forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Priče s divljeg zapada 26
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/12/2015 : 00:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

"Problem" je strana rec.




Edited by - kasper on 11/12/2015 00:32:14
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/12/2015 : 00:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nego, si ti za rumunski scenario kad su pocetkom proslog veka 30 posto reci, koje nisu rumunskog porekla, izbacili?

Edited by - kasper on 11/12/2015 00:37:01
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/12/2015 : 11:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by morski

u poslednjih 20 godina pojavio se prilican broj reci u hrvatskom jeziku koje mi je malo teze razumeti. ali je to, valjda, normalno. slicno je, pretpostavljam, i u srpskom jeziku.


U srpskom nema gotovo nikakvih promena. Ovo ratosiljati se postoji odavno. Naravno ima novotarija, ali samo za mlade, novi i sve idiotskiji sleng - diže mi se kosa na glavi kad čujem Vrh, brate!

Dok se kod vas izgleda non-stop ubacuju nove reči. Ali, izgleda da te nove upijaju samo mladi po školama. Nadam se da za 10-20 godina neću morati da koristim rečnik za čitanje LUD-LIB-FIB izdanja.

Ipak, nezaboravni obostrani pokušaj razdvajanja "istog" jezika mi je:
Kod vas u domu radi kućanica, a kod nas u kući radi domaćica.




sve te "nove" odavno su odbačene.
bilo je nekakvih pokušaja, ali više je ispala sprdnja.
ako misliš na to, jer znam da se u Srbiji to preuveličavalo, kao dalekovidnica, zrakomlat i ostale idiotarije, pa i ono arhaično pisanje tc (metci).
sve je to pokopano i nema ih više.
naravno, onkraj nije nikakva nova riječ, kao ni mnoge koje se nisu smjele koristiti baš zato da ne razdvajaju "bratske" jezike.
brzojav je uvijek bio brzojav, nikad telegram. pa i u AF-u.




Ovo za brzojav i telegram stoji, ali samo u pravopisu. U svakodnevnom govoru obje se riječi koriste ravnopravno, barem u Dalmaciji gdje su mi i bake i djedovi jednako kao i roditelji kod smrtnih slučajeva slali i jedne i druge.

Napokon, i danas izlazi tjednik Telegram (uz istoimeni sajt), kao što je Telegram izlazio i prije pola stoljeća.





kakve veze imaju standardni i svakodnevni razgovorni jezik?
govorim o standardu. uvijek je bio brzojav, i u doba carevine i u doba kraljevine i u doba "najcrnjeg komunizma".
novine su neko mjerilo? još ćeš mi citirati i tzv. novinu "jutarnji"?????
kukavica i dodvorica te nepismenih snobova (koji zvuče pametnije ako upotrijebe tuđicu) uvijek je bilo.
oni i jesu najzaslužniji za more tuđica i uništavanje jezika.
tako je danas s engleskim.




Naravno da razgovorni jezik ima veze, jer tuđice koje se u njemu trajno prime prije ili kasnije uđu u standardni, pa su recimo anglizmi iz IT-sektora dobili mjesta u novim rječnicima hrvatskog jezika.

Nije bitan sadržaj novina ili "novina" na koji ti prebacuješ lopticu, nego činjenica da se novine danas zovu Telegram, kao što su se zvale i prije 50 godina, pa je imenica telegram trajno ravnopravna u razgovornom jeziku, u kojem se koristi možda i podjednako kao i brzojav.

To što ona iz razlikovnih razloga nema mjesto u standardu, to je drugi par rukava.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/12/2015 : 11:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

tradicija tu treba imati prednost.
izgleda da jesu konkistadori, ali 200 se godina piše i govori konkvistadori i to tako treba ostaviti.
kao i uskršnji otok, iako je pridjev uskrsni, vaskrsni, a ne -šnji.
no što mpavin kaže, naši su mali jezici daleko najugroženiji engleskim.
zbilja to jesu preseravanja pokondirenih tikava, koji tako misle da zvuce pametnije.
nema ničega goreg od toga. ničega.
zato, unatoč blesavim talijanima, mora biti zimska zmija a ne nekakav winter debilni snake.
u Srbiji imamo npr. često korištenje riječi "bekstejdž", kakva grozota.
a u hrvatskoj se svi političati trude govoriti tako da ni sami ništa ne razumiju, samo da zvuči.
preseravanje na kvadrat.




Pretpostavljam da nikad nisi gledao Sedmu noć i Bravo, dodjele Porina i Crnih mačaka, izbore za Pjesmu Eurovizije i Doru, prijenose koncerata i glazbenih festivala, gdje sve vrvi od bekstejdža i grin ruma, jednako kao i od ivenata, selebova i ostalih zvizdarija.

I zamisli, i naši voditelji/ce nikad ne kažu zapozorje, nego uvijek bekstejdž. Ali vjerujem da ti je to ipak poznato, ali zgodno zvuči da u Srbiji izgovaraju "takve grozote".


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2940 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 12/12/2015 : 12:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
2 odlične priče u ovom broju, i milijun ponavljanja riječi "zaboga!" i "stjenica" :D

predivan strip serijal, mora do kraja
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/12/2015 : 12:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koresh

2 odlične priče u ovom broju, i milijun ponavljanja riječi "zaboga!" i "stjenica" :D

predivan strip serijal, mora do kraja




o čemu govore ove dvije priče?
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2940 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 12/12/2015 : 13:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Koresh

2 odlične priče u ovom broju, i milijun ponavljanja riječi "zaboga!" i "stjenica" :D

predivan strip serijal, mora do kraja




o čemu govore ove dvije priče?



dvije "kaubojske" priče, u prvoj Divlji Bill Hickok postaje šerif Abilenea kako bi održao mir u gradu punom kauboja koji traže zabavu i nevolje.
druga priča je o sukobu između dvoje rančera, uz odličan crtež Polesea
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/12/2015 : 13:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Dobro, barem nisam jedini kome se sviđa Poleseov crtež.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/12/2015 : 15:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koresh

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Koresh

2 odlične priče u ovom broju, i milijun ponavljanja riječi "zaboga!" i "stjenica" :D

predivan strip serijal, mora do kraja




o čemu govore ove dvije priče?



dvije "kaubojske" priče, u prvoj Divlji Bill Hickok postaje šerif Abilenea kako bi održao mir u gradu punom kauboja koji traže zabavu i nevolje.
druga priča je o sukobu između dvoje rančera, uz odličan crtež Polesea



hvala
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/12/2015 : 09:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pitanjce oko znacenja reci iz stripa Cudovise iz mocvare 1

ima tu deo kad Mocvarko ode iza zivota, da vrati Abigel, gde kaze da je dosao u oblast zazivota. sad, on je sa druge strane zivota, kako to moze biti zazivot, ima li tu neko objasnjenje ove reci/kovanice?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/12/2015 : 10:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Prvi put čujem tu riječ. Ali dobro, nove riječi nastaju, neke nestaju...

Have mercy
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1590 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 23/02/2016 : 15:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
stigao broj 27 u SNK

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 23/02/2016 : 16:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
što je tromislawski otišao na godišnji :) ?
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/02/2016 : 18:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by piquet

stigao broj 27 u SNK


i naslovnica iz Dnevnika UGASENE VATRE,,bar mislim.odlicna je.meni nostalgicna jako.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/02/2016 : 18:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Danas oko podne gledao i nije bilo nikakvih novosti na web shopu.
Veseli svaki broj PSDZ a pogotovo kada stigne malo ranije kao ovaj.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/02/2016 : 19:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Već stigao? Odlično, malo sam se uplašio za ovaj serijal, ali očito bez razloga.
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 23/02/2016 : 22:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Ako sam dobro shvatio u sitnim ćaskanjima s Bernijem, mora se riješiti goleme količine remintende starih brojeva PSDZ (nažalost!), pa tek onda novi broj pobroj idu van, ali nema brige, sve do kraja je serijal otkupljen i spreman za naše gladne oči

---

<b></b>
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/02/2016 : 23:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Još će se nekako pregurati tih 11 brojeva pa makar išli svaka 3-4 mjeseca i zatim slijedi uživanje u kolekciji za cijeli život.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/07/2016 : 21:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote


Jucer sam nasao fr.izdanje ovog stripa i ne bi bilo lose i da su isli sa po tri komada u knjizi.
Shangai devil je sa po sest epizoda u knjizi.




http://www.bdnet.com/catalogue_serie_L-Histoire-de-l-Ouest--Albums

Ali ovi su stali na petici.
'Ajmo Ludens!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 18/07/2016 00:07:27
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/07/2016 : 22:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mi ćemo dobiti svih 38 dvobroja, Bernard je ozbiljniji od Francuza.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 18/07/2016 : 01:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Mi ćemo dobiti svih 38 dvobroja, Bernard je ozbiljniji od Francuza.


bernard je picka.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000