forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Rijesi problem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/06/2018 : 15:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Imam super primjer ().
Igramo loto i postoji 1000 mogućih kombinacija i maksimalan broj ljudi, dakle 1000 je odigrao. Da bi pojednostavili recimo da sve kombinacije uključuju samo 1 i 0.
Izvuklo se 449 brojeva, ostale su dvije moguće kombinacije od kojih je jedna, recimo s nulom na kraju moja. Druga kombinacija, s jedinicom na kraju je od Frane iz Omiša.
Izvlači se 500. broj i nude mi zamjenu s Franom. Po ovoj teoriji, meni se isplati prihvatiti zamjenu jer je moja šansa samo 1/500, a šansa da nisam pogodio 499/500.

No, iz Franine perspektive, njemu se isplati zamjena, jer su šanse da je on pogodio 1/500, a da nije 499/500.

S obzirom da moje ne pogađanje znači Franino pogađanje i obratno, ja istovremeno imam i 1/500 i 499/500 šanse da sam pogodio.





Nije li ovo ista stvar za i tebe i Franu? Mislin, tu ste ravnopravni.

Zakomplicira si ga s tim, ne vidin uopće poveznicu s Monty Hall problemom.


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/06/2018 : 15:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by vice

Bitan je moment u kojem si ti odabrao vrata,



E, ali zašto je bitan taj moment?
To mi još nitko nije objasnio.



Zato šta je to bitno za varijabilnu promjenu i statističku šansu da ćeš u 2/3 slučajeva odabrati auto AKO zamijeniš.

To ti je sva šema ovoga, ako pričamo o čistoj vjerojatnosti naravno da je za dvoje vrata šansa 1/2, ali ovdje pričamo o statistici da ćeš bolje proć ako zamijeniš, i to u 66% slučajeva.

Detalje imaš po netu, ako te stvarno zanima matematika sveg ovog, ono gore šta san naveja o voditelju ti je otprilike to, samo ćeš nać stručnije objašnjenje. :)


Ok, malo mogu još proučiti, ali sad sam već počeo glavobolju dobivati.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/06/2018 : 15:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

I da, još jedno slikovito objašnjenje: otvaranje vrata od strane voditelja je zapravo dodavanje vjerojatnosti na ona preostala. Ta preostala su sada u vremenu NAKON otvaranja i preuzima šansu onih otvorenih, a tvoja ostaju u vremenu PRIJE otvaranja.


Zašto ostaju prije? Pa ja imam sasvim novi izbor.
Prvi izbor je bio između tri vrata. Jedna su otpala.
Sada dobivam novi izbor između dvoja vrata.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/06/2018 : 15:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by tinton

Imam super primjer ().
Igramo loto i postoji 1000 mogućih kombinacija i maksimalan broj ljudi, dakle 1000 je odigrao. Da bi pojednostavili recimo da sve kombinacije uključuju samo 1 i 0.
Izvuklo se 449 brojeva, ostale su dvije moguće kombinacije od kojih je jedna, recimo s nulom na kraju moja. Druga kombinacija, s jedinicom na kraju je od Frane iz Omiša.
Izvlači se 500. broj i nude mi zamjenu s Franom. Po ovoj teoriji, meni se isplati prihvatiti zamjenu jer je moja šansa samo 1/500, a šansa da nisam pogodio 499/500.

No, iz Franine perspektive, njemu se isplati zamjena, jer su šanse da je on pogodio 1/500, a da nije 499/500.

S obzirom da moje ne pogađanje znači Franino pogađanje i obratno, ja istovremeno imam i 1/500 i 499/500 šanse da sam pogodio.





Ni blizu isti primjer.

Zaboravi sad na matematiku. Postavi se u ulogu igrača. Igra je s 1000 vratiju. Ti si izabrao. Voditelj je otvorio 998 vratiju. Ostala su dvoja vrata i ponudio ti zamjenu.

Bi li u tom trenutku mijenjao svoj izbor?


Znači da zaboravim matematiku i zaključujem čisto na osnovu dojma? Ok, čak i da biram zamjenu, to je isti dojam koji bi me vodio da biram pismo nakon što je pet puta izašla glava.

I koja je razlika između mog primjera i ovih vaših vratiju?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/06/2018 : 15:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by tinton

Imam super primjer ().
Igramo loto i postoji 1000 mogućih kombinacija i maksimalan broj ljudi, dakle 1000 je odigrao. Da bi pojednostavili recimo da sve kombinacije uključuju samo 1 i 0.
Izvuklo se 449 brojeva, ostale su dvije moguće kombinacije od kojih je jedna, recimo s nulom na kraju moja. Druga kombinacija, s jedinicom na kraju je od Frane iz Omiša.
Izvlači se 500. broj i nude mi zamjenu s Franom. Po ovoj teoriji, meni se isplati prihvatiti zamjenu jer je moja šansa samo 1/500, a šansa da nisam pogodio 499/500.

No, iz Franine perspektive, njemu se isplati zamjena, jer su šanse da je on pogodio 1/500, a da nije 499/500.

S obzirom da moje ne pogađanje znači Franino pogađanje i obratno, ja istovremeno imam i 1/500 i 499/500 šanse da sam pogodio.





Nije li ovo ista stvar za i tebe i Franu? Mislin, tu ste ravnopravni.

Zakomplicira si ga s tim, ne vidin uopće poveznicu s Monty Hall problemom.




Pa iz moje perspektive ja imam samo 1/500 šanse da pogodim.
On iz njegove isto ima 1/500. Gdje je nestalo 498?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/06/2018 : 15:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by vice

I da, još jedno slikovito objašnjenje: otvaranje vrata od strane voditelja je zapravo dodavanje vjerojatnosti na ona preostala. Ta preostala su sada u vremenu NAKON otvaranja i preuzima šansu onih otvorenih, a tvoja ostaju u vremenu PRIJE otvaranja.


Zašto ostaju prije? Pa ja imam sasvim novi izbor.
Prvi izbor je bio između tri vrata. Jedna su otpala.
Sada dobivam novi izbor između dvoja vrata.



E to! Nadomak si rješenja. Upravo tako, ti imaš novi izbor ALI vjerojatnost otvorenih vrata prebacila se na neotvorena, a tvoja je ostala 1/3.

To ti je to!:)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/06/2018 : 15:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Analogija s Franom će možda biti bolja ako ostanemo na vratima.
Ja i Frane igramo paralelno istu igru s vratima, iza jednih je auto.

On bira vrata broj 1, ja vrata broj 2.
Voditelj je i jednom i drugom otvorio vrata broj tri.

Po vama istovremeno ima 1/3 šanse da je auto iza vrata broj 1, i 1/3 šanse da je auto iza vrata broj 2, ukoliko nitko od nas ne mijenja.

Ukoliko obojica mijenjamo, ima 2/3 šanse da je auto iza vrata broj 1 i 2/3 šanse da je auto iza vrata broj 2.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/06/2018 : 15:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by vice

I da, još jedno slikovito objašnjenje: otvaranje vrata od strane voditelja je zapravo dodavanje vjerojatnosti na ona preostala. Ta preostala su sada u vremenu NAKON otvaranja i preuzima šansu onih otvorenih, a tvoja ostaju u vremenu PRIJE otvaranja.


Zašto ostaju prije? Pa ja imam sasvim novi izbor.
Prvi izbor je bio između tri vrata. Jedna su otpala.
Sada dobivam novi izbor između dvoja vrata.



E to! Nadomak si rješenja. Upravo tako, ti imaš novi izbor ALI vjerojatnost otvorenih vrata prebacila se na neotvorena, a tvoja je ostala 1/3.

To ti je to!:)


Kako?
Sasvim novi izbor, treća vrata bi morala biti zaboravljena.

Mislim da je cijela stvar u tome da vi grupirate dvoja vrata koja nisam izabrao iz razloga koji ja ne razumijem.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/06/2018 : 15:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by tinton

Imam super primjer ().
Igramo loto i postoji 1000 mogućih kombinacija i maksimalan broj ljudi, dakle 1000 je odigrao. Da bi pojednostavili recimo da sve kombinacije uključuju samo 1 i 0.
Izvuklo se 449 brojeva, ostale su dvije moguće kombinacije od kojih je jedna, recimo s nulom na kraju moja. Druga kombinacija, s jedinicom na kraju je od Frane iz Omiša.
Izvlači se 500. broj i nude mi zamjenu s Franom. Po ovoj teoriji, meni se isplati prihvatiti zamjenu jer je moja šansa samo 1/500, a šansa da nisam pogodio 499/500.

No, iz Franine perspektive, njemu se isplati zamjena, jer su šanse da je on pogodio 1/500, a da nije 499/500.

S obzirom da moje ne pogađanje znači Franino pogađanje i obratno, ja istovremeno imam i 1/500 i 499/500 šanse da sam pogodio.





Ni blizu isti primjer.

Zaboravi sad na matematiku. Postavi se u ulogu igrača. Igra je s 1000 vratiju. Ti si izabrao. Voditelj je otvorio 998 vratiju. Ostala su dvoja vrata i ponudio ti zamjenu.

Bi li u tom trenutku mijenjao svoj izbor?


Znači da zaboravim matematiku i zaključujem čisto na osnovu dojma? Ok, čak i da biram zamjenu, to je isti dojam koji bi me vodio da biram pismo nakon što je pet puta izašla glava.

I koja je razlika između mog primjera i ovih vaših vratiju?



Dojam i matematika su sljedeći:

Ako ostaneš kod svog prvobitnog izbora šanse da si pogodio iz prve su ti 1/1000, alli nakon što je voditelj otvorio 998 vratiju i ponudio ti izbor i ti zamijeniš svoj prvobitan izbor... sad su ti šanse za pogoditi 998/1000.

Dakle, što ti se čini bolje: 0.1% šanse za auto ili 99.8 posto šanse za auto. Definitivno se isplati mijenjati u ovakvom primjeru.



Kod primjera s 3 vrata - šanse za auto ako ne mijenjaš su ti 33,3 posto, ako mijenjaš izbor oko 66,6 posto. To dokazuje i programčić iz linka koji simulira upravo takav slučaj.

http://www.mathwarehouse.com/monty-hall-simulation-online/

Edited by - nagor on 05/06/2018 15:39:27
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/06/2018 : 15:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Brale ne znan šta da ti više kažen. ^^

Da i mene ne bi počela bolit glava od tvojih primjera, odo ja. :D

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/06/2018 : 15:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nagore (vice, ti se odmori), daj mi objasni zašto grupiraš dvoja vrata koja nisam odabrao, a ne recimo moja i još jedna.

Znači odaberem vrata broj 1. Šanse da je auto između prva dvoja vrata je 2/3, a da je iza trećih vrata je 1/3.
Voditelj otvara druga vrata.
Šansa da je auto među prva dvoja vrata je 66%.
Šansa da je iza trećih je 33%.
S obzirom da znamo da nije iza drugih, šanse da je iza prvih su 66%.

Voila!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/06/2018 : 15:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Onda si me krivo shvatio. Uvijek se na kraju grupiraju dvoja vrata. Tvoja, koji si prvobitno izabrao i još jedna koja ti ostavi voditelj. ;)

Evo, vizualizacija. Stvarno je dobar video. Gospođa je lijepo predstavila primjer s 3 vrata i sa 100 vratiju (od 1:50 dalje). Jasno ko bijeli dan da se isplati mijenjati.





Edited by - nagor on 05/06/2018 15:55:16
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/06/2018 : 15:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Nagore (vice, ti se odmori), daj mi objasni zašto grupiraš dvoja vrata koja nisam odabrao, a ne recimo moja i još jedna.

Znači odaberem vrata broj 1. Šanse da je auto između prva dvoja vrata je 2/3, a da je iza trećih vrata je 1/3.
Voditelj otvara druga vrata.
Šansa da je auto među prva dvoja vrata je 66%.
Šansa da je iza trećih je 33%.
S obzirom da znamo da nije iza drugih, šanse da je iza prvih su 66%.

Voila!




Tinton je u pravu. Gore vam je sve objasnio.

U prvom izboru su šanse: 33%, 33%, 33%.
U drugom su 50%, 50%, 0%.
Šansa od 66% kod prvog izbora vrijedi za BILO KOJU kombinaciju dvoja vrata, ne samo za kombinaciju koja uključuje dvoja vrata koja nismo izabrali.

Mali mindfuck, ali ako se držimo matematike, ovako je kako sam napisao.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/06/2018 : 16:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Nije u pravu. 33 posto da će pogodit ako ne mijenja. Ako mijenja 66 posto. Dvoja vrata (33% + 33%) su zbog voditelja odjednom postala jedna vrata s 66% ((33% + 33%)). ;)

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/06/2018 : 16:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
U drugom su 50%, 50%, 0%.


U drugom krugu je izbor između:
tvoj prvi izbor 33% ili zamjena kod koje je 66% (33%+33%)
Dakle bolje je uzeti ovih 66%.

Edited by - nagor on 05/06/2018 16:04:58
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/06/2018 : 16:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by tinton

Nagore (vice, ti se odmori), daj mi objasni zašto grupiraš dvoja vrata koja nisam odabrao, a ne recimo moja i još jedna.

Znači odaberem vrata broj 1. Šanse da je auto između prva dvoja vrata je 2/3, a da je iza trećih vrata je 1/3.
Voditelj otvara druga vrata.
Šansa da je auto među prva dvoja vrata je 66%.
Šansa da je iza trećih je 33%.
S obzirom da znamo da nije iza drugih, šanse da je iza prvih su 66%.

Voila!




Tinton je u pravu. Gore vam je sve objasnio.

U prvom izboru su šanse: 33%, 33%, 33%.
U drugom su 50%, 50%, 0%.
Šansa od 66% kod prvog izbora vrijedi za BILO KOJU kombinaciju dvoja vrata, ne samo za kombinaciju koja uključuje dvoja vrata koja nismo izabrali.

Mali mindfuck, ali ako se držimo matematike, ovako je kako sam napisao.



Zašto vas dvojica malo ne proguglate o ovom problemu, jer se ja već počinjen ponavljat?

Nitko ode ne negira osnovne zakone vjerojatnosti, ali pitanje problema jest "should you switch", a ja i nagor smo vam to objasnili kako smo znali.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/06/2018 : 16:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, pogledajte video. :D
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/06/2018 : 16:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam i video i kažem da je glupost. Glupost I say!

Isto kao što su 2/3 podvukli pod vrata 2+3 su mogli 2/3 podvući pod vrata 1+3. Monty otvori vrata 2 i, kao što tinton reče, voila: sada su 2/3 samo ispod vrata 1.

Dakle, ponavljam, šansa od 2/3 vrijedi za BILO KOJU kombinaciju dvoja vrata.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/06/2018 : 16:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Vukozec, bi li ti mijenjao u primjeru od 1000 vratiju?
Misliš da je isto 1 prema 1000 kod tvog prvog izbora i nakon što voditelj otvori 998 vratiju i ponudi ti zamjenu - tvoj prvobitni izbor i ova jedna druga vrata koja su ostala?

Edited by - nagor on 05/06/2018 16:09:56
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/06/2018 : 16:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ajmo objasniti to još i ovako: cilj igre je pogoditi iza kojih vrata NIJE auto. Odaberemo vrata broj 1. Voditelj otvori vrata broj 2 i pokaže nam ovcu i ponudi nam zamjenu. Onda majstori, zamjena ili ne u ovom slučaju? :D

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/06/2018 : 16:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Nagore (vice, ti se odmori), daj mi objasni zašto grupiraš dvoja vrata koja nisam odabrao, a ne recimo moja i još jedna.

Znači odaberem vrata broj 1. Šanse da je auto između prva dvoja vrata je 2/3, a da je iza trećih vrata je 1/3.
Voditelj otvara druga vrata.
Šansa da je auto među prva dvoja vrata je 66%.
Šansa da je iza trećih je 33%.
S obzirom da znamo da nije iza drugih, šanse da je iza prvih su 66%.

Voila!




Ali grupacija u ovom problemu se tiče samo onih dvoje vrata koja nisi izabrao. Zato je kod njih 2/3 a ne kod tvog i još jednog.

Mislin da je i tebi i vukozecu osnovni problem u pristupu kojeg imate. Zanemarujete u potpunosti činjenicu da i dalje pričamo o trima vratima, bez obzira šta je jedno otvoreno.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/06/2018 : 16:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ajmo objasniti to još i ovako: cilj igre je pogoditi iza kojih vrata NIJE auto. Odaberemo vrata broj 1. Voditelj otvori vrata broj 2 i pokaže nam ovcu i ponudi nam zamjenu. Onda majstori, zamjena ili ne u ovom slučaju? :D





Pa onda tražimo 2 rješenja, ne samo jedno. Jedno ti voditelj otkriva, pa ti prema tome ostaje čista 1/2 šansa. Jebemu miša, kako je to uopće ista stvar ka i sa samo jednim rješenjem?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/06/2018 : 16:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ajmo objasniti to još i ovako: cilj igre je pogoditi iza kojih vrata NIJE auto. Odaberemo vrata broj 1. Voditelj otvori vrata broj 2 i pokaže nam ovcu i ponudi nam zamjenu. Onda majstori, zamjena ili ne u ovom slučaju? :D





Kakva sad božja ovca?! Koza je u pitanju. Ode sva matematika u k!


Edited by - nagor on 05/06/2018 16:12:52
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/06/2018 : 16:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ne, ne, po vašoj logici (i logici iz videa) početna šansa iza vrata koja smo odabrali se ne mijenja. U ovom slučaju je ona 2/3 i ostaje takva, dakle ne bi smjeli mijenjati, otkud sad 1/2 šansa kod drugog izbora, vice? :)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/06/2018 : 16:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ti si mene krivo shvatio, govorim o grupiranju pri zaključku da postoji 2/3 šanse za nešto. Isto kao što si mogao grupirati dvoja vrata koja nisam odabrao u 2/3 šanse, tako si mogao i moja s trećima ili moja s drugima.

EDIT: Kasnim zbog proučavanja ovoga po bespućima interneta, vukozec već pojasnio što sam misli.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 05/06/2018 16:17:43
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000