forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Napoleon
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/11/2017 : 16:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Zašto ne i ostale, onaj jedan Cajelli koji sam čitao mi je bio jako dobar a Bacilierija kao kompletnog autora je grijeh preskakati.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 31/01/2018 : 10:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Hm, deveti broj, priča onako, ali više bih se okrenuo crtežu, koji mi nikako ne leži. Veseljaci nahvališe Paola Bacilierija, ali meni se nikako ne sviđa ono što on radi. I kada sam čitao Na izgubljenoj planeti od ČK nisam bio oduševljen, naprotiv. A Napoleon mi tek nije sjeo.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 31/01/2018 : 11:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
I meni je crtez odbojan.
Rastezem citanje vec 5-6 dana.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 31/01/2018 : 11:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Crtež je pre neuobičajen za Boneli nego što je odbojan...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/01/2018 : 12:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ovakvi komentari pokazuju koliko su Ambrosini i Busatta bili neobično smjeli za jednu izdavačku kuću kakav je Bonelli. Ne treba zaboraviti ni Sergia koji ih je u tome podržao.

Bacilieri vam se ne more svidjeti, to je stvar osobne preferencije ali mu ne možete zanijekati znanje.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 31/01/2018 : 12:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
meni je ekstra. procitao u dahu.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/02/2018 : 17:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


{JESENJA PRICA}
broj 5
Ambrozini/Kazertano


Jesenju pricu odlikuje sjajan crtez i odlicna atmosfera. Steta sto se Napoleon nije zadrzao u Pragu malo duze, voleo bih da ga vidim u rodnom gradu Franca Kafke, i ona bubasvaba sto cita Kafkin preobrazaj blizu Karlovog mosta mi je sjajan detalj.

Vidi se da Ambrozini ima dobre sulude, apsurdne ideje na tragu Sklavija, ali ono sto mu fali je bas Sklavijeva poetika i tecnost u scenariju, prelazi iz onirickih i snolikih scena u realne su kod Sklavija isprepletane i zbunjujuce (ne znamo kada koji deo pocinje a koji se zavrsava), ali su uradjene tako s namerom i uopste ne narusavaju naraciju i tempo stripa. Narativno je to besprekorno izvedeno.
Dok kod Ambrozinija tu najvise skripi. Neki delovi su prerastegnuti, tranzicije su izvedene nespretno i kao na silu, neki detalji price koji deluju interesantno nisu dalje detaljisani iako zasluzuju, a ubacuju se neki nepotrebni likovi (ruska mafija- koja je uopste njihova svrha u prici?) a i samo razresenje stripa nije najjasnije.
Takodje ono sto mi smeta jeste sto Napoleona ne poznajemo dovoljno, ne znamo kakve su njegove karakterne crte i kakva je on licnost, ne pokazuje ni sarmantnost, ni naprasitost niti bilo kakve osobine, nego je nekako uvek nemi posmatrac suludih situacija koje se desavaju oko njega. Voleo bih da se neka epizoda malo vise bavi njim i da ga bolje upoznamo kao lika.

Pored toga Napoleon kao strip mi je beskrajno interesantan i vuce me na dalje citanje, sto zbog samog sadrzaja, sto zbog nade i zelje da ce postati jos bolji i jaci narativno.
Crtacki se nema sta zameriti ovoj epizodi. Kazertano je jedan od najboljih stripskih crtaca u Bonelliju, ne trudi se da bude previse realistican ali ne odlazi ni u karikaturu, kadrovi su mu besprekorno izrezirani kao i kontrasti crne i bele. Prikazi sela sa zamkom koji se nadvija nad njim su vrlo upecatljivi i mislio sam da ce mozda prica imati nekih dodirnih tacaka sa Kafkinim romanom Zamkom jer smo na pocetku price imali Bubasvabu koja cita Kafkin Preobrazaj.

Naslovna strana je ipak spojler zar ne?

7,5/10

I dva pitanja za poznavaoce Napoleona:
1) Je l se desava neka epizoda u Pragu i imaju li neke veze s Francom Kafkom?
2) i je l postaje strip jos bolji s vremenom ili je ovo otprilike taj nivo kvaliteta koji je prisutan kroz ceo serijal?

Edited by - going going on 08/02/2018 18:03:13
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2018 : 19:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


{Kosovo prorocanstvo}
broj 6
Ambrozini/Del Vekio

Sesti broj Kosovo prorocanstvo je odlicna kombinacija krimi price sa snolikim fantasticnim elementima i zanimljivom dinamikom izmedju Napoleona i simpaticnog novog zenskog lika kog cemo videti jos ja se nadam.
Do sada mi je ovo najbolja prica serijala zajedno sa brojem 2 Bezimenim konjanikom koju je Ambrozini takodje odradio zajedno s meni vrlo simpaticnim i dragim Del Vekiom.
Kao i u tom broju i ovde je glavna tema identitet ili zamena identiteta. Vrlo dobro i zanimljivo izvedeno, i oniricke i ovozemaljske scene su odlicne, iako bih voleo da smo videli vise kapetana. Jedini nedostatak epizodi koji bih ja istakao je mozda nepotrebno detaljno objasnjenje cele epizode i prepricavanje dogadjaja od strane inspektora Dime.
Ali nevezano za to, bas mi je prijala ova prica.
Najbolja do sada naslovna strana!

9/10


Vidim da sam preskocio Pricu o Alegri, moram se vratiti na nju sad, pre nego sto nastavim dalje.

@solar ili neko od moderatora: je l mozete da editujete prvi post na temi i ubacite naslovne strane svih do sad izaslih brojeva i autore i link za recenziju prvog broja i link za junaka.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/02/2018 : 20:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
dobar je. i ovaj novi

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2018 : 16:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


{Prica o Alegri}
broj 4
Ambrozini kao kompletan autor

Najlosija prica od prvih 6. Uopste ne znam sta je hteo Ambrozini da uadi ovde, emocionalne komponente nema iako je imao neuspesan pokusaj na kraju da nesto kao osetimo, a tu je i neuspesan pokusaj filozofiranja i zadiranja u psihe. Bas neuverljivo i van tempa price.
Detektivski deo je odlican, zabavan je i onaj deo u svetu ideja i snova, ali kraj i razresnje u svetu ideja je bas neuverljiv i nametljiv. Pokusaj filozofiranja ala Sklavi, ali Sklavi to ume da izvede.
Nikakva povezanost izmedju Alegre i Napoleona, ona je cak iritantan lik.

Jedino sto bas valja je Ambrozinijev crtez.
Kao sto je napisao i Jozzineli negde na prethodnim stranicama, Ambrozini odlicno vodi prvu polovinu price, ili prve dve trecine ali na kraju ga zavrsi lose i neuverljivo.
Mnogo slabije u odnosu na ostale price.

5/10 (samo zbog crteza)

Edited by - going going on 26/04/2018 15:09:03
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/02/2018 : 17:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Evo šta sam napisao pre više od godinu dana na DW forumu:

Napoleon br.4 (VČ)
Priča o Alegri
autor: Karlo Ambrozini
Ovom epizodom Napoleon sve više liči na krimi varijantu Malog Nema u Zemlji snova. Nadrealni delovi, scene snova, zauzimaju ogroman deo stripa. Tako da za dešavanja u stvarnom svetu, krimi zaplet, ostaje mesta koliko za kratku priču, ne kako smo navikli u dugometražnom Boneli stripu. Nažalost, ni tako kratka i jednostavna glavna priča nije lišena logičkih rupa. Što se pomenutih dešavanja u snovima tiče, ona su zabavna, pre svega zbog Ambrosinijeve crtačke kreativnosti, mada ne mogu da u većoj meri emotivno angažuju čitaoca. Sve u svemu, ovo je epizoda koja će se pamtiti po odličnom crtežu i po nameri autora da u strip uvede lik devojčice Alegre, za koji pretpostavljam da će se još pojavljivati. Očekujem i bolje epizode, ubuduće.

***
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2018 : 17:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Eto, slazemo se oko ove epizode, uz nadu da ce buduce price biti bolje.

Kopiraj i ostale osvrte ovde alexts i ubuduce ih pisi i ovde. Pored jozzinelija i nekolicine drugih nema dovoljno osvrta na ovaj strip, ali bolje i da bude malo ali kvalitetno nego da ima stranice i stranice topika sa nepotrebnim spamom ili o tehnikalijama samog izdanja.

Edited by - going going on 10/02/2018 17:56:30
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/03/2018 : 20:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Šteta za Napoleona što prestaje izlaziti na kioscima. Nadam se da je do sada uspio privući sa svojim neobičnim stilom dovoljan broj kupaca da egzistira u obliku knjiga. Ne griješite dušu i kupite Sitne kriminalce, nije Ambrosini ali je također dobro.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/03/2018 : 20:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
bas steta
meni je bio cool

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 29/03/2018 : 20:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
naravno da se nastavlja kupovina knjiga...nije to puno...11 knjiga...a citanje..i to jednom...mozda..
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 29/03/2018 : 21:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
I meni je sasvim dobar, naravno da nastavljamo s knjigama. Do kraja (naših) života valjda objave do kraja.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 29/03/2018 : 21:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
kad ce to objaviti do kraja, pitanje je....jer sad VC kao KI objavljuje redom:
zagor, dilan, tex, mister no, marti, bred baron spec.,dragonero, dampir, napoleon, tex gjgant, tex romanzi, obojeni program. jesam zaboravio sta...
puno je to edicija, puno posla...kad ce to sve stici na red...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2018 : 21:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Tuzna vest za Napoleona. Da su barem ovako dogurali do 20. ili 25. broja odnosno do otprilike polovine serijala pa da kazemo ajde. Ogromna steta, a bas sam se veselio svakom novom Napoleonu na kiosku.
Ako se zaista budu drzali ritma od jedne knjige godisnje sa 4 broja unutra to nam dodje na isto kao da izlazi u tromesecnom ritmu na kioscima. Ali s obzirom na cesta kasnjenja Veselog sto verujem da nije sve u njihovoj moci i rukama nacekacemo se mi narednih brojeva Napoleona.
Bas tuzna vest za kiosk i strip izdavastvo uopste u Srbiji!

Edited by - going going on 29/03/2018 21:40:40
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 29/03/2018 : 21:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Šteta! Ima nešto u Napoleonu zbog čega sam rado nakon prvog čitanja, još jednom prolistao epizodu želeći se uvjeriti jel to stvarno tako dobar strip ili haluciniram. I siguran sam da je baš dobar strip (nikako ne na prvu loptu). I neka se nitko ne uvrijedi, mislim da treba imati malo soli u glavi za razumjeti ovaj stil stripa. Valjda zato nije bila dobra prodaja.

---

<b></b>
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2018 : 22:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ne legne na prvu loptu, specifican je strip. Nije neka umetnost nad umetnoscu i nesto najbolje sto sam ikada procitao u Bonelliju, sto se tice slicne tematike Sclavijeve Dilanove epizode su daleko jace od Napoleonovih, ali ima Napoleon neki smek i sarm i neobicnost sto me privlaci tom stripu i vredi ga citati i pratiti.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 29/03/2018 : 23:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo bilo tako ocekivano.
Nista sem Zagora i DD nije islo, pogotovo ne nesto sto je novo.
Tako je to na ovim prostorima.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 29/03/2018 : 23:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
da su ga stavili u zlatnu seriju, dali gajicu da nacrta naslovnu sa zutom trakom, isao bi i dalje...
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 30/03/2018 : 08:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
kako god da ide, prati se. samo neka ide..

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/03/2018 : 08:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

da su ga stavili u zlatnu seriju, dali gajicu da nacrta naslovnu sa zutom trakom, isao bi i dalje...



Vazda.
Isla bi i B i C varijanta.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 30/03/2018 : 12:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Šteta što Napoleona više neće biti na kioscima, ali bolje je i ova opcija sa knjigama 4u1 nego da se definitivno ugasi.

Baš me zanima da li negde postoje podaci o broju prodatih primeraka na kiosku.
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000