forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère - nove avanture u koloru
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 16/03/2017 : 14:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Korg

Ovo će pričekati malo. Ako Libellus bude izdavao 3 u 1 onda ću uzeti njihovo izdanje. Tri sc izdanja od VČ dođu 45 KM. Valjda neće puno više bit Libellusov hc.


Ako se odluče za 3 u 1 i ako ga izdaju kao Dylana - preko reda. A cena kao Zagor - 156 kuna bi bila idealna. Mada nisam siguran koliko je to realno jer su prava za friški MM sigurno skuplja nego za ZG starudije, plus manji tiraž.

Ko preferira HC nek čeka, biće to super Libellus mini-serijalčić od 4 knjige. Još kad zalepe na hrbat neku Filippuccijevu ilustraciju.
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 16/03/2017 : 14:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Korg

Ovo će pričekati malo. Ako Libellus bude izdavao 3 u 1 onda ću uzeti njihovo izdanje. Tri sc izdanja od VČ dođu 45 KM. Valjda neće puno više bit Libellusov hc.


Ako se odluče za 3 u 1 i ako ga izdaju kao Dylana - preko reda. A cena kao Zagor - 156 kuna bi bila idealna. Mada nisam siguran koliko je to realno jer su prava za friški MM sigurno skuplja nego za ZG starudije, plus manji tiraž.

Ko preferira HC nek čeka, biće to super Libellus mini-serijalčić od 4 knjige. Još kad zalepe na hrbat neku Filippuccijevu ilustraciju.

Da. I dodatna prednost je i ta što bi relativno brzo ovo izbacili. No, sačekajmo da vidimo hoće li uopće ovo izbacit. Valjda bi trebali.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 16/03/2017 : 22:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Ako su nas iznenadili Nathanom i "Godinom Nultom" nadam se da će nas iznenaditi i ovime.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/03/2017 : 14:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
VČ izdanje, table:



http://i.imgur.com/ozrHFEa.jpg
http://i.imgur.com/Ggb4HKE.jpg
http://i.imgur.com/xB57vWv.jpg
http://i.imgur.com/lNgJaQD.jpg
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/03/2017 : 01:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#1 - Povratak nemogućem

Mislio sam pročitati samo prvih par stranica ali na kraju sam odradio sve u komadu. Ritam je brz, možda su ipak previše toga nagurali u 94 table ali barem je bilo zabavno. Kupujem i sljedeći broj.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/03/2017 : 07:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Odlicno izgleda...da sam martijev fan kupio bi.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 31/03/2017 : 13:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Kako - mladi Marti, a radnja se dešava u sadašnjem vremenu?
(Kardašijani, mobilni,....)
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 31/03/2017 : 14:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Meni se ne sviđa takav koncept, neki dupli Marty, žao mi je ali bez mene.

loading...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/04/2017 : 14:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#7
Scenarij: I "Mysteriani"
Crtež: Luca Maresca
Naslovnica: Lucio Filippucci
Kolor: Daniele Rudoni/Elisa Sguanci

http://www.sergiobonelli.it/martin-mystere/2017/04/04/albo/dalla-terra-alla-luna-1000848/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1491301330906.jpg--.jpg?1491301332000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1491301329243.jpg--.jpg?1491301330000
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 04/04/2017 : 16:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Eto i Sandokana, hehe
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 14/04/2017 : 19:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Pogledajte zadnju LL najavu
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/04/2017 : 19:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Bravo za Libellus ali ne mogu nikako prihvatiti ediciju, njenu filozofiju. Čuj kako bi MM izgledao da je danas pokrenut. Bolje da su pokrenuli novi serijal i amen. Za mene je jedan Marty. Ne mogu pa ne mogu

loading...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/04/2017 : 20:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kopirano:

Kao što i sami sigurno već znate, u pitanju je novi miniserijal koji nije ni remake, ni reboot a niti prequel, već se, po riječima samog Alfreda Castellija, radi o projektu koji bi trebao dati odgovor kako bi to izgledao Martin Mystère da se danas premijerno pojavio na tržištu a ne daleke 1982. godine (prvi broj ovoga miniserijala objavljen je u Italiji u 11. mjesecu 2016. godine).

Inače, dobri stari Alfredo samo je koordinator skupine scenarista koji su zaslužni za novog Martina i koji se potpisuju kao Mysterijanci, a u toj skupini su (abecednim redom) Andrea Artusi, Diego Cajelli, Giovanni Gualdoni, Ivo Lombardo, Enrico Lotti i Andrea Voglino.

Za razliku od regularne serije u kojoj naslovnice već godinama potpisuje legendarni Giancarlo Alessandrini, crtač naslovnica ovog miniserijala je još jedan sjajni crtač - Lucio Filippucci - a dizajn ove nove Martinove biblioteke, kao uostalom i sve drugo što radimo, potpisuje jedna, jedina, nenadmašna Melina Mikulić.

Što se forme našega izdanja tiče, mi smo to odlučili odraditi u svom klasičnom 3-u-1 stilu (naklada će biti 300 primjeraka), a prve tri cjelovite epizode koje vas čekaju unutra su:

“Povratak nemogućemu” (Mysterijanci / Fabio Piacentini)
“Scipionova kaciga” (Mysterijanci / Alfredo Orlandi)
“Arka istrebljenja” (Mysterijanci / Sauro Quaglia)

U načelu, ovaj miniserijal zamišljen je kao klasični sezonski serijal od 12 brojeva i podijeljen je na 4 manje cjeline od kojih se svaka proteže kroz 3 epizode, tako da će mu naša 3-u-1 forma savršeno pristajati, a nakon što završi prva sezona ono što će uslijediti nakon toga bit će također veoma zanimljivo, no to je već neka druga priča...

I naravno, na kraju još samo informacija da će regularna cijena prve knjige Martinove kolorne biblioteke biti 230 kuna, a tijekom prva dva mjeseca promotivno ćete je moći kupiti za 184 kune.

Bacite pogled:
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 15/04/2017 : 09:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
@solar

Koliko si ovih nastavaka pročita?
Valja li to?

Je li gore od Dylana u koloru?

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985

Edited by - split85 on 15/04/2017 09:46:18
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/04/2017 : 14:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Samo prvog, teško je reći bilo što nakon samo jednog broja, ali zasad više sliči na neku vrstu bućkuriša nego nešto posebno dobro.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/04/2017 : 12:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Samo prvog, teško je reći bilo što nakon samo jednog broja, ali zasad više sliči na neku vrstu bućkuriša nego nešto posebno dobro.



a rekao si i ovo

#1 - Povratak nemogućem

Mislio sam pročitati samo prvih par stranica ali na kraju sam odradio sve u komadu. Ritam je brz, možda su ipak previše toga nagurali u 94 table ali barem je bilo zabavno. Kupujem i sljedeći broj.


kaj je dobar ili nije ?

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 18/04/2017 : 12:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
ja sam jucer procitao 3. broj i zakljucio ovaj prvi ciklus. Cita se u 20 minuta, naoko spektakularno i vatrometno, ali nekim dubljim promisljanjem se shvati da je u pitanju obicno sranje, tema Atlantide i Mu je nosivi stup serijala, ovdje je to obradjeno u 3*94 stranice sprdacine od kojih se tek u zadnjem broju saznaje da cijeli taj prvi ciklus je zapravo Atlantidski. Slijede ljudi u crnom, strah me je dalje sto ce brljati.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/04/2017 : 13:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Hvala Giuda, sad mi je lakše što neću kupovati.

loading...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/04/2017 : 14:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by solar

Samo prvog, teško je reći bilo što nakon samo jednog broja, ali zasad više sliči na neku vrstu bućkuriša nego nešto posebno dobro.



a rekao si i ovo

#1 - Povratak nemogućem

Mislio sam pročitati samo prvih par stranica ali na kraju sam odradio sve u komadu. Ritam je brz, možda su ipak previše toga nagurali u 94 table ali barem je bilo zabavno. Kupujem i sljedeći broj.


kaj je dobar ili nije ?


Poanta je u tome da ne znam, još je rano. Istina, prvi broj je zabavan i brz, ali to je tek jedna od tri povezane epizode.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/04/2017 : 22:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Luca Maresca4



Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 15/05/2017 : 11:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
SPOILER ALERT!

Moram priznati da sam nakon pročitane prve tri epizode novog Martya dobio, manje - više, ono što sam i očekivao. Reciklirane su mnoge teme s kojima smo se već imali prilike upoznati: Atlantida i Mu, nacisti, vampiri, Jasper, Ljudi u crnom... a ubačeno je i ponešto novog, kao što je zagonetni strijelac. Neke stvari s istim temama su urađene drugačije, npr. način propasti starih civilizacija. Ono što mi najviše smeta jest to što 35-godišnji Martin sve zna i sve skonta u milisekundi, kao Sherlock, Nick Praskaton i Nostradamus u jednom, kao onda kad je skontao da se nalaze u Arci. Isto tako, u trenutku kad se pterodaktil sruši na njega i Maxa, zamalo ih usmrtivši, Martin ustaje te mrtav hladan i nimalo iznenađen komentira. Kao da se srušio gradski golub, a ne izumrla prapovijesna životinja. U priču o vampirima su ubacili i ove vukove/cigane koji se bore s njima, što su preuzeli iz filmova Sumrak saga. Originalno, nema šta. Sve u svemu, zanimljivo za pročitati i opustiti se bez da se opterećujem nekom pretjeranom logikom. Na kraju, ne mogu se oteti dojmu da je DMSM rađen isključivo za mlađu populaciju (nove kupce).




Dobra stvar je da imamo ova objašnjenja nakon svake epizode
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 15/05/2017 : 12:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovaj Martin sjeo kao budali šamar.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 15/05/2017 : 21:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Više-manje se slažem s ovime što je Korg napisao. Mislim da bi najbolji opis ovog serijala bio da je ovo Martin iz nekog paralelnog svijeta, prilagođen i smješten u novije, moderno doba. Ovo definitivno neće biti za one koji očekuju likove slične onima iz originalnog serijala. Ovome se treba pristupiti kao posve novom serijalu sa novim likom i u tom slučaju će sve koliko-toliko funkcionirati, neki elementi više, neki manje. Naravno, svi oni stari elemente u obliku likova i klasičnih priča ovdje su obrađeni u obliku aluzija i gegova.

Priča koristi teme i elemente iz originalnog serijala pomiješane i ispričane na drugačiji/noviji način, ali da i dalje koliko-toliko imaju sličan ishod kao i u originalnom serijalu. Po meni, najveća prednost je postojanje (jakog) kontinuiteta među pričama. Kao manu bih naveo da je previše toga nabacano u jedan broj (osobito u treću epizodu gdje su takoreći spojili 4-5 priča u jednu), ali je sve ispričano na fluidniji i brži način, bez prevelike količine teksta. Čita se brzo, a i više-manje je zabavno i zanimljivo vidjeti kako su se scenaristi pozabavili glavnim temama originalnog serijala. Ipak, serijal za sada ne nudi ništa više od navedenog.

Crtež me puno puta podsjećao kao na kakav crtić za djecu, no u jednom od uvodnika je objašnjeno što se time htijelo postići. Genrealno, brzo se privikne na njega, no moglo je to i bolje ispasti. No hej, radije ću gledati ovakav crtež nego Bagnolia, Camagnia i sličnu ekipu.

Najbolje je ne očekivati ništa i pristupiti ovome kao novom serijalu. Ima svojih dobrih i loših strana te sveukupno ovo liči na mješavinu svega i svačega iz ranijih uspješnih priča, no pošto ovaj serijal reklamiraju kao "roman u 12 poglavlja", i dalje je, nakon pročitana 3 broja, teško vidjeti gdje idu sa svime ovime. Sve ovisi o tome što planiraju na kraju. Može ispasti dobro, ali i posve bezveze. Za sada je zabavno i ok za pročitati.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/05/2017 : 23:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Libellusov kolorac i mogu reći da sam se zabavio.
Toliko akcije i događanja na malo stranica odavno nisam vidija.
Mislim,priča je glupasta i površna ali mi je bilo zabavno.
Ko kad gledaš neki blokbaster film.
Priča ide takvim tempom da ne stigneš promisliti o onome što si pročitao.
Boja ne smeta ali niti baš neštio ni ne pomaže(presjajni papir).
Crtež korektan.
Spojleri na slici!
Pogledajte sažetak prva dva broja:

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 16/05/2017 : 00:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Korg
Ono što mi najviše smeta jest to što 35-godišnji Martin sve zna i sve skonta u milisekundi, kao Sherlock, Nick Praskaton i Nostradamus u jednom...



U uvodniku prvog broja je spomenuto kako bi Castelli tv-seriju s Martinovim likom napravio po uzoru na miniserijal "Sherlock" (barem što se tiče načina adaptacije staro-u-novo) tako da je to vjerojatno namjerno stavljeno tako. Vjerojatno je htio da nova verzija "Detektiva nemogućeg" u potpunosti opravdava dio "detektiv" iz spomenutog naziva.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000