forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Gde je kraj Texa, Zagora, Dylana ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/01/2016 : 03:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hamzik

quote:
Originally posted by cronos six

zagorov serijal zavrsen je na najbolji nacin kako mu i dolikuje sa"demon ludila"


Ovaj stav ne kontam. Smatram i ja da je Demon ludila mozda i vrhunac serijala. Ali da je Zagor tada zavrsio nikad nebi dobili sjevernoamericku odiseju. A taj preporodaj od broja 345 do 400 i jeste najkvalitetniji i najzreliji period serijala. Ali nemoramo ni tako daleko od Demona ludila. Da je to bio kraj Zagor nebi imali Sveti breg. A Zagor bez Svetog brega nije Zagor.


Djole je "kriv" za tu tezu jer je njegov komentar aludirao na takvo nešto, pa su poslije njega svi to počeli ponavljati.

Edited by - solar on 09/01/2016 03:25:47
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/01/2016 : 09:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja ne mislim da je trebalo tada završiti serijal ali u periodu 400-500 je bilo dosta očajnih epizoda koje se nisu trebale dogoditi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 09/01/2016 : 09:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja ne mislim da je trebalo tada završiti serijal ali u periodu 400-500 je bilo dosta očajnih epizoda koje se nisu trebale dogoditi.



Kao i u svakom serijalu....

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 09/01/2016 : 10:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hamzik

quote:
Originally posted by cronos six

zagorov serijal zavrsen je na najbolji nacin kako mu i dolikuje sa"demon ludila"


Ovaj stav ne kontam. Smatram i ja da je Demon ludila mozda i vrhunac serijala. Ali da je Zagor tada zavrsio nikad nebi dobili sjevernoamericku odiseju. A taj preporodaj od broja 345 do 400 i jeste najkvalitetniji i najzreliji period serijala. Ali nemoramo ni tako daleko od Demona ludila. Da je to bio kraj Zagor nebi imali Sveti breg. A Zagor bez Svetog brega nije Zagor.


Dodao bih i potop u Dw,Belzebul,sve epizode sa Kejnom,Mari Lavo,komančama koje su sasvim ok!


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/01/2016 : 12:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by hamzik

quote:
Originally posted by cronos six

zagorov serijal zavrsen je na najbolji nacin kako mu i dolikuje sa"demon ludila"


Ovaj stav ne kontam. Smatram i ja da je Demon ludila mozda i vrhunac serijala. Ali da je Zagor tada zavrsio nikad nebi dobili sjevernoamericku odiseju. A taj preporodaj od broja 345 do 400 i jeste najkvalitetniji i najzreliji period serijala. Ali nemoramo ni tako daleko od Demona ludila. Da je to bio kraj Zagor nebi imali Sveti breg. A Zagor bez Svetog brega nije Zagor.


Djole je "kriv" za tu tezu jer je njegov komentar aludirao na takvo nešto, pa su poslije njega svi to počeli ponavljati.



Taman posla da se Zagor trebao završiti sa Demonom ludila
Ok. Mogao se završiti, to stoji. ALI NIJE.
A šta bi onda bilo sa svim vrlo kvalitetnim pričama koje su objavljene nakon toga, Zagor nakon Demona izlazi već skoro 30 godina.

Stvarno, bezveze floskula.
Go to Top of Page

Decadent
Starting Member



Croatia
32 Posts

Member since 05/10/2015

Posted - 13/01/2016 : 09:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Decadent a Yahoo! Message  Send Decadent a Private Message  Reply with Quote
Kad god da spomenuti junaci završe, volio bih samo da ne završi naglim prekidanjem nego da scenaristi osmisle par epizoda prije gašenja kako će pojedini junak završiti svoju sudbinu(nadam se sretno). Npr. Dylan nadraste svoje komplekse, napokon se sretno zaljubi,zabilješke koje je pisao po završetku slučajeva nek mu posluže da postane npr. uspješan pisac horror literature, Groucho nadje dobrog menagera, zaposli se u stand up-u i(ili) filmu i preseli u stan pored itd, i sl. Vi osmislite vaše viđenje kraja Zagora i Texa.

Let`s Get Decadent
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 13/01/2016 : 13:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
kod dilana mislim da se serijal planete mtrvih moze smatrati kaoo neka zavrsna saga dilana....meni je jako zanimljivo to...ali videcemo i nov pravac posle broja 337...nazalost brojevi na 300 su mi uglavnom losi sem par svetlih izuzetaka...ako se nesto bitnije ne promeni moj kraj dilana bice na broju 400 odnosno kolekcija ce mi tu stati....tex? cujem da su brojevi na 600 losi uglavnom....moj kraj ako se to potrcdi bice na broju 700...zagor? zagora cu kupovati do stvarnog zadnjeg broja..to je ipak ljubav iz detinjstva ....ali mislim da i zagora do broja 700 mogli da lepo zavrse i da se secamo pozitivnog zagora a ne nekih losih prica kakve bi mogle doci...ali ko smo mi da zavrsavamo neki serijal? koliko dece ce se tek roditi i njima ce i taj dilan zagor tex koji tada bude izasao biti dobar....
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/01/2016 : 13:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sve manje će biti čitatelja koje će zanimati ti stari serijali, oni koji tek trebaju biti rođeni gotovo da neće ništa ni čitati u papirnatom obliku.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4340 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 13/01/2016 : 15:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
tex 2323
zagor 1276
dilan dog 950
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 13/01/2016 : 15:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Decadent

Kad god da spomenuti junaci završe, volio bih samo da ne završi naglim prekidanjem nego da scenaristi osmisle par epizoda prije gašenja kako će pojedini junak završiti svoju sudbinu(nadam se sretno). Npr. Dylan nadraste svoje komplekse, napokon se sretno zaljubi,zabilješke koje je pisao po završetku slučajeva nek mu posluže da postane npr. uspješan pisac horror literature, Groucho nadje dobrog menagera, zaposli se u stand up-u i(ili) filmu i preseli u stan pored itd, i sl. Vi osmislite vaše viđenje kraja Zagora i Texa.



Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 13/01/2016 : 16:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by ddeki

Dogurace do zadnjeg broja, a to ce ujedno biti i kraj serijala.


mala lektura:
posto nema prednjeg nema ni zadnjeg broja,
vec prvog i poslednjeg



Suprotan pojam pojmu "prednji" nije "zadnji", nego "stražnji". Krava ima 2 prednje i 2 stražnje noge, a ne 2 zadnje. Pogrešno je koristiti te 2 riječi kao istoznačnice (da, znam da je u srpskom malo drukčije ).
Što se tiče razlike između zadnjeg i posljednjeg - nakon zadnjeg ne dolazi više ništa (npr. Zlatna serija ima zadnji broj, 1103) a nakon (trenutno) posljednjeg se kad-tad očekuje sljedeći (npr. posljednji broj Zagora u izdanju Ludensa je 243).

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 13/01/2016 : 16:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da ce Zagor da dogura do jesno 700-800 brojeva, ako dodje do 900 broja, onda svaka cast, ali uz ovakve ljude poput Burattinija, cudi me da uopste i dalje izlazi. Ne zelim da me krivo shvatite, dobar je Burattini na svoj nacin ali mi je nekako nit spada u sredinu. Mislim, pocne sa jako dobrim epizodama ("Mortimer:Posljednji cin", "Kaufmanov zoo") a onda nam servira "Hellingenovi korjeni" koji je po misljenju mnogih clanova foruma najgori dio... I po meni dalje ostaje da su "Teror sa seste planete" i "Demon ludila" najbolje epizode, mada ni "Odbrojavanje" nije losa, medutim ona je taj negi mali prelaz izmedju prvog do modernijeg Hellingena. Mislim da bi na serijalu trebali da rade i ostali scenaristi malo vise, a ne samo Burattini. Otkako je Nollita umro, Bure jedva dozvoljava drugima na redovnu seriju. Ako cemo iskreno, glavni scenaristi se trebaju mijenjati svakih 5 godina ukoliko se vidi da predhodnom dolazi kraj dobrih ideja. Ili da pocnu poput Texa sa specijalnim knjigama, a ne tamo sa nekim reprintima i budalastinama. Dylan ce da dodje do oko 500 brojeva i cao, a Tex ce da dogura najmanje preko 1200 brojeva...
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 13/01/2016 : 18:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Witchblade

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by ddeki

Dogurace do zadnjeg broja, a to ce ujedno biti i kraj serijala.


mala lektura:
posto nema prednjeg nema ni zadnjeg broja,
vec prvog i poslednjeg



Suprotan pojam pojmu "prednji" nije "zadnji", nego "stražnji". Krava ima 2 prednje i 2 stražnje noge, a ne 2 zadnje. Pogrešno je koristiti te 2 riječi kao istoznačnice (da, znam da je u srpskom malo drukčije ).
Što se tiče razlike između zadnjeg i posljednjeg - nakon zadnjeg ne dolazi više ništa (npr. Zlatna serija ima zadnji broj, 1103) a nakon (trenutno) posljednjeg se kad-tad očekuje sljedeći (npr. posljednji broj Zagora u izdanju Ludensa je 243).



vidis, u srpskom je bas ovako kako sam napisao. u srpskom se ne koristi rec "straznji".
takodje, primer koji si naveo za zadnji i poslednji je skroz suprotan u srpskom, upravo onako kako sam i napisao.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 13/01/2016 : 22:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Ja mislim da ce Zagor da dogura do jesno 700-800 brojeva, ako dodje do 900 broja, onda svaka cast, ali uz ovakve ljude poput Burattinija, cudi me da uopste i dalje izlazi. Ne zelim da me krivo shvatite, dobar je Burattini na svoj nacin ali mi je nekako nit spada u sredinu. Mislim, pocne sa jako dobrim epizodama ("Mortimer:Posljednji cin", "Kaufmanov zoo") a onda nam servira "Hellingenovi korjeni" koji je po misljenju mnogih clanova foruma najgori dio... I po meni dalje ostaje da su "Teror sa seste planete" i "Demon ludila" najbolje epizode, mada ni "Odbrojavanje" nije losa, medutim ona je taj negi mali prelaz izmedju prvog do modernijeg Hellingena. Mislim da bi na serijalu trebali da rade i ostali scenaristi malo vise, a ne samo Burattini. Otkako je Nollita umro, Bure jedva dozvoljava drugima na redovnu seriju. Ako cemo iskreno, glavni scenaristi se trebaju mijenjati svakih 5 godina ukoliko se vidi da predhodnom dolazi kraj dobrih ideja. Ili da pocnu poput Texa sa specijalnim knjigama, a ne tamo sa nekim reprintima i budalastinama. Dylan ce da dodje do oko 500 brojeva i cao, a Tex ce da dogura najmanje preko 1200 brojeva...



mislim da je ovo objektivno rečeno- Dylan do oko 500-og broja, Tex gotovo neograničeno dok je moja procjena za Zagora oko 800 brojeva ¸¸

Ako naklade nastave lagano padati putanjom kako padaju - sve će stati kad padne ispod 15.000 prodanih primjeraka,,,,

46 god. Alan Forda u HR Za MINUETTE-ekstra ne vrijede procjene, nadživjet će žilavo sve nas

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 14/01/2016 : 11:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Ja mislim da ce Zagor da dogura do jesno 700-800 brojeva, ako dodje do 900 broja, onda svaka cast, ali uz ovakve ljude poput Burattinija, cudi me da uopste i dalje izlazi. Ne zelim da me krivo shvatite, dobar je Burattini na svoj nacin ali mi je nekako nit spada u sredinu. Mislim, pocne sa jako dobrim epizodama ("Mortimer:Posljednji cin", "Kaufmanov zoo") a onda nam servira "Hellingenovi korjeni" koji je po misljenju mnogih clanova foruma najgori dio... I po meni dalje ostaje da su "Teror sa seste planete" i "Demon ludila" najbolje epizode, mada ni "Odbrojavanje" nije losa, medutim ona je taj negi mali prelaz izmedju prvog do modernijeg Hellingena. Mislim da bi na serijalu trebali da rade i ostali scenaristi malo vise, a ne samo Burattini. Otkako je Nollita umro, Bure jedva dozvoljava drugima na redovnu seriju. Ako cemo iskreno, glavni scenaristi se trebaju mijenjati svakih 5 godina ukoliko se vidi da predhodnom dolazi kraj dobrih ideja. Ili da pocnu poput Texa sa specijalnim knjigama, a ne tamo sa nekim reprintima i budalastinama. Dylan ce da dodje do oko 500 brojeva i cao, a Tex ce da dogura najmanje preko 1200 brojeva...



mislim da je ovo objektivno rečeno- Dylan do oko 500-og broja, Tex gotovo neograničeno dok je moja procjena za Zagora oko 800 brojeva ¸¸

Ako naklade nastave lagano padati putanjom kako padaju - sve će stati kad padne ispod 15.000 prodanih primjeraka,,,,

46 god. Alan Forda u HR Za MINUETTE-ekstra ne vrijede procjene, nadživjet će žilavo sve nas



Medutim kod Texa je zanimljivo sto iako godinama ne mijenja prixe, ostaje najprodavaniji... Nadje se tu koja epizoda sa horror atmosferom, ali u sustini je western. Danasnji Zagor nekako tezi vise ka realnijem crtezu nego mastovitom pricom tipa Nollitanskog doba...
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 14/01/2016 : 17:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Zagor je najviše u opasnosti, a jednom kada se opasno približi bezizlaznoj situaciji, glavonje iz Bonellija bi trebale povući drastični potez. S nekim mladim urednikom. Pa ako upali upali.
Dylan, a pogotovo Tex bi mogli još jako dugo.

Nisam pobornik smišljenih "krajeva". Zadnja priča neka bude kao i svaka druga, tako da nema konačnog kraja. To nek svak sam sebi zamišlja kako bi kraj izgledao.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000