forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Trgovina 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 30/11/2015 : 13:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
pa napisao sam, da si super preveo PS
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 02/12/2015 : 10:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Kanda sam se malo razocarao u Trgovinu...Strip podseca na one tople Bozicne gozbe sa preteranim zacinom bajkovite ljudskosti...Doduse ostao mi jos jedan album. Da se razumemo strip je vrlo dobar, ali nekako imam osecaj, a cemu toliko albuma? Cemu prokleti medvedic i to bajkovito dodavanje zivotinja...Loisel sam upoznao sa sasvim druge stvari gde potencijalno lepe price i likove, vezuje samo takav prvi pomisao o njima a ispod i ono sto se desava je mnogo mracnija tema..

Pitanje za Markosa i ostale koji poseduju 2 int. Jel sam takav dobio ili se kvalitet papira znatno razlikuje od prvog integrala? Papir je dosta tanji i prakticno ako svetlost ulazi na prethodnu stranicu vidi se otisak prethodne stranice?

U svakom slucaju jedna 4- /5 *bez poslednjeg albuma
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/12/2015 : 10:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Koristim svega 5 različitih papira za tisak, a obje Trgovine su tiskane na istom papiru, Magno Satin 135. E sad, moguće da postoje odstupanja iako je u pitanju isti papir, pogledat cu prvu i drugu knjigu, ali ne bi smjelo biti neke vidljive razlike.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 02/12/2015 : 12:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Ako je isti moguce da je problem kod mene prostorija...mada..nisam primetio problem na drugim stripovima...

To je prvo sto sam osetio kada sam otvorio 2-ku posto sam 1 procitao odmah pre toga...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/01/2016 : 18:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kao što rekoh pre neku godinu,Trgovina je strip baš po mom ukusu;prva četiri albuma su me jednostavno očarala - u svakom mogućem pogledu.Za mene, Trgovina 1 je strip izdanje te 2011. godine.

Druga knjiga je samo produbila tu moju oduševljenost Loazelovim&Tripovim remek delom.
Čitao sam ovih pet albuma koliko sam sporije mogao,samo da bih više uživao u njima.
I opet besprekorna simbioza prelepog crteža,zadivljujućih boja i priče koja tako odiše životom.
Rekao bih čak da je Trgovina himna života.
A druga knjiga najbolje strip izdanje 2016. godine.

10/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/01/2016 18:16:28
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/09/2017 : 20:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
imam utisak da su ovde autori znalo sta hoce do 5og albuma, posle se sve razvuklo i oteglo u epskim razmerama
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/09/2017 : 12:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Prva knjiga, uvođenje, postavljane likova je za čistu peticu, u drugoj se sve pretvori u sapunicu. Crtež prekrasan.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

764 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 17/04/2019 : 11:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Trgovina (1 i 2)

Tabernakula mu, dobar strip!

Priča o kanadskom selu između 2 svjetska rata i životu u njemu kroz 9 velikih albuma.

Najviše o ljubavi.
Počne s dva crtača zaljubljena u isti strip. Onda se žena zaljubljuje u život, drvosječe u ženu, župnik zavoli mogućnost izbora, došljak se zaljubi u selo, sestre u čekić, svi se zaljube u čarlston. Stariji su zaljubljeni u prošlost, mladi u novo... i još puno ljubavi...

I svega što ljubavi pomaže.
Trgovina, restoran i Gaetan. Tu je pokojnik koji polako otkriva kako je život čudesan. Slijepac kojeg vole slijepo. Pas, mačka, medo i patka. Brod, šuma, snijeg. Cipele i haljine. I gramofon. I fotgrafije...

Ima skoro svega što vam padne na pamet, u tamo nekom kanadskom selu između 2 rata kroz 9 velikih albuma, gdje je pogled zaljubljen u dodir...

Ocjena: zaljubljen sam u Trgovinu / 10
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 25/07/2020 : 15:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Procitah oba knjige u nedelju dana. Prvo, crtez mi je prelep! Ne mogu da zamislim da bude drugaciji za ovako nesto. Sto se tice price... Pocetak prve knjige mi je fenomenalan a onda postaje nekako... Ne znam kako da objasnim, ne desava se nista posebno ali je opet fino i opustajuce. Povremeno se nesto desi ali generalno cela prica tece istim tokom sto i nije tako lose - opusta. Mozda je moralo tako da bi se detaljno upoznali sa svim likovima. Druga knjiga mi se malo vise dopala od prve. Uzbudljivije je, ima vise desavanja. Svaki lik je bas duboko docaran sto se retko vidja u drugim stripovima - stekao sam utisak kao da skoro svakog lika poznajem godinama. Moze se reci da sam nedelju dana ziveo u Notre-Dame-des-Lacs jer sam samo Trgovinu citao kada sam uhvatio vremena i vec mi nekako nedostaje. Sve u svemu, prelepa i topla prica koju bi trebalo svako da procita pa cak i onaj ko ne cita stripove.

9/10


p.s.Antu je omiljeni lik zupnik.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/05/2023 : 19:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Posudio u knjižnici i pročitao.
Vidim da je ovo jako nahvaljen strip i očekivao sam strašno puno na temelju toga.
Pa i nisam to baš dobio.
Priča kreće jako zanimljivo i piči to dobro, ali u jednom trenu dolazi do zamora materijala i čini mi se da se ovo ipak moglo malo skratiti.
Crtež je jako dobar, ali dosta dijelova je pretamna pa sam se dosta naprezao.
Nije mi ovo drugi Isusov dolazak kao većini, ali bi rekao sasvim pristojan slice of life za barem jednom pročitati.
Opet, isto tako sam danas sažvakao obje knjige u šutu, tako da ima ono nešto, ali opet mi nešto i fali i definitivno mi je predug.
Sve u svemu sam zadovoljan, ali sam očekivao puno više.

I evo sada ponovno Loiselova ljestvica:) :
Potraga cijeli serijal - ovo mi je zapravo za koplje iznad ostatka njegovoih stripova koje sam do sada čitao
Mrtvac
Trgovina
Petar Pan

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1064 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 31/05/2023 : 21:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Baš to. Pročitao ponovo prije nekoliko mjeseci drugu knjižurinu Trgovine. I ukratko to prelazi u sapunicu. Crtež fenomenalan pa oni koji više preferiraju crtež od scenarija imat će više radosti. Osim toga u oba dijela se lagano promovira homoseksualnost likova, valjda po uzoru autora. Pa tko voli nek izvoli. Teško da će se svidjeti Bonelli fanovima tabačine.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1228 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 31/05/2023 : 22:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Lepo da si uzeo iz biblioteke...stave li neku zastitnu foliju da stripovi duze izdrze?
Tesko da ce se ovo reprintati..

Moji utisci su otprilike takvi kao tvoji
citao sam pre jedno dve godine.

Under construction.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/06/2023 : 04:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Baš to. Pročitao ponovo prije nekoliko mjeseci drugu knjižurinu Trgovine. I ukratko to prelazi u sapunicu. Crtež fenomenalan pa oni koji više preferiraju crtež od scenarija imat će više radosti. Osim toga u oba dijela se lagano promovira homoseksualnost likova, valjda po uzoru autora. Pa tko voli nek izvoli. Teško da će se svidjeti Bonelli fanovima tabačine.


Užas.
Takvin stvarima nije misto u knjižnici.
Zamisli da neko dite to vidi???

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/06/2023 : 07:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Lepo da si uzeo iz biblioteke...stave li neku zastitnu foliju da stripovi duze izdrze?
Tesko da ce se ovo reprintati..

Moji utisci su otprilike takvi kao tvoji
citao sam pre jedno dve godine.



Ma nema ne. Dosta tih stripova iz knjižnice su u OK stanju.
Najgore mi je kad neko radi uši, još gore kad te iste uši doslovno podere, a najgore je kada zaliju strip nečim (nadam se ne onim prirodnim ljepilom ) i stranice se zaljepe i poderu.
U najgorem stanju su one krmače ala Živi Mrtvaci, ono je doslovno kupus salata.
Ugl meni je knjižnica odlična za tih 7€ godišnje, imaju 99% Fibre, 80% LL i ajmo reći 60-70% S-A i BG, tako da se ima što čitati i ne moraš kupiti sve što želiš čitati na papiru.
Napravio sam pauzu od 2+ godine zbog covid izdrkotina u knjižnici i neki dan se ponovno učlanio.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000