forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Malo CRNOG HUMORA sa aukcija.stripovi.com
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 14:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Jucer sam dozivio jedno zanimljivo iskustvo na aukcijama na kojima aktivno kupujem/prodajem vec desetak godina... Pa rekoh da ga podijelim sa kolegama forumasima buduci da to jos nisam imao prilike dozivjeti :))

Prodao sam 2 stripa... Poslao fino preporuceno (uvijek saljem ili kao paket ili preporuceno da u svakom trenu moze se uci u trag posiljci)...

Kupac uplatio novac, sve fer korektno... Stripovi stigli u roku 1 dana - sve korektno...

Da bi jucer (10 dana nakon sto je paket preuzet od strane kupca) ... Covjek mene zvao u vezi ta 2 stripa...

Razgovor ide ovako:
Kupac: pozdrav, tu je taj i taj, zovem u vezi ova 2 stripa jer nisam zadovoljan
Ja: jesu li stigli? (Znam da ih je preuzeo,al je red da pitam)
Kupac:da, stigli su
Ja:dal je bilo nekih problema sa njima? Jel se kutija ostetila?stripovi?
Kupac: nije,sve je ok bilo, pakiranje odlicno
Ja:stripovi su udareni i osteceni?
Kupac: ne, super su ocuvani, savrseni glanceri, bez ikakvih ostecenja
Ja:??
Kupac:ali ima jedan problem
Ja:koji??
Kupac:stranice su dobile valove nakon 10 dana.. Jedan strip s gornje strane,a drugi sa gornje i doljnje, a ja to nisam platio pa nisam zadovoljan...
---------------------
Sad ja u prvi tren mislim neka zezancija, ogledam se oko sebe, trazim skrivenu kameru :P

Ja: ok, ako nisi zadovoljan vrati stripove i ja ti vratim novac i sve ok...
Jer mi se neda ulaziti u rasprave koje nemaju smisla. Ali hocu ih nazad glanc - necitane...
Kupac: nisam ih citao, samo sam ih prolistao... Znas ti valovi nastanu kad ostavis stripove kraj otvorrnog prozora. Ili su im u tiskari previse boje stavili pa se nije osusilo...
Ja: ova vlaga se osusi i listovi ce biti ravni, a gdje si ih drzao
Kupac: u sobi gdje susim ves
---------------------
Tu je otprilike zavrsio razgovor jer nije imalo smisla vise...

Rezime:covjek je kupio skupi,rasprodani strip koji mu je dosao u glanc stanju, drzao ga je u sobi gde susi ves pa je dobio valove na stranicama nakon 10 dana,"prolistao ga je" i sad ga zeli vratiti nazad...
Da li je kupac uvijek u pravu ili

Choices:

je samo htio procitati rasprodani strip i onda ga vratiti
je mozda se precijenio u iznosu pa mu preskupo ispalo
je mozda samo htio
je jednostavno samo neozbiljan
je novi kupac pa mozda ne shvaca najbolje da se stripovi na aukcijama ne posudjuju
nesto deseto :P


Edited by - wanderer on 06/09/2015 15:16:48

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 14:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
Rijec je o Libelusovom MM63

http://www.stripovi.com/aukcije/libellus-martin-mystere-broj-63-o-svim-tim-bojama-glanc/10615037/
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 06/09/2015 : 15:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Jaka nema sta.

Kupac je uvjek u pravu, osim kad nije upravu :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 06/09/2015 : 16:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Strip je kupac primio u savršenom stanju i s time je kupnja završena.
Što je on kasnije radio sa njim je njegova stvar. Može ga čitati i pod tušem.
Novac mu ne bih sigurno vratio.
Neka slobodno piše negativni komentar, a ako to napravi, ovu priču proslijediti administratoru.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 06/09/2015 : 17:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Dao skoro 400 kuna za strip, i onda ga drži u prostoriji gdje susi ves? O jebote

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 06/09/2015 : 17:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ma u pravu je, vrati mu novce. Evo, i ja sam prije godinu i više dana bio nezadovoljan jer mi se kava prolila po stripu i ostala mrlja, a ja to nisam platio. Mislim, kakav je to strip na kojem se zadrži mrlja od prolivene kave???
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/09/2015 : 17:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovaj kupac nije aktivan ovdje na forumu ali jest na Libellusovom, tamo sam stekao dojam da se radi o uravnoteženoj osobi pa me ovaj potez iznenađuje.
Može biti da se radi o slijedećem; nije mu se svidio sadržaj stripa pa je požalio što je dao tolike novce za njega i sada ih želi natrag, ako je ikako moguće. Malo mi je teško povjerovati da može biti tolika picajzla za ovakvu sitnicu za koju je sam kriv, a koja opet nije trajna i može se riješiti kroz određeno vrijeme (imao sam nekoliko istih slučajeva i kasnije se takvi stripovi ''oporave'').

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/09/2015 : 17:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Ma u pravu je, vrati mu novce. Evo, i ja sam prije godinu i više dana bio nezadovoljan jer mi se kava prolila po stripu i ostala mrlja, a ja to nisam platio. Mislim, kakav je to strip na kojem se zadrži mrlja od prolivene kave???


To je strip koji nije kavootporan pa drugi puta bolje pripazi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 06/09/2015 : 17:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovaj kupac nije aktivan ovdje na forumu ali jest na Libellusovom, tamo sam stekao dojam da se radi o uravnoteženoj osobi pa me ovaj potez iznenađuje.
Može biti da se radi o slijedećem; nije mu se svidio sadržaj stripa pa je požalio što je dao tolike novce za njega i sada ih želi natrag, ako je ikako moguće. Malo mi je teško povjerovati da može biti tolika picajzla za ovakvu sitnicu za koju je sam kriv, a koja opet nije trajna i može se riješiti kroz određeno vrijeme (imao sam nekoliko istih slučajeva i kasnije se takvi stripovi ''oporave'').



Čisto sumnjam da za ovaj strip netko daje toliki novac samo zbog sadržaja. Kao i za druge rasprodane stripove. To se kupuje zbog kolekcije.
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 18:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
I ja sam stekao dojam da mu se nije svidio sadrzaj pa ga sad zeli vratiti...

Ili je nasao negdje ovaj primjerak jeftinije ;-)
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 06/09/2015 : 18:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Meni to sve smrdi.
Kupio ga je da bi nešto provjerio.
Čak bih rekao da to radi za nekog drugog.
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 18:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
Da je cijela situacija cudna - da, cudno je...

Poslao sam stripove prije nego mi je i uplatio novac.. I onda reklamacija nakon 10 (deset) dana...

Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 06/09/2015 : 18:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

Da je cijela situacija cudna - da, cudno je...

Poslao sam stripove prije nego mi je i uplatio novac.. I onda reklamacija nakon 10 (deset) dana...





Ma gle, meni to smrdi na neku "provjeru" od strane izdavača.
Možda im negdje cure izdanja pa traže tko to dila mimo njihovog znanja.
Svako malo se po forumu spominju neki preprodavači. Da sam na njihovom mjestu, želio bih znati tko to dila moja izdanja.
Ako si preprodavač na crno, ponudio bi kupcu drugi primjerak i odao sam sebe.
E sad, jesi li takav preprodavač ili ne, znaš ti sam
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 19:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
Da sam preprodavac na crno, dal bih skretao paznji na sebe zbog jednog stripa? ;-)
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 06/09/2015 : 19:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

Da sam preprodavac na crno, dal bih skretao paznji na sebe zbog jednog stripa? ;-)



Očito nisi, a i da jesi mene baš briga
Povezao sam neke stvari i zamislio što bi ja radio u takvoj situaciji.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 19:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ako strip nije imao takve valove dok je bio kod tebe, možeš se mirne duše ograditi od toga. Šta će sa stripom biti nakon što ga kupac primi (i ustvrdi da je sve ok), nije briga prodavača. Osobno, volim da je kupac zadovoljan, ali što je previše, previše je...

Inače, HC stripovi mogu povremeno postati malo valoviti pa se to vrati nazad. Mislim da zavisi od trenutne vlage u zraku. Kakve veze ima soba za sušenje veša, ne znam. Postoji soba za sušenje veša? Ja sušim na balkonu ili u dnevnoj sobi. No, nisam primjetio da veš utiče na literaturu koja tamo stoji. Možda on ima neku specijalnu sušaru sa jako suhim zrakom? Uglavnom, ne razumijem baš.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 06/09/2015 19:30:44
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 19:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
Ako negdje susis ves, onda valjda ima u tom zraku i vlage...

Uglavno, kako veli obi - strip u vlaznom okruzenju navuce vlagu i stranice postanu valovite.. Kad je natrag na suhom,stranice se izravnaju...

Strip je kod njega stajao 10 dana i onda on zove na reklamaciju... 10 dana je imao
vremena navuci vlagu.

Culi se danas, nije za nikakve dogovore - hoce natrag vratiti strip za novac...
Na kraju zaprijetio privatnom tuzbom i rocistima slijedecih 4-5 godina.

Bilo ne situacija kad kupac nije zadovoljan i onda u roku dan-dva se sve ispravi... Ali 10dana za reklamaciju je ipak previse...

Povrata novca u ovom slucaju nece biti.

Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 06/09/2015 : 20:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

Ako negdje susis ves, onda valjda ima u tom zraku i vlage...

Uglavno, kako veli obi - strip u vlaznom okruzenju navuce vlagu i stranice postanu valovite.. Kad je natrag na suhom,stranice se izravnaju...

Strip je kod njega stajao 10 dana i onda on zove na reklamaciju... 10 dana je imao
vremena navuci vlagu.

Culi se danas, nije za nikakve dogovore - hoce natrag vratiti strip za novac...
Na kraju zaprijetio privatnom tuzbom i rocistima slijedecih 4-5 godina.

Bilo ne situacija kad kupac nije zadovoljan i onda u roku dan-dva se sve ispravi... Ali 10dana za reklamaciju je ipak previse...

Povrata novca u ovom slucaju nece biti.




Je li postoje sačuvane fotke stripa na aukcijama? Ako eventualno dođe do suda kojim prijeti (mada čisto sumnjam, to je onda i njemu peglanje tih "4-5 godina" o kojima govori) da dokažeš u kakvom stanju je bio strip koji si nudio na prodaju.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 20:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
Slika je na aukcijama... Al se ne vide stranice.
Dobio je strip sa stranicama bez valova... Za 10 dana je strip dobio valove i on se javlja...

Valjda bi se javio odmah da nije valjalo prvi dan

Jbga ima svakakvih ljudi...

Nisam trenutno doma da potrazim kontrolni broj od preporuke, pa da vidim tocno vrijeme urucivanja i da li je proslo 10 ili 11 dana izmedju primitka i reklamacije...

Bas me zanima kako planira na sudu objasniti i dokazati da strip u tih 10 dana stajanja kod njega nije navukao vlagu
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 20:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
Rasprava je pokrenuta javno tako da je i njemu dana prilika da iznese svoji stranu price - jer je tako jedino fer i korektno...
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 06/09/2015 : 20:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Ovdje se hvali kako je baš ugrabio glancera MM #63
http://prntscr.com/8dbvr1
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 20:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
Hvala dr.westax :)

Stvarno ne kuzim u cemu je problem s njim... Mozda mu je trebala lova pa je tu mislio povratiti nesto para nazad..
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 06/09/2015 : 20:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote
Ma kakav sud, pokušava klasično na galamu...

Edited by - badseed on 06/09/2015 20:53:50
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 20:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

Ako negdje susis ves, onda valjda ima u tom zraku i vlage...

Uglavno, kako veli obi - strip u vlaznom okruzenju navuce vlagu i stranice postanu valovite.. Kad je natrag na suhom,stranice se izravnaju...

Strip je kod njega stajao 10 dana i onda on zove na reklamaciju... 10 dana je imao
vremena navuci vlagu.

Culi se danas, nije za nikakve dogovore - hoce natrag vratiti strip za novac...
Na kraju zaprijetio privatnom tuzbom i rocistima slijedecih 4-5 godina.

Bilo ne situacija kad kupac nije zadovoljan i onda u roku dan-dva se sve ispravi... Ali 10dana za reklamaciju je ipak previse...

Povrata novca u ovom slucaju nece biti.




Nisam siguran da se osjećam dobro djeleći ovaj sajt i aukcije sa osobom koja prijeti.
Molio bih moderatore ili Marka da upozore dotičnog da takvo ponašanje nije primjereno te da se mi ovdje trudimo biti prijatelji...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 06/09/2015 : 20:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

Hvala dr.westax :)

Stvarno ne kuzim u cemu je problem s njim... Mozda mu je trebala lova pa je tu mislio povratiti nesto para nazad..



Možda je pronašao isti primjerak po nižoj cijeni i sada hoće vratiti pare. Neka te tuži, pare mu ne bi vratio.
Više će ga koštati dizanje tužbe nego taj strip.
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 06/09/2015 : 20:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
Lijep pozrav svima.

Ovdje i na Libellusovom forumu koristim ime CheddarBob, pravim imenom Darko, iz Samobora sam, OIB je poznat aukcijama (inače ne bih mogao biddati). Stvarna osoba, lako provjeriti. :)

19.8. osvojio sam strip MM #63 "O svim tim bojama", oglašen kao "glanc" za 380 kuna, od prodavača wanderera. Broj aukcije: #10615037.

21.8. uplatio sam iznos podebljan za 100 kuna jer mi je prodavač ponudio i knjigu "Zona X" #6, za koju je također tvrdio da je nečitani glancer, a kojom sam htio zamjeniti svoj primjerak koji sam imao otprije s lagano oštećenim koricama.



Prodavaču sam predložio osobno nalaženje u outlet centru Roses (jer mu je to blizu mjesta stanovanja), kao što sam se već jednom našao s njim u Zagrebu (i ta je transakcija bila besprijekorna), te kao što sam se ranije znao naći s cbarskom na CRŠ-u, s Okijem u Karlovcu, i s DARKOM18 u Bedekovčini. Jer skupljanje stripova, i skupljanje općenito za mene je više od gomilanja predmeta na jedno mjesto -- to je za mene doživljaj. :)

Wanderer je inzistirao na slanju poštom, i nisam imao problem s njim. Njegova odluka, tada mi to nije djelovalo sumnjivo.

24.8. stripovi stižu na kućnu adresu u Samobor. U to sam vrijeme zbog posla odsutan (tjednima sam u Zagrebu).

4.9. dostavljene su mi dvije kutije u Zagreb: jedna je od gospodina K.K. (wanderer), druga od gospodina K.S. (kstiner) od kojeg sam kupio 5 knjiga "Priče iz baze drugdje" te MM almanah #2.

Oba su paketa besprijekorno zapakirana. Knjige od wanderera su u PLASTIČNOJ VREĆICI, savršeno izolirani od vanjskih faktora. Sve su knjige nečitani glanceri -- izvana, s tom razlikom da su knjige od prodavača kstiner-a 100% u savršenom stanju, iznutra i izvana.

A ovako iznutra izgledaju knjige od prodavača wanderer-a (izvana su netaknute, i hrbati su ravni, dakle nečitane jesu, to priznajem):





Zona X:



Idućeg prijepodneva zovem prodavača, iznosim čitav ovaj problem. On, međutim, tvrdi da je valjda u mojem stanu povećana vlaga, nakon čega mu odgovaram da je ovdje toliko suh zrak da je i rublje do idućeg jutra suho (-> upravo odakle dolazi ova izmišljena priča da sam stavio knjige kraj prozora gdje sam sušio veš. (???!!!)) Imam već 200-tinjak knjiga samo od Libellusa i niti jedan ne izgleda ovako, ni približno.

Na moju (tadašnju) sreću, prodavač pristaje na povrat robe te povrat novca.

Danas, međutim, hladan tuš:






A ovo su moje takozvane prijetnje o tužbama i sličnom:







Nakon toga sam došao na forum po savjet, i naišao na ovu temu.

Wanderer je prodavač s velikim respektom ovdje, a ja sam tek početnik, premda sam osobno trgovao (maksimalno pozitivno) i s velikim ovdašnjim "facama" kao što su DARKO18, Oki, dmar, cbarks i kstiner.

Na kraju dana, ovdje je u pitanju moja riječ protiv njegove. No da govorim 100% istinu -- te da su slike i transkripti naših dogovora istiniti i autentični -- kunem se svojim životom.

Edited by - CheddarBob on 27/09/2015 14:27:52
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000