forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 46 - Sedam života kopca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/09/2019 : 00:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ako ti se svidi Kobac probaj i Pero na vjetru.



+1

Pero je nepravedno potcijenjeno.

Nije kao Kobac zbog izvjesnog lutanja u scenariju (posebno završni dio), ali od mene visoka ocjena
.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/09/2019 : 11:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Minus jedan (valjda)

Pero ima veliki minus zbog kompliciranja još tamo negdje od polovice, možda čak i prije.
Crvena maska je intelektualno potpuno nezahtjevan strip ali mu se zbog ugođaja može progledati kroz prste.
Kobac je apsolutni pobjednik u pomirenju te dvije krajnosti.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/09/2019 : 14:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Meni Crvena maska ko kad na DVD-u nekog filma imaš izbačene scene i making of video. Taj nivo (ne)potrebnosti. Pero je ok, ali surva se posle drugog albuma. Uopšte ih ne treba stavljati u istu rečenicu sa Kopcem.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5278 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 24/09/2019 : 14:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ako ti se svidi Kobac probaj i Pero na vjetru.



+1

Pero je nepravedno potcijenjeno.

Nije kao Kobac zbog izvjesnog lutanja u scenariju (posebno završni dio), ali od mene visoka ocjena
.


+1


+1
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 24/09/2019 : 22:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ta trilogija je kraj ili se tu još nešto nadokuhavalo?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/09/2019 : 23:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ta trilogija je kraj ili se tu još nešto nadokuhavalo?


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=43784

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1548 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 25/09/2019 : 08:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ivi skoj

Ta trilogija je kraj ili se tu još nešto nadokuhavalo?


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=43784



Da li Fibra planira izdati sve te serijale, odnosno cijelu sagu?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/09/2019 : 09:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne

Trouble will find me
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1548 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/09/2019 : 08:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Steta, ali hvala na promptnom odgovoru.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39383 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/12/2019 : 12:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Procitao nekih 150 strana i odustao. Mucio sam se vec negde od 80-e. Tako dosadno da nisam mogao nastaviti sto mi se retko desava. Kobac nosi masku a od pocetka znamo ko je i o kome se radi. Neki neuspesni pokusaji komedije i tragedije rezultirali kompletnom dosadom. Utisak koji imam nakon ovoga je samo prljavstina u svakom smislu te reci.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/12/2019 : 13:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kobac je u top 10 kolorki,a možda i u top 5.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39383 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/12/2019 : 14:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, poredeci ga sa Jastrebom, BJUF, Gospodsrima jecma, Trecim zavjetom, nije ni prineti.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/12/2019 : 17:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
2 od ove 4 teški prosek. Što reče lwood, top 10 kolorka.

Edited by - Red Marquis on 07/12/2019 19:00:23
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/12/2019 : 11:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ne znam, poredeci ga sa Jastrebom, BJUF, Gospodsrima jecma, Trecim zavjetom, nije ni prineti.


uf,iz mog ugla ovo je žešće omašeni fudbal - slažem se za BJUF,koji je kao i Sedam života kopca malo remek delo,i ubrojio bih ga s pomenutim stripom u top pet Kolorki.
Sa druge strane,Jastreb nije im ni prići,iako je dobar strip.
Gospodari ječma su za malo ušli u njihovu kategoriju,da nije bilo priličnog pada u završnim albumima (mada kad se sve sabere,Van Hamov uradak mi je opet odličan).
Treći zavet još nisam pročitao,ali čisto sumnjam da može stati rame uz rame sa Žigom sudbine.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/12/2019 : 07:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ne znam, poredeci ga sa Jastrebom, BJUF, Gospodsrima jecma, Trecim zavjetom, nije ni prineti.

Ništa od nabrojanih nije ni blizu Kobcu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/09/2020 : 16:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Koliko albuma ima u ovom integralu/ciklusu?

Stripoteka (sa Avanturom) je objavila 6 i poslednji je delovao zaokruženo.
Da li ovde ima jedan više? 7 albuma?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/09/2020 : 16:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Moja greška, Stripoteka je objavila 6 albuma. Plus Avantura (prva ep.)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/09/2020 : 18:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Koliko albuma ima u ovom integralu/ciklusu?

Stripoteka (sa Avanturom) je objavila 6 i poslednji je delovao zaokruženo.
Da li ovde ima jedan više? 7 albuma?


Ovaj integral sadrži svih sedam albuma koji su činili originalni serijal Sedam života kopca. Kasnije je objavljen nastavak - Pero na vjetru (4 albuma) - koji je Fibra također objavila u obliku integrala. Godine 2014. su četiri albuma serijala Pero na vjetru rebrandirani kao albumi 8-11 serijala Sedam života kopca. Također, iste je godine objavljen novi, 12. album serijala.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/09/2020 : 20:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Koliko albuma ima u ovom integralu/ciklusu?

Stripoteka (sa Avanturom) je objavila 6 i poslednji je delovao zaokruženo.
Da li ovde ima jedan više? 7 albuma?


Ovaj integral sadrži svih sedam albuma koji su činili originalni serijal Sedam života kopca. Kasnije je objavljen nastavak - Pero na vjetru (4 albuma) - koji je Fibra također objavila u obliku integrala. Godine 2014. su četiri albuma serijala Pero na vjetru rebrandirani kao albumi 8-11 serijala Sedam života kopca. Također, iste je godine objavljen novi, 12. album serijala.



Da, hvala.
Prvi ciklus u Marketprint revijama su - 7 albuma - Strip Avantura br.3, Stripoteke br. 960, 983, 995, 1015, 1029, 1039.

8-mi album (prvi iz drugog ciklusa) izašao je u Politikinom Zabavniku (nije mi bio na nivou prethodnih).
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/12/2020 : 08:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Obnavljalo se gradivo relativno nedavno i stvarno je retkost naići na štivo koje je toliko slojevito i kvalitetno napisano kao što je to uspelo Kotjasu, jednostavno Sedam života kopca ima sve:

- istorijski kontekst Evrope toga vremena sa lažima i prevarama dvorskih spletki u stilu igre prestola
- dupe i sise na svakom ćošku u opštoj atmosferi dekadencije i razvrata zaslađenu sa jednom skroz neočekivanom scenom silovanja
- kralj Anri koji se spušta na nivo običnog malograđanina i radije bi proveo vreme u kafani nego gledajući kako mu ženu protiv njega okreću talijanski poltroni i španska kruna
- maskirani odmetnik koji se bolje mačuje nego sva tri musketara zajedno i u maniru Robina Huda se bori na strani nemoćnih, uz jednu jaku subliminalnu poruku da nema kvalitetnog stripa bez plašta i helanki
- klasna borba između privilegovanih ali bahatih i ubogih seljaka koji vape za promenama koja se provlači kroz ceo strip
- lutkar kao đavo koji hodi zemljom, jedno opatvoreno zlo koje hladnim rezonom tka životnu tragediju kao pozorišnu predstavu
- da li je mogao biti bolji kraj?
- i ptice, ne zaboravite na ptice, te leteće vesnike koji s visina nadgledaju ono što je zapisano i što se promeniti ne može

Da li je išta više potrebno tražiti od jednog stripa.. reč je o delu koje kad se jednom pročita ostavlja neizbrisiv žig na čitaoca
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/12/2020 : 12:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dobar osvrt nakeru.

Dugo se čekalo ove integrale i zahvaljujući Fibri i ČK konačno u njima uživamo.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 01/01/2021 : 17:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Fantastičan strip. Prosto mi je neverovatno kako je Patrik bio skoncentrisan u preko 7 tomova, nema greške u scenariju, a strip je pisan i crtan gotovo deceniju. Odličan kraj - ne znam da li me je malo iznerviralo kako se priča ipak nastavlja, ali dobro, to je nastavak, na kraju ovog integrala je kraj koji jedini ima smisla. Svaka čast onima koji su to čitali u osamdesetima, ne znam kako bih izdržao čekajući godinu-dve za novom epizodom.
Malo sam prelistao izdanje koje ima ČK, kao da su boje u njihovoj verziji malo "napadnije"?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/01/2021 : 17:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny
Svaka čast onima koji su to čitali u osamdesetima, ne znam kako bih izdržao čekajući godinu-dve za novom epizodom.



Dobra opaska. Ja sam se snalazio sa francuskom čitaonicom i svojim kilavim francuskim. Kasnije je uletjela i Avantura/Stripoteka pa i Comic Strip.

Srećom pojavila se Fibra , a sada i ČK!

Ovako kada čitam oduševljenje ČK izdanjem u Srbiji pitam se što je sve odbijalo čitatelje u Srbiji da kupe Fibrino izdanje. Da li je jezik/prijevod tolika prepreka, ili neke osobne ratne traume/životne drame? Ako sam dobro snimio cjenovno su tu negdje i Fibra jednopuc i dvotomni ČK tako da to ne bi trebao biti razlog?
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 01/01/2021 : 18:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Izašlo je to i u Stripoteci tako da nije bilo razloga za pomamu u Srbiji. Evo, i ja imam izdabje iz Stripoteke i jos nisam uzeo integral. (Al sam ga pročitao u knjižnici i realno, bolji je doživljaj).
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 01/01/2021 : 19:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Pa ovde je prvi tom izašao pre dva meseca, pretpostavljam da je nekima lakše tako da izdvoje novac nego odjednom punu cifru. Imam Fibrino izdanje, ali svakako da ovaj strip je zasluživao da ga i ovde objave kako zaslužuje.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000