forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Malo CRNOG HUMORA sa aukcija.stripovi.com
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 10/09/2015 : 09:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Manhunter,mislis na Bobovu pretpostavku?

U pravu si, treba pitati izdavaca, zasto ne.

Tiskarske greske nisu samo arak i boje, nego i ovakve stvari.

Najbolje je sa izdavacem rjesavati, narocito kad se ovdje vise ljudi javilo s takvim problemima i odustajali od kupnje im je valjda u interesu to rijesiti.

Edited by - surfer on 10/09/2015 09:10:09
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/09/2015 : 09:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A njima spremno stoje u skladištu dvadesetak primjeraka rasprodanih izdanja da mogu kupcima iz druge(treće,više?)ruke zamijeniti strip za koji nisu sigurni ko ga je izjeba:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2015 : 09:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma da li imaju na skladištu. Ali jedno obično pitanje ništa ne košta.
Mogao je da obrazloži sutuaciju: prodavac tvrdi da je glanc zapakovan, kupac tvrdi da je otpakovao strip i da je sutradan video grešku, pa bi MOŽDA i reagovali.
A možda bi i rekli da ih se to ne tiče, ko zna.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2015 : 09:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by surfer

Manhunter,mislis na Bobovu pretpostavku?

U pravu si, treba pitati izdavaca, zasto ne.

Tiskarske greske nisu samo arak i boje, nego i ovakve stvari.

Najbolje je sa izdavacem rjesavati, narocito kad se ovdje vise ljudi javilo s takvim problemima i odustajali od kupnje im je valjda u interesu to rijesiti.



Na Boba sam mislio, da. Malo sam nesrećno citirao.
Ukoliko su se ovakve greške češće javljale, sigurno im je u interesu da ih isprave. Pogotovo kad znam kolike su picajzle Dado&Dado.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 10/09/2015 : 09:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Mislim da za izdanja kod kojih na njihovim stranicama pod stanje zaliha piše 0 (tj. rasprodano) nema mogućnosti za zamjenu.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2015 : 09:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Najverovatnije. Ali, kao što rekoh, ništa ne košta da se pita.
Pogotovo kad se napravi ovolika galama i kad je očigledno da je čoveku stalo do tog stripa.
Da je meni toliko stalo, pitao bih, pa makar postojalo samo 0,001% šanse da odgovor bude pozitivan.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 10/09/2015 : 10:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Nemam pojma da li imaju na skladištu.


Ma ja mislim da D. R. takvih par "sintica" ima čak i u gepeku službenog automobila.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/09/2015 : 10:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ne znam tko je u pravu, ne znam u kakvom su stanju stripovi otpremljeni ni u kakvom su stigli, ne znam je li wanderer stripove poslao preporučeno niti je li ih CheddarBob otvorio prvi ili 12. dan, ne znam jesu li kod potonjeg stajali u suhom ili vlažnom okruženju, ne znam i nije me briga kakav je tko kolekcionar a kakav tko prodavač, ali znam nekoliko stvari, odnosno imam dojam da:

- CheddarBob je puuuuno pristojniji, smireniji i civiliziraniji u njihovom međusobnom i općenitom ophođenju na ovom topicu;

- wanderer sugovornika žestoko i kako topic napreduje sve žešće napada i vrijeđa, psuje i optužuje za koješta, dok CheddarBob smiruje situaciju i podastire ne kompletne ali ipak razmjerno relevantne dokaze u prilog svojih tvrdnji;

- wanderer je topic lako moguće otvorio s ciljanom preventivnom namjerom da preduhitri drugu stranu i, računajući da ovaj nikad ne zalazi na forum, da ga možda ocrni za svaki slučaj; to mi pak ukazuje na moguće nečasne namjere i nečistu savjest;

Zbog svega navedenog, unatoč tomu što nisam sasvim siguran u ispravnost svog odabira, stajem na stranu CheddarBoba.
A ako sam i u krivu, i ako ikad odlučim kupovati na aukcijama, wanderera za svaki slučaj stavljam na privatnu crnu listu;


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 10/09/2015 10:14:49
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2015 : 10:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by manhunter

Nemam pojma da li imaju na skladištu.


Ma ja mislim da D. R. takvih par "sintica" ima čak i u gepeku službenog automobila.



Ti ćeš najbolje znati...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 10/09/2015 : 10:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Nemam pojma da li imaju na skladištu. Ali jedno obično pitanje ništa ne košta.
Mogao je da obrazloži sutuaciju: prodavac tvrdi da je glanc zapakovan, kupac tvrdi da je otpakovao strip i da je sutradan video grešku, pa bi MOŽDA i reagovali.
A možda bi i rekli da ih se to ne tiče, ko zna.



Nisam to vidio sutradan nego tijekom iste večeri.

Skladišno stanje posljednjih 11 brojeva MM (u koje spada i #63), a to je razdoblje od otprilike dvije godine, je nula. #63 je izašao u siječnju 2014, i rasprodan je u iznimno kratkom roku.

Ne zaboravi još jednu stvar: i druga knjiga (Zona X #6) iz tog paketa ima istu vrstu oštećenja, a: 1) izašla je godinu dana ranije, 2) tisak je drugačiji (crno-bijel), i 3) otisnuta je na drugačijem papiru. Bila bi to zbilja neobična podudarnost.

quote:
Originally posted by jaki

A njima spremno stoje u skladištu dvadesetak primjeraka rasprodanih izdanja da mogu kupcima iz druge(treće,više?)ruke zamijeniti strip za koji nisu sigurni ko ga je izjeba:)



Baš to.

quote:
Originally posted by Johnny Difool

CheddarBob smiruje situaciju i podastire ne kompletne ali ipak razmjerno relevantne dokaze u prilog svojih tvrdnji



Eh, to i mene ubija: što nemam nepobitan dokaz. Jedino što sam još u samom startu mogao napraviti je onakav YouTube unboxing video gdje ljudi pred kamerom raspakiravaju stvari koje su naručili. :) Tko bi znao.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/09/2015 : 13:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Čak ni unboxing video ne bi bio dovoljan dokaz da se kojim slučajem povede sudski postupak. Prodavač bi mogao tvrditi da ta ambalaža nije ona koju je on poslao i da je kupac nakon oštećenja ponovo zapakirao proizvod za potrebe snimanja videa.
Ovime se ne želim staviti niti na jednu stranu već samo napominjem da je sve kompliciranije nego što izgleda.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 10/09/2015 : 14:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

da je sve kompliciranije nego što izgleda.


Kao što to i ovaj slučaj postade. Privuče on u roku od samo par dana više javne pažnje čak i od najave bilo kojeg dugoočekivanog top stripa i pretvori stripoljubce u detektive, policajce, pravnike, savjetnike i ostale "slike".

P. S. Da ne bude nesporazuma, svoju malenkost ne izuzimam.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 10/09/2015 : 16:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool


Ako ikad odlučim kupovati na aukcijama, wanderera za svaki slučaj stavljam na privatnu crnu listu;





Eto ja bez obzira na sve nikada ne bih donio ovakav zaključak.
Slučaj zbog kojeg je nastao ovaj topic je po mnogo toga specifičan, ali ne treba zbog toga gubiti povjerenje u bilo kojeg prodavača ili kupca.
...i najiskusniji prodavači su radili propuste, a raditi će ih i u budućnosti, kao što će i kupac kod preuzimanja stripa kad tad propustiti primjetiti da nešto ne štima...
Za primjer, ja sam kao prodavač radio neke greške kod postavljanja aukcija, ali se trudim detaljnije pregledati strip prije slanja i ako uočim neki propust,dalje je sve stvar dogovora s kupcem.
...a sada, kao kupac sam također griješio, a kada ste u ulozi nekoga tko kupuje i naveliko popunjava rupe u kolekciji, tada preuzeti strip prepovršno provjerite, pa vam se dogodi da uzmete čitati neki strip i ustanovite da je u istom krivo odštampano 20 stranica u duplo, a 20 ih fali. Analizom isteklih aukcija ustvrdim da sam strip kupio od prodavača s ogromnom reputacijom, ali pred dvije ili više godina...ima li se smisla žaliti, naravno, bilo bi smiješno:)

Nešto slično se dogodilo i kod wanderera i Boba, Bob je odpakirao stripove tek nakon 10 dana, javio da je preuzeo stripove i da je sve ok, ali kada je u kasne noćne sate odlučio u zoni X biti malo intiman sa 63-ojkom, ustanovio je da je ista prevalovita, te je proveo neprospavanu noć ljevajući suze zbog sumnje u nevinost 63-ojke...
Na kraju odlučuje javiti čovjeku da bi vratio robu jel misli da on nije prvi koji je raskrenuo njezine korice, no wanderer izmoren od dugogodišnjih sudova koje vodi sa susjedima oko pola metra zemlje na međi u vinogradu čita Bobovu poruku u kojoj se ovaj šali oko podizanja optužnice i natezanja na sudu. Wandererova zagorska krv na sam spomen riječi "sud" automatski eruptira te prouzročuje vulkan neviđenih akcija koje rezultiraju agresivnim forumskim napadom na Boba optužujući ga pri tome za prevaru jel želi vratiti robu kojoj je oduzeo nevinost. Daljnja komunikacija između njih dvojice je nemoguća, a pouka iz svega je: Ne spominjite Zagorcu riječ "sud" u bilo kojem kontekstu jer ga nećete moći smiriti ni dobacivanjem snickersa!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/09/2015 : 14:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Najmanji bi problem tu predstavljale moje ili njegove greške u pakiranju, slanju, čuvanju ili bilo čemu, jer je sasvim normalno da se greške događaju, i na njih uvijek treba računati.

Najveći bi mi problem predstavljalo to što bih riskirao da se vidim kao protagonist topica otvorenog, bez obzira na stvarno stanje i moguće greške jedne i(li) druge strane, s namjerom da se na moj račun zbija CRNI HUMOR iz naslova.

Meni je najproblematičnije - i samim tim najsumnjivije - već samo otvaranje topica s ciljem (preventivnog?) dezavuiranja kupca, uz žestoke i sve žešće napade i uvrede. Takav odnos prema kupcu, pa makar taj kupac bio i 100 %-tni krivac, mi je potpuno neprihvatljiv.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 11/09/2015 : 15:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Za ovakvo javno iznosenje prljavog rublja nema opravdanja.. Ma koliko da je (ako jest) kupac u krivu.. Ne znam što je autor topica htio.. Savjet? (Tu je PM Administratora/Moderatora)..
Ma koliko god ides pisati ili reci nesto pametno - ovaj potez je jako ruzan.. Trebali su se razracunati privatno, pa eventualno ako se utvrdi tko je koga zakinuo - onda izaci javno.
Uglavnom - uzas topic..

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 11/09/2015 : 16:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Najmanji bi problem tu predstavljale moje ili njegove greške u pakiranju, slanju, čuvanju ili bilo čemu, jer je sasvim normalno da se greške događaju, i na njih uvijek treba računati.

Najveći bi mi problem predstavljalo to što bih riskirao da se vidim kao protagonist topica otvorenog, bez obzira na stvarno stanje i moguće greške jedne i(li) druge strane, s namjerom da se na moj račun zbija CRNI HUMOR iz naslova.

Meni je najproblematičnije - i samim tim najsumnjivije - već samo otvaranje topica s ciljem (preventivnog?) dezavuiranja kupca, uz žestoke i sve žešće napade i uvrede. Takav odnos prema kupcu, pa makar taj kupac bio i 100 %-tni krivac, mi je potpuno neprihvatljiv.





Vidis i sam kakve je arogantne i prepotentne opcije u pollu postavio.
Autogol cisti, cijeli topic.


Choices:
je samo htio procitati rasprodani strip i onda ga vratiti
je mozda se precijenio u iznosu pa mu preskupo ispalo
je mozda samo htio
je jednostavno samo neozbiljan
je novi kupac pa mozda ne shvaca najbolje da se stripovi na aukcijama ne posudjuju
nesto deseto :P

Edited by - surfer on 11/09/2015 16:10:01
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 17/09/2015 : 16:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Nešto slično se dogodilo i kod wanderera i Boba, Bob je odpakirao stripove tek nakon 10 dana, javio da je preuzeo stripove i da je sve ok, ali kada je u kasne noćne sate odlučio u zoni X biti malo intiman sa 63-ojkom, ustanovio je da je ista prevalovita, te je proveo neprospavanu noć ljevajući suze zbog sumnje u nevinost 63-ojke...
Na kraju odlučuje javiti čovjeku da bi vratio robu jel misli da on nije prvi koji je raskrenuo njezine korice, no wanderer izmoren od dugogodišnjih sudova koje vodi sa susjedima oko pola metra zemlje na međi u vinogradu čita Bobovu poruku u kojoj se ovaj šali oko podizanja optužnice i natezanja na sudu. Wandererova zagorska krv na sam spomen riječi "sud" automatski eruptira te prouzročuje vulkan neviđenih akcija koje rezultiraju agresivnim forumskim napadom na Boba optužujući ga pri tome za prevaru jel želi vratiti robu kojoj je oduzeo nevinost. Daljnja komunikacija između njih dvojice je nemoguća, a pouka iz svega je: Ne spominjite Zagorcu riječ "sud" u bilo kojem kontekstu jer ga nećete moći smiriti ni dobacivanjem snickersa!



Predobro!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/10/2015 : 20:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
I, koji je epilog ove bolesnoće?
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 28/10/2015 : 11:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

epilog ove bolesnoće?



Pojeo vuk magare, naravno.

Doduše, prodao sam #63 za 215kn, tako da sam gubitak smanjio na 265, što je podnošljivo. K tome još peglam Zonu X, pa kad je dovedem u red, možda još nešto sitno dobijem za nju.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000