forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 STAR TREK DISCOVERY
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/01/2019 : 20:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Kako to da nitko nikada nije izdao ove Star trek stripove na našem?
Zar je moguće da se to ne bi prodavalo?
a kad smo već kod toga - i one sa Alienom i Predatorom?
Mislim ipak...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/01/2019 : 21:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar








To je to. Pravi ST (i Orville) se voli zbog te idealizirane budućnosti. Da, ima sukoba i ratova, ali to je u pozadini te jedne prekrasne priče o čovječanstvu koje je pokorilo siromaštvo, glad, društvene razlike... čovječanstvo je nadišlo zemaljske podjele i osvojilo zvijezde.

To se ne osjeti u Discoveryu. U biti, osjeti se malo na početku prve epizode... i onda kreću zločesti republikan... ovoga, Klingonci koji pretvaraju Star Trek u depru.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/01/2019 : 23:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Orville je smeće.
Prvu sezonu sam odgledao, bilo je ok epizoda, ali je većinom bilo dosadno, površno i neukusno.
Druga sezona je loše počela, prva epizoda je izrazito loša, no reko još jedna prilika.
A druga epizoda druge sezone je kap koja je prelila čašu.
To je Star Trek, istina, ali na razini one epizode s doktoricom Crusher i duhom, točnije na razini najgore epizode Star Treka.
Kažu da je treća epizoda ipak bolja, ali to vjerojatno neću saznati, osim ako ne pokleknem, jer slab sam na SF, makar i loš.

A Discovery je možda izgubio dio duha Star Treka i izašao iz njegovih okova, ali je vraški dobar i zabavan SF.
Odgledao sam ove Short Treks, koje su simpatične i daleko, daleko bolje od početka druge sezone Orvillea.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 15/04/2019 : 14:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Tri mjeseca vec nismo komentirali Orville, Discovery i ostale novosti vezane u Zvjezdane staze. Ajmo dojmovi prije zadnjih epizoda Discoveryja i Orvillea.

Moji dojmovi (uz blage spoilere): Orville stvarno sve bolji i bolji. Bas onako fini retro Star Trek stih, niz pametnih epizoda, humor sveden na pravu mjeru (ili sam se mozda navikao na humor koji mi inace ne pase pa se pomirio sa sudbinom). Jos cekamo da vidimo hoce li biti trece sezone.

Discovery - i dalje jako dobar SF, ali bilo je stvari koje su me zivcirale ovu sezonu, ali i stvari koje su mi bile super. Super stvari - Anson Mount kao kapetan Pike i Doug Jones kao Saru. A zivcira me sto ovakva konstrukcija sezone kao jedne price ne daje dovoljno prostora za razradu likova, pogotovo posade na mostu. Ovako nisu nista vise od statista ili rekvizita, sto je najocitije bilo u onoj epizodi kad su ubili onu kiborgicu.

Na kraju balade, stvarno se nadam da ne retkonuju Borga. To bi bilo malo too much.

Treca sezona Discoveryja potvrdjena. Dalje, krajem ove ili pocetkom iduce godine ide serija o Picardu, suska se cak o tri sezone. Narucene dvije epizode crtane serije Lower Decks. Potvrdjena Section 31. CBS i Nickelodeon dogovorili animiranu seriju za klince. Ide i Starfleet Academy za tinejdzere. A suska se i o trodijelnoj mini-seriji. Znaci, sve skupa cak SEDAM Star Trek serija bi nas moglo docekati u narednih godinu-dvije-tri. Vec mi cure sline.

E da, ne znam jeste skuzili da je neku epizodu Discoveryja rezirala izvjesna Maja Vrvilo. Pise na IMDB-u montazerka porijeklom iz Hrvatske, u Hollywoodu montirala i rezirala sve i svasta, Preachera, Smrtonosno oruzje, Havaji nesto nesto.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/04/2019 : 16:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni su druge sezone Orvillea i Discoverya slabije od prvih, s tim da je Orville i dalje slabija serija. Zapravo jedva čekam te nove ST serije nadajući se da će među njima biti neka zapravo dobra.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 15/04/2019 : 16:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Orville je dosta lošiji u drugoj sezoni... barem ovih 6 epizoda koje san pogleda.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/04/2019 : 17:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Slazem se... i orville i discovery su losiji nego u prvim sezonama s tim da je meni orville puno vise star trek nego discovery i zato mi je drazi. Orville mi je losiji za onoliko koliko humora mu je oduzeto u odnosu na prvu sezonu. Discovery od svjezega postao holivudski isforsiran s manje vise bezveznim likovima.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/04/2019 : 20:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Orvilleu sam dao novu šansu i nakon užasne prve dvije epizode 2. sezone postao mi je bolji.
Svidjela mi se zadnja epizoda jednog lika, u kojoj su glumila čak dva Star Trek doktora.
Također, dvodijelna epizoda s Isacom i njegovom rasom je najbolja u seriji, iako predvidljiva.
Na kraju, ok, gledat ću dalje.

Discovery je većinom odličan, ali da ima nekih problema, ima.
U biti se slažem s fandangom u vezi pozitivnih i negativnih stvari.
Svi plaču za kiborgicom, a bila je jedva pozadinski lik.
Iako daju malo više screen timea posadi mosta nego u prvoj sezoni, svejedno nije dosta.
Previše je fokus na Burnham, baš previše.
Pike je fenomenalan, htio bih spinoff s njim, ali nažalost svi znamo što se treba dogoditi. Nadao sam se da bi to moglo biti tek za kojih 5-6 godina nakon 2. sezone Discoveryja, no ako je suditi po epizodi s time crystalom, to će biti sada na kraju sezone. Šteta.
A sad ćemo vidjeti hoće li se ono što najavljuju u prvoj epizodi finala dogoditi i hoće li treća sezona biti tamo gdje pretpostavljam.
Ako je suditi po short treks web seriji, hoće, jer su već dvije epizode prikazane bile ubačene u priču glavne serije.



Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/04/2019 : 11:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni je druga sezona Orvillea daleko bolja od prve, i to bas zato sto su se rijesili tog (po meni) nezrelog humora - makar moram priznati da ja bas nikad nisam kuzio MacFarlaneov humor. A drugi razlog da namjerno snimaju Star Trek u retro stihu, tako kakve su Zvjezdane staze bile prije tridesetak godina, pa igraju na kartu nostalgije kod fanova.

A sto se Discoveryja tice, a i svih nadolazecih ST-serija, po meni je dobro da se fransiza razvija i prilagodjava novim vremenima. Mozda rezultati nisu uvijek najuspjeliji, ali tapkanje na mjestu vodi samo u slijepu ulicu. Ni meni se uvijek sve ne svidi na Discoveryju, ali prezivit cu dok god me serija ili serije zabavljaju i dok god mi nude nesto novo. A u zivotu ionako ima vaznijih stvari od serija i filmova.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/04/2019 : 11:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 16/04/2019 : 17:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Vidim da nisam jedini.
Ovo bi htio daleko više nego Section 31 seriju s Georgiou ili one animirane.

Da se ne poveselite, nije potvrđeno, samo je peticija u pitanju.

https://comicbook.com/startrek/2019/04/10/star-trek-discovery-captain-pike-spinoff/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/04/2019 : 17:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Pike, ali meni je Georgiou daleko najzanimljiviji lik u seriji.

Što se Orvillea tiče, ostat će nezreo sve dok ne izbace Malloya, a to se po svoj prilici neće desiti.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/04/2019 : 18:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Pike je super, serija u stilu stripova Lost Voyages of Enterprise bila bi fora, al mislim da su za sada u pitanju puste zelje.

Georgiou mi je bila vecinu sezone iritantna, ali u zadnjih par epizoda se transformirala prilicno uvjerljivo. S druge strane, Ash mi je totalno redundantan, al vjerojatno ga drze jer i njega trebaju za Section 31.

A Malloy u Orvilleu, fakat se slazem, to su nevjerojatno glupe puckoskolske fore - ali je zato ona epizoda s njim meni bila jako dobra, nacela neke relevantne teme, koje su, ruku na srce, vec bili obradili u Voyageru.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 19/04/2019 : 16:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pogledao finale 2. sezone Star Trek Discovery u jednom dahu i ne mogu vjerovati što sam upravo pogledao.
Ovo je bio hollywoodski blockbuster sažet u sat i pet minuta, spektakl samo takav.
Ne znam kad sam vidio nešto ovako impresivno na televiziji, možda svega par epizoda Game of Thronesa, ali rekao bih da mi je ova epizoda Star Treka draža od svih njih.
Otkud im novac za tako nešto i to za seriju koja nije niti blizu razvikana kao npr. GOT ili TWD, nije mi jasno.

A sad malo o spoilerima i zadnjoj sceni od koje su mi oči blago zasuzile...
SPOILER
Uspjeli su u epizodi ponuditi fenomenalnu akciju, epiku, ali i odličan SF, prikaz putovanja kroz crvotočinu i vrijeme, te dobru dramu oko odnosa svih važnijih likova.
Ali uspjeli su i zapakirati priču čitave sezone na dosta smislen način, čak su i popravili timeline i sve 'nelogičnosti' koje je Discovery unio samim svojim postojanjem.
A što je najvažnije, iako bi epizoda mogla biti kraj, također je poslužila kao lagani intro u čak tri nova pravca, od tog dvije nove serije, jedne najavljene, a druge koja bi bila čisti fan service za koji se molim svim silama svemira.
Prvo i osnovno, treća sezona Discoveryja je najavljena i po ovome što se dogodilo u ovoj sezoni, bit će nešto sasvim novo, nešto što su fanovi priželjkivali, a to je budućnost Star Trek svemira.
Drugo je najavljena Section 31 serija, iako s jednim iznenađenjem. Pričalo se da bi pratila kapetanicu Georgiou, što mi se sad čini nemoguće, jer je ostala na Discoveryju. Ali Ash mi se čini kao solidna zamjena za glavnog lika jedne mračnije serije.
A treće, ono što nije najavljeno, ali postoji peticija i čemu zadnja scena služi kao mali uvod je nova Enterprise serija s fenomenalnim Anson Mountom kao kapetanom Pikeom, novim mladim Spockom te likom Number One, koje su izvrsno predstavili kroz seriju, neke malo više, neke manje, ali na samom kraju baš kako treba. To bi mogla biti najstartrekovskija serija koja bi mogla ujediniti i nove i stare fanove (čak i mrzitelje Discoveryja).
Tu seriju najviše želim od te tri, ali tu je i jedna četvrta, zasad nevezana s bilo čime iz Discoveryja.
A to je nova serija s Picardom.

SPOILER END

Ništa, sada ostaje samo 'to boldly go...' u budućnost Star Treka.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 20/04/2019 : 09:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Pridruzujem se hvalospjevima! Ovo je fakat bilo nevjerojatno, izvrsna epizoda. Ima logickih rupa (onaj fotonski torpedo), al jebga, suspension of disbelief. Stvarno tolko dobar kraj, Windwalker je sve reko, nemam nista nadodat, samo se slozit.

SPOILERI slijede.

Jesu, potvrdili su da ce se treca sezona odvijat u buducnosti, u 33. stoljecu. Em ne samo da su poprilicno smisleno zaokruzili kanon, vec sam se smijao kad sam citao kad je Kurtzman izjavio da su do sada bili sputani kanonom, a sad da vise nisu. Znaci, ovo je ogromni srednjak hejterima i njurgavcima

A rekao je i jos nesto sto ce Windwalkera razveseliti, na pitanje o seriji o Pikeovom Enterpriseu: We are hearing the fans, nothing is impossible. Pa to bi bilo OSAM Star Trek serija u narednih par godina. OSAM! Makar neke ne vjerujem da ce krenuti tako skoro, ako i uopce.

E da, a rekao je i da je Michelle Yeoh potvrdjena za seriju Section 31. Znaci da nije osla u buducnost.

Uglavnom, imat cemo o cemu diskutirati na ovome topiku u narednim godinama
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 20/04/2019 : 11:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Bome se veselim svemu.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/04/2019 : 17:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i ja zadnju epizodu, ali očito neku drugu verziju. Uglavnom, meni je to bila daleko najgora epizoda Discoverya. Nelogičnosti ima više nego što je epizoda imala minuta, patetike još i više od toga, nepotrebnih i dosadnih scena da ne pričam (tu uključujem 90% svemirske pucnjave). Gledat ću vjerojatno i slijedeću sezonu jer je to jedna od rijetkih serija koje djevojka i ja gledamo zajedno, ali stvarno se nadam da će ostale najavljene serije biti bolje.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/04/2019 : 09:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa shanerom ovdje. Ovo je preslo sve granice podnosljive doze patetike... Nelogicnosti me ne smetaju, navikao sam, ali ovo naricanje je blagi uzas. Razocaranje.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 09/05/2019 : 08:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Dovrsio i Orville. Sve u svemu, derivativno jer se prepoznaju zapleti iz TNG-a i Voyagera, fura se na taj retro-ST smek devedesetih, ali ima sarma, glupi humor je maksimalno smanjen, tako da meni kao razbibriga funkcionira. Treca sezona jos nije potvrdjena, makar je Fox dobio porezne olaksice za njezino snimanje.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/05/2019 : 18:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Evo ga!

A brief clip showing Patrick Stewart as Jean-Luc Picard (out of uniform) was shown to the crowd at a private CBS Upfront event, still frame below. It showed Picard being asked for his name by a Starfleet officer, leaving Picard incredulous. The uniforms seen in the background seem like standard Starfleet Academy uniforms.



t is not known if the clip is actually from the forthcoming series or made especially for CBS Upfront. What we do know is that the 10-episode series is set 18 years after the events of in the 2002 movie Star Trek: Nemesis. "Picard's life was radically altered by the dissolution of the Romulan Empire," said executive producer Alex Kurtzman. In the 2009 Star Trek movie, it was revealed that the Romulan homeworld, Romulus, was destroyed by a supernova, an event that would have changed the balance of power in the Alpha Quadrant. The new series is expected to be set in 2399, 12 years after the planet's destruction, and Picard could be acting in a diplomatic role rather than starship captain.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/05/2019 : 21:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/05/2019 : 20:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je uljepšalo dan.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 27/05/2019 : 15:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=O3Es902IxTM

Novi trailer za Picarda

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/05/2019 : 08:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ovo mi je uljepšalo dan.



Bome i meni!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 17/06/2019 : 08:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
https://www.iflscience.com/space/star-trek-logo-spotted-on-the-bottom-of-a-giant-crater-on-mars/

Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000