forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 47 - Kililana song
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/01/2019 : 13:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Hm, da, nisam čitao preko godinu dana, baš bih se mogao ponovo podsjetiti, znam da mi je bilo odlično nacrtano.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/01/2019 : 10:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sve ocekujen nesto novo dobro od tog flaoa, al koliko vidim covek je nesto bas bas usporio
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/01/2019 : 12:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Essence je dobar.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/01/2019 : 13:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Essence je dobar.



samo gledajuci crtez, mnogo je bolji u kilijani. nego kilijana je izasla u turi sa jos nekim odlicnim kolorkama, gde behu i diplomatkse hronike, pa cisto da pitam oce li biti jos sta od tog baina skorije?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/01/2019 : 14:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Mislim da radi trenutno na nastavku Isaaca pirata...

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2019 : 14:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Mislim da radi trenutno na nastavku Isaaca pirata...


bio je plan da se pojavi još krajem prošle godine taj novi Isak (postavio je neko informaciju na nekoj temi,da ne tražim sad),a Blejn radi sa Sfarom i na novom Blubu,pa zbog toga verovatno kasni.

A od Markosa očekujem da izda Gasa u nekom momentu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 04/01/2019 : 16:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
A od Markosa očekujem da izda Gasa u nekom momentu.


Imam englesko izdanje Gusa (prva 3 albuma), prošle godine izašao četvrti, ne znam kakav je plan i koliko se još albuma planira, ali ono što znam je da je meni Blain tu najbolji.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/01/2019 : 18:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni je pak bolji u Isaacu piratu.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 04/01/2019 : 20:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Meni je pak bolji u Isaacu piratu.


Tja, Isaac u startu je zakon, ali svakim albumom sve slabiji.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/01/2019 : 21:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Mislim da radi trenutno na nastavku Isaaca pirata...



Jako lijepe vijesti. Veselim se tome.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/01/2019 : 23:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Peyo

Meni je pak bolji u Isaacu piratu.


Tja, Isaac u startu je zakon, ali svakim albumom sve slabiji.



Možda se utisak popravi kada bude kompletiran.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 04/04/2021 : 02:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Ovo je jedan od stripova na koji nisam odmah obratio pažnju.
Posle pročitanih dobrih kritika, uspeo sam da ga nabavim (rasprodat je), i večeras konačno pročitam.

Ovo je jedna topla, emotivna priča o detinjstvu i odrastanju, prijateljstvu i borbi za bolji život, verovanju u stare i nove bogove, prilagođavanju.
Svedočenje autora o jednoj siromašnoj zemlji, životu u njoj, različitosti i isprepletanosti dva “sveta” (crnih starosedelaca i belih investitora), nezadrživom “napretku” koji uništava sve pred sobom.
Pošto je u pitanju “divlja i prelepa Afrika” ubačene su i neizbežne teme poput krijumčarenja, droge, terorista, nafte, turizma, ekologije...
Flao je pokušao da ubaci sve ono što prosečnog čitaoca treba da asocira na jedno takvo podneblje.
Po meni moglo se i bez nekih “univerzalnih svetskih problema” jer to ipak zahteva strip sa mnogo više strana, pa se ovako čini da je kraj nekako zbrzan.

Ali ipak suština ostaje netaknuta.
Ta atmosfera u kojoj Naim odrasta, suočava se sa prvim životnim izazovima, i proživljava trenutke kao iz bajke, je gotovo savršena.
Tako dobro dočarana da čitaoca istog trenutka uvlači u priču i drži pažnju do samog kraja.
Ovaj strip se čita u jednom dahu.

Crtež je ono što je bar meni još bolje nego i sama priča.
Razigran, dinamičan, sa tako dobrim facijalnim ekspresijama (posebno grimasama).
Scene prirode, samog sela, a posebno kiše i talasa, izvanredne.
Kolor fantastičan...

Ovo je odličan strip za upoznavanje sa pravim životom istočne Afrike.
Emotivan, na trenutke šaljiv ali realan.
Za lagano čitanje, uživanje u priči i maestralnom crtežu.
Po meni obavezna literatura za sve.
Ostaje u kolekciji, naravno...

Carpe diem
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 02/02/2022 : 19:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Kolekcionari smo čudna sorta.

Ima tako stripova za koje procenim da će da mi se svide, kupim ih čim izađu, stavim ih na policu i pustim ih da čekaju pravi trenutak za čitanje.

I onda tako neki doguraju čekajući 6 - 7 godina, kao Kililana song. Istina da je samo nekoliko takvih, ali baš ga preterah. Jedno dva puta sam uzeo ruke da ga čitam i nekako mi oba puta nije legao spori ritam priče, tako da je ostao tamo među Kolorkama da čeka bolja vremena.

Prebrz je današnji ritam života, (nažalost) čovek teško nađe vreme da se osami sa svojim mislima i u miru pročita jedno ovakvo remek delo.

Flaov kolorit me je osvojio, prikazi mora, ljudi, lokalnog folklora, dočarao je današnji istok Afrike. Poslednjih 15-ak strana pre Epiloga sam baš gustirao, prikaz besa prirode na moru, ogromnih talasa, vrhunski odabir kadrova... Sama priča stripa mi i nema toliki značaj, poenta je u atmosferi i doživljaju života u tom delu sveta.

Sve u svemu jedan od Fibrinih bisera i meni ostaje misterija da je stripu trebalo više od 5 godina da se rasproda.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 03/02/2022 : 08:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Jedna od najboljih Kolorki, a tako malo komentara. Vidim da sam i ja komentirao, a nisam veličao Killianu onoliko koliko to zaslužuje.. A jebiga, tako je to, neke stvari nekad prođu ispod tepiha.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/02/2022 : 09:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Odlican strip, kako godine idu sve vise cenim ovako uspele radove, a da je kompletan autor jedan covek.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/09/2022 : 22:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
U zadnje vrijeme nisam imao vremena za stripove, učih za ispit, pa sam možda zato darežljiv sa opisima... Ponovih gradivo sa kililana song, čitao odavno pa se sjećao samo djelića radnje... Ali ovo je jedan prekrasno, prekrasno nacrtan strip! I obojan!

A vidim i da je rasprodan
Nisam to očekivao, s obzirom na mali broj komentara na ovoj temi
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/10/2022 : 10:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni je Kililana jedan od najdražih stripova u kolekciji. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Bokoja
New Member



137 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 09/10/2022 : 02:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
I meni je među dražim kolorkama, fenomenalan. I ujedno, sada kad je rasprodat tiraž, da kažem da mi je ovo jedan od zaista retkih Fibrinih stripova gde sam se spoticao o razliku između hrvatskog i srpskog jezika u prevodu, koju inače ni ne primećujem kad čitam (recimo, u duhu srpskog jezika se džin u nominativu množine kaže džini, iako je dublet, jer džinovi, izraz koji se koristi 100 puta kroz ceo strip, ima u srpskom drugo značenje, divova ili grdosija itd). Jasno mi je da je strip na hrvatskom, da je zaista zahtevan za prevođenje, i da je sve to odlično urađeno, čisto jedan subjektivan utisak.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000