forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Attack on Titan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 19/02/2018 : 17:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Malo na početku ima nejasni stvari ali s vremenom priča napreduje, mlad je autor i ovo mu je prva manga pa razumljivo da je početak neiskusno urađen, ali je priča jednostavno takva da se moraju pročitati svaki sljedeći volume da bi se shvatila...
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/03/2018 : 17:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Pročitao 102. chapter - šta da kažem osim već iskazanih riječi pohvala i divljenja prema priči? Nakon malo sumornijeg arca oko Marleya, scenarista nam je napokon unazad zadnjih 3 chaptera počeo da servira non-stopnu akciju što će ovaj arc definitivno ostaviti upamćenim kao najkrvavijim do sada a epsa atmosfera je prisutna od početka do kraja... April je tako daleko sada...
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 28/04/2018 : 17:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote


Odlican pocetak za jedno ljeto... Fanovi ocog serijala ima da posize do sedmog mjeseca, ocekujem odlicnu animaciju i zvucne efekte koji ce da prikazu u najboljem kutu vec sjajnu mangu.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 06/05/2018 : 22:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Pročitao neki dan odnosno još u petak najnoviji chapter 105. I šta sada da kažem u vezi svega sto se dogodilo? slijede spoileri ne mogu da vjerujem da je kreator učinio bas sada bas ovako rano i ubio jednog od glavnih likova sto zaista nisam očekivao da će se desiti bas sada i to upravo njoj. Naravno da daje draž samom story tellingu sa takvim naglim preokretima ali zašto bas ubiti tako finog karaktera? Najgore sto mi je to bio najdraži lik i sada nemam skoro nesta po čemu bih pratio serijal ali teška srca nastavljam daje sa praćenjem serijala jer me zaista zanima šta je sljedeće. Ostavljam neke jadne nađe da će ipak da bude živa i da je ovo samo neophodan sok kako bi se digle tenzije ili možda odluče da joj poklone moći fekalne titana. Toliko uzaludnih želja trošim trenutni u nadi da će se moj najdraži lik vratiti i izdržati do kraja a dotle... Nada posljednja umire... Sto se tiče Zeke Yaegera e ni to nisam očekivao jedva čekam da vidim šta će biti u sljedećem dijelu...
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 11/05/2018 : 21:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Fak, ch105 je bilo baš teško/depresivno čitati kako je išlo kraju. Uspio mi stvoriti knedlu u grlu.

A najveća je ironija što je Sashu ubilo dijete koje je ona par poglavlja ranije poštedjela. Za to vrijeme, Jeana je od metka u glavu spasilo upravo drugo dijete kojeg je on par poglavlja ranije planirao ubiti, ali je nekim čudom promašio. Okrutno. A što se tiče svih ostalih twistova...well played, Isayama.

Sviđa mi u kojem se smjeru razvija priča u vezi dvoje slijepih putnika. Definitivno najdraža manga koju trenutno pratim.

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

ne mogu da vjerujem da je kreator učinio bas sada bas ovako rano i SPOILER sto zaista nisam očekivao da će se desiti



Ustvari, Isayama je planirao ubiti Sashu još u 9. volumeu / 36. poglavlju (u onoj sceni gdje je rukom zabila titanu strijelu u oko i time se spasila), no njegovom uredniku je ona bila jedan od dražih likova (a i fanovima također) zbog čega je uspio nagovoriti Isayamu da se predomisli. To je ujedno i bio razlog zašto Sasha nije imala neku veću ulogu u narednih pedesetak poglavlja jer Isayama nije imao ništa isplanirano za nju. Uglavnom, na temelju trenutnog poglavlja, izgleda da urednik više nije imao dovoljno uvjerljivih argumenata. Ali da, šteta.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 11/05/2018 : 22:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Da za to sam cuo da je jos planirano bilo ali svejedno mi je nekako tesko to prihvatiti ali put ide dalje pa se makar nadam nekim flashbackovima.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/06/2018 : 17:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Vidim vas dvojica ovo pratite, ja znam da je bilo neke priče da će se ovo završiti sa 20-im tankobonom, a ono već došlo do 25-og ili kojeg već... Ima li naznake kad bi autor ovo mogao završiti?
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/06/2018 : 22:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Hoce li Darkwood objavljivati Titane u skorije vreme?
Bas su ga razvukli.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/06/2018 : 08:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ma ja sam digao ruke, presporo mi to. Čitam putem "prodavnice", ne može se ovakav serijal pratiti takvim tempom, pozaboravljaš sve.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/07/2018 : 16:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Vidim vas dvojica ovo pratite, ja znam da je bilo neke priče da će se ovo završiti sa 20-im tankobonom, a ono već došlo do 25-og ili kojeg već... Ima li naznake kad bi autor ovo mogao završiti?



Govori se da bi kraj mogao da bude ove godine, mada kako je rasplet protekao u posljednjih 10 poglavlja ne vjerujem da će kraj nastupiti prije 2020. godine...
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/07/2018 : 16:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Hoce li Darkwood objavljivati Titane u skorije vreme?
Bas su ga razvukli.



Da, One Piece ide solidno kao i Death Note, ali je problem u tome što su uzeli serijale kao One Piece i Naruto koji traju čitavu vječnosti a nisu završili još ove kraće serijale... Kada bi npr. svaka dva-tri mjeseca objavljivali Napad titana ja bih bio sretan i vjerujem da ne previše kaskali za japancima, odnosno ne bi ni predugo čekali za posljednji volumen. DW je u zadnje vrijeme baš usporio, mislim nalazimo se u sedmom mjesecu a zadnji broj se pojavio u oktobru pa ti onda reci da DW brzo objavljuje... Ne znam da li je problem do štampanja, prijevoda ili prodaje ali ritam me ubija pa sam i prinuđen da čitam online serijal. Nije dobro usporavati ovako kompleksnu mangu čija priča zahtjeva kontinuirano čitanje kako bi se svi djelići spojili u mozgu...
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 10/07/2018 : 23:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Vidim vas dvojica ovo pratite, ja znam da je bilo neke priče da će se ovo završiti sa 20-im tankobonom, a ono već došlo do 25-og ili kojeg već... Ima li naznake kad bi autor ovo mogao završiti?



evo nekog zaključka/sažetka fanova sa reddita na temelju intervjua i poznatih informacija:

quote:
In the summer 2015 issue of Ani An! Magazine, Isayama shares that as of Shingeki no Kyojin manga’s volume 16, the story is about 60% completed, mathematically making the total length about 27 volumes (110 chapters, ETA: October 9th, 2018). In the August 2016 issue of Gong Kakutogi Magazine, he said that he doesn't want to expand the story any further than his current plan. Additionally, in an interview of April 2017 on Natalie Comic, his editor elaborated that Isayama wants to end the manga soon and does not intend to purposefully increase the number of manga volumes, however, some things might take longer than expected.


Ukratko, autor to želi završiti ove ili iduće godine, no u zadnje vrijeme često sam sebe prevari/preračuna jer zbog količine neodgovorenih pitanja sve ono što on zamisli odgovoriti u jednom poglavlju zbog ograničenog broja stranica i prostora na kraju zauzme dva poglavlja. Jednostavno, ne želi zbrzati završetak i površno objasniti ključne stvari.

Okvirno, trenutno je u Japanu izašlo 107. poglavlje/prvo poglavlje 27. volumea (malo dosadnjikavo poglavlje, s flashbackom u flashbacku) i na temelju zadnjih događaja teško mi je očekivati da će to (kvalitetno) privesti kraju ove godine. Vjerojatno iduće godine ako se opet ne preračuna.

quote:
Originally posted by swamp thing

Čitam putem "prodavnice", ne može se ovakav serijal pratiti takvim tempom, pozaboravljaš sve.


Evo, ja to pratim na mjesečnoj bazi, a neke stvari u najnovijem poglavlju mi je bilo malo teže povezati jer sam zaboravio što se podogađalo sa određenim likovima. Ponekad mi dođe da napravim sažetak svakog volumea kako ne bih stalno morao goglati po AoTwiki ili listati starije brojeve da se podsjetim takvih stvari.

Po meni, AoT je najbolje čitati u komadu po "Story arcovima". Darkwood je u svojih 8 brojeva trenutno objavio neka 3-4 manja "uvodna" story arca koji, po meni, čine 1 veći story arc. Idući story arcovi se u prosjeku protežu kroz oko 4 brojeva (npr. idući story arc je takav, brojevi 9-12). S obzirom na Darkwoodov tempo izlaženja, možda ne bi bilo loše popisati story arcove (bez spoilera) po brojevima/volumeima pa da Darkwoodovi čitatelji znaju kad i što bi se moglo pročitati u komadu.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 10/07/2018 : 23:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Evo nabrzaka neka gruba podjela serijala po story-arcovima, bez spoilera:

1. story-arc: brojevi 1-4
- sadrži 3 manja story arca

2. story-arc: brojevi 5-8

3. story-arc: brojevi 9-12

4. story-arc: brojevi 13-17

5. story-arc: brojevi 18-22

6. story-arc: brojevi 23+ (u tijeku, trenutno započeo 27. volume)
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/08/2019 : 22:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Procitao danas 120 poglavlje... Zanimljivo... I dalje ne vjerujem dokle je napredovao serijal koji se na pocetku fokusirao iskljucivo na borbu sa titanima. Objavljivanjem ovog poglavlja sve mi se viss cini kako se mange blizi kraju. Po nesrecu ili srecu za druge, mislim da je i vrijeme da konacno dobijemo dugo ocekivani kraj. Radujem se buducim poglavljima jer sada se situacija poprilicno uzburkala za njihov svijet.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 18/08/2019 : 17:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Procitao danas 120 poglavlje... Zanimljivo... I dalje ne vjerujem dokle je napredovao serijal koji se na pocetku fokusirao iskljucivo na borbu sa titanima. Objavljivanjem ovog poglavlja sve mi se viss cini kako se mange blizi kraju. Po nesrecu ili srecu za druge, mislim da je i vrijeme da konacno dobijemo dugo ocekivani kraj. Radujem se buducim poglavljima jer sada se situacija poprilicno uzburkala za njihov svijet.



Trenutno su na polovici 30 volumea tako da očekujem još 1 ili 2 volumea max, mada ne bih imao ništa protiv da idu do 35.

Što se priče tiče, i dalje je sve to na visokoj razini, ali me zbog ovog zadnjeg (120.) poglavlja (točnije, zadnjih 10-ak stranica) počelo biti strah da Isayama ne zasere sa "stazama" (to jest, da ne upadne u time-travel zamku koju je do sada nevjerojatno vješto izbjegavao). Mada, vjerujem da će idućeg mjeseca sve biti jasnije za koju se varijantu odlučio.

quote:
Originally posted by Sarghan

Evo nabrzaka neka gruba podjela serijala po story-arcovima, bez spoilera:



Povezano s time, evo update verzija ako nekoga zanima:

1. story-arc: brojevi 01-04
- sadrži 3 manja story arca

2. story-arc: brojevi 05-08

3. story-arc: brojevi 09-12

4. story-arc: brojevi 13-17

5. story-arc: brojevi 18-22

6. story-arc: brojevi 23-26

7. (i zadnji) story-arc: brojevi 27+ (u tijeku, trenutno na sredini 30. volume)
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 18/08/2019 : 17:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Inače, Darkwood je u potpunosti prokockao moje povjerenje tako da sam se prije nekoliko mjeseci odlučio prebaciti na "jeftiniju", ali i kvalitetniju varijantu.

Najbolja odluka ikada i među najdražim dijelovima kolekcije!



Potajno se nadam da će Fibra jednog dana objaviti AoT na način na koji objavljuje Walking Dead (englesko izdanje AoT već ima takav veći format na oko 1000 stranica) . Ovaj serijal svojom kvalitetom definitivno zaslužuje jedno takvo izdanje.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 18/08/2019 : 17:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Baci koju fotku naslovnica, ako nije priblem.
Super izgleda.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 18/08/2019 : 19:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Kako ima nekih većih spoilera na naslovnicama, stavit ću sliku "uživo" preko linka:

https://i.imgur.com/u3lMVs4.jpg


Al ak te baš zanimaju kako izgledaju naslovnice narednih brojeva, to možeš najbolje vidjeti prek donjeg linka (malo je razbacano, ali je donekle spoiler-free verzija):

https://attackontitan.fandom.com/wiki/Category:Volume_Covers
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/08/2019 : 19:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Sarghane, jesi gleda i anime, te ako jesi, kakav ti je u usporedbi s mangom?

Btw čini mi se da u Znanju u Gajevoj imaju finu selekciju čitavog AoT-a.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 18/08/2019 19:58:37
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/08/2019 : 20:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@Sarghan
Ima li negdje slika cijele tvoje kolekcije?
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 18/08/2019 : 21:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Sarghane, jesi gleda i anime, te ako jesi, kakav ti je u usporedbi s mangom?

Btw čini mi se da u Znanju u Gajevoj imaju finu selekciju čitavog AoT-a.



U Znanju sam i nabavio ove novije iznad 20og broja i njih redovno dobavljaju kako izlaze. Sad je nekidan izašao engleski 28 volume tako da će i njega vjerojatno kroz nekoliko mjeseci uvesti. Znaju i u Menartu u Avenue Mallu isto imati, no mislim da su oni manje ažurni.

A anime sam takoreći pobožno pratio kako se prikazivao, osobito zadnju sezonu. Bez sumnje, anime je definitivno bolje iskustvo, i to ne samo zbog generalno izvanredne animacije (veći početni dio mange ima slabiji crtež koji se postepeno poboljšavao dok je u animeu od početka sjajan i konstantno na razini) i sjajnog soundtracka, već i jer su malo presložili određene dijeove priče (prvenstveno početak i prvi dio treće sezone) tako da je razvoj radnje logičniji i lakše za pratiti, a i tempo je puno bolji. A da i ne spominjem da su scene bitki stvarno predivno i tečno animirane, sve je napetije i baš djeluje "živo". Generalno, studio koji je radio anime je veliki fan mange tako da su ga odradili dosta vjerno mangi, a negdje su čak i nadmašili scene iz mange (znao sam što će se dogoditi, ali me anime nekoliko puta uspio naježiti i iznenaditi, a ponekad i dirnuti).

U svakom slučaju, anime je sada pokrio 3/4 cijelog serijala i trenutno čini jednu lijepu zaokruženu cijelinu. Sada čekaju da manga završi (trebalo bi kroz godinu dana) pa će onda odraditi i zadnju, četvrtu sezonu (najavljena za jesen 2020.) koja odmah počinje s drugačijom perspektivom, lokacijama i događajima. Tako da, za one koji planiraju odgledati anime, sad je najbolje vrijeme za uskočiti.

Ustvari, onima koji čekaju darkwood bih čak i preporučio da odgledaju anime. Generalno, PUNO BOLJE iskustvo. Prva sezona je nešto sporija i skromnija, no onda u drugoj, a osobito u trećoj sezoni (najbolja do sada, a i po japanskim gledateljima jaki kandidat za najbolji ovogodišnji anime) eksplodira i navuče na praćenje. Osobno me anime jako oduševio, a posljednji put mi se to dogodilo sa Nolanovom triologijom. Mada, tome je najviše doprinjela (osim jakog kontinuiteta) sjajno strukturirana i vođena priča. Nisu mediji bez razloga AoT prozvali "japanskim Walking Deadom", jel.

Fak, raspisah se.

quote:
Originally posted by solar

@Sarghan
Ima li negdje slika cijele tvoje kolekcije?



Na stranu što ne volim objavljivati takve stvari po internetu, cjelokupna kolekcija mi je rasuta na 2-3 lokacije diljem hrvatske, tako da mi ju nije baš lako poslikati. A da i ne spominjem kako bi se neki forumaši zgražali da vide u kakvim prostorima držim neke stripove.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/08/2019 : 21:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
@Sarghan - fala na iscrpnom odgovoru. Ide onda anime. :)

Btw i meni je takva stvar s kolekcijom - raštrkana na 2 mista, stripova posvuda a još k tome nisu ni složeni po edicijama i numeraciji, pa bolje da ljudi to ne vide. :D

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 18/08/2019 : 21:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice


Btw i meni je takva stvar s kolekcijom - raštrkana na 2 mista, stripova posvuda a još k tome nisu ni složeni po edicijama i numeraciji, pa bolje da ljudi to ne vide. :D



Identično. Reći ću samo da su mi Brendon i Morgan Lost u kredencu s pićem, između Jagermeistera i Jack Danielsa.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/08/2019 : 21:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
To je pravo društvo - Jager, Brendon, Morgan i Jack. :P

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 22/08/2019 : 05:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Slazem sa svime sto je Sarghan napisao. Anime je daleko bolje iskustvo od mange, ciji se crtez u zadnje vrijeme drasticno popeo po kvaliteti. Ima tu i tamo malo zbrzanog posla od Isayame al okej, nista strasno.
Sezona 3 okida, ruku na srce. I meni je srce slomljeno zbog Darkwooda koji onako osakatise svoju manga distribuciju. Umjesto sto se bacaju po izvakanim naslovima, bolje da makar svaka tri mjeseca izbace volumen ove mange.

Amerikanci imaju “Kolosalnu ediciju” sto bi i ja volio imati da npr neko iz Fibre ili Libellusa preuzme taj posao na svoja leda. Manga je stvarno super i prica je trenutno na nevjerovatnom klimaksu. Toplo bi preporucio svima “No regrets” I “Lost girls” kao spinoffs koji su zaista kvalitetno odradeni. Imate i “Before the fall” al to rijetko ko uzima za ozbiljno. Izasli su skoro i pisani romani...

Radosnom neizvjesnocu iscekujem svako novo poglavlje te uskoro zaista moram uzeti americke volumene jer su prekrasni... ah darkwoode na sta me tjeras... smrc...
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000