forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 38

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/05/2019 : 20:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Leb&Li:Betmen - Muk (Darkwood)

Napokon,jedan Betmen iz DW produkcije koji mi je lepo legao i koga smatram vrednim kolekcije;dobro,tu je i Crno&belo #1,zaboravih na njega,ali Muk mi je definitivno upečatljiviji.

Nakon blagih razočarenja sa ishvaljenim (u manjoj ili većoj meri) nekim prethodnim naslovima poput Duge noći veštica (od istog autora),Ludnice Arkam,Džokera,Vampira ili Dvora sova,nisam čak ni uzimao u razmatranje nabavku ovog stripa sa obzirom da nije nimalo jeftin,ali sticajem prilika uzeh ga prijatelju,pročitah ga i sad ću gledati da nabavim i sopstveni primerak.

Svi ovi raniji Betmeni su mi bili previše smorni,nekako,baš onakvog stila kojeg ne volim kod supergaćeša,i bio sam 100% siguran da je to i ovde slučaj,ali Muk je baš na mojim talasnim dužinama - jeste da ima delova koji su mi bili više (recimo deo kad se Bets izlomi u padu ili kad odlazi u Metropolis) i manje dobri,ali u celini uživao sam u njemu.Iako nisam toliko upućen u njegov svet,nije mi smetalo što su svi prateći likovi uključeni u priču;za razliku od TLH,gde mi je to bilo isilovano.

Sviđa mi se i kako je Leb prikazao odnos izmešu šišmiša i mačke,a kraj je baš kako treba.

Li Džim odličan.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/06/2019 20:20:41
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/10/2019 : 16:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Napokon pročitao Blainovog Reduktora i nije iznevjerio očekivanja. Mračno i nadrealno, a istodobno jednostavno i životno. Vizualno, naravno, odlično. Nakon prvog čitanja Isak mi ostaje nešto bolji, no svakako ću se vraćati i jednom i drugom stripu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/11/2019 : 13:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Bjusik,Nord,Jejts&Stjuart:Konan-Kći ledenog diva i druge priče (Darkwood)

Utisci nakon druge knjige DH Konana su skoro identični kao posle prve - nije to više ono "Konana neko zajebe/izda ili ide u neku pljačku,i pobije stopedeset ratnika,dva čudovišta i jednog čarobnjaka,pokupi tozla,zvekne par lepotica..." već moderna priča mača i magije,sa glavom i repom.

Kći ledenog diva i druge priče (pitanje za upućene - koje druge priče,kad je ovo sve jedna priča?) donosi nastavak Vazirovog pripovedanja bogatom princu,u kojem zatičemo Simerijanca kako pomaže Asima u osveti Vanima za jedan pokolj,a istovremeno planira da ode u Hiperboreju,rajsku zemlju večitog leta.Sticajem okolnosti,tamo će i dospeti,ali na prilično ružan način.

Bjusik opet pripoveda na način koji mi paše ,,Nord i kompanija sve to ispraća lepim crtežom (nije mi baš čučnio na prvu,ali do kraja je sve došlo na svoje mesto),tako da sam baš zadovoljan sa pročitanim.

I jo jedno pitanje - da li je ova priča,Kći ledenog diva reprint neke već objavljene storije (u DMS ili nekoj drugoj ediciji?U Hronikama je se nesećam)
4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/11/2019 13:16:25
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/11/2019 : 14:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

I jo jedno pitanje - da li je ova priča,Kći ledenog diva reprint neke već objavljene storije (u DMS ili nekoj drugoj ediciji?U Hronikama je se nesećam)


Sedam epizoda, koje sadrži ova knjiga, originalno je objavio Dark Horse u pojedinačnim svešćicama tijekom 2003. i 2004. godine u publikacijama Conan: The Legend i Conan.

Ili si ti mislio na nešto drugo?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/11/2019 : 14:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dark Horse Comics began their comic adaptation of the Conan saga in 2003. Entitled simply Conan, the series was first written by Kurt Busiek and pencilled by Cary Nord. Tim Truman replaced Busiek when Busiek signed an exclusive contract with DC Comics; however, Busiek issues were sometimes used for filler. This series is an interpretation of the original Conan material by Robert E. Howard with no connection whatsoever to the earlier Marvel comics or any Conan story not written or envisioned by Howard supplemented by wholly original material.

A second series, Conan the Cimmerian was released in 2008 by Tim Truman (writer) and Tomás Giorello (artist). The series ran for twenty-six issues, including an introductory "zero" issue.

Dark Horse's third series, Conan: Road of Kings, began in December 2010 by Roy Thomas (writer) and Mike Hawthorne (artist) and ran for twelve issues.

A fourth series, Conan the Barbarian, began in February 2012 by Brian Wood (writer) and Becky Cloonan (artist). It ran for twenty-five issues, and expanded on Robert E. Howard's Queen of the Black Coast.

A fifth series, Conan the Avenger, began in April 2014 by Fred Van Lente (writer) and Brian Ching (artist). It ran for twenty-five issues, and expanded on Robert E. Howard's The Snout in the Dark and A Witch Shall Be Born.

Dark Horse's sixth series, Conan the Slayer, began in July 2016 by Cullen Bunn (writer) and Sergio Dávila (artist).

In 2018, Marvel reacquired the rights and started new runs of both Conan the Barbarian and Savage Sword of Conan in January/February 2019.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/11/2019 : 15:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Meni je taj Konan najveća zbrka od izdanja..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/11/2019 : 16:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Koji Conan?:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 05/11/2019 : 19:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/11/2019 : 14:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

I jo jedno pitanje - da li je ova priča,Kći ledenog diva reprint neke već objavljene storije (u DMS ili nekoj drugoj ediciji?U Hronikama je se nesećam)


Sedam epizoda, koje sadrži ova knjiga, originalno je objavio Dark Horse u pojedinačnim svešćicama tijekom 2003. i 2004. godine u publikacijama Conan: The Legend i Conan.

Ili si ti mislio na nešto drugo?


mislio sam na nešto drugo,a dobih odgovor na dw forumu - Kćer ledenog diva je objavljena u prvoj DW knjizi Hronika,odnosno u drugoj od Belog puta - pričica od Tomasa i Beri Smita na stranica.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/11/2019 : 18:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Jezovnik:Berni Rajtson (Darkwood)

Berni je nesumnjivo jedan od omiljenih crtača svih nas koji smo u 80-im čitali stripove,pa je njegov Jezovnik dočekan od istih kao klasična masthevuša.
Na moju sramotu i lenjost,nabavljanje istog sam iz kojekakvih razloga prolongirao sve do sada - u stvari,glavni je to što mi je forma kratkih horor priča daleko od my cup of tea;pa makar dolazila iz pera ovakvog majstora.

A i nisam se puno zeznuo (u šta nisam ni sumnjao) - nakon prelepog uvoda (ne sećam se kada sam pročitao lepši uvodni tekst),idu 12 kratkih horor priča;priča sa šmekom sedamdesetih.

Ja gotivim pomenutu atmosferu,a ni horor tematika mi nije mrska,ali nekako me ove priče nisu pogodile; možda bi bilo da su duže.

Elem,prelep crtež,sjajna atmosfera,ali u konačnici jedno veliko mnjah.
Dopale su mi se najviše Dženifer i...;u stvari to bi bilo to.
Nisu mi loše ni Crna mačka,Seoska cura,Brzi Đorđe,Čovek koji se smejao,Kad padne noć,Hladan vazduh,kao i Ruben Jangblad,sa sjajnim dijalozima.
Klaris,Marsovska saga i Čudovište iz ilovače bezvezne,a Čudovište iz jezera Peper onako.

Gneralni utisak - mlako.

Samo izdanje je savršeno - tako to izgleda kad se skupi grupa znalaca koja voli strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/11/2019 18:30:35
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/12/2019 : 12:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Širo Masamune:Duh u školjci (Darkwood)

Kultna manga nastala još pre trideset godina,u kojoj Širo Masamune pripoveda o bliskoj budućnosti u kojoj se specijalna jedinica bori protiv sajber kriminala.Autor na maštovit način prikazuje moguću budućnost u kojoj je bio-inženjering protkao sve sfere ljudskog postojanja,uz mogućnost da mašine postaju jednake po pravima sa ljudskom rasom.

Elem,ovo sve lepo zvuči,ali način na koji je izvedeno je ,barem meni,previiiše komplikovano.Još kad se na to nadoda crtež koji mi nikako nije seo,dobija se strip u kome sam izdržao (i to iz drugog puta) nekih sto i kusur stranica nakon sata i kusur vremena mučnog čitanja.
Što bi se reklo,ovo definitivno nije moja šoljica čaja.

Još na prelistavanje sam procenio "šta me čeka",ali sam se opet pre neko veče naoružao čeličnim strpljenjem i voljom da ovo pročitam,pa ipak nisam izdržao.Verovatno jedan od retkih stripova koga nisam izgurao do kraja - u stvari,možda i jedini (ne mogu sad da se setim ni jednog drugog).


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/12/2019 12:26:50
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/12/2019 : 13:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Anto, ovo je bio i moj doživljaj čitanja prije 20-ak godina. Volim mange, ali ne ovakve.

U to doba Otomo mi je daleko više prijao svojim stilom.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 09/12/2019 : 14:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Realno, strip je njesra, dok je film (originalna anima) remek delo, uključujući muziku.
Ni ja nisam dogurao dalje od stotinak strana, ako je Antu za utehu.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/12/2019 : 16:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Realno, strip je njesra, dok je film (originalna anima) remek delo, uključujući muziku.
Ni ja nisam dogurao dalje od stotinak strana, ako je Antu za utehu.


pa ako ti to kažeš,onda mi stvarno jeste za utehu.
quote:
Originally posted by Peyo

Anto, ovo je bio i moj doživljaj čitanja prije 20-ak godina. Volim mange, ali ne ovakve.

U to doba Otomo mi je daleko više prijao svojim stilom.


Akira za GiS je stripska Mona Liza.U svakom pogledu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 09/12/2019 : 17:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Svi oni autorovi dodaci na dnu strane su trebali biti na kraju stripa, ionako težak strip za praćenje jer je prepun silnih filozofskih traktata na stranicama prepunim akcije a naracija se konstantno razbijala (kao i moja pažnja) tim Širovim dodacima.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/01/2020 : 00:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Uglavnom,tamo gde je Bane umešao prste,epizode...




Ko je crtao ostale?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2020 : 02:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Nezaobilazni Kalvin i Hobs

Odavno nisam uzivao citajuci neki strip kao uz Kalvina i Hobsa. Iako sam ga citao i ranije kao klinac u izdanju System Comicsa (iako ne ove dve konkretne zbirke nego sam imao neke 4 druge zbirke koje i dandanas cuvam) sada mi je jos bolje legao, verovatno zato sto sam stariji.

Ovo je tako topao, zivotan inteligentan, duhovit, jednostavan a istovremeno viseslojan strip. Bil Voterson je stvorio istinsko remek delo. Kalvin i Hobs su mi drazi i od meni omiljenih Zabavnikovih klasika Hogara i Garfilda.
Prevod, odnosno adaptacija Mike Jovanovica je fenomenalna. Jedva cekam da izadju i sledece knjige pa da mogu da uporedim prevod sa onim iz System comicsa od pre 15ak godina.

U svakom slucaju, ovo je strip koji treba da ima svaka kuca, svaka porodica i da je citaju svi. Od dece najranijeg uzrasta do tinejdzera i studentarije, preko zaposlenih i zauzetih roditelja do baka i deka u penziji!

Nadam se da je Darkvudu ovo isplativo izdanje i da necemo predugo cekati na preostale knjige, zelim im svu srecu i uspeh sa ovim izdanjem i ostalima (Paniser, Skalpirani itd.)
Na glasanju u februaru za Oskara strip godine ovaj strip ce dobiti od mene maksimum poena.

5/5
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/01/2020 : 12:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Jugoslovenska produkcija:YU Tarzan,knjiga 9 (Darkwood)

Moj prvi dodir sa DW integralima YU Tarzana je bio u prethodnoj knjizi,i to vrlo razočaravajući.
Nakon spuštenih očekivanja i pročitanih 11 pričica devete knjige,utisak je nešto pozitivniji.
Uglavnom,tamo gde je Bane umešao prste,epizode su simpatične (mada,i tu je nostalgija odigrala najviše).A ima i onih (poput Zarobljenika stena,Arabeske i Opsenara) koji su mi baš bzvz.
2/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/01/2020 : 12:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by anto


Uglavnom,tamo gde je Bane umešao prste,epizode...




Ko je crtao ostale?


Lebović,Rajac,Mikica,Miletić,Meseldžija.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/01/2020 : 20:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Leb&Li:Betmen - Muk (Darkwood)

..
nisam čak ni uzimao u razmatranje nabavku ovog stripa sa obzirom da nije nimalo jeftin,ali sticajem prilika uzeh ga prijatelju,pročitah ga i sad ću gledati da nabavim i sopstveni primerak.
...



da nije možda moj rođ bila okolnost?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 09/01/2020 20:47:08
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/01/2020 : 09:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by anto

Leb&Li:Betmen - Muk (Darkwood)

..
nisam čak ni uzimao u razmatranje nabavku ovog stripa sa obzirom da nije nimalo jeftin,ali sticajem prilika uzeh ga prijatelju,pročitah ga i sad ću gledati da nabavim i sopstveni primerak.
...


da nije možda moj rođ bila okolnost?


ako ti kažem,moraću da te ubijem.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/01/2020 09:53:28
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 15/01/2020 : 14:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/01/2020 : 14:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Super za akciju, ali đaba ako je kljuc u bravi. Da su barem najavili neko novo izdanje između ovih pomenutih (Torgal, Mek Koj).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 15/01/2020 15:30:12
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 15/01/2020 : 15:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Mene Skalpirani zanimaju tako da mi je ovo savrseno leglo :)
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 15/01/2020 : 21:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Super za akciju, ali đaba ako je kljuc u bravi. Da su barem najavili neko novo izdanje između ovih pomenutih (Torgal, Mek Koj).



Ovo je stvarno bagatela. Šteta što me ovi stripovi ne zanimaju, tj. imam ono što me zanima. A ovo za ključ u bravi, jel to neka provjerena informacija ili???

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page
Page: of 38 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000