forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Malo CRNOG HUMORA sa aukcija.stripovi.com
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 22:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
Temu nakrcao neistinama?

Stripove sam poslao glanc i ti si prmio glanc...

A sve ostale tvoje bajke su pricice za malu djecu
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 06/09/2015 : 22:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

Pa jesi ti normalan??

Da, bila je preporucena Zato je i stigla tako brzo.. Provjerio sam.. Potvrda spremljena za svaki slucaj



Shvatio sam. Treći put: bi li podijelio tu spremljenu potvrdu s ostatkom foruma? Jer podijelio si sa svima svoje negativno iskustvo koje si doživio sa mnom, pa zašto ne bi i transkript iz pošte? Sigurno su ti dali kontrolni broj te imaš potvrdu da je paket preuzet. Dakle?
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 06/09/2015 : 22:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

Temu nakrcao neistinama?

Stripove sam poslao glanc i ti si prmio glanc...


Netočno. Stripovi nisu mogli biti poslani glanc jer su putovali zaštićeni u plastici te se nisu mogli oštetiti u međuvremenu. Poslao si blago oštećen proizvod tvrdeći da je neoštećen.

quote:
A sve ostale tvoje bajke su pricice za malu djecu



Kao npr. da imam prostoriju za sušenje veša uz čiji kišni prozor čitam kolekcionarske stripove. Da, ne drži ta moja priča baš vodu.

Nego, u vezi one potvrde iz pošte...
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 22:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
?????????
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 06/09/2015 : 22:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Ne kužim što se postiže objavljivanjem potvrde iz pošte?
Da je poslano preporučeno? To dokazuje što?
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 22:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
Blago osteceni proizvod??? Stvarno me nasmijavas...

A potvrda... Jos me vise nasmijavas...
Da si ti platio postarinu, odmah bi ti poslao kontrolni broj kao sto uvijek radim sa kupcima... Da u svakom trenu i ti ija mozemo provjeriti gdje je paket...Ovako ne jer te se ne tice...
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 22:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
Stvarno te ne razumijem..
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 06/09/2015 : 22:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Westax

Ne kužim što se postiže objavljivanjem potvrde iz pošte?
Da je poslano preporučeno? To dokazuje što?



Da on govori istinu. Ništa drugo. Ja tvrdim da to nije tako, pa bi bilo u redu da me razuvjeri.

Osim toga, ja ne tvrdim da pošiljka nije stigla. Jest, u jednome komadu. On tvrdi da je bila preporučena. A ako je to istina, onda ću se morati obratiti svojem poštanskom uredu s obzirom da ta pošiljka nije zahtijevala potpis.
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 22:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
A ovo sa prostorijom za susenje vesa i otvoreni prozor... To si mi sam izgovorio telefonski...


Ne mogu, a da ne primjetim - ove dane dok je bilo vani vruce stripovi su bili ok... Palo nesto kise zadnjih dana i odjednom stripovi valoviti i ajmo zajebavat ljude okolo, jelda?
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 06/09/2015 : 22:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

Blago osteceni proizvod??? Stvarno me nasmijavas...


Tako je, riječ je o blagom oštećenju do kojeg je došlo jer stripovi očito nisu bili propisno skladišteni. Zona X ima miris vlage koja se nije uvukla u kratkom vremenu. Ne znam što je toliko smiješno u tome.

quote:
A potvrda... Jos me vise nasmijavas...
Da si ti platio postarinu, odmah bi ti poslao kontrolni broj kao sto uvijek radim sa kupcima... Da u svakom trenu i ti ija mozemo provjeriti gdje je paket...Ovako ne jer te se ne tice...



Itekako me se tiče. Platio sam velik iznos za te knjige, ne mogu shvatiti zašto ne surađuješ sada. Najprije si me prevario netočnim oglasom, potom si razvrgnuo usmeni dogovor o povratu, i naposljetku me ovdje javno blatiš, konstantno mi nešto spuštaš, a nikako da budeš dosljedan samome sebi.
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 06/09/2015 : 22:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

A ovo sa prostorijom za susenje vesa i otvoreni prozor... To si mi sam izgovorio telefonski...


Netočno. Ovo što si napisao da sam ja izjavio nema logike. Rekao sam da je stan dobro izoliran te da se stripovi ovdje ne oštećuju. Kako bi se oštetila samo ta dva, a stotine ostalih ostali u istom stanju?


quote:
Ne mogu, a da ne primjetim - ove dane dok je bilo vani vruce stripovi su bili ok... Palo nesto kise zadnjih dana i odjednom stripovi valoviti i ajmo zajebavat ljude okolo, jelda?



I to je netočno. Nije mi do zajebancije, pogotovo kad je riječ o ovako rijetkim knjigama i ovolikim iznosima. Niti imam vremena i energije za prepucavanja ove vrste. Samo želim što je moje, te očistiti svoju reputaciju i javno objasniti problem za koji nisam odgovoran, a za koji sam optužen.
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/09/2015 : 22:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
Ocistiti svoju reputaciju?? Pa onda priznaj sta si radio sa stripovima 12 dana da su navukli vlagu...

Ja gledam na ovo na kao tvoj pokusaj prevare... Odustajanje od kupnje zbog izmisljenog razloga nakon 12 dana... I tvoje prijetnje sa sudom i rocistima od 4-5 godina... Cisto da ljudi to imaju na umu kad se upustaju u poslovanje s tobom.. Nista vise!

Stripovi su glanc poslani, ti si ih dobio, uplatio, pohvalio se glancerom mm 63... A sve ostalo je jebanje mene u mozak... Valjda te to cini sretnim pa uzivaj samo
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 06/09/2015 : 23:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

Ocistiti svoju reputaciju?? Pa onda priznaj sta si radio sa stripovima 12 dana da su navukli vlagu...


Pročitaj gore, napisao sam na nekih 12-13 mjesta.

quote:
Ja gledam na ovo na kao tvoj pokusaj prevare... Odustajanje od kupnje zbog izmisljenog razloga nakon 12 dana...


Ja sam još telefonski htio izgladiti ovo, ti si iznio javno, s gomilom neistina. Ne, to nije moj pokušaj prevare, nego tražim ono što je moje, a što si na prevaru iznudio od mene.

quote:
I tvoje prijetnje sa sudom i rocistima od 4-5 godina... Cisto da ljudi to imaju na umu kad se upustaju u poslovanje s tobom.. Nista vise!


To nije bila prijetnja:



To je najnormalnija procedura u civiliziranom svijetu. Gdje ja točno prijetim? I kažem da bi to bila nepotrebna gnjavaža kad smo već sve mogli izgladiti.

quote:
Stripovi su glanc poslani, ti si ih dobio, uplatio, pohvalio se glancerom mm 63... A sve ostalo je jebanje mene u mozak... Valjda te to cini sretnim pa uzivaj samo



Ni najmanje nisam sretan. S čim? S oštećenim stripovima, i zakinut za 480 kuna? Ne znam koga bi to veselilo.

Inače, još nisam vidio transkript putovanja preporučene pošiljke za koju tvrdiš da si tako poslao, a ja kažem da nisi.

Sâm sam si kriv, skupa škola; trebao sam se informirati ranije, vidim da ovo nije nešto novo:

quote:
Originally posted by hc1012

Wanderer.
Javio se na moj topic potražnje i ponudio mi 2 Dylana u glanc stanju, po njegovim riječima. Ja vjerovao i uplatio stripove, a kad su stripovi stigli, imali su puno "dodatne" opreme (tragovi od čitanja, utori od vezanja i sl.).
Naravno na mail primjedbe nakon primanja stripova nikad se nije udostojio odgovoriti, tak da je kod mene crna lista dobila prvog člana.



LINK: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=10043&whichpage=18

Edited by - CheddarBob on 06/09/2015 23:11:31
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/09/2015 : 23:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
bobe
prvo si levat kao i svi koji daju tolike pare za taj stripic
kao drugo
citao sam gigante nathan never od jedan do 12
obicno procitam pola ili 1\3 i idem spavat
strip ostavim ispod kreveta
ujutro je svaki bio valovit mnogo gore nego tvoj...
giganti su vrjednjiji i skuplji od ove tvoje provale sa kupovinom
za nekoliko dana na polici u drugom stanu se vrate sami u normalu

dakle smiri se strip ce se vratiti u normalu negdje je pokupio vlagu
da nisi plakao nad njim hahah salim se

smiri se i ne pravi vise gluposti da foliko para dajes za tolko malo stranica

prodavac je ovdje 95% u pravu ti si jedno 2%

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 06/09/2015 : 23:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

prodavac je ovdje 95% u pravu ti si jedno 2%



Objasni:

Po čemu je on u pravu 95%,
po čemu sam ja u pravu 2%, i
gdje je nestalo onih 3%?
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 06/09/2015 : 23:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Na MM63 se samo predlist naborao?
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 06/09/2015 : 23:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Najbolje da stanete na loptu obojica, jer ovime necete rijesiti nista, a kako zeljko rece, velika je vjerojatnost da ce se stripovi vratiti u prvotno stanje, jer ovo nije nikakvo fizicko ostecenje tipa udarene ili ogrebane korice.
Evo, meni se to sa papirom dogodilo na Interliberu kad sam kupio Cuvare i From Hell od Fibre. U vremenu koliko mi je trebalo da stignem od Velesajma do auta i zatim do doma, unutrasnjost stripova je postala valovita kao lisnato tijesto. Temperatura i vlaga. Stavio sam stripove u ormar, na suho i tamno mjesto, jedan na drugi, pa jos stripova na njih i za 2 dana bili su ravni ko suza.
Pricekaj pa vidi...Mozda za koji dan sve bude OK. Mislim da je to jednostavnije rjesenje posto si vec kupio i stripovi su kod tebe.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 06/09/2015 : 23:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Westax

Na MM63 se samo predlist naborao?



Jače su naborani svi ti predlisti, dva prednja i dva stražnja, a slabije ostale stranice unutra (koje su u boji, na drugačijem papiru), no nisam strip jače otvarao ili prelistavao da ne oštetim hrbat. Sve u svemu ne bi smetalo za čitanje, ali osjeti se pod prstima.

Kod Zone X su sve stranice valovite, i to prema gornjem rubu gdje su bile na zraku za vrijeme dok je knjiga stajala na polici (pretpostavljam da je stajala na polici jer s donje strane, gdje nije bilo kontakta sa zrakom, su ostale ravne).
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 06/09/2015 : 23:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Pricekaj pa vidi...Mozda za koji dan sve bude OK. Mislim da je to jednostavnije rjesenje posto si vec kupio i stripovi su kod tebe.



Hvala na razumijevanju.

Ali ne da je to jednostavnije rješenje, nego i jedino.

#63 me boli jer je skup, a Zona X jer sam tim glancerom htio zamijeniti svoju kopiju kojom nisam bio zadovoljan.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 06/09/2015 : 23:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je suviše lako "osuditi" nekoga a da se nije bacio pogled na situaciju iz njegovog ugla, no isto tako je i nekorektno.
Ovdje se radi o raspravi dvojice gdje svaka strana za sebe tvrdi da je u pravu. Priznajem otvoreno, i ja sam (čitajući početne postove) pomislio: "Jbg., nema sumnje", no slika se u međuvremenu prilično promijenila.
Naglasio bih još nešto, kako za ovaj slučaj smatram, dosta bitno:
Prodavač je kao prvi optužio kupca javno, dakle otvoreno i za sve korisnike ove stranice vidljivo. Stoga smatram da kupac, u svrhu svoje odbrane, ima pravo objaviti i sve podatke, uklj. dotični Screenshot WhatsApp-a, SMS ili sl., a da to nije "dno dna" kako mu je prodavač predbacio.

Definitivno ne poznajem ni jednog niti drugog, nisam čak ni s jednim od njih dvojice poslovao, te bih naglasio da ne "favoriziram" bilo koju stranu, a isto bih preporučio i ostalima koji dotični strip ni vidjeli nisu.
U svemu tome nebitno je da li jedan sebe smatra "uglednim prodavačem" ili forumašem, nekim "starim liscem", "facom" (?) i sl., ili to da je drugi obavio tek nekoliko transakcija. Na prvom mjestu treba stajati pojam pravda, a do nje će se u ovom slučaju izgleda teško doći, bar za javnost vidljivo. A sve ostalo, kao npr. ispitivanje jednog ili drugoga, glumljenje detektiva ili policajca, potpuno je djetinjasto, ne vodi nikamo i potpaljuje samo dodatno i bespotrebno vatru.

Sorry, no ovo je samo moje mišljenje.

Lijep pozdrav svima, a vama dvojici želim da se (bez pametnih savijeta javnosti) ipak nekako "nađete"...

P. S. Ja osobno ne vjerujem da će se dotična stranica/stranice sama/same po sebi ponovo izravnati, ne nakon jednog, dva niti nakon 10 dana.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/09/2015 : 00:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mogu se izravnati ali to ovisi o načinu tretiranja i treba malo vremena. Ja sam imao nekoliko takvih valovitih Libellus stripova, držao sam ih na polici stiješnjene između drugih izdanja i izravnale su se stranice, ali to ne ide preko noći već je potreban određeni vremenski period.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/09/2015 : 00:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CheddarBob

quote:
Originally posted by zeljko

prodavac je ovdje 95% u pravu ti si jedno 2%



Objasni:

Po čemu je on u pravu 95%,
po čemu sam ja u pravu 2%, i
gdje je nestalo onih 3%?


vlaga je 3 %

on je u pravu jer ti je prodao nispravan strip ocuvan sve ok
da je neka manja suma vjerojatno bi odmah vratio
ovako je sve napeto

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 07/09/2015 : 00:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

on je u pravu jer ti je prodao nispravan strip ocuvan sve ok



Sjajan argument!





Da je tu pisalo "Glanc korice", bilo bi u redu.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/09/2015 : 01:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@wanderer
Najrealnije gledano, stav svakog prodavača bi trebao biti da je kupac uvijek u pravu.
Igrom slučaja ovdje imamo kupca (Darka) kojeg smo u njegovoj kratkoj povijesti kupovanja na aukcijama obojica imali priliku upoznati.
Darko je od mene zahtjevao osobno nalaženje u Karlovcu i ja sam na to pristao...što reći, dečko je perfekcionist kada je riječ o očuvanosti stripova-želi ih imati u glanc stanju(sve ispod toga mu ništa ne vrijedi),pa je tako i ove moje proučavao i pregledavao iz nekoliko kutova, opipavao rubove poput nekog sljepca da slučajno nema nekih oštečenja,a za novce koje daje za te stripove, naravno da na ovu vrstu provjere ima pravo u potpunosti.
Kako mi je objasnio, on stripove vakumira odmah nakon kupovine, te ih iz najlona vadi jedino zbog čitanja nakon čega ih ponovno vakumira, dakle, kako pazi na stripove, tako jednog dana neće ni na ženu paziti...

Sada konkretno, što se tiče ovog slučaja s MM63 i Zonom X 6 mogu ti odmah reći da iz svega iznesenog može biti sljedeće:
Dovoljna je jedna kišna noć uz poluotvoren prozor i stripovi koji nisu propisno spremljeni dobiju ovakve valove...e sada, 50% je moguće da se je to dogodilo kod tebe prije pripreme za pakiranje, a 50% da se je valovitost dogodila kod kupca prije vakumiranja, a 100% je sigurno da je pogriješio wanderer;) Zašto?
E pa zato što uvijek ima masu stripova u ponudi za prodaju,evidentno je da se razumije u stripove i vjerovatno je prisutan na većini strip festivala. Uz takvo iskustvo lako je imat nos za dobru preprodaju kada se god ukaže prilika za istu....i što je wandererova greška?
E pa ja mislim da ovakvog kupca koji ti je spreman dati 480kn za dva stripa nije smio izgubiti. Taj sitni gubitak bi se vratio već kod Bobove sljedeće kupovine jer bi drugačijim pristupom kupac i dalje imao povjerenje u prodavača te bi se uvijek vračao prodavačevim aukcijama.
Ova javna prepirka preko foruma nikome ne koristi...mlačenje prazne slame, namjerne i nenamjerne uvrede....bolje da ste se negdje našli i zapili/pojeli koju kunu pa se posvađali oko plačanja računa;)
Nemojte mi zamjerit obojica...ja se samo trudim iznjeti jednu iskrenu konstataciju;)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/09/2015 : 01:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Svakome je moguće da mu se dogodi neki sitni propust kod slanja stripova...i striparnicama i libellusu i fibri, a kamoli nebi svakom malom prodavaču preko aukcija...samo trebamo biti ljudi i dogovoriti se o svemu.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000