forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Lucca Comics and Games 2015 - izvještaj
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/11/2015 : 17:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Za festival u Lucci, malenom gradiću u Toscani, 40-tak km-a udaljen od Firenze, prvi put sam čuo 2009. godine, no tek sam prošle godine postao svjestan njegove stvarne veličine i značaja u Italiji i svijetu stripa općenito, zbog čega se trenutno probudila jaka želja za odlaskom na isti.

Planovi za taj relativno skup izlet su počeli u sedmom mjesecu kada sam se susreo sa članom Frikijem, koji je ondje bio prošle godine, i koji je ljubazno i nesebično podijelio sa mnom sve potrebne informacije. Inače, njegov izvještaj možete pogledati ovdjehttp://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46068&whichpage=1

U početku sam trebao ići tamo s burazom, no njega su omeli ispiti, nakon toga s kolegama s posla, koji su u međuvremenu odustali, da bi na kraju tamo išao sa starcima (nego kako drugačije?). prijevoz je trabao biti proveden s autom, naravno, no moja mama je inzistirala na avionu, nimalo ne shavaćajući da je najbliži aerodrom u Firenzi i da će nam u svakom slučaju trebati auto. bilo je čak i suludih kombinacija da prvo s Croatiom Airlines odemo u Munchen, pa onda drugom aviokompanijom do Firenze, budući da CA ima samo liniju za Milano. Na kraju je (moj) razum prevladao i išli smo autom.

Ako posjedujete malenog dizelaša, poput Renault Clia s 1.4 motorom, za put od otprilike 672 km-a će vam trebati rezervoar i dvije trećine. Litra u Sloveniji je bila oko 9 kuna, u Italiji oko 8,70 ako se dobro sjećam (na benzin smo potrošili oko 800 kuna). Što se cestarine tiče, za Sloveniju je porebna vinjeta (15 eura za tjedan dana), a u Italiji se plaća gotovinom. Na ruti Venecija-Bologna-Firenza staje se na dvije naplatne kućice, prvi put 10 eura, drugi put 22 (sveukupno neki sedamdesetak eura u oba smjera).


Ovako izgleda jedan od brojnih ugostiteljskih objekata na ugibalištima u Italiji. Unutra je dućan i restoran. WC se ne plaća (Petrol u Sloveniji naplaćuje pol eura). Usput, ako planirate po putu piti gazirana pića i jesti grickalice, opskrbite se već u Hrvatskoj i to dobro, jer ćete to u italiji platiti i do 3-4 puta skuplje. Npr. Cola od pola litre košta 2,50 eura, a obični mali šugavi sendvič čak 5 eura! Mislim da prosječna plaća u Italiji iznosi oko 2000 eura, dakle i do tri puta više nego u hr., ali bojim se da to ne znači baš puno.





No da se vratimo na veselije stvari. Na jednoj od benzinskih smo naletjeli na prekrasni ferrari DSSM-a!




U Luccu smo stigli nakon 7 i pol sati vožnje (stigli bi i za manje da nismo stajali 3-4 puta). U Sloveniji nije bilo nikakve gužve, a u Italiji smo znali naletjeti na koju zbog sudara (Talijani uopće ne daju žmigavac kad se prestrojavaju, a rijetko koji će vas pustiti da se uključite u promet).

Zvuči nevejerojatno, ali smještaj smo uspjeli naći upravo u Lucci mjesec dana prije festivala, odnosno dva smještaja jer zbog rezervacija ni u jednom nismo mogli ostati dva dana za redom. Prvi je bio udaljen dva kilometara od samog središta grada, a drugi je bio tik uz zidine stare jezgre gdje se i održava festival.


Ovo je bilo prvo prenoćište. Jedna noć za 130 eura. Vlasnici, zamislite, ne znaju engleski.



A ovo je drugo prenoćište. Noć za to u centru smo platili 300 eura, što objašnjava vlasnikovu novu c klasu koja je bila parkirana ispred. Vlasnik je bio jako ljubazan i bilo je baš simpatično s njime se sporazumjeti na talijansko-engleskome. Ja znam nešto sitno talijanskog, rezultat dvanaestogodišnjeg čitanja Bonellija.



Moja malenkost ispred zidina. Za prvi dan smo uglavnom obilazili grad, a ne šatore, djelomično zbog umora od putovanja, a djelomično zbog toga što nisam uspio naći buksu gdje se prodaju ulaznice (da, baš sam se izvrsno pripremio). U prosjeku svaka peta osoba je znala engleski, a od petero ljudi koje sam ispitivao dobio sam pet različitih smjernica.




prolaz kroz glavna vrata






Inače, grad je stvarno prekrasan. Sve te visoke šarene kuće zbijene jedna na drugu stvarno probude pjesnika u vama.
Šteta jedino što je čak i voće skupo. Moja mama je jedan grozd platila 4,50 eura, a neki mali kruščić u pekari smo platili 1,40 eura. Smiješno mi je bilo to što sam u trenutku kada sam vidio cijenu pomislio "oh, konačno nešto jeftino" dok se u stvari radilo o 10 kuna, a, za usporedbu, moj pekar u ulici prodaje pravi veliki kruh za 6 kuna. Ah!




Malo arhitekture











S obzirom da je osim festivala stripa bio i Haloween, grad je bio pun izloga s maskeradom i u gotovo svakom izlogu je blia izložena bilo kakva referenca na devetu umjetnost, makar obrt nije imao nikakve veze s istom.










rekviziti. katane od plastike su se prodavale za 25-35 eura. htio sam kupiti jednu, ali sam se suzdržao. bilo mi je glupo hodati u gradu punom cosplaya sa mačem u ruci.



A i izgleda da je fora sjediti u izlogu i pričati na razglasu, that's the thing now.





Naravno, bilo je i one-man banda (Jim Morissonovo proročanstvo)




Štandovi gdje se prodaju stari stripovi bili su smješteni na jednom malom trgiću





Pogled izbliza












A na ovu sliku sam posebno ponosan; prekrasan eksemplar Moebiusovg turista u trenutku dok slika štandove









To continue


Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 18/11/2015 17:50:29

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/11/2015 : 17:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
U gradu je sveukupno bilo između 40-50 šatora, što malih, što velikih, i u biti je samo za velike trebala ulaznica.
Ja sam ulaznicu za petak (venerdi) platio 18 eura. za taj novac dobijete narukvicu (u ovom slučaju zelenu), ulaznicu i kartu na kojoj su označena sva glavna događanja.


za ovakve male šatore nije bila potrebna ulaznica






ljubavni par iz Peter Jacksonovog Hobbita (valjda)



Vidi malog šta je opasan





Jedan od brojnih Creeda koji su lunjali gradom



Valjda glavni razlog zašto sam došao u Luccu


Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/11/2015 : 18:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
ovo je valjda bio jedini šator izvan zidina i u potpunosti je bio posvećen igricama, board gamesima i modelarenju





Puno stolova na kojima su se igrale Board games za koje nikad nisam ni čuo, a ni vidio.




Ali se igrala opasna igra sudeći po facama i sucima.


Yugioh još postoji, ko bi reko




Makete












Figurice (da, znam da sam jeben fotograf)


Go kneel and weep
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/11/2015 : 18:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Ovo je bilo prvo prenoćište. Jedna noć za 130 eura. Vlasnici, zamislite, ne znaju engleski.



A sta je tu cudno? Cudno bi bilo da znaju Engleski.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Nebojša
Starting Member



Serbia
84 Posts

Member since 21/10/2015

Posted - 18/11/2015 : 18:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Nebojša's Homepage  Send Nebojša a Private Message  Reply with Quote
@drogsy, već sada moram da te pohvalim za reportažu

the man without fear
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/11/2015 : 18:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by drogsy

Ovo je bilo prvo prenoćište. Jedna noć za 130 eura. Vlasnici, zamislite, ne znaju engleski.



A sta je tu cudno? Cudno bi bilo da znaju Engleski.




Ma znam, trebao sam staviti smajli za sarkazam

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/11/2015 : 18:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Neka me neko prosvjetli: Je li ovo novi batmobile koji će voziti Ben Asslick, ili je to iz igrice?







Zanimljiva felga


Go kneel and weep
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/11/2015 : 18:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Neka me neko prosvjetli: Je li ovo novi batmobile koji će voziti Ben Asslick, ili je to iz igrice?




Pogledaj što piše ispod podija.

I malo poštovanja prema Afflecku.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/11/2015 : 18:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Koncert japanaca u trenutku dok pjevaju intro od Neon Genesisa "A Cruel Angels' Thesis". Do večeri su se pjevali različiti soundtrackovi iz animea.




X-wing





Urednik je unutra




Nisam siguran da li je ovo Recchioni, ali nisam se mogao probiti do njega od gužve




s njim je bila i neka zgodna crtačica




U istom šatoru je bio i Tony Stark.



Rekao sam mu da bi ga thor ubio u međusobnoj borbi, pa me zato ovako pogledao


Mogo si se i slikat na prijestolju iz igre prijestolja (Ako se ne varam, nisam baš i nešto očaran sa serijom)


Lik iz Hayao Myazakijevog filma "Sen To Chihiro No Kamikakushi"




Mononoke-Hime, također iz hayaovog istoimenog filma


Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/11/2015 : 18:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Pogledaj što piše ispod podija.

I malo poštovanja prema Afflecku.



Vidiš, frendovi koji se u to razumiju s me uvjeravali da je to iz igrice.


Ma volim ja Bena, samo što je i glumački i redateljski atalent


Go kneel and weep
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/11/2015 : 18:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Vidiš, frendovi koji se u to razumiju s me uvjeravali da je to iz igrice.


Pardon, sad sam pogledao slike, ipak je riječ o verziji iz igre.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/11/2015 : 18:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Na jednom od većih trgića bio je postavljen trostruki šator (kojeg sam nažalost zaboravio slikati izvana) koji je imao najveću ponudu stripova, ali idrugih stvari.



stripići



Mislio sam da je Blast, što se stranih jezika tiče, preveden samo na hrvatski. ajd', baš mi je drago.




3-D modeliranje





Štand s anime-om



Novi GiTS: Arise



Mange



još mangi







lo scarabeo izdanja za 1 euro!



još jedan od štandića





Stich




Zagor bedževi za 10 eura


Go kneel and weep
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/11/2015 : 18:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Nisam siguran da li je ovo Recchioni, ali nisam se mogao probiti do njega od gužve

http://s11.postimg.org/h62elrk2b/20151030_134200_Copy.jpg


s njim je bila i neka zgodna crtačica

http://s11.postimg.org/w36a917wz/20151030_134154_Copy.jpg





Nije Recchioni, mislim da su to crtači ove igrano animirane serije The Editor is in.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/11/2015 : 19:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Glavni event je naravno Bonelli





Novi serijal Claudija Chiaverottija Morgan Lost




Bonelli ponuda





350-ti broj Dylan Doga u posebnoj ediciji je koštao 7 eura, a u biti se ni po čemu ne razlikuje od redovnog osim posebne naslovnice i tekstualnog dodatka od dvadesetak stranica. Kompletene epizode zagora i texa su koštale 15 eura. to sam zapamtio jer sam ih kupio.










Pored Bonelli štanda bio je i ovaj autić. Baš me mučilo čemu to kad me solar prosvjetlio http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47229




Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 18/11/2015 19:02:56
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/11/2015 : 19:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Jedan od nerijetkih dugačkih redova, zabrijao sam da je nešto posebno unutra kad ono...


...stripovi!


i Tex naljepnice za album



ekipa iz "Nightmare Before Christmas"




Dok sam stajao u dugačkim redovima pored mene je prolazilo mnogo lijepih djevojaka. viko sam "ne, čekaj! ne idi!", ali uzalud



Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/11/2015 : 19:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
U staroj jezgri je i cijela jedna sekcija grada bila izolirana za "Japan Town", odnosno areu gdje se mogao kupiti raznorazni merchandise iz japana, uglavnom igračke. nije ni čudo da je red ondje bio najduži.

unutar "Japan Towna"





Još malo unutrašnjosti




Igralište s gumenim podom





Bandaijeva "kutija"


unutar nje su bile izložene figurice i nakit mjesečeve ratnice!


Žene su me jedva pustile da ovo slikam






štandovi unutar "Japan Towna"

Roboti iz Mobile suit gundama su koštali od 35 eura nadalje. sad mi ježao što nisam jednog kupio







ž
obleka












Mikasa (su casa) Ackerman, jedna od brojnih na festivalu



Nisam se usudio pitati za sliku, bojao sam se da mi ne razvali tintaru




Lucy iz "Elfen lieda" i Ayanami Rei iz "Evangeliona"




Lucy mi je i pozirala





nažalost, ne prepoznajem lik



srebrni letač


Thor se ni ne primjećuje na ovoj slici


još jedna savršena fotka, isto ne prepoznajem lik

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 18/11/2015 19:35:45
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/11/2015 : 19:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Odlična reportaža!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 18/11/2015 : 19:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ova u žuto crnom je Wasp is Avengersa
Super report, šibaj dalje!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2015 : 19:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
hehe, ovo je posljednje mjesto na koje bi me starci odveli... Na strip festival. ;)

Odlične fotkice!

Koliko su im bili rabljeni stripovi, recimo neki redovni Bonelliji?

Jesi uspio crteže dobiti od koga ili je gužva prevelika za nešto takvo?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/11/2015 : 20:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

hehe, ovo je posljednje mjesto na koje bi me starci odveli... Na strip festival. ;)

Odlične fotkice!

Koliko su im bili rabljeni stripovi, recimo neki redovni Bonelliji?

Jesi uspio crteže dobiti od koga ili je gužva prevelika za nešto takvo?



Redovni stariji bonelliji i u šatorima i na ulici su se mogli kupiti za 1 ili 2 eura.

Nažalost, nisam susreo niti jednog autora, i jako mi je žao zbog toga, ali sam sam si kriv. Otišao sam tamo potpuno neorganiziran i nepripremljen. Da mi se starci nisu umiješali ne bih vjerojatno ni našao mjesto za noćenje. Štandove sam obilazio u petak popodne, 6 sati bez da sam i na trenutak sjeo da odmorim. Jbg, ako ostanem zaposlen, bit će bolje iduće godine, hopefully without parents.

Sutra ću još nadopuniti izvješće, oči će mi iscuriti

Go kneel and weep
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/11/2015 : 20:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
super slikice.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kohorta
Starting Member



77 Posts

Member since 26/11/2007

Posted - 18/11/2015 : 20:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kohorta a Private Message  Reply with Quote
Lako za to sve, reci ti nama jer se sto pije tamo?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/11/2015 : 20:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Odlican izvjestaj.
Poison Ivy je hot-cool, ona u zuto-crnom je pcelica Maya😊
Neka bonelli izdanja su u HC-u,ne bih imao nista protiv i SC izdanja,a ipak onaj "zimska zmija" se talasa ko Jadran. Mno i Tex "Vendetta Indiana" je kostao koliko ono? N.Never je u HC-u,neki album,magazin ili slicno?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 18/11/2015 : 21:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast na izvještaju

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/11/2015 : 08:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 19/11/2015 : 09:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast drogsy! Kad bih se mogao odlučiti za nešto, uzeo bih ipak Ferrarija sa pumpe i onu Captain(icu) America kao suvozačicu.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000