca godinu dana dok nisam pročitao Inkal i Jeremiah-a.
Ugl. pročitao sam i sljedeće:

-Oko Sokolovo-ovo mi je li-la, onako, ima dobre fore, ali je tako-tako, sve u svemu more proć
-Starac Logan-ovo mi je vrh, oduševio me, Hulk inbredi i ostalo, ODLIČNO
-Deadpul od DW, prve dvije knjige-morao se natjerat da pročitam do kraja, tu i tamo koja dobra fora, ali ni do koljenja filmovima (da nije do prijevoda?!)
-Fibrini Batmani-ne računajući Millerovog Viteza, ovo ostalo je čisto pristojno, ali samo to(zamjeramim i preveliki format), ali ni priče nisu baš nešto, sve u svemu OK, ispod Sokola
-The Killing Joke, Azzarellov Joker i Marinijev Dark Prince Charming-sva 3 jako dobra, prva dva imam u ENG izdanju, trećeg čekam od tamo ''nekih'' iz susjedstva da ga objave ako ga Fibra ne odluči objavit (pred tjedan-dva je izašao ENG HC integral). Inače tu sam jako jako subjektivan jer mi je Joker naj negativac uopće i slab sam na priče sa njim.
-Silver Surfer: Parable-na ovo sam se napalio jer su strip radile dvije legende (Stan Lee i Moebius) i razočarao se skorz, baš je bzvz, crtež je dosta dobar, ali kao da ni tu Moebius nije dao sve od sebe.

EDIT: I ako pod ovo spada i Flash Gordon (a skoro bi i mogao), tu sam dobio šaku u glavu i nogu u dupe od tamo neke nostalgije...imam odlično Titanovo ENG izdanje u položenom formatu (prve 3 knjige-kompletni Raymond), ali lošu priču ništa ne može spasit

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 22/11/2018 10:04:20
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 22/11/2018 : 11:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
Probajte Swamp Thing (Fibra/Darkwood), All Star Superman (Darkwood), Miracleman (Darkwood), Batman: Year One (Phoenix Press), Superman: Red Son (Darkwood). Ako vas i oni ne "pale", onda mozda stvarno niste za superheroje ;)

Edit: Mozda i Batman: Court of Owls (Darkwood) i Justice League (Darkwood), za cisti spektakl

Edited by - agochkov on 22/11/2018 11:59:31
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/11/2018 : 12:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

Probajte Swamp Thing (Fibra/Darkwood), All Star Superman (Darkwood), Miracleman (Darkwood), Batman: Year One (Phoenix Press), Superman: Red Son (Darkwood). Ako vas i oni ne "pale", onda mozda stvarno niste za superheroje ;)

Edit: Mozda i Batman: Court of Owls (Darkwood) i Justice League (Darkwood), za cisti spektakl


Ja bih još dodao stripove Čuvari, Hitman, Millerov Daredevil, Elektra: Atentatorica, Kapetan Amerika: Ples smrti, Ex Machina...

Ali realno, u ovom žanru ima takvih remek-djela koja vjerojatno nikada neće biti objavljena kod nas.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/11/2018 : 12:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Odbijanje superherojstine kao zanra je glupava generalizacija. Postoje dobri i losi stripovi...i kod marvela/DC-a i kod bonellija i kod francuza i kod japanaca. Jedino sto je bitno je kvaliteta samog djela. Odbacite predrasude...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/11/2018 : 12:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, superherojski strip me općenito ne privlači, ali sam uživao u Watchmenima, Mooreovom Swamp Thingu, Miraclemanu, (nešto manje ali ipak) Ennisovom Hitmanu, sad čitam Punishera i sviđa mi se. Početni Sandmani gdje su upleteni neki superheroji su mi također legli.

A priori odbijanjem samo mogu sebe uskratiti za nešto dobro. Zato puno više gledam tko piše, a ne što piše.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/11/2018 : 13:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by anto

Vejd&Ros:Carstvo tvoje (Darkwood)




fibrina naslovnica Kraljevstva je jedna od najljepših fibrinih naslovnica, a vjerojatno i stripova uopće
šteta što Darkwood nije istu upotrijebio na svom izdanju

p.s. Anto, sori na boldanom


slažem se - a ne kapiram za to sa boldanjem.





Zbog koristenja pravne riječi
Ma nastavak na prepisku sa Tex Willer topica, mislio sam da si u toku :)

Edited by - supermark on 22/11/2018 13:06:52
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/11/2018 : 13:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by Tonto

Odbijanje superherojstine kao zanra je glupava generalizacija. Postoje dobri i losi stripovi...


Isto vazi i za muziku, ali znas kakva je vecina ljudi - neke zanrove, ili jos bolje podzanrove, nece ni primirisati. Hebiga, tako je. Ili ti moze donekle sjesti - to jest ne odbija te - ali nemas zelju takvo sto slusati ili kupiti (neke bzvz pop stvari sa radia; pri cemu volim dobar pop ali ubilo bi me da to slusam cjeli put od Lj do Beca ali nemam tih problema sa rockom, metalom, sevdahom, jazzom, ambientalom, punkom, tranceom, d'n'b-jem...).

Evo, ja sam sa Watchmenima probao samo sa filmom, ali sam ga ugasio i prije 5 min od pocetka. Nema sanse da gledam takvo sto, jedino ako mi netko dobro plati a ja uzmem neke apaurine.
Killing Joke mi je citljiv (valjda jer je drugaciji i ne lete supergacese po zraku i spricaju bijelu tekucinu ), ali nije stivo koje bi htio imati i/ili citati iznova.

Aha, Mooreov Mocko... dok nismo dosli do supergacesa koji gledaju dole na Zemlju, sve ok. Procitao sam samo prve 2 Fibrine knjige, ne znam ako kasnije netko doleti.
Punisher od Ennisa mi je strava i zakon, dok onog sa "letecim junacima" ne bi htio citati. Eto, kriv sam.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 22/11/2018 13:16:47
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/11/2018 : 14:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by agochkov

Probajte Swamp Thing (Fibra/Darkwood), All Star Superman (Darkwood), Miracleman (Darkwood), Batman: Year One (Phoenix Press), Superman: Red Son (Darkwood). Ako vas i oni ne "pale", onda mozda stvarno niste za superheroje ;)

Edit: Mozda i Batman: Court of Owls (Darkwood) i Justice League (Darkwood), za cisti spektakl


Ja bih još dodao stripove Čuvari, Hitman, Millerov Daredevil, Elektra: Atentatorica, Kapetan Amerika: Ples smrti, Ex Machina...

Ali realno, u ovom žanru ima takvih remek-djela koja vjerojatno nikada neće biti objavljena kod nas.



Ah da, na neke superjunake sam zaboravio
-Punisher, odličan, pričam o ovome od Fibre, Platoon mi nije sjeo
-Watchmen, ovo je odličan strip, skoro van konkurencije među superjunacima
-Ex Machinu i Swamp Thing imam samo nisam još pročitao
-Hitman, ovo mi je ono baš fenomenalan strip uz koji sam se dobro nasmijao

Ali da ja se slažem sa ovim što kažu da se ne valja ograničavat na samo nešto u životu, time se samo gubi, probaš sve pa je nešto fino, a nešto bljak...
Ja od stripova čitam sve i svašta, ali ne kupujem sve i svašta, samo ono što mi se svidi i/ili mislim da će mi se svidjet.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/11/2018 : 23:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


quote:
Originally posted by Tonto

Odbijanje superherojstine kao zanra je glupava generalizacija. Postoje dobri i losi stripovi...




Evo, ja sam sa Watchmenima probao samo sa filmom, ali sam ga ugasio i prije 5 min od pocetka. Nema sanse da gledam takvo sto, jedino ako mi netko dobro plati a ja uzmem neke apaurine.




Naravno, generalna greska. Ovaj fim se striktno niposto ne gleda, ako se pre ne procita strip. Jer ama bas nitko nece imati pojma sta, gde, ko, kako i zasto, te ce ga, kao ti, izbaciti jos pre nego posle 5 minuta.

A o samom stripu nema smisla gubiti rijeci. Masterpiece, remek djelo, jedan temeljnih stripova. Ali ako nije tvoj spil, vazi isto, nema smisla gubiti rijeci te pregovarati te da citas.

Jack the Black.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/11/2018 : 07:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Eh da, ja sam isto prvo pogledao film i bio mi je W.T.F.?!
Par godina kasnije, pročitao strip pa onda opet pogledao strip i sve je bilo puno jasnije tj potpuno jasno i nevjerojatno kako su dobro strip prenijeli na film, osim tih par promjena što je film učinilo vrijednim gledanja ;)
Vendettu sam zato prvo pročitao pa onda pogledao film :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/11/2018 : 23:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Kada će novi Konani?
Nema DMSa milijun godina, ali zadovoljio bih se i sa Kraljem Konanom
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/11/2018 : 00:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Kada će novi Konani?
Nema DMSa milijun godina, ali zadovoljio bih se i sa Kraljem Konanom


DMS sigurno više neće izlaziti u onoj formi, razmišlja se o nastavku izdavanja u drugom formatu, ali je to sve još pod upitnikom.
Kralj Konan će biti.
Ovo je sa DW foruma.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/11/2018 : 00:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
uf, loše vijesti
što fali DMS formatu? to mi je najdraže DW izdanje...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/11/2018 : 00:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ovo me neugodno iznenadilo
Vjerovao sam da je DMS Konan odlično prodavano izdanje
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 24/11/2018 : 09:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

uf, loše vijesti
što fali DMS formatu? to mi je najdraže DW izdanje...


I meni...bas bezveze...moglo bi se reci da mi se pojavom ovog stripa ostvario decacki san da imam "brdo" Konana za citanje...bukvalno
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/11/2018 : 10:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Spalit cu ove koje imam iz protesta...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/11/2018 : 12:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Valjda je prodaja sa zadnjim brojevima problematična, nije više Tomas (?) za kormilom, a uskoro će i Bjusema prestati da crta, pa tako bla bla tek onda narod neće uzimati.
Tamo je na forumu objašnjeno nekidan, ja ovako iz sjećanja pišem, ni ne kupujem ta izdanja.
Go to Top of Page

talicnitom
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 12/10/2006

Posted - 24/11/2018 : 14:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send talicnitom a Yahoo! Message  Send talicnitom a Private Message  Reply with Quote
Zao mi je ali ovo je jedan od pokazatelja da duge serijale treba uzeti sa rezervom. Isto tako sada uzimam sa rezervom Ken Parkera. Kupovao sam redovno 10 knjiga DMS i na kraju docekao da se serijal ne nastavlja.
I na kraju kada me neko pita zasto prvenstveno kupujem Libellus i Fibru... pa evo odgovora.
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 24/11/2018 : 14:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Lijepo je imati u kolekciji neka izdanja, makar bili nekompletni.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/11/2018 : 15:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ovo me neugodno iznenadilo
Vjerovao sam da je DMS Konan odlično prodavano izdanje


Kada je Divlji mač u pitanju, on izvesno neće biti nastavljen 2019. Najverovatnije neće biti uopšte nastavljen u obliku u kom je izlazio do sada. Deset knjiga je očito iscrpelo mogućnosti i želje publike. Ni deveta knjiga nije pokrila troškove proizvodnje, a kamoli deseta, a reč je o proizvodima koji nas jako puno koštaju.
Za Konana, kao junaka, međutim, svakako ima interesovanja i dalje (čemu svedoči uspeh Kralja Konana i DH Konana). Naše tumačenje je da razlog padu interesovanja za DMS leži, prosto, u padu kvaliteta samih epizoda. Nema više Tomasa, još malo pa ni Bjuseme, a ostali nisu bili dorasli zadatku. Najbolje od SSoC je objavljeno u deset objavljenih knjiga.
Ipak, postoji realna mogućnost da DMS dobije drugu inkarnaciju u knjigama skromnije opreme, većeg obima i manjeg formata... Do sada smo izdali hiljade i hiljade strana hiborijanske istorije, dakle Konan je jedan od glavnih manekena Darkwooda. Nerado bismo odustali od dalje objavljivanja DMS, ali videćemo.



quote:
Originally posted by talicnitom

Zao mi je ali ovo je jedan od pokazatelja da duge serijale treba uzeti sa rezervom. Isto tako sada uzimam sa rezervom Ken Parkera. Kupovao sam redovno 10 knjiga DMS i na kraju docekao da se serijal ne nastavlja.


da te je neko pitao pre deset godina - da li bi voleo da se objavi 10 luksuznih knjiga DMS i tu serijal prekine,ili da se ne objavi ništa,šta bi mu odgovorio?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/11/2018 15:32:08
Go to Top of Page

talicnitom
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 12/10/2006

Posted - 24/11/2018 : 16:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send talicnitom a Yahoo! Message  Send talicnitom a Private Message  Reply with Quote
Odgovorio bi mu: Pusti 10 luksuznih knjiga, uradi manje luksuzno ali sve!
Nemoj misliti da ih sada osudjujem, ljudi su hteli najbolje, zeznuli se posle 10 knjiga i resili da kazu da je serijal neisplativ i da se nece nastaviti.S druge strane posle pokretanja DMS-a su pokrenute mnoge edicije i otisli su u sirinu. Traze se serijali koji su isplativi a zapoceti koji dugo stoje sevpolako gase
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/11/2018 : 16:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
pa neka smanje nakladu, povećaju cijenu kako to Libellus radi
neozbiljno od izdavača, ako se mene pita...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/11/2018 : 16:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by talicnitom

Odgovorio bi mu: Pusti 10 luksuznih knjiga, uradi manje luksuzno ali sve!
Nemoj misliti da ih sada osudjujem, ljudi su hteli najbolje, zeznuli se posle 10 knjiga i resili da kazu da je serijal neisplativ i da se nece nastaviti.S druge strane posle pokretanja DMS-a su pokrenute mnoge edicije i otisli su u sirinu. Traze se serijali koji su isplativi a zapoceti koji dugo stoje sevpolako gase


ma sve se razumemo - zbog svega toga pizdimo i ti i ja i verovatno svi drugi (kukaju i ljubitelji mangi i bonelija i konjana i bd stripova...);ali šta je tu je;nadam se da će sve započeto nastaviti,te završiti.

ja sam recimo ispizdeo zbog Hogartovog Tarzana,koji je čak prekinut (doduše na prelazu sa Fostera na Hogarta) u sred akcije.

A i sam sam pre da je DMS išao u manje luskuznim knjigama u manjem formatu (pogotovu što me sad Konjan ne dotiuče kao nekad),ali opet mi nisi dao odgovor za postavljeno pitanje


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 38 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000