forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka sp 22 - Zoološki vrt zimi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/11/2015 : 23:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Kyoto, 1966. Mladi Hamaguchi radi u tvornici tekstila i sanja postati umjetnikom kada ga incident sa šefovom kćeri u zoološkom vrtu prisiljava da se pokrene. Seli se u Tokio na poziv prijatelja iz škole i postaje pomoćnik u studiju slavnog mangake (crtača mangi), Shira Konda. No rad u studiju je zahtjevan i Hamaguchi ubrzo shvaća koliko je teško naći vremena i energije kako bi se posvetio vlastitome radu...

Jiro Taniguchi prvi se put prisjeća početaka svoje karijere mangake i svoje mladosti u Tokiju šezdesetih godina. Veličanstvena priča o naukovanju, gdje se sva autorova profinjenost i elegancija objedinjuju kako bi ocrtale prve osjećaje odrasle dobi.

Orka Specijal 22 • Zoološki vrt zimi • 232 stranica • C/B • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jiro Taniguchi • Crtež Jiro Taniguchi • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2015. • Cijena 130 Kn

Trouble will find me

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 13/11/2015 : 09:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
I ovo.Bogami biće dosta iz ove ture.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 13/11/2015 : 09:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Uzeo odmah na Interliberu i puštam ga za kraj da ga pročitam......
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/11/2015 : 09:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Već sam ga uzeo (zabrinulo me ono da je rasprodan, od nekidan ), a za čitanje-meračenje ću pričekati manju poslovnu i privatnu gužvu.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/11/2015 : 09:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ovo ostavljam za drugu turu.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 15/11/2015 : 15:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Ocjena: 9/10

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 25/11/2015 : 21:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Dakle nakon Vrha Bogova (uopce nije u razmatranju s ostalim stripovima) najbolji Jiro....svidio mi se Setac, odusevio Spomenar, malo razocarao Daleko susjedstvo, ali Zoo mi je sjeo ko.budali šamar.....jedan od najdrazih Slice of life-ova bez premca.
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 26/11/2015 : 14:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Meni je svaki Jiro do sada bio odličan, i drago mi je što mogu napisati da je takav i ZOO!

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 29/11/2015 : 18:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Priča o strahu od pokušaja ostvarivanja svojih snova. Kad se čini da ti ni najbliži ne daju podršku, uvijek se nađe neka dobra duša koja te, koliko god bila krhka zdravlja, samo s par rečenica podrške i dobronamjernih savjeta motivira da budeš još jači i daješ sve od sebe.

Još jedan Taniguchijev vrhunski slice of life.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/12/2015 : 10:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Ja dobio ovaj strip kao deo svadbenog poklona od mog prijatelja collectora . Obradovao sam se ko malo dete . Pročitao sam pola, izvanredan je, ali meni su već izuzetno dobri Daleko susedstvo i Spomenar mog oca.
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 18/12/2015 : 22:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip. S Jirom nema promasaja,mada mi je ipak iza Spomenara mog oca.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/01/2016 : 16:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Taniguči je definitvno autor koji mi sjajno leži.
A Zoo vrt zimi je još jedan odličan strip koji mi se našao u kolekciji od ovog autora.

Predivan slice-of-life uradak,bez nekih fantastičnih momenata poput Susedstva ili neobične životne priče poput Spomenara,već obična storija o jednom mladom japancu i životu u Tokiju krajem šezdesetih prošlog veka.Obični ljudi,obični događaji i prijateljstva,ali predivno predstavljeni.
Jako je interesantno čitati o načinu života u ovoj neobičnoj dalekoistočnoj državi,stilu njihovog života,druženja,pristupa poslu,moralnim načelima,...

Zoo vrt zimi mi nije klasa Spomenara ili Susedstva,ali nije ni mnogo lošija od ovih,za mene bisera devete umetnosti.

jaka 9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/01/2016 16:45:33
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
228 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 08/01/2016 : 12:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
Jako pozitivan utisak koji sam imao tokom citanja kvari pomalo jeftino resenje u poslednja 2-3 poglavlja u vidu Hiroshijeve motivacije da zavrsi svoju prvu mangu. Taniguchi je sjajan i ocigledno voli ovakve emotivne rasplete (zivim sa osobom koja je oplakala Susedstvo i Spomenar), ali meni licno je ovo bilo za nijansu previse.

Naravno, ako je strip u tom pogledu autobiografski - nema se sta zameriti.

9/10

Edited by - panda on 08/01/2016 12:51:13
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 03/03/2016 : 08:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
3,5/5

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 12/09/2016 : 13:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Uvek kada su neke ranije priče dale toliko toga mora onda da dođe i razočarenje. Kad tad. To se meni desilo sa Taniguchi u ovom stripu. Nije me nimalo kupio. Do pred kraj totalno nisam razumeo a kakve koji vrag ima veze prvi deo stripa pre nego što radnja se prebacuje u Tokio.
Nažalost ovakvih slice of life anime ima koliko hoćete, i ono što je zanimljivo, pa i u ovom stripu jesu sve osim glavne crtice oko junaka. Više me dojmile sitnice, delovi grada, sporedne činjenice nego šta će naš junak da uradi. U jednom delu stripa Taniguchi kao da ne zna šta će sa ovim stripom pa poziva brata da izvadi stvari i da podseti po onome po čemu ga poznajem u ranijim Fibrinim delima.

Pretpostavljam da sam previše očekivao od ovog stripa ili jednostavno nije za mene (kapiram da bi mojoj ženi se definitiivno svideo)...

jedva 3/5
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/09/2016 : 20:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Jiro Taniguchi je autor koji mi jednostavno leži. Njegovi životni likovi, jednostavna naracija i jasan i precizan crtež ukazuju na sreću koja se krije u malim stvarima i izazivaju u meni osjećaj mira i opuštenosti. Sve navedeno vrijedi i za ovo djelo iako je ono možda mrvicu "lakše" od ostalih radova koje sam čitao. Priča, temeljena na autorovom životu, govori o mladom momku koji ulazi u svijet manga crtača i posredno u svijet odraslih. Priča je to o sazrijevanju, prvoj ljubavi i mukotrpnom radu i činjenica da ne donosi ništa novo nimalo ne umanjuje uživanje u njoj. Taniguchi je svakako autor kojem ću se često i s radošću vraćati.

7/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 02/10/2016 : 12:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Najugodnije iznenađenje među stripovima koje sam pročitao u zadnje vrijeme.
Strip me je toliko oduševio da mu bez razmišljanja mogu dati ocjenu 10 u svim segmentima;)
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 22/11/2016 : 01:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Klasični Taniguchi. Manga za geekove. Al solidna manga, bez mašte, al životna. 7/10.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/12/2018 : 16:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dosad najbolji Taniguchi kojeg sam pročitao.

Odlična biografska priča sa mnogo zanimljivih detalja (koji zadržavaju pažnju non-teenager publike), uz standardno dobar crtež.

Preporuka.

P.S. Tu nema zombija, krvavih masakara, Tarzana iz Afrike ili divljeg Zapada i sl., tek toliko da se netko ne zaleti.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/12/2018 : 21:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Taniguchi je autor za penzionere.
Evo nedavno čitao Veneciju, živo mrtvilo.

Have mercy
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/12/2018 : 22:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Taniguchi je autor za penzionere.
Evo nedavno čitao Veneciju, živo mrtvilo.



Nije ni čudo da mi toliko leži, još od srednje škole želim biti penzioner.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/12/2018 : 22:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Taniguchi je autor za penzionere.
Evo nedavno čitao Veneciju, živo mrtvilo.



Hoćeš reći iako u njegovim stripovima nema zombija, on crta stripove za zombije !

Slatke godine su definitivno "wannabe on my place" strip za penziće.

A Vrh Bogova da se penzići prisjete kada su bili mladi i planinarili ili kako da časno skončaju?

Ostalo još nisam čitao, ali se nadam da hoću prije penzije.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/12/2018 : 00:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by izivko

Taniguchi je autor za penzionere.
Evo nedavno čitao Veneciju, živo mrtvilo.



Hoćeš reći iako u njegovim stripovima nema zombija, on crta stripove za zombije !

Slatke godine su definitivno "wannabe on my place" strip za penziće.

A Vrh Bogova da se penzići prisjete kada su bili mladi i planinarili ili kako da časno skončaju?

Ostalo još nisam čitao, ali se nadam da hoću prije penzije.


Hoćeš sigurno.
Samo lagano, strpljivo, bez žurbe, kao kad šetaš Venecijom, kao u muzeju, kao kad se penješ na planinu, korak po korak...

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/12/2018 : 00:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Lijepo, lijepo, saaamo da se ne uzbuđujem previše.

U zadnje vrijeme mi herz prekače kada se previše uzbudim .
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/12/2018 : 08:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne znam kakva je Venecija ali Cuvari Luvra su me razocarali. Definitivno najslabiji Taniguchi od svih koje sam do sada procitao. Ovdje se ionako vise gleda slike nego da ima neka dobra prica za ispricati. Po tome sto sam vidio na netu, i Venecija mi izgleda slicno, znaci... prekacem.
Plus sto mi Taniguchijev realisticni crtez bas i ne pase za ove slikarske pejsaze koji trebaju nesto docarati, dok njegovi crtezi vise izgledaju kao fotografije, pogotovo one sa zgradama. Ljudi su mu ipak cartoonasti. Ne znam, nije mi pravi odabir za nekog "ekspresionista".



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/12/2018 : 10:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Čuvari Luvra su iz kolekcije koju su razni autori radili po narudćbi od samog muzeja. Veći broj toga što sam čitao i nije nešto.

Meni se na tu temu svidio Yslaireov uradak:
https://www.nbmpub.com/comicslit/sky/skypre1.html
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000