forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 47 - Kililana song
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/10/2015 : 18:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-47-kililana-song/347/

Jedanaestogodišnje siroče Naïm živi na otočju Lamu, u kenijskim vodama, kod svoje tete Maïmounije koju obožava. Odbija ići u kuransku školu jer nije sklon disciplini, pa više voli markirati i, unatoč tome što ga njegov brat Hassan redovito progoni, provodi vrijeme lunjajući, šetajući i viseći po predgrađima, živeći od sitnih spletaka. Znatiželjan po prirodi, otvoren prema životu i drugima, svaki djelić dana, svaki susret koji mu se dogodi daju mu materijala za njemu karakteristično zdravorazumsko mozganje. Susreće tako i Gűntera, kapetana nizozemske mornarice, nasukanog na otočju zbog ilegalnog trgovanja hašišem, koji navrat-nanos mora naći 70 000 dolara kako bi dobio natrag svoj brod i dokumente...

Kolorka 47 • Kililana song • 272 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Benjamin Flao • Crtež Benjamin Flao • Prijevod Jelena Prtorić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 23.10.2015. • Cijena 220 Kn

Trouble will find me

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/10/2015 : 19:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Ovo bi moglo biti vrlo zanimljivo, a i crtež mi se dopada.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 28/10/2015 : 09:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/10/2015 : 09:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
hm, u svoj ovoj gomili sjajnih stripova moj prvi izbor
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/10/2015 : 10:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Crtež izvrstan, kolor fantastičan, pomaknuti likovi, sjajna ambijentacija i atmosfera, humor i pozitivni infantilizam.

Gdje ćeš bolje!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 28/10/2015 : 10:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Tek sam maloprije pogledao privju, i nije me instinkt prevario, jedan od boljih Fibrinih albuma.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 28/10/2015 : 12:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica je fantastična. Več izraz malog i svjetlost koja dočarava vrelinu su najava za opasno dobar strip.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/11/2015 : 17:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Benjamin Flao na sajmu knjige u Puli!

http://www.sanjamknjige.hr/hr/2015/program-2015/

Opet će me sajam natjerati da kupim strip koji mi nije na listi prioriteta

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/11/2015 : 17:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Opet će me sajam natjerati da kupim strip koji mi nije na listi prioriteta



strip je odlican, tako da eto koristi od sajma
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/11/2015 : 20:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
hm, da li je na naslovnici potreban zombi kako cereci kakvoga coveka pa da sira narodna mada navali na ovu lepotu od stripa?
ono, imamo poviku protiv zagora, a kad dodje valjani strip vecina se pravi blesava

Ili da li je mozda potrebno da herman nacrta dzeremaju na naslovnici da bi se masa probudila

Edited by - kasper on 25/11/2015 20:08:36
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/11/2015 : 22:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Fantastičan strip.

Uživao sam u svakoj stranici prvog dijela kako u scenariju tako i u fenomenalnom crtežu. Scene s Naimom i bratom Hassanom, te upoznavanje s Naimovim okruženjem (zanimljivi likovi žena i starijih) vrlo zabavno i zanimljivo, podsjetilo me na mnoge likove koje poznajem.

U drugom dijelu priča postaje po mom mišljenju preambiciozna, ide u širinu i bavi se prevelikim brojem tema ali je i dalje na visokoj razini.

Neke scene sa velikim valovima neponovljivo dobro nacrtane. Lakoća crtanja grimasa i atraktivnih pejzaža pokazuje svu raskoš Flaova talenta.

Knjiga kojoj se s velikim guštom vraća.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/11/2015 : 20:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kililana song prati više radnji koje se dešavaju u ovom našem vremenu (konkretno u 2014-oj),u primorskoj ostrvskoj oblasti severne Kenije,Lamu.Glavni protagonista centralne priče je 11-godišnji Naim,sposoban crnčić kojeg ne zanima kuranska škola,već pravi život,te se konstantno nalazi između bežanja od starijeg brata koji ga bezuspešno pokušava odvesti u školu i sitnih poslića kojima pokušava da nešto zaradi i pomogne tetki koja brine o njemu.Tu je i kapetan čiji je brod zaplenjen u luci, i za čiji povraćaj mu treba 70000 dolara,a za leđima su mu somalijski mudžahedini,zatim francuski džanki,pariša i pripadnik lokalnog džetseta koji je u vezi sa zgodnom meštankom Suzi,tajanstveni crnac Mze,čuvar misteriozne svetinje,...

Flao nam tečno pripoveda jednu modernu i jako zanimljivu priču,preplićući razne sudbine,čiji putevi će se na kraju uglavnom izukrštati.
Kililanu song čine dva albuma,s tim što mi je nešto dopadljiviji prvi (drugi mi je malo više otišao u širinu ).

Crtež sa karakterističnim krupnim kadrovima je jednostavno prelep.

do-jaja-jaka 9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/11/2015 20:33:06
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 11/01/2016 : 22:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam Killianu na Interliberu ali mi je dugo trebalo da je se dohvatim. Mislio sam da mi neće ić..
Ali velika greška! Strip je odličan, zabavan i čita se u dahu. Prvi dio je definitivno bolji, makar ni drugi nije loš. Ne bi rekao da je problem u drugom albumu što se previše ide u širinu nego što priča završava s (ajmo reć) hepiendom koji mi se čini pomalo isforsiran..
Ono čime me je strip oduševio je odličan, odličan crtež i fino, tečno pripovjedanje. Ono kad želiš vidjeti šta će biti dalje ali istovremeno čitaš sporo jer uživaš u svakoj stranici. Odličan je i prikaz Killiane. Lokalna atmosfera, boje, sporedni likovi.. sve izgleda lijepo, šareno, a opet autentično.
Ovaj strip me podsjetio na neku lijepu, izgubljenu epizodu Mister Noa, a to je meni veliki kompliment. Možda bi se dalo nagovoriti Flaoa da napravi jedan maxi, za ljeto 2017?
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 07/02/2016 : 20:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Volim priče o Africi pogotovo kad su prelijepo nacrtane kao u ovom stripu.
Kraj je zaista isforsiran, ali to mi nije previše smetalo. Flaov crtež (puno puta sam zastao u čitanju i uživao u pojedinim crtežima) je dovoljan da ovaj strip stavim na listu najboljih u prošloj godini.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 15/02/2016 : 14:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Krasan strip. Oda odrastanju i životu samom. Ma kakav i čiji on bio. Vozi nas Naim čamcem kroz život, uz dječački pogled na svet; procesiranje svih info i signala i njegovo razumevanje. Crtačko remek delo. Face, pogledi, sunce i sjenke, obala, vručina, more....vrhunsko.
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 01/03/2016 : 11:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Kao i većinu najviše mi je ostavio utisak crtež koji je stvarno prekrasan. Pogotovo su se tu boje tako lepo uklopile da kad bih našao da mi neko ovako ošara zidove u stanu...

Priča je generalno dobra, malo škripi sa čuvarom, nije nekako sam taj lik do kraja ubedljiv...no, mislim da je on zapravo neki "ometač priče" jer na kraju se sve svodi zapravo na "realnu priču" tog otoka...

4/5

Edited by - Unngenant on 01/03/2016 11:48:51
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 01/03/2016 : 11:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/03/2016 : 12:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Strip je de luxe.

Have mercy
Go to Top of Page

oscar
Starting Member



Serbia
48 Posts

Member since 15/04/2016

Posted - 23/05/2016 : 09:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send oscar a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam Kililana song dva puta i meni licno ovo je jedan od najboljih ako ne i najbolji strip koji je Fibra izdala prosle godine. Flao pokazuje da savrseno poznaje anatomiju i pokrete i njegovi likovi nekad nacrtani sa vrlo malo detalja, uvek imaju prirodan izgled i polozaj tela. Svidja mi se i sto cesto na stranama nema klasicnih okvira za pojedinacne kadrove tako da scena i likovi u njoj "disu" . Boje su nesto posebno...tu ne treba puno pricati dovoljno je samo prelistati par kadrova kada Naim i stari ribolovac plove uzburkanim morem, stvarno prelepo!
Flao nas laganim ritmom uvodi u pricu, tako da upoznamo glavne likove u zapletu i zivot malog ribarskog mesta. Ja sam nekako odmah uplivao u tu atmosferu i uzivao u svakom kadru do kraja stripa.

Flao je majstor svog zanata i voleo bih da procitam jos nesto od njegovih stripova. Mozda neko objavi i ovo http://www.bedetheque.com/serie-21866-BD-Mauvais-Garcons.html

Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 02/01/2017 : 15:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Vrlo vrlo dobar strip, baš sam ga pročitao. Crtež i montaža, kolori i pejsaži, sve je vrh. Scenarij se malo zakomplicira ali ne previše i kraj je genialan. Doslovce ubitačan. :)

Svi smo razmaženi sa ovakvim izdanjima. Bravo Markosu i bravo Flau, duboko poštovanje od mene.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 02/01/2017 : 16:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Sigh. Umalo ga danas kupila, ali mi je falio ovaj poticaj. Nista, drugom prilikom.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 02/01/2017 : 20:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Odličan je ovaj album, ono što mi legne to i kupim. Još ljetos sam ga nabavio. Zanimljiva priča, lijep lagan crtež, lepršav kolorit. Preporuka od srca.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 02/01/2017 : 20:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
jedan od boljih fibrinih albuma u zadnje vrijeme, i kraj je na mjestu
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 12/03/2017 : 11:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Fantastičan strip.

Uživao sam u svakoj stranici prvog dijela kako u scenariju tako i u fenomenalnom crtežu. Scene s Naimom i bratom Hassanom, te upoznavanje s Naimovim okruženjem (zanimljivi likovi žena i starijih) vrlo zabavno i zanimljivo, podsjetilo me na mnoge likove koje poznajem.

U drugom dijelu priča postaje po mom mišljenju preambiciozna, ide u širinu i bavi se prevelikim brojem tema ali je i dalje na visokoj razini.

Neke scene sa velikim valovima neponovljivo dobro nacrtane. Lakoća crtanja grimasa i atraktivnih pejzaža pokazuje svu raskoš Flaova talenta.

Knjiga kojoj se s velikim guštom vraća.





Napokon dovršila; sjajan, sjajan strip.
Ali potpisujem i zamjerku. Potpuno je razumljivo da je autor imao potrebu ići u širinu jer je sve to i dozivio pa nije htio učiniti nepravdu izostavljajući nešto, ali recimo da to čini stvar ponekad zamornom. I dalje je to 9/10 za mene.

I super mi je što je autor uključio Karen Blixten u priču. Ona mi je inače pretjerano patetična kad je čitam, a sad vidim, kad se njene riječi stave u usta starca, odjednom je autentično, svjeze, baš lijepo.

Tako mi je drago što je ovo objavljeno.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/01/2019 : 22:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Manje razvikan Fibrin naslov: premda svi komentari variraju od jako zadovoljnih do oduševljenih, njih nema ni za jednu stranicu i zadnji je od prije skoro dvije godine...

Strip započinje sa tipičnom malomišćanskom scenografijom: imamo široku galeriju likova koju pratimo kroz svakodnevni život na ulici u jednom malom obalnom naselju. Glavni protagonist koji povezuje niti priče je simpatični 11-godišnji berekin.

U drugom albumu u tu se sliku sve više uvode vanjski elementi. Neki su gore komentirali da im se to baš i nije dopalo, da je u drugom albumu ambicija pojela fokus, no meni je to odlično leglo i upravo mi drugi dio diže cijeli strip na novu razinu.

Flao je u svoju priču uspio ugurati mnoge ključne afričke teme: ekologija, naturalna mistika, strani investitori, turizam, naftni biznis, opijati, islamski teroristi, strana vojna sila, ekspatrioti, špekulanti i šverceri, sve se to pojavljuje na stranicama ovog stripa. Flao je u svom malom mistu prezentirao Afriku u malom i to je izveo vrlo vješto i dopadljivo.

Na sve to kao šećer na kraju dolazi crtež, koji, poput filmova Luisa Bunuela, iz realističnog stila eksplodira u stani-pani prizore nadrealizma koje gledate širom otvorenih očiju (i usta).

Vrhunsko djelo od glave do pete i jedan od bisera Fibrina kataloga.

Edited by - vukozec on 03/01/2019 10:21:38
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/01/2019 : 09:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip je bomba, ja sam ja mislim svoj osvrt baci u ''što ste zadnje čitali'' još pred neko vrijeme kada sam ga pročitao.
Atmosfera i crtež su vrhunski, čini mi se da je ovo ono što američani zovu ''hidden gem'', nitko ne priča o njemu, a tko ga je čitao je zadovljan.
Dakle, vi koji niste, bacite se na čitanje!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000