forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 48 -Diplomatske kronike
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/10/2015 : 18:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-48-diplomatske-kronike/357/

Quai d'Orsay, Ministarstvo vanjskih poslova Francuske. Na čelu mu osebujni Alexandre Taillard de Worms. Fanatik vlastitih ideja čije lajtmotive rado pretjerano naglašava, hiperaktivan, grandilokventan, bez prestanka zanesen akcijom i hitnošću teških diplomatskih situacija, kocka se imidžom Francuske u svijetu. Zapošljava Arthura Vlamincka, mladog savjetnika kojemu povjerava pisanje svojih govora. Pomalo naivan zbog nedostatka iskustva, Arthur će se naći u svijetu kontradikcija, pokušavajući se snaći u slalomu između diplomatskih fraza i realpolitike. Ponesenog ekstatičnom atmosferom i dinamikom ministarskog kabineta, krhkoga savjetnika zavrtjet će lirični verbalni tornado u liku ministra...

Kolorka 48 • Diplomatske kronike • 216 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Abel Lanzac • Crtež Christophe Blain • Prijevod Vlatka Briški • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 23.10.2015. • Cijena 220 Kn

Trouble will find me

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/10/2015 : 09:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovaj glavonja u stripu pati od menadzerske bolesti, original preslikan. Bain je ovde garant kvaliteta

Edited by - kasper on 28/10/2015 09:44:12
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/10/2015 : 10:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Jesam li dovoljno diplomatičan ako kažem da od ovog očekujem sjajnu britku satiru?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

puxavida
New Member



Croatia
115 Posts

Member since 05/02/2009

Posted - 28/10/2015 : 10:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send puxavida a Private Message  Reply with Quote
pročitao...genijalno....uživancija u svakom pogledu...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 28/10/2015 : 12:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
brz pogled na prvih par stranica podsječa me na "Yes, Minister"! Biče ludo čitat ovo.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/10/2015 : 12:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Baš tako, "Yes Minister" i "Yes, Prime Minister", plus "Državnik novog kova" ("The New Statesman").


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 26/11/2015 : 14:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
ne sjećam se da sam ikad vidio strip koji tako dobro prenosi kinetičku energiju, odnosno pokret (točno mogu zamisliti kretnje gl. ministra!) odličan strip i k tome urnebesan! šteta što je zadnja epizoda ostala nezavršena i nije mi jasno kako se to moglo Francuzima dogoditi (i kako to da autori nisu završili tu epizodu za Fibrino izdanje, zvuči mi baš kao nešto što bi Markos isposlovao ;))

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10081 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/11/2015 : 14:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SenG

ne sjećam se da sam ikad vidio strip koji tako dobro prenosi kinetičku energiju, odnosno pokret (točno mogu zamisliti kretnje gl. ministra!) odličan strip i k tome urnebesan! šteta što je zadnja epizoda ostala nezavršena i nije mi jasno kako se to moglo Francuzima dogoditi (i kako to da autori nisu završili tu epizodu za Fibrino izdanje, zvuči mi baš kao nešto što bi Markos isposlovao ;))


Nije valjda strip nezavršen?

Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/11/2015 : 15:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Završen je, samo je zadnja epizoda u olovci, a ne u tušu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25726 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/11/2015 : 16:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
dobar strip.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2015 : 16:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
U zadnjoj,prilično pozamašnoj turi Fibre koja je stigla za Beogradski Sajam knjiga,nije se bilo nimalo lako odlučiti šta prvo uzeti (sa obzirom na limitirana novčana sredstva).Diplomatske hronike su se nekako našle u tom prvom kupovnom talasu.U stvari, i nije baš nekako - Krištof Blejn (ili kako se već čita njegovo prezime)je nakon Pirata Isaka,ali i učešća u Tvrđi (edicija Praskozorje),dobio kod mene pozamašan kredit,te sam ovaj album uzeo naslepo.I drago mi je da nisam pogrešio.

Diplomatske kronike su nekakav politički humoristički strip,mada se ne bih smeo zakleti da je ovo čistokrvni humor;iako je na trenutak urnebesan,počesto se ovde radi i o ozbiljnim stvarima,samo predstavljenim u duhovitoj formi.
Nisam neki ljubitelj politike,niti me ista zanima,ali tematika ovog albuma je sveprisutna u našoj svakodnevnici,tako da nisam imao problema sa tematikom stripa.
Blejnov crtež je sjajan,poprilično mi je bolji nego u Isaku,a zaista je neverovatno kako je preneo pokrete likova iz stripa,posebno ministra Aleksandra i njegovo gestikuliranje rukama,što je primetio SenG u jednom od prethodnih postova.Zaista kapa dole za crtež.

Kako sam ukapirao,Abel Lanzak je ovde bio neka vrsta konsultanta, sa obzirom da je čovek iz političkog života.

Glede kraja,strip se bez problema mogao završiti i na 198. stranici,mada nije problem ni ovaj crno beli dodatak, odnosno Neobjavljeni epilog.

tanka 9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/11/2015 16:52:08
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 27/11/2015 : 11:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Isprike ako sam unio pomutnju - istina je da je strip završen, ali je zadnja epizoda samo skicirana (i zapravo mi nije jasno zašto, zar autori nisu stigli na izdavačev deadline? :)) Za razliku od ante, meni baš ova zadnja epizoda daje konac priči i da nema nje dojam bi mi bio ponešto nepovoljniji (mada bi i dalje mislio da je riječ o vrhunskom stripu!)

Ich bin nur ein Schauspieler

Edited by - SenG on 27/11/2015 11:37:21
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/11/2015 : 10:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SenG

Isprike ako sam unio pomutnju - istina je da je strip završen, ali je zadnja epizoda samo skicirana (i zapravo mi nije jasno zašto, zar autori nisu stigli na izdavačev deadline? :)) Za razliku od ante, meni baš ova zadnja epizoda daje konac priči i da nema nje dojam bi mi bio ponešto nepovoljniji (mada bi i dalje mislio da je riječ o vrhunskom stripu!)


(za razliku od anta)
možda sam se loše izrazio - i meni je draže što imamo ovaj epilog,mada ne bih shvatio tragično ni da ga nema.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/11/2015 10:25:10
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/01/2016 : 16:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sto volim kad u novi godinu udjem dobro . retko puta sam do sada u zivotu citao ovako pametan i duhovit strip, jedinstven po tematici. politika me sad vec tesko smara, al eto, izgleda da se imalo zivih materijala da se takva tematika moze odraditi na nacin da stranice prosto upijaju dok se cita. ima ovde dosta vrcavih dijaloga, prevod se dosta dobro izborio sa ovime, na par mesta sam se iskidao od smeha. lik oko koga sve ceo strip vrti, ministar Alexandre, prilicno je jedinstven lik. nadmen, harizmatican, hipeaktivan, nerazumljiv svima osim sebi non stop pravi komedije situacije. epilog je sjajan, al mu ga je ministar zavukao svetski

Blain odlican, covek mi je postao marka za kvalitet. sve od njega je odlicnog kvaliteta

glavna numera u strip odkida (seek and distroy)

strip zlata vredan

Edited by - kasper on 08/01/2016 17:03:14
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2480 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 21/01/2016 : 00:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip - ne sječam se kad sam se zadnji put naglas smijao čitajuči strip. Obavezno za sve sa ludim šefovima (može se biti još blesaviji). Drugi dio možda malo slabiji od prvog.

Jedna greška u prijevodu - na stranici 169 govori se o nekakvim "aluminijskim tubama" - radi se naravno o aluminijskim cjevima, koje se na engleskom pravilno pojavljuju na stranici 190 (američka prezentacija u UN).
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 25/01/2016 : 23:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
7/10. Solidno. Tema ima puno veći potencijal koji nije po meni iskorišten. Strip je svašta pomalo, komičan, političan, dinamičan...ali fali taj finiš, ta razrada ideje do kraja.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

627 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 05/02/2016 : 15:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote

-- V L O N --


Jedinstvo - tapa-tapa-tapa-tap
Zamotano u humor i satiru, dobio sam prikaz efikasnog (ili ne?) funkcioniranja francuskog Ministarstva vanjskih poslova - u punoj brzini, s hrpom osebujnih likova i Minotaurom koji ih predvodi…
Predviđanja o ovom stripu dobro je staviti na stranu i od početka se stopiti s njegovom dinamikom.

MeđuOvisnost - cap/cap/cap/cap
Kao vrtlog te uvuku u priču (i u Ministarstvo) i samo te ganjaju i gnječe, i ne znaš da li ćeš pasti ili nastaviti vožnju na tom ringišpilu politike i stripa. A politika je (kao i strip) zavodljiva i iscrpljujuća, tko se jednom navuče - ostaje.

Učinkovitost - Seek & Destroy
9/10

-- V L O N --


Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 15/02/2016 : 14:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Hehehe. Prvih 30 stranica na eks. Tečno i brzo se čita, uživancija. Ni malo lošije crtanje ne može sjebat vrlo dobrog početnog učinka.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2602 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/08/2016 : 14:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Kronike su vrlo zabavan i duhovit strip. I meni se svidio način na koji se ozbiljne teme prikazuju na šaljiv način.

Usporedbe sa serijama Yes Minister i Yes Prime Minister ne stoje jer dok je u serijama Ministar vrlo često samo izmanipulirana lutka na koncima, ovdje nikad ne dolazi u pitanje tko je glavni. Taillard može bili lud, šašav i ekscentričan, ali njegovo vodstvo je neupitno i njegove ideje se nikad ne mjenjaju, već u najboljem slučaju pokušavaju konkretizirati. Razlog za to nije samo hijerarhijska organizacija francuske (i svake druge) birokracije već i istinsko poštovanje koje Taillard uživa kod svojih suradnika.

Blainov crtež izvrsno paše u ovom stripu.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 18/11/2016 : 21:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Završio ovaj urnebesni album. Koliko toga ispričaju ministrove ruke, kako Maupas voza ministra, kako su sekretarice profesionalne, kako pragmatično ozbiljan je Cahut (BONG), kolko je švica procurilo u ovom stripu, večina su na cm do šloga; od izvještaja Luzdemistanca dalje, sve do pijanske noči (166-182) pogotovo turbulenca, su totalna raspaljotka. Suze...I da, neobjavljeni epilog je samo interesantni dodatak.

Onu glupost što sam napisao "malo lošije crtanje" povlačim. Super izraznost, dinamika, perspektiva, sve totalno paše u ovaj duhoviti masterpis.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9172 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/09/2017 : 21:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Podsjetio me na seriju The Thick of it i pripadajući film In the loop što je uz genijalan crtež bilo dovoljno da mi se svidi a do kraja stripa i potpuno preuzme. Sad se osjećam krivo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3636 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 13/07/2018 : 00:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
tek sad pročitao, dosta dobar strip
tko je ikad gledao britanske satirične serije (već ranije spomenute) skužit će atmsoferu gotovo odmah, lik de Vormsa je stvarno vrhunac ovog stripa i prikazi njegovih uletavanja i izlazaka su vrlo dojmljivi
što se tiče diplomatskog izražavanja i paradoksalnosti i bizarnosti politike i njenih govorancija u tome strip dosta dobro zagrebe površinu, ali nedostajalo je baš da ode do kraja, svaki put me pripremi na neki monumentalni kaos ili zbrku, ali svaki put sam prelistao dalje nekako uskraćen
još jedna zamjerka je taj 2.dio koji malo čudnije starta i treba mu dulje da uđe u pravu brzinu, a i onaj kraj nacrtan olovkom nije baš puno doprinjeo
ali ima i stvari koje osvajaju, reference na Star Wars i grčke mitove su me osvojile, raznorazne vizije tog legendarnog Vormsa su mi bile najdraži dio stripa
sveopći odjam usprkos svemu je prilično pozitivan, vjerujem da ću se vratiti tom stripu, očekivao sam da me oduševi i nasmije, ali ovo je britka i suptilna satira i takvu ju treba čitati
4/5

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 13/07/2018 01:00:36
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11285 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/10/2021 : 22:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Diplomatske hronike su mi na spisku za kupovinu jos od 2016. godine, ali eto tek sam nedavno nabavio ovaj jako dobar strip. Par puta sam se naglas nasmejao, stvarno je zabavno i duhovito, a lik ministra od totalnog idiota kakav je prikazan u prvom albumu u drugom albumu poprima i neke donekle pozitivne osobine jer jedini pokusava da spreci Americku intervenciju u Luzistanu i zove sve zive drzave i trudi se na svaki nacin da to zaustavi.
Voleo bih da ni nemamo onaj neobjavljeni epilog, deluje mi suvisno i nepotrebno i vise zakomplikuje stvar nego sto je resi. Bas se pre toga lepo bio zavrsio strip, ne zna se da li je ministar uspeo u tome da zaustavi Amere, ali je odrzao jako dobar antiratni govor , a i za Arthura se nazire moguci srecan kraj jer mu se devojka konacno javila na telefon. Voleo bih da se tako i zavrsio strip, ovo naknadno je nepotrebno.
Nego je l se zna koji je razlog sto strip nije u potpunosti realizovan do kraja?

8/10
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2499 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 14/10/2021 : 09:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Preporučujem britansku seriju The Thick of It, svima kojima su se dopale Diplomatske kronike:
https://www.imdb.com/title/tt0459159/


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4822 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/10/2021 : 10:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalan strip. Lik ministra je perfektan.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



920 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 31/01/2022 : 17:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi se jako svidjelo, jučer završio strip, duhovito i pametno, dobri likovi i fora stiliziran crtež, a tek kako je prenesena energija ministra, jaoo čovjek je veći od života.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000