forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 K vragu i torrenti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/12/2015 : 10:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Dakle, kao laiku u višem internet svijetu treba mi pomoć. Stručnu terminologiju ne znam baš najbolje pa ću svojim riječima.

Imam Vuze kao program na koji skidam filmove i klipove... da, upravo toga. E sad, relativno brzo (nakon 70-ak skinutih itemsa) mi je ponestalo prostora i nešto novo može ući u tu Vuze bazu samo brisanjem jednake veličine starog. No ne želim tako.
Zanima me kako do prostora?
Je li rješenje brisati nešto van Vuzea ili se Vuzea to ne tiče jer je on zakrčen i neće ga spasiti ako ja obrišem, bubam, pola gige slika ili pjesama. Je li rješenje neka varka tipa da ja skinem još jedan program kao što je Vuze da i on počne obavljat isti posao dok se ne udavi? Dakle, je li Vuze stao jer je zatrpan on ili čitav komp pa mi ni skidanje nekih novih programa ne bi pomoglo?

Molim stručnjake za pomoć i savjete. Ako je do Vuzea koji novi program skinuti i gdje? Ako je do kompa što je najefikasnije brisati da bi se opet pojavio prostor?

loading...

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/12/2015 : 10:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
BitComet

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 27/12/2015 : 10:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
hm, ne razumijem najbolje za što točno koristiš Vuze?

ako je samo za skidanje filmova/clipova na disk koje onda gledaš s nekim playerom, instaliraj umjesto vuzea utorrent, rtorrent ili transmission i sve će radit bez problema....možeš skidat koliko diska imaš.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/12/2015 : 10:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

BitComet



Dakle misliš da je Vuzeu tijesno i da skinem taj program. Možeš li i link s kojega si ti, tako imam više pouzdanja.

Nek i ostali nastavljaju davati svoja mišljenja i prijedloge, unaprijed zahvalan

loading...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/12/2015 : 10:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

hm, ne razumijem najbolje za što točno koristiš Vuze?

ako je samo za skidanje filmova/clipova na disk koje onda gledaš s nekim playerom, instaliraj umjesto vuzea utorrent, rtorrent ili transmission i sve će radit bez problema....možeš skidat koliko diska imaš.



Vuze za skidanje filmova/klipova koje gledam AceStreamom (ak se ne varam da se tako zove). Al danas hocu klip i jednostavno se pojavljuje nesto "error" i kao da nema dovoljno prostora. Kako sam slaba znanja ne kuzim gdje nema dovoljno prostora.. na tom Vuzeu ili kompu citavom. Na kompu i nemam puno stvari, male su mi alternative sto brisati. Jbg, ne kuzim se u to sve

loading...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/12/2015 : 10:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney



Dakle misliš da je Vuzeu tijesno i da skinem taj program. Možeš li i link s kojega si ti, tako imam više pouzdanja.


www.bitcomet.com

Ne mislim ništa o Vuzeu, pošto ga ne poznajem. Takvi P2P programi su bili aktuelni pre desetak godina, ali već odavno imaš programe koji ne traže nikakav prostor niti oslobađanje skinutog materijala.

Ja koristim BitComet, a onda sa www.thepiratebay.se izaberem ono što želim i link za download otvorim sa BitCometom. Imaš i drugih programa, meni je ovaj najjednostavniji.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 27/12/2015 11:02:14
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 27/12/2015 : 10:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by Mali_Mate

hm, ne razumijem najbolje za što točno koristiš Vuze?

ako je samo za skidanje filmova/clipova na disk koje onda gledaš s nekim playerom, instaliraj umjesto vuzea utorrent, rtorrent ili transmission i sve će radit bez problema....možeš skidat koliko diska imaš.



Vuze za skidanje filmova/klipova koje gledam AceStreamom (ak se ne varam da se tako zove). Al danas hocu klip i jednostavno se pojavljuje nesto "error" i kao da nema dovoljno prostora. Kako sam slaba znanja ne kuzim gdje nema dovoljno prostora.. na tom Vuzeu ili kompu citavom. Na kompu i nemam puno stvari, male su mi alternative sto brisati. Jbg, ne kuzim se u to sve



Je li AceStream dio Vuzea ili je zasebni program?

ne znam, moguće je da Vuze radi na neki drugačiji sistem, trebao bih ga instalirat i vidit kako radi za više informacija..

U pravilu, torrent klijenti (poput Vuzea) nemaju ograničenja na broj downloada (imaju ograničenja na broj aktivnih torrenta al obično su veća od 70...više oko 300)

Za početak, pogledaj koliko imaš slobodnog prostora na disku. Ako ti je disk pun, onda nije do Vuzea i morat ćeš brisati nešto.

Ako slobodnog prostora imaš, onda te jebe Vuze....probaj instalirat nešto od navedenog i vidi zadovoljava li to tvoje potrebe.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/12/2015 : 11:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
AceStream je zaseban program.
Budem malo poslije pogledao po ovim vasim savjetima.

loading...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/12/2015 : 13:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ma problem je malo prostora na disku. Fujjj

loading...
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 27/12/2015 : 13:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
Probaj u vuzeu otici na options i vidjeti u koji folder stavlja skinute stvari. Vjerojatno je na C disku taj folder, onda imas sigurno mogucnost odrediti da ti stavlja na D disk u neki folder koji ces nazvati kako hocea.
Naravno, ovo je uz pretpostavku da ti je hard disk podijeljeb na 2 parrticije gdje D disk obicno ima puno vise prostora.

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/12/2015 : 14:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Vuze ti i nije baš idealan program za downloadanje torrenta. Utorrent ili Bittorrent bi ti bili bolja alternativa. Za gledanje video sadržaja ti je najbolje skinut neki player za gledanje, tipa GOM player.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/12/2015 : 14:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Na C disku mi sada, poslije nekih brisanja, piše "Slobodno je 1,60 GB od 100 GB".
D disk je čitav prazan... a ja se u to ništa ne razumijem. Očito fali prostora

loading...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/12/2015 : 14:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Ako ti je cijeli D disk prazan, onda downloadaj sadržaje sa torrenta na taj disk. Ne moraš onda ništa brisati sa C diska.

Samo naredi u postavkama, kad ti se bude skidao sadržaj, da ti downloada na D disk.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/12/2015 : 14:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kod mene disk C ima puno više prostora nego D (886 GB nasuprot 25 GB).
Provjeri najprije koliko imaš prostora na D jer ovo na C je dosta malo i nema smisla tu skidati veće datoteke. Ne znam kako to funkcionira kod Vuzea jer ga nikad nisam koristio ali kod utorrenta vrlo lako naštimaš do najsitnijeg detalja gdje hoćeš da ti nešto skine.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/12/2015 : 14:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kod mene disk C ima puno više prostora nego D (886 GB nasuprot 25 GB).
Provjeri najprije koliko imaš prostora na D jer ovo na C je dosta malo i nema smisla tu skidati veće datoteke. Ne znam kako to funkcionira kod Vuzea jer ga nikad nisam koristio ali kod utorrenta vrlo lako naštimaš do najsitnijeg detalja gdje hoćeš da ti nešto skine.



Da, s obzirom da je spomenuo da mu C disk ima samo 100 GB očito je neki malo stariji/slabiji komp u pitanju.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/12/2015 : 15:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ima logike ali na Vuzeu se bojim da nema toga određivanja na koji disk. Još ću malo potražiti

loading...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/12/2015 : 15:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
U mene na D disku 197 GB, a na C 100... pošto sam tih 100 ispucao a na Vuzeu ne znam namjestiti kako da prebacuje na D ostalo mi je skinuti utorrent i evo počeo sam puniti tih 197. Mislim da sad ovo mogu smatrati riješenim a onda ubrzo po bolji komp.
Hvala svima koji su nastojali pomoći.

EDIT: Samo imam problema s kontrolom videa... ono da ja odmah namjestim da dođe npr. na 10. minutu.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 27/12/2015 15:28:11
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/12/2015 : 15:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako ti je taj komp ispravan i nemaš problema u radu ne trebaš kupovati drugi samo zbog memorije jer istu možeš nadomjestiti i sa externim hard diskom.
Ako skidaš baš puno filmova onda bi onaj od 1 TB (1000 GB) trebao zadovoljiti tvoje potrebe a takvi se po cijeni kreću između 500-600 kn a imaju i podršku za USB 3.0 (to je ipak jeftinije nego kupovati drugi komp).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 27/12/2015 : 17:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
utorrent program za downloadanje. Đabe je - http://utorrent.en.softonic.com/

Zbog nedostatka placa nabavio sam 500Gb vanjski disk i dovoljno mi je uz 140 Gb na particiji C i 100 Gb na particiji d mog laptopa. U zadnje vreme sve manje je dobrih torrent sajtova (kickass, limetorrent, torrentz, piratebay, Thound...) jer su neki zgasli, drugi hoče da inštaliraš program, treči su postali spori...ali uvek možeš nači skoro sve bez problema. Samo ukucaj traženi naslov filma + torrent download (npr Hateful Eight torrent download) i pojavi se brdo pogodaka gdje možeš da biraš po želji.
Ako te to mrzi logiraj se na Partis: http://www.partis.si/prijava
downloadaj top tedna ili top freeleech (broji se samo upload, download je đabe) i drži razmjer >1 i to je to.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 27/12/2015 : 19:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
meni se nije bila svidila zadnja verzija utorrenta...ubijala je procesor i imala je miljun reklama...pa sam prešao na Transmission; manji i sasvim dovoljan za sve moje potrebe.

a za privatne trackere imam seedbox

http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 27/12/2015 19:58:31
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/12/2015 : 20:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni je prije nekog vremena gom player strašno usporavao laptop i zatrpavao stranice reklamama (trebalo je vremena da otkrijem da baš on radi probleme). Čim sam ga deinstalirao sve se vratilo u normalu, kasnije sam ga ponovo instalirao (noviju verziju) s kojom za sada nemam problema.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 27/12/2015 : 22:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kod mene disk C ima puno više prostora nego D (886 GB nasuprot 25 GB).
Provjeri najprije koliko imaš prostora na D jer ovo na C je dosta malo i nema smisla tu skidati veće datoteke. Ne znam kako to funkcionira kod Vuzea jer ga nikad nisam koristio ali kod utorrenta vrlo lako naštimaš do najsitnijeg detalja gdje hoćeš da ti nešto skine.



Da, s obzirom da je spomenuo da mu C disk ima samo 100 GB očito je neki malo stariji/slabiji komp u pitanju.



Ne mora biti da je slabiji, odnosno sve zavisi tko ga je slagao. Ja sam do prije par mjeseci za C disk koristio SSD od 60GB. Dovoljno za windowse i hrpu programa i ako mi se nepovratno sruše windowsi gubim samo njih. Kasnije sam kako im je padala cijena za C nabavio veći SSD.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 27/12/2015 : 22:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kod mene disk C ima puno više prostora nego D (886 GB nasuprot 25 GB).
Provjeri najprije koliko imaš prostora na D jer ovo na C je dosta malo i nema smisla tu skidati veće datoteke. Ne znam kako to funkcionira kod Vuzea jer ga nikad nisam koristio ali kod utorrenta vrlo lako naštimaš do najsitnijeg detalja gdje hoćeš da ti nešto skine.



Pretpostavljam da imaš laptop koji je kupljen sa windowsima?!
Oni tako slažu prostor, sve za C particiju, a minimum za D ili neku drugu, koja uglavnom služi za backup. Tako ima i moj brat. Sve mora snimati i čuvati na C disku i jako puno riskira ako mu se sruše windowsi. A i jako mu je usporeno dizanje windowsa zbog ogromne količine podataka.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/12/2015 : 23:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Bili su windowsi kada sam ga 2012. kupio ali od tada sam imao još nekoliko instalacija zbog raznoraznih problema.
Imam i vanjski hard disk gdje su kopirane sve datoteke s laptopa tako da imam nekakvu sigurnost da ih neću tako lako izgubiti.
Ovo za usporeno podizanje windowsa sam i ja primjetio, a moram svaka 2-3 dana barem na kratko potpuno isključiti laptop sa napajanja (struja, baterija) jer mi zna baš pravo zablokirati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 27/12/2015 : 23:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Tako i ja radim, sve bitno imam na dva fizički odvojena diska. Puno mi je jeftinije imati više diskova, jer što sam npr uštedio ako imam jedan disk i zbog kvara izgubim nekoliko tisuća obiteljskih i drugih fotki. Ili skenirane ZS, LMS i Stripoteku. Tko će skidati ponovno tri tisuće stripova ako crkne disk?!

Ovo da ti se zablokira može biti i zbog pregrijavanja.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/12/2015 : 00:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni je najviše zbog muzike, imam oko 1000 albuma i bio bi Sizifov posao sve to ponovo skidati a mnogi ti torrenti su već mrtvi. Može se dogoditi da krepane i vanjski disk ali nisam valjda takav nesretnik da odu oba u isto vrijeme.
Nisam primjetio da mi se laptop zagrijava, možda je ipak do radne memorije koja je tek 4 GB što danas već imaju jači modeli mobitela.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000