forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 38

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/12/2021 : 14:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by logo111

...ali ni ni čudo kad je scenarija gotovo da i nema jer se sve svodi na "trči i pucaj".


Mislim da mi ne citamo iste stripove.






Čitamo, čitamo....samo što je tebi za dobar scenarij to dovoljno.

Meni ne.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/12/2021 : 14:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Čitamo, čitamo....samo što je tebi za dobar scenarij to dovoljno.

Meni ne.


Ja pak mislim da ti nisi nosio pravu majicu dok si to citao.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/12/2021 : 14:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ili ti samo mozdane vijuge ne rade, to jest hodaju u rikverc? Godinama se sve talozilo pa...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 22/12/2021 : 14:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Pošteniji je prikaz ekplicitnog nasilja Punishera nego podmuklost i sebičnost Torpeda. Torpedo i podmuklo prikzivanje loših postupaka kao nešto bezazleno je najopasnije za odgoj (iako samo čitanje, gledanje ili slušanje uopće nije opasno vec je oapsna tradicij tj. ono usađeno u gene). Pogledajte samo društvo kod nas, toliko licemjerja i glumatanja nailazi na odobravanje šire zajednice da je to vec degutantno. Važno je samo dobro se smješkati i sve prolazi. Uvijek ću više cijeniti osobu koja govori ono što misli i svijesna svojih dobrih loših stran kao što je Pubnisher od jednog sebičnog i prikrivenog kriminalca poput Torpeda. Palac gore za Punishera!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 22/12/2021 : 15:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Volim i Torpeda i Punishera. Uživam čitajuči ih.




Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 22/12/2021 : 15:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 23/12/2021 : 01:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Betmen987

Nasilje je veoma, veoma interesantno ljudima. Zbog toga i tolika rasprostranjenost u svim vidovima medija i zabave. Jednostavno ja zabavno.
Mislim da je besmisleno tražiti u tome smisao. Politička korektnost, o kojoj se ovde, a i svuda tolika polemika vodi, je meni, takođe besmislena.
Šta to zapravo znači? Uvek će biti neko ko će se osećati uvređenim zbog nečega. Kad sam bi mali, reč debeo je bila pridev, sad je uvreda. Tako i za sve ostalo...


Interesantan je sukob, ne mora nuzno biti u obliku nasilja, ali i moze. Volimo promatrati kad se netko protiv nekog i za nesto bori jer to i sami zelimo prozivljavati u vlastitom zivotu, to nam je u prirodi kao vrsti. A nasilje u vizualnim umjetnostima je nesto sto je postalo manir, iliti samo sebi svrha, da, kao i mnogi drugi tropeovi. Pa sto onda?
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/01/2022 : 21:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Ultimativno: Vulverin protiv Hulka

Vulverin je zbog svoje moći regeneracije idealan sparing partner za Hulka jer može da ga bije do sutra i rascepa na pola, a ovaj će se uspeti zalečiti Rekao bih da je ovo pored nedostižnog Dedpula najzabavniji superherojski strip koji je DW do sada objavio jer su pojedine scene kao npr one sa Loganovom duhovnom životinjom i lutkom na naduvavanje za padanje sa stolice, dok transformacija She-Hulk treba da je cenzurisana kao 18+

Ono što mi se nije svidelo je što je ovo tri dana pre-dve nedelje kasnije-sedam sati ranije tip stripa što je znalo da iritira, čak u jednom momentu i autori probijaju četvrti zid i prave sprdnju na račun ovakvog toka radnje. Za crtež takođe ne mogu reći da me je oduševio i ono što upada u oči (no pun intended) su oči, šta je sa očima u ovom stripu?





Meni lično je ovo slabije od prethodno objavljenih Hulkova jer strip ne shvata sebe previše ozbiljno ali par puta sam se pošteno nasmejao na par fora i ko traži akciono-zabavnu avanturu ovo je štivo za njega

E da, i poslednja stranica je jedan od upečatljivijih krajeva koje sam video u poslednje vreme. Skroz gotivan kraj.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/06/2022 : 20:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Reduktor

Christophe Blain

Dojmljivo. Mislim da je to prava riječ za ovaj strip. Ne strip kao cjelinu ali ipak kao najčešći atribut. Priča počinje obećavajuće, poput nekog dnevnika mornara koji služi na ratnom brodu. Ratobornik. Kasnije se to izjalovi, kako piscu tako i likovima pa krenu u jednom specifičnom smjeru. Više impresionistički nego faktografski. Ipak, uz svu stilizaciju, autor uspije prikazati osjećaj odnosa veličina malog čovjeka i velikog stroja a u isto vrijeme uspijeva prikazati sav taj ogroman prostor - klaustrofobičnim. Sjajno! To mi se javiše dojmilo, da dinamičan crtež popraćan ogovarajućim bojama koji prenosi osjećaje.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 16/06/2022 : 21:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Posle Thora, osvrt na jedno od najvažnijih DW izdanja... Ritam neće biti ujednačen; tekst, eventualno dva mesečno, a sledeći su jedan dečak i njegov tigar...
https://darkwood.co.rs/setajuci-darkwoodom-02-zeleno-volim-te-zeleno/

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/06/2022 : 21:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
I meni je priča sa Pogom jedna od najupečatljivijih i najdražih.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/06/2022 : 21:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Lep tekst Gil! Prenecu link i u topik Stvorenje iz mocvare u americkom podforumu.

Edit: Vidim sad da si me vec preduhitrio!

Edited by - going going on 16/06/2022 21:38:30
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/06/2022 : 21:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

I meni je priča sa Pogom jedna od najupečatljivijih i najdražih.



Meni su najdraze Love and Death i Rite of spring.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/06/2022 : 21:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

I meni je priča sa Pogom jedna od najupečatljivijih i najdražih.



Potpis, meni također.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/06/2022 : 13:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Bjusik,Nord,Jejts&Mendrejk:Konan - Bog u zdeli i druge priče (Darkwood)

Sad definitivno mogu reći da mi je ova Dark hors edicija Konjana najbolja.Pročitah negde prilične hvalospeve na račun ovog trejda,i do drugog poglavlja ne uvideh razloge za to.
Ali od trenutka kada se istražuje smrt Kalijana Publika,gde po prvi put u stripu o Simerijancu imamo "Agata Kristi momenat",pa do samog kraja,Bjusik na sebi svojstven način nudi jednu sjajnu i napetu avanturu,bez onih klišea koji su mi išli na q u drugim edicijama,dosta hvaljenijim.
Posebno mi se dopao lik Janise Udovičarke,i njen odnos sa Konanom.

Crtež mi standardno kod ovog DH Klonjana ne čučne na startu,ali kako strip odmiče,sve mi je draži.
Kakogod,ovo mi je jedna od najboljih priča dugokosog varvarina.

5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dzonka
Starting Member



Serbia
69 Posts

Member since 08/05/2022

Posted - 24/06/2022 : 01:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dzonka a Private Message  Reply with Quote


Trondhajm & Parm - Venecija 1&2

Trondhajm nam u Veneciji nudi ozbiljnije teme kao što su špijunaža i međunarodna trgovina koje su začinjene ljubavnim prepucavanjima i to sve u humorističkom stripu čija je radnja smeštena u prvoj polovini 16. veka.

Simpatična je Venecija sa svojim ljubavnim svađicama između glavnih protagonista, gde Goran Kostrović briljira svojim prevodom. Uspeo je par puta da mi izmami smešak na licu.
Slažem se sa većinom da je prvi album dosta bolji od nastavka, ali je i dalje to sasvim dobro. Oba albuma su prilično zabavna.

Nije ovo strip od kojeg ćete se uvijati od smeha, niti je blizu klase najpoznatijih humorističkih stripova, ali vredi mu dati šansu.
Go to Top of Page

ZoranM
New Member



Serbia
124 Posts

Member since 07/12/2010

Posted - 24/06/2022 : 19:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranM a Private Message  Reply with Quote
Vidim tek sada da u najavama darkwood ima Solomona Kejna, jedva cekam :)
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 24/06/2022 : 22:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/07/2022 : 18:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Moćni Tor: Saga o Večnima 1,2


Gro ove prve knjige mi nije baš najsrećnije ostario i mučio sam se sigurno jedno 150tak stranica dok se ne dođe do dobrog dela kada Thoru počne da pada koprena sa očiju jer konačno shvata ko je zapravo vukao konce u pozadini tokom svih ovih godina, i počne svog oca da posmatra u drugačijem svetlu nakon što otkrije sve tajne oko svog porekla koje je Odin krio od njega.

Iako se oba toma ovog stripa nazivaju Saga o Večnima, druga knjiga u suštini pokriva The Ring of Nibelung. Moj "problem" sa drugim tomom je što sam relativno nedavno čitao Thomasovu verziju Prstena Nibelunga koju je radio sa Kaneom, kao i Russelovu istoimenu adaptaciju, pa mi ova superherojska verzija Nibelunga sa Thorom u glavnoj ulozi dođe kao treća najbolja kada je poredim sa druge dve. Nikako nije loša, samo meni se lično više sviđaju druge verzije, a i verovatno je došlo do zasićenja jer sam čitao u suštini isti materijal.

Što se tiče samog izdanja preporuka da preskočite čitanje tekstualnog predloška iz prve knjige jer sadrži spojlere da će lider Večnih biti ubijen, a to će se desiti tek na samom kraju druge knjige

Sve u svemu, nisu ovo Kirbyjevi Eternalsi, niti najreprezentativniji uzorci Simonsovih i Busceminih radova, nije ovo najbolji Thor, niti najbolja verzija Prstena Nibelunga, ali ovaj junak se toliko retko objavljivao kod nas pa eto, cenite ono što imate šta drugo da vam kažem
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 29/07/2022 : 22:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/07/2022 : 23:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
To!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/07/2022 : 00:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Zna li se koliko stranica ima? Koji tempo izdavanja očekujemo?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/07/2022 : 02:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Zna li se koliko stranica ima? Koji tempo izdavanja očekujemo?



Vjerojatno 224 strane kao i originalno izdanje. Šteta što ne idu originalne naslovnice.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 30/07/2022 02:26:36
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/08/2022 : 15:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nevjerojatno mi je da je najava Berserka skupila svega par komentara na cijelom forumu. Stvarno nitko nema namjeru ovo skupljati? Za mene je ovo fantastična vijest, Darkwood je napokon ubrzao s mangama, cjenovno su odlični, s tehničke strane su im mange isto vrh. Ukoliko bude jedan tankobon mjesečno, bit ću više nego zadovoljan. Kroz nekih godinu dana imamo skoro pa cijele The Black Swordsman i The Golden Age storyarcove.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/08/2022 : 15:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mene su ove "masthevuse" vec pomalo odbile, mislim na mange. Ostrica bezumnika, pardon besmrtnika, me nije izbacila sa stolice, ovo sam preletio i bas nista me ne vuce. Ajde, ono americko deluxe izdanje izgleda lijepo. Samo sto meni ne trebaju lijepi stripovi samo izvana i produkcijski, zelim to citati i uzivati u tome. Ovdje sam se trudio naci nesto... ali nema. Ok, moguce da se nisam "trudio" dovoljno, ali bogami ima tona stripova koji vec kupljeni i stoje i cekaju vrijeme citanja, a i novih za koje znam da cu uzeti isto tako ima ohoho, pa mi je lakse onda nesto takvo preskociti. A mozda i najvaznija postavka - fantasy mi nista ne znaci, prije minus nego plus, tako da bi prica bas bas trebala biti bomba da me obori sa stola. Crtez to nazalost ne uspijeva, mada mi to ionako nije najbitnija postavka (dapace i stavise, ali kad sam procitao koliko je ovaj crtez izuzetan).

Just my 5sc... a ono, cim je dosla DW najava odlucio sam se zakopati u materiju, mozda sesti cut jer mogao sam i samo naruciti na neviđeno, no izgleda da se toga vise ne idem sa mangama. Ipak drugaciji svijet, mada ne uvijek. Ima odlicnih i vrh vrhova, no ima i dosadnih i bezveznih (i opet nista novo nisam rekao, to vazi za sve skole stripa).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 38 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000