forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 38

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/11/2018 : 19:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, ili to sto supermark kaze (jos manji tiraz i jos (puno?) veca cena, mada sumnjam u realnost ove opcije) ili to sto kazu u DW HQ - znaci manje izdanje (mozda i SC?), jos debelije (?) i niza cena, manji troskovi. Kako god, samo da nastave.

A Hronike bi valjda trebale ici dalje, pa iako sporo ko do sada, po puzje.

Super ako im se sa Dark Horse fazom pokrije, ali ne gasite staru klasiku! Mi smo vec stari i eto, strpljivi, pa cemo pricekat. Ali da bih novu knjigu vec jucer, narafski!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/11/2018 : 13:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Za mamutske serijale koji nisu Boneli nema publike. Te knjige bi se morale izdavati u malim tiražima, gdje bi za takvo izdanje cijena išla u stratosferu.
Treba biti zadovoljan onda da je izdavač izbacio i toliko, samo ako nije prekinuo epizodu na nekom klifhengeru, to je već iritantno.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/11/2018 : 13:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by supermark

Ovo me neugodno iznenadilo
Vjerovao sam da je DMS Konan odlično prodavano izdanje


Kada je Divlji mač u pitanju, on izvesno neće biti nastavljen 2019. Najverovatnije neće biti uopšte nastavljen u obliku u kom je izlazio do sada. Deset knjiga je očito iscrpelo mogućnosti i želje publike. Ni deveta knjiga nije pokrila troškove proizvodnje, a kamoli deseta, a reč je o proizvodima koji nas jako puno koštaju.
Za Konana, kao junaka, međutim, svakako ima interesovanja i dalje (čemu svedoči uspeh Kralja Konana i DH Konana). Naše tumačenje je da razlog padu interesovanja za DMS leži, prosto, u padu kvaliteta samih epizoda. Nema više Tomasa, još malo pa ni Bjuseme, a ostali nisu bili dorasli zadatku. Najbolje od SSoC je objavljeno u deset objavljenih knjiga.
Ipak, postoji realna mogućnost da DMS dobije drugu inkarnaciju u knjigama skromnije opreme, većeg obima i manjeg formata... Do sada smo izdali hiljade i hiljade strana hiborijanske istorije, dakle Konan je jedan od glavnih manekena Darkwooda. Nerado bismo odustali od dalje objavljivanja DMS, ali videćemo.





Izdaju 10 brojeva od čega se zadnja dva ne pokriju i odmah gase izdanje...
Moglo bi im se obiti ako ih zbog tih odustajanja prestanu kupci percipirati kao ozbiljne izdavače
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/11/2018 : 13:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Za mamutske serijale koji nisu Boneli nema publike. Te knjige bi se morale izdavati u malim tiražima, gdje bi za takvo izdanje cijena išla u stratosferu.
Treba biti zadovoljan onda da je izdavač izbacio i toliko, samo ako nije prekinuo epizodu na nekom klifhengeru, to je već iritantno.




Slažem se, ali bolje i cijena u stratosferu nego stopiranje
Sa visokom cijenom imas izbor kupovati ili ne, ovako nemamo ni to
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/11/2018 : 17:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Da, ali tu sad treba procijena da li bi to uopšte dalje išlo, pogotovo ako nastupaju slabije priče i crtači.
Uglavnom, ako je neki ogroman serijal koji nije jedna, zaokružena priča, onda daj ponešto dobro iz tog serijala, što da ne. Bolje nego ništa.
A DW se dokazao kao dobar i ozbiljan izdavač, sve što su usporili ili ugasili imalo je baš, baš razlog. Nek su pokušali jbg...
Niti se mi trebamo previše oslanjati na izdavače, jer je njima profit ipak na prvom mjestu i neće ići bezglavo u gubitke da bi zadovoljili kupce, niti se oni trebaju oslanjati na mitska bića koja bi sigurno to i to kupili.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/11/2018 : 18:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

Lijepo je imati u kolekciji neka izdanja, makar bili nekompletni.



+1
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 25/11/2018 : 21:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by supermark

Ovo me neugodno iznenadilo
Vjerovao sam da je DMS Konan odlično prodavano izdanje


Kada je Divlji mač u pitanju, on izvesno neće biti nastavljen 2019. Najverovatnije neće biti uopšte nastavljen u obliku u kom je izlazio do sada. Deset knjiga je očito iscrpelo mogućnosti i želje publike. Ni deveta knjiga nije pokrila troškove proizvodnje, a kamoli deseta, a reč je o proizvodima koji nas jako puno koštaju.
Za Konana, kao junaka, međutim, svakako ima interesovanja i dalje (čemu svedoči uspeh Kralja Konana i DH Konana). Naše tumačenje je da razlog padu interesovanja za DMS leži, prosto, u padu kvaliteta samih epizoda. Nema više Tomasa, još malo pa ni Bjuseme, a ostali nisu bili dorasli zadatku. Najbolje od SSoC je objavljeno u deset objavljenih knjiga.
Ipak, postoji realna mogućnost da DMS dobije drugu inkarnaciju u knjigama skromnije opreme, većeg obima i manjeg formata... Do sada smo izdali hiljade i hiljade strana hiborijanske istorije, dakle Konan je jedan od glavnih manekena Darkwooda. Nerado bismo odustali od dalje objavljivanja DMS, ali videćemo.





Izdaju 10 brojeva od čega se zadnja dva ne pokriju i odmah gase izdanje...
Moglo bi im se obiti ako ih zbog tih odustajanja prestanu kupci percipirati kao ozbiljne izdavače



Teško je percipirati kada je reč o tuđem novcu. Probaj da kaneš ti par hiljada evra a da ti se ne vrati uloženo, pa da proverimo koliko si principijalan.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 25/11/2018 : 21:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Ma da. Napravis pogresnu procenu, pa posle neces da srljas u gubitak. Cvrc. Perle, integrali... itd mada nisu jedini koji tako sviraju.

sangue navajo
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/11/2018 : 22:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Neki stanu i šute... Ovi su bar rekli razloge.
Zašto ne bi smanjili tiraž i digli cijenu... Eno Libellus to napravio na Zagoru, a vjerujem da tih jadnih 300 kom prodaju bez problema.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/11/2018 : 14:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Kao ljubitelju Conana, zao mi je da se to izdanje nece nastaviti, odnosno da ce se mozda nastaviti u nekoj neizvjesnoj buducnosti. Ali nazalost, nasi izdavaci se moraju prilagodjavati nasoj ekonomskoj zbilji, a Darkwoodu svaka cast sto su izdali ovih 10 Divljih maceva, ali i ostalu konanovstinu. Naravno da bih volio da se predomisle :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2018 : 21:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Evo, ja sam sa Watchmenima probao samo sa filmom, ali sam ga ugasio i prije 5 min od pocetka. Nema sanse da gledam takvo sto, jedino ako mi netko dobro plati a ja uzmem neke apaurine.




ovo bi isto bilo kao kad bi gledao triologiju Gospodara prstenova,i rekao "Gospodar prstenova je definitivno prenahajpovana knjiga!!"

mislim na smisao posta.

Nadzirači se prvo pročitaju,pa tek onda pogledaju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/11/2018 21:29:26
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/11/2018 : 21:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
gresis anto, nadziraci bi ga unistili
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2018 : 12:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nema sanse da ja to uzmem u ruke! Valjda je jasno da me supergacese nimalo ne zanimaju, pa uprkos nenadjebivom scenariju (kako kazete). Vec Killer Joke mi je bio samo citljiv, nikakav keeper za mene. Ali valjda je + sto nema previse tih superpelenaskih fora pa sam ga stigao zavrsiti.


A Gejspodar prstenjaka mi nije toliko zanimljiv. Prvi dio sam donekle mogao gledati, drugi mi je vec povelika gnjavaza (onaj dio sa mostom u jami mi je bljuuuuv), sa trecim se nisam ni bavio. Sve prerazvuceno, ja bi tih 9 sati sabio u max 6 (sto se mene tice ). Verujem da je knjiga bolja, obicno i jeste tako, ali mi tematika nije toliko zanimljiva da bi je citao. E, da imam 16 godina umesto 40, onda mozda... Recimo Matrix mi je sto puta bolja "serija" nego ovi prstenjaki.


Ali da me se tera da moram procitati superpelenaske masthevuse mi je isto kao da me se tera da moram procitati sve od Zagora. Bolje odma' umrem. Pokusao sam sa Patrickom kad sam se "vratio" stripu, uzeo 2 specijalca, ali brate, to mi je teska retardizacija. Plus nikakav Ferrijev crtez. Onda sam pomislio da sam mozda greskom odabrao dvoje bas najjadnijih i najslabijih epioda, ali nije ni to bilo sudeci po komentarima i ocenama forumasa. Apropo, nije Zagi za mene. Kupio sam Divove dobra i zla i u OP varijantu jer sam ih volio kao klinac, ali me sada strah da krenem sa citanjem. Ni vampir mi nije toliko dobro seo (prvi je stvarno bzvz pa ni nije neki propust da ga Dnevnik nije izdao, drugi prehajpovan jer je bio jedini za vreme ZS, a tek treci nesto bolji, no opet nista specijalno, daljne susrete nisam citao).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 27/11/2018 12:24:27
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/11/2018 : 12:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Nema sanse da ja to uzmem u ruke! Valjda je jasno da me supergacese nimalo ne zanimaju, pa uprkos nenadjebivom scenariju (kako kazete). Vec Killer Joke mi je bio samo citljiv, nikakav keeper za mene. Ali valjda je + sto nema previse tih superpelenaskih fora pa sam ga stigao zavrsiti.



hah, killer joke i watchmen, zemlja i nebo
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2018 : 13:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ako su Watchmeni toliko bolji od KJ, hmmm... znaci da mi se vise dopadaju slabiji stripovi?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/11/2018 : 13:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Nema sanse da ja to uzmem u ruke! Valjda je jasno da me supergacese nimalo ne zanimaju, pa uprkos nenadjebivom scenariju (kako kazete). Vec Killer Joke mi je bio samo citljiv, nikakav keeper za mene. Ali valjda je + sto nema previse tih superpelenaskih fora pa sam ga stigao zavrsiti.


A Gejspodar prstenjaka mi nije toliko zanimljiv. Prvi dio sam donekle mogao gledati, drugi mi je vec povelika gnjavaza (onaj dio sa mostom u jami mi je bljuuuuv), sa trecim se nisam ni bavio. Sve prerazvuceno, ja bi tih 9 sati sabio u max 6 (sto se mene tice ). Verujem da je knjiga bolja, obicno i jeste tako, ali mi tematika nije toliko zanimljiva da bi je citao. E, da imam 16 godina umesto 40, onda mozda... Recimo Matrix mi je sto puta bolja "serija" nego ovi prstenjaki.


Ali da me se tera da moram procitati superpelenaske masthevuse mi je isto kao da me se tera da moram procitati sve od Zagora. Bolje odma' umrem. Pokusao sam sa Patrickom kad sam se "vratio" stripu, uzeo 2 specijalca, ali brate, to mi je teska retardizacija. Plus nikakav Ferrijev crtez. Onda sam pomislio da sam mozda greskom odabrao dvoje bas najjadnijih i najslabijih epioda, ali nije ni to bilo sudeci po komentarima i ocenama forumasa. Apropo, nije Zagi za mene. Kupio sam Divove dobra i zla i u OP varijantu jer sam ih volio kao klinac, ali me sada strah da krenem sa citanjem. Ni vampir mi nije toliko dobro seo (prvi je stvarno bzvz pa ni nije neki propust da ga Dnevnik nije izdao, drugi prehajpovan jer je bio jedini za vreme ZS, a tek treci nesto bolji, no opet nista specijalno, daljne susrete nisam citao).




Stvarno sam imao bolje misljenje o tebi
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/11/2018 : 16:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, čovjeka ne zanimaju superheroji i šta sad :)
Ali problem je što se ovdje Watchmen predstavljaju kao neki klasični akcioni superhero strip, a daleko je od toga.
Snajderov film ne treba uzimati kao referencu, on je tu izvukao neku srž iz čitave priče i provukao je kroz svoje slow-mo akciono izdrkavanje.
Problem kod takvog otpora prema nekom žanru je da čovjek svakom dijelu pristupa unaprijed ga osuđujući i tražeći dlake u jajetu samo da bi sebi i drugima dokazao da je to sranje. Mislim da je i kod Polija to u pitanju, tako da bi on našao dovoljno razloga da kaže kako su supergaćaši iz Watchmen golo govno :D
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2018 : 16:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma ne kazem da su golo govno. Ocigledno su bolji od dosta ostaloga iz tog miljea, ali bas to je "problem", meni ceo taj univerzum letecih pajkica... emmm, ajmo reci da me odbija i ne volim ga, nit imam zelju mucit se sa "priblizavanjem". Volim Ennisovog Punishera ali me njegovi (starog Punishera) moguci susreti sa Spajdijem... znate sta hocu rec. ;)


Previse je riba u moru da bi sada terao samog sebe da jedem nesto od cega mi se povraca. Me neee, nije mi toliko lose... al' ovako bolje zvuci. :D :P


Uglavnom, naslov topica je.... aha, DW stripovi. Ni sam vise ne znam kako smo tu gde smo trenutno. (?)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/11/2018 : 17:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Poli, imamo isto mišljenje po pitanju superherojskih stripova.
Osim što sam ja pročitao Čuvare. I genijalni su.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2018 : 17:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Grrrr, necete me naterati, ne dam se!

Nego... zasto onda Supermarkn avatar, da te zamene sa Antom ili je to jedino blizu Supermarku?



ontopic:
Ali daj brate mili, rokni Konana kad mu dođe vreme. Onog starog, ipak je bolji od Dark Horsovog. Al eto, moze i ovaj noviji, tanji.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 27/11/2018 17:50:29
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/11/2018 : 19:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
To sam ja na avataru, nije superman

Bez zezancije, imamo isto o američkim superherojima (Batman, Superman, Daredevil, Swamp)
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/11/2018 : 20:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Vec se dve strane pise o Poliju i Watchmenima? Nisam ni ja (jos) procitao sva remek djela, temeljne, masterpiece stripove. Pa sta?

Pustite covjeka, nek cita sta oce .

Jack the Black.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/11/2018 : 20:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Pa reci što nisi pročitao da te nagovaramo :P
Go to Top of Page

mystere
New Member

Croatia
100 Posts

Member since 04/04/2006

Posted - 29/11/2018 : 10:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mystere a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod superherojštine Rising Stars (https://comicvine.gamespot.com/rising-stars/4050-6476/) svakako valja pročitati. Meni osobno je odmah do Watchmena (koji su ipak sam vrh, ne samo žanra). Nešto je bila i najava prije koju godinu da će ići i kao film. Ne znam jel to još stoji.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 29/11/2018 : 18:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mystere

Kad smo kod superherojštine Rising Stars (https://comicvine.gamespot.com/rising-stars/4050-6476/) svakako valja pročitati. Meni osobno je odmah do Watchmena (koji su ipak sam vrh, ne samo žanra). Nešto je bila i najava prije koju godinu da će ići i kao film. Ne znam jel to još stoji.


Skroz zanimljivo. Nadam se da će netko objaviti jednog dana...
Go to Top of Page
Page: of 38 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000