forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 2 - Duga Noć vještica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/11/2015 : 23:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


DUGA NOĆ VJEŠTICA klasična je detektivska priča autora Jepha Loeba i Tima Salea, koja prati Batmana tijekom ranih dana njegove borbe protiv kriminala, a govori o zagonetnom ubojici koji svoje žrtve ubija isključivo na praznike. Radeći s okružnim tužiteljem Harveyjem Dentom i poručnikom Jamesom Gordonom, Batman je u utrci s vremenom dok pokušava otkriti tko je Praznik, prije nego ubije sljedeću žrtvu. Osim napete kriminalističke priče, DUGA NOĆ VJEŠTICA donosi i događaje koji su preobrazili Harveyja Denta u Batmanova smrtnog neprijatelja - Dvoličnog. Ovo izdanje donosi i četiri dodatne stranice izbačene iz originalnog izdanja, skice Tima Salea te uvod redatelja i scenarista filma Vitez Tame: Povratak, Christophera Nolana i Davida Goyera.

Batman 2 • Duga Noć vještica • 400 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jeph Loeb • Crtež Tim Sale • Prijevod Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2015. • Cijena 300 Kn

Trouble will find me

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/11/2015 : 08:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
"klasična je detektivska priča" - u tom slučaju bih ozbiljno mogao razmisliti o nabavci ovog stripa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 13/11/2015 : 08:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Za ovo su pare već spremne.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/11/2015 : 08:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

"klasična je detektivska priča" - u tom slučaju bih ozbiljno mogao razmisliti o nabavci ovog stripa.



pa kazu ljudi da je ovo jedan od onih betmena kojeg mogu citati i oni koji nisu ljubitelji ovog zanra
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/11/2015 : 09:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ovo imam na engleskom, pa mi nešto i nema smisla opet dati 300 kn, ma koliko izdanje bilo savršeno.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/11/2015 : 09:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Defitivno se uzima

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 13/11/2015 : 10:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Prije par godina pročita na engleskom, a sutra kupujem.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 13/11/2015 : 11:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

[quote]Originally posted by anto

"klasična je detektivska priča" - u tom slučaju bih ozbiljno mogao razmisliti o nabavci ovog stripa.



pa kazu ljudi da je ovo jedan od onih betmena kojeg mogu citati i oni koji nisu ljubitelji ovog zanra


Istina,evo ja na prvom mjestu nisam ljubitelj superherojstine pa mi je ovaj strip bio bas dobar kad sam ga citao,kum na betmenovski nacin :-)
Definitivno se isplati (ponovo)procitati.
Ja ga uzimam sto posto prvom prilikom.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 13/11/2015 : 14:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Uzima se...

Carpe diem
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/11/2015 : 18:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Preview mi je puno bolji nego kod Mracnog viteza pa postoji mogucnost da ovoga uzmem (iako nisam ljubitelj superheroja).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 13/11/2015 : 20:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Obrni osvrni nekako se provlači istina kroz postove.
Betmen nije SUPER Heroj. Nego samo heroj. Nema nikakvih super moći, samo cool gadžete, bogataška prevozna sredstva i tako to...Tako da se ni malo ne razlikuje od recimo Zagora, Fantoma, tako nekih junaka ili njemu sličnih iz DC poput Green Arrow-a. Ako grešim nek me ispravi neko.
Ovo sam inače markirao, kao nemački lovni terijer jazavca....Nešto mi je govorili da je odlična priča.

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6579 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/11/2015 : 22:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Super heroj je zanimanje. To su maskirani ljudi ili ljudi u kostimima, koji su borci za pravdu. Super moći nisu obavezne.
Betmen je član Lige pravde, a ona je (vidi wikipediu) - tim superheroja. Eto potvrde.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/11/2015 : 22:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Betmen je baš super heroj. Bar meni...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/11/2015 : 23:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain

Betmen nije SUPER Heroj. Nego samo heroj.







Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 13/11/2015 : 23:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Super heroj je zanimanje. To su maskirani ljudi ili ljudi u kostimima, koji su borci za pravdu. Super moći nisu obavezne.
Betmen je član Lige pravde, a ona je (vidi wikipediu) - tim superheroja. Eto potvrde.


Baš, baš u crtaću justice league of america, pre jedno 4-5 godina, sam spazio jednu koverzaciju, jednog aliena (zelen čini mi se marsovac) i betmena, na temu kako betmen mora da ostane u avionu jer je rizična akcija po njega, a zato što je jedini bez super moći, tj "human". Na šta ovaj napravi frku etc etc...
Postoji ta večita dilema i kod amera u raspravama. Nešto je LV pokušao na dw-u da mi približi...
Bušidove table baš govore o toj činjenici, kako bi nadoknadili nedostatke super moći, betmena forsiraju superintelgencijom i gadžetarijom, faktički dođe pandan iron man-u.

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6579 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/11/2015 : 01:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Onako, na prvu loptu, padaju mi na pamet još 2 DC-ova super-heroja bez super moći - Crna Munja (Black Lightning - originalna verzija) i Karate Kid.

Naravno, pomenuti Green Arrow.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 14/11/2015 : 02:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Prvo, Batman jeste superheroj, i ne može da stoji u istom košu s Fantomom, na primer, zato što se Fantom nije borio protiv superzločinaca. (Sad, koga ne mrzi, može dalje da definiše superzločince, itd.) Nije tu tek onako prefiks "super" i nije reč samo o metodama borbe...

A drugo, ono čime se on bavi nije zanimanje. Kako zanimanje, ako neko svako malo svesno rizikuje život zbog nečeg, pa možemo reći da se bavi nečim "većim od života", što ne možemo da kažemo za vatrogasca ili policajca, iako i oni rizikuju živote. To je ideologija - poduprta fanatizmom, nekad blažim, nekad ne tako blagim - koja ga, stavljena u kontekst miljea u kome je ispoljava, čini superherojem. E, sad, postoje ljudi koji u tome svemu vide propagiranje ovoga i onoga isključivo američkog, s čime se takođe ne slažem, ali sam morao da pomenem.

Ako nekog zanima, Batman stavljen u jedan svima nama vrlo blizak i zanimljiv kontekst... (Nacioni, nemojte da čitate!)
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/betmen_i_krcun.1083.html?news_id=244948

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 14/11/2015 : 10:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Jasno mi je to. Ali je onda po toj definiciji i Zagor je super heroj, primera radi rendal mutant je superzločinac, neranjivi eskim, mortimer- džoker bez osmeha. Ali, onda je Aleksova definicija preciznija. Jer ispada da moraš da budeš maskiran i to je možda najbitnija stavka.

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/11/2015 : 10:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain

Jasno mi je to. Ali je onda po toj definiciji i Zagor je super heroj



zagor je super covek
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/11/2015 : 18:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Villain

Jasno mi je to. Ali je onda po toj definiciji i Zagor je super heroj



zagor je super covek



Zagor je super heroj samo po broju raznoraznih izdanja u hrvatskoj i okolini

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 16/11/2015 : 12:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain

Jasno mi je to. Ali je onda po toj definiciji i Zagor je super heroj, primera radi rendal mutant je superzločinac, neranjivi eskim, mortimer- džoker bez osmeha. Ali, onda je Aleksova definicija preciznija. Jer ispada da moraš da budeš maskiran i to je možda najbitnija stavka.


Fantastic Four, Superman, Wonder Woman, Wonder-man, Hulk, Thor, Storm, Banishee, Wasp, Scarlet witch, Black widow, Namor, Aquaman, quicksilver........
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 16/11/2015 : 15:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
@Bushido, iz kojeg Batmanovog serijala su ove table?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/11/2015 : 16:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

@Bushido, iz kojeg Batmanovog serijala su ove table?


Nije Batmanov, ali ima puno Batmana. Serijal se zove JLA, a potpisuje ga Grant Morrison.

Po mom skromnom mišljenju, jedan od najboljih stripova koji postoje, ili barem meni najdražih.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 16/11/2015 16:05:44
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 16/11/2015 : 18:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Grazie mille

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 27/11/2015 : 01:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Procitao preview. Malo podsjeca na Millera po nacinu pripovjedanja, monolozi i tako to... Na prvu ruku djeluje kao nesto sto bi mi moglo proci kao neljubitelju superheroja.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/12/2015 : 12:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zabavan strip. najbolji deo crtez i cinjenica da je masa poznatih mi likova ovde upletena u jednu pricu na meni prihvatljiv nacin. + scenarista je sve ovo zacinio noarom i gotskom atmosferom. sama istraga i razresenje nisu nista spec, ima tu mozda i rupa, al nisam se upustao u analize. za narodne mase tu je tvist na kraju

nisam ljubitelj betemna i slicnih mu parnjaka, al ovo prolazi. potrebno je znako ko je ko u Betmen svetu, a imamo i jednog (a mozda i vise) dodjosa

Edited by - kasper on 03/12/2015 12:27:36
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000