forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 46 - Sedam života kopca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/01/2021 : 08:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@Elderane,

Drago mi je ako sam pomogao, nadam se da nećeš biti razočaran. Ne očekuj razinu Kopca.

Što piše Zula svi smo mi subjektivni (a ja sam pored toga i Juillardov fan), pa ako možeš probaj Pero od nekoga posuditi i pročitati prije kupnje.

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/01/2021 : 09:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
malo su mi cudna ova neckanja kad neko ceka pozitivan komentar, kojeg manje vise ima za svaki strip
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 05/01/2021 : 10:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Da sedam života Kopca je zbilja remek djelo, čitao sam Pero i bilo mi je ok al ne na tom nivou. Ovaj treći dio onda nisam čitao.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 05/01/2021 : 20:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

malo su mi cudna ova neckanja kad neko ceka pozitivan komentar, kojeg manje vise ima za svaki strip



Nema nekog velikog nećkanja... Iskreno, tek sam krenuo sa francuskim stripom i njegovim derivatima (ne računajući Asteriksa, Taličnog i Torgala, kao i Perle i KArusel, od kojih mi je slabo šta leglo - samo Pin Ap, Valerijan, Astronauti iz budućnosti, Tugovanka...), pa kako je nakon ČK izdanja logično proći malo kroz Fibrin katalog, trudim se da pohvatam konce šta bi mi se moglo svidjeti. U sredini gdje živim, strip u biblioteci je misaona imenica, mimo toga slabo ko ima Fibrinih stripova, pa je forum jedino mjesto gdje mogu izvući neke informacije, a ova Peyova je i više nego jasna. Kupovati naslijepo ili preko zavira i nije baš neka mudra opcija na skoro 200 izdatih kolorki, s obzirom na njihovu cijenu, a s prodajom se kasnije smarati isto ne volim, jer sve prodam masu jeftinije nego što kupim, da bi što prije završio s tim Stoga, prezadovoljan sam što postoji forum, jer da ga nema, sumnjam da bih ikad nabavio Plašt i očnjake koje trenutno čitam, i nakon 4 albuma imam utisak da sam slabo kad čitao nešto zabavnije i pozitivnije u svakom mogućem smislu :)
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 05/01/2021 : 22:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Meni je 50-100 strana nekog zavira 10x bolja indikacija hoće li mi se nešto svideti no bilo čije mišljenje po forumu. Čitaj zavire, barem Fibrini nisu oskudni.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/01/2021 : 22:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84
a ova Peyova je i više nego jasna.



za svaki strip, sem za svetla amaloua, mozes naci pozitivan pogled/komentar koji moze da te navuce, na to sam mislio
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 05/01/2021 : 22:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84


...i nakon 4 albuma imam utisak da sam slabo kad čitao nešto zabavnije i pozitivnije u svakom mogućem smislu :)


A sad tek slijede meni najbolji dijelovi... Pravo uživanje i nevjerica, kako nešto može biti tako dobro.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 05/01/2021 : 22:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Elderane84
a ova Peyova je i više nego jasna.



za svaki strip, sem za svetla amaloua, mozes naci pozitivan pogled/komentar koji moze da te navuce, na to sam mislio



Ma jasno, ali imam ja vas nekoliko koji su mi reper neki :)
Zaspamovasmo temu kopca, ali fakat je da nije zavir uvijek dovoljan ako nisi siguran je li strip za kolekcije ili cisto da se procita. Sinoć pročitah zavir Đina, i ništa nisam zaključio. Može se razviti u nešto što meni odgovara, a opet, može otići u vode koje me ne zanimaju :) Realno, pojma nemam šta da mislim.

@Zula, i meni se čini da će biti tako. Sve mi žao da čitam i dođem do kraja, bolje razbiti fatamorganu nekim Zagorom iz posljednjih brojeva extra edicije.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/01/2021 : 23:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84
Zaspamovasmo temu kopca, ali fakat je da nije zavir uvijek dovoljan ako nisi siguran je li strip za kolekcije ili cisto da se procita.



nije nije. a prevari se covek nekad naravno, to je sastavni citanja. udri sta ti je srcu drago u pocetku, a posle vidi kako ces
uzivaj u plastu, boljega tesko da ima
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/01/2021 : 03:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

- dupe i sise na svakom ćošku u opštoj atmosferi dekadencije i razvrata zaslađenu sa jednom skroz neočekivanom scenom silovanja


Riječi "silovanje" i "zasladiti" ne mogu u istu rečenicu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2021 : 13:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Znači, Crvena maska i Pero nisu vrijedni novaca? Vidim da skoro niko nije oduševljen...


lepo ti napisasmo Pejo i ja - Pero na vetru je sasvim lep nastavak Kopca;nema njegovu genijalnost,ali daleko od toga da je loš.Čakštaviše i dapače,jako je dobar.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2021 : 13:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Crvenu masku zaobiđi

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/01/2021 : 13:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
trebalo bi da zaobidjes i pero, al ajde...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 08/01/2021 : 20:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@Bushido, u stvarnom životu nadam se da ne idu ali u kontekstu stripa mogu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/01/2021 : 20:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Elderane84

Znači, Crvena maska i Pero nisu vrijedni novaca? Vidim da skoro niko nije oduševljen...


lepo ti napisasmo Pejo i ja - Pero na vetru je sasvim lep nastavak Kopca;nema njegovu genijalnost,ali daleko od toga da je loš.Čakštaviše i dapače,jako je dobar.



+1. Pero je skroz ok.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/01/2021 : 20:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Moj komentar na pero... znači ne slažem se sa bevom oko crteža

quote:
Evo zgotovio i ja. Dosta lošije od kopca. Cothias dobrano podbacio... nezanimljivo i prije svega nezgrapno i isforsirano. Čak i ziheraš Juillard ostavši bez svojih aduta crtanja francuskih dvoraca ovdje izgleda manje kvalitetan, a ne mogu se oteti dojmu da je bio i manje zainteresiran. Cothias kao da je pročitao Indijansko ljeto i napisao priču koja je ni ljeto ni kobac. Kao sam strip nije to toliko loše, kao nastavak kopca nedostojan je spomena. Imam prijatelja kojem sam posudio Sedam života kopca i koji je bio oduševljen, Pero na vjetru mu neću proslijediti... nema smisla da mu kvarim dojam.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/01/2021 : 20:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

@Bushido, u stvarnom životu nadam se da ne idu ali u kontekstu stripa mogu


Ne, ni u kojem kontekstu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 08/01/2021 : 22:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Setite se kakav odnos Arijana ima sa počiniocem u poslednjem albumu
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 08/01/2021 : 22:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Elderane84

Znači, Crvena maska i Pero nisu vrijedni novaca? Vidim da skoro niko nije oduševljen...


lepo ti napisasmo Pejo i ja - Pero na vetru je sasvim lep nastavak Kopca;nema njegovu genijalnost,ali daleko od toga da je loš.Čakštaviše i dapače,jako je dobar.



Jebi ga, istrčah pred rudu s pitanjem prije nego sam pročitao kopca
Nakon čitanja kopca, pero je već naručeno, da je 20% dobar koliko kobac, ne bih sekunde razmislio... E šta ja propustih sve ove godine bavljenja stripom, skoro da sam šokiran .
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 08/01/2021 : 22:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Elderane84

Znači, Crvena maska i Pero nisu vrijedni novaca? Vidim da skoro niko nije oduševljen...


lepo ti napisasmo Pejo i ja - Pero na vetru je sasvim lep nastavak Kopca;nema njegovu genijalnost,ali daleko od toga da je loš.Čakštaviše i dapače,jako je dobar.



+1. Pero je vrlo dobar strip.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 08/01/2021 22:22:06
Go to Top of Page

jaspel
Starting Member

Croatia
30 Posts

Member since 22/08/2005

Posted - 03/04/2021 : 07:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaspel a Private Message  Reply with Quote
Meni to zvuci kao da pitas ima li smisla popit casu osrednjeg vrhunskog vina uz biftek. Ako si mozes priustit, svakako i tesko da ce ti bit zao novaca. Crvena maska je piva na klupi s frendovima. Da bar Fibra objavi ostatak menija 😁
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 07/04/2021 : 21:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaspel

Meni to zvuci kao da pitas ima li smisla popit casu osrednjeg vrhunskog vina uz biftek. Ako si mozes priustit, svakako i tesko da ce ti bit zao novaca. Crvena maska je piva na klupi s frendovima. Da bar Fibra objavi ostatak menija 😁



Kuplnen odavno, nažalost ne i pročitan :)
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 18/05/2021 : 13:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
I Kobac je konacno dosao na red a odmah posle i Crvena Maska i Pero Na Vjetru. Jasno mi je da je Kobac kultan strip i da ga vecina gotivi ali meni nije bas seo najbolje. Ne mogu da kazem da je dosadno samo mi je prosecno. Na momente sam se mucio i nisam posustao ali ne negiram da ima dosta zanimljivih delova. Mislim da ovakva tematika bas i nije po mom ukusu pa odatle i delimicno lisavanje uzivanja u ovom delu. Crvena Maska je kao neki prosecan Bonelli strip. Moze se reci da je nepotrebno ali ne skodi procitati. Neki su rekli da je poput Kapetana Mikija kojeg nikada nisam citao ali recima da mi je Maska u rangu sa prosecnim Zagorovim pricama. Pero Na Vjetru mi je mi je dosta zanimljivije od Maske ali kao i Kobac, zanimljiv prosek. Crtez je prelep i o tome nema diskusije, sto se price tice... Probacu ponovo za koju godinu pa mozda bolje sedne.

Sve ukupno 6/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 18/05/2021 13:55:23
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/11/2021 : 17:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao i ja Sedam zivota kopca ili kako je ranije preveden/nazvan u Stripoteci Žig sudbine! Bas mi se svidja taj naziv.

Ovo je stvarno odlican strip, kraj je perfektan (pa me zato pomalo nervira kada sam procitao sta se desava u nastavku, nema potrebe za tim kobac je savrseno zaokruzena celina bez potrebe za daljim objasnjenjem i nastavcima, jedino bih voleo da vidim avanture Kondora u Severnoj americi, to bi mi bilo interesantno), ali moram da priznam da me crtez nije odusevio deluje mi dosta sterilno i uvosteno, a i na momente je jako tesko razlikovati muske likove s bradama, kralj Anri i jedan od njegovih savetnika su bukvalno identicni. Takodje nisam se nesto previse emotivno vezao za likove, tako da me strip nije pukao emotivno i odusevio kao neki drugi klasici ili noviji naslovi iz kuhinje BDa koji su me potpuno oduvali. Ali to ne umanjuje da je ovo zaista perfektno vodjen serijal koji se cita u jednom dahu (procitao sam ga za dve noci) koji je vredan citanja i reci hvale.

Moja ocena bi bila 8,5/10

Nabavio sam izdanje Carobne knjige i stvarno sam prezadovoljan i prevodom i stampom i povezom (Rotografika) a najvise dizajnom, stvarno lepo izgledaju ovi albumi iz edicije Stari Kontinetn kad se stave na policu! Nadam se da ce nam CK doneti jos ovakvih dobrih zaokruzenih naslova iz BDa pored dugorocnih BD serijala koje rade (Bluberi, Komanca, Talicni Tom...). Ne znam da li ima potrebe za objavljivanjem nastavaka, meni je ovo odlicno leglo sa ovakvim zavrsetkom i mislim da bi neki nastavci samo pokvarili utisak.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 30/08/2023 : 12:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip mi je stalno bio van obzira usprkos hvalama ali evo konačno i ha pročitao.

Iako ni nakon procitanog ne smatram strip remek djelom, ipak je to dobar i povijesni strip bogat likovima i njihovim isprepletenim sudbinama. Radnja lijepo teče i što jest, jest, svih sedam albuma u ovom integralu je čvrsto povezano radnjom.

Vidi se da je crtež iz nekih minulih vremena ali dao mi je nostalgičan ton i vrlo je detaljan, jedino što sam neke likove teže raspoznavao.

Ne sviđa mi se kraj, ne jer je loš već jer volim sretniji završetke.

Razočaran sam u dijelu o sudbinama sedam kobaca, od početka mi je dalo naslutiti da se pripremaju iznimni i sudbinski važni pojedinci a sve se svelo na završni obračun oca i kćeri.

Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000