forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Blacksad 4-vremenski diskontinuitet nameran ili ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/12/2015 : 11:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Blacksad #4:Pakao,Tišina

Kad sam prvi put pročitao ovaj album,ostao sam poprilično zbunjen - u priči je nešto opasno škripalo.
Tek kad sam ponovo pročitao,ukapirao sam da nije lepo "vremenski složen",da se tako izrazim - događaji koji su prethodili nekim drugim,se u albumu nalaze nakon njih.

Konkretno:
Bleksed na 30.stranici posmatra kad neka osoba sa ovčijom lobanjom daje nekakav paket (verovatno dopa) snabdevaču Litl Henda, i kreće da je juri,nakon čega mu ona beži,a na 10. strani dolazi u "Eboni laundž",kafić gde radi Litl Hendov snabdevač,koji mu priznaje da je dobio lošu gudru od maskiranog tipa da je proda Sebastijanu ??

Nakon izlaska iz prikolice gospođe Gibraltar,koja mu sipa omamljujuće sredstvo u piće (29. stranica), Bleksed je u pomenutoj sceni na 30.stranici kad špijunira maskiranog tipa koji daje paket.A tek na 36. stranici se nastavlja priča po njegovom izlasku iz vračarine prikolice ??

Ovde su moguća tri razloga ovih vremenskih anomalija u stripu:
1.Da se zajebao Dargaud (što je neverovatno)
2.Da se zajebao Makondo/BP (što je isto malo verovatno jer stoje na stranicama originalni brojevi tabli).
3.Da je autor namerno hteo da napravi ovakav sled događaja,kao nekakav fazon,a da se čitalac malo potrudi kod čitanja i praćenja priče - najverovatnija opcija.

Može li neko ko ima BG album da mi potvrdi da je isto ovako i u njihovom izdanju!


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
332 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 05/12/2015 : 19:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je opcija br.3, i meni je bilo cudno, ali poslije mi je nekako naleglo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/12/2015 : 15:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i meni je nekako leglo,ali tek sam sa trećim čitanjem mogao da kažem da sam povezao radnju;a čak i tad mi recimo ona scena na brodu nije jasna - mislim u vremenskom smislu.
U svakom slučaju,ne vidim ovo kao pozitivnu stvar u priči,već kao jedan ozbiljan propust scenariste.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 07/12/2015 : 16:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Dilatacija vremena.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000