forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Naslovnice stripa u istoj pozi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 12/06/2019 : 16:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

nije što je Cassaro "pokrao" Girauda, nego što je to iskoristio za jednu od "najboljih" Zagorovih epizoda. totally worth it. :))




Baš sam lijepo složio te vinjete u paintu

Go kneel and weep
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/06/2019 : 16:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec



Jednako kao što su domaći glazbenici tih godina bespramno potpisivali glazbu koju su maznuli jer se nisu brinuli da će puno ljudi to primjetiti, a ako i primjete neće se baš pročuti. Danas vam ja lijepo stavim dva linka i najednom dvije najjače stvari Dine Dvornika više nisu toliko originalne:
https://www.youtube.com/watch?v=b1rX9E8NuRw
https://www.youtube.com/watch?v=zr4If-wPkuI

Pritom smatram da su citiranje, sempliranje i slično tehnike koje su legitimne u umjetničkom izričaju, no izvore bi trebalo navoditi, ne samo zbog pravnoh aspekta (tantijema), već i da se javnosti i publici da na uvid da sami procijene gdje u novom produktu ima nečeg novog (novog autorstva - u Zašto praviš slona od mene npr. toga ima), a gdje je samo riječ o nota-po-nota ili sličica-po-sličica plagijatima.

Uglavnom, vjerujem da su danas u doba sveuopće umreženosti i jedni i drugi mnogo oprezniji.



Tema Stratus, tj bas linija, korišćena je u raznim pesmama, znalo se i za Dina Dvornika i ZPSOM, još kad je izašla. Evo ti primer Massive Attacka:

https://www.youtube.com/watch?v=PKtTmZnVhhI

Što se tiče drugog primera, semplovanja pozadinskih zvukova ROB'N'RAZ-a, može se reći da je u tom stilu to bilo uobičajeno, jer su i ovi euro-hip-hop-house-danceri semplovali od drugih, pa je pitanje šta je izvorno prvo.
Go to Top of Page

Mozen
New Member



Croatia
142 Posts

Member since 28/02/2009

Posted - 12/06/2019 : 16:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mogorovic

Ne kaže se Dine Dvornika , nego Dina Dvornika. Naučite već jednom.


Na žalost ova nakarada je postala standard.Kad čujen DinE Dvornika ili DinE Rađe, ka da me neko čekićen udre po čelu.


Dragi moji Dalmoši, imam osjećaj da ste vi prečesto negativno nastrojeni prema nekim regionalizmima u hrvatskom jeziku. Nemojte biti. Samo opušteno.
Vama bi sigurno bilo "nakaradno" i kada bih ja recimo spomenuo da je "naša repka jučer igrala tekmu", je l' da?
Je*iga, prihvatite činjenicu da se u kontinentalnim krajevima govori drugačije nego kod vas i da je hrvatski jezik raznolik. U kontinentalnoj Hrvatskoj uglavnom se koristi e-sklonidba pojedinih muških imena koja završavaju na -o (Dino, Vlaho, Bruno...), dok je u primorskim krajevima uobičajena a-sklonidba. I to je tak'. Nema tu ništa nakaradno. I meni je čudno kad čujem da netko izgovara imenicu auto u srednjem rodu (ovo auto), kad "svi" znamo da je auto muškog roda, dakle pravi mužjak. No ne lupam se čekićem po čelu zbog toga kao neki, već mi je to, naprotiv, baš simpa.
Dakle, ljudi, samo opušteno.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/06/2019 : 17:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mozen

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mogorovic

Ne kaže se Dine Dvornika , nego Dina Dvornika. Naučite već jednom.


Na žalost ova nakarada je postala standard.Kad čujen DinE Dvornika ili DinE Rađe, ka da me neko čekićen udre po čelu.


Dragi moji Dalmoši, imam osjećaj da ste vi prečesto negativno nastrojeni prema nekim regionalizmima u hrvatskom jeziku. Nemojte biti. Samo opušteno.
Vama bi sigurno bilo "nakaradno" i kada bih ja recimo spomenuo da je "naša repka jučer igrala tekmu", je l' da?
Je*iga, prihvatite činjenicu da se u kontinentalnim krajevima govori drugačije nego kod vas i da je hrvatski jezik raznolik. U kontinentalnoj Hrvatskoj uglavnom se koristi e-sklonidba pojedinih muških imena koja završavaju na -o (Dino, Vlaho, Bruno...), dok je u primorskim krajevima uobičajena a-sklonidba. I to je tak'. Nema tu ništa nakaradno. I meni je čudno kad čujem da netko izgovara imenicu auto u srednjem rodu (ovo auto), kad "svi" znamo da je auto muškog roda, dakle pravi mužjak. No ne lupam se čekićem po čelu zbog toga kao neki, već mi je to, naprotiv, baš simpa.
Dakle, ljudi, samo opušteno.

Evo ja sam dalmos i slazem se s tobom. Ja sam vukozeca razumio sto je htio reci i to mi je jedino bitno. Slovo gori doli, jebe me se.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 12/06/2019 : 17:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by verab

nije što je Cassaro "pokrao" Girauda, nego što je to iskoristio za jednu od "najboljih" Zagorovih epizoda. totally worth it. :))




Baš sam lijepo složio te vinjete u paintu


ma super je. i odličan ti je kanal. smijem li ga reklamirati?

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/06/2019 : 18:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by vukozec



Jednako kao što su domaći glazbenici tih godina bespramno potpisivali glazbu koju su maznuli jer se nisu brinuli da će puno ljudi to primjetiti, a ako i primjete neće se baš pročuti. Danas vam ja lijepo stavim dva linka i najednom dvije najjače stvari Dine Dvornika više nisu toliko originalne:
https://www.youtube.com/watch?v=b1rX9E8NuRw
https://www.youtube.com/watch?v=zr4If-wPkuI

Pritom smatram da su citiranje, sempliranje i slično tehnike koje su legitimne u umjetničkom izričaju, no izvore bi trebalo navoditi, ne samo zbog pravnoh aspekta (tantijema), već i da se javnosti i publici da na uvid da sami procijene gdje u novom produktu ima nečeg novog (novog autorstva - u Zašto praviš slona od mene npr. toga ima), a gdje je samo riječ o nota-po-nota ili sličica-po-sličica plagijatima.

Uglavnom, vjerujem da su danas u doba sveuopće umreženosti i jedni i drugi mnogo oprezniji.



Tema Stratus, tj bas linija, korišćena je u raznim pesmama, znalo se i za Dina Dvornika i ZPSOM, još kad je izašla. Evo ti primer Massive Attacka:

https://www.youtube.com/watch?v=PKtTmZnVhhI

Što se tiče drugog primera, semplovanja pozadinskih zvukova ROB'N'RAZ-a, može se reći da je u tom stilu to bilo uobičajeno, jer su i ovi euro-hip-hop-house-danceri semplovali od drugih, pa je pitanje šta je izvorno prvo.



Da, ali: https://www.zamp.hr/baza-autora/djelo/pregled/133164203

Za Safe from harm to ipak malo drugačije piše pod credits: https://www.allmusic.com/song/safe-from-harm-mt0000048353
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Safe_from_Harm_(song)

Primjećujete li razliku? Nema spomena Billy Cobhama pri Zašto praviš slona od mene.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/06/2019 : 18:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mozen

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mogorovic

Ne kaže se Dine Dvornika , nego Dina Dvornika. Naučite već jednom.


Na žalost ova nakarada je postala standard.Kad čujen DinE Dvornika ili DinE Rađe, ka da me neko čekićen udre po čelu.


Dragi moji Dalmoši, imam osjećaj da ste vi prečesto negativno nastrojeni prema nekim regionalizmima u hrvatskom jeziku. Nemojte biti. Samo opušteno.
Vama bi sigurno bilo "nakaradno" i kada bih ja recimo spomenuo da je "naša repka jučer igrala tekmu", je l' da?
Je*iga, prihvatite činjenicu da se u kontinentalnim krajevima govori drugačije nego kod vas i da je hrvatski jezik raznolik. U kontinentalnoj Hrvatskoj uglavnom se koristi e-sklonidba pojedinih muških imena koja završavaju na -o (Dino, Vlaho, Bruno...), dok je u primorskim krajevima uobičajena a-sklonidba. I to je tak'. Nema tu ništa nakaradno. I meni je čudno kad čujem da netko izgovara imenicu auto u srednjem rodu (ovo auto), kad "svi" znamo da je auto muškog roda, dakle pravi mužjak. No ne lupam se čekićem po čelu zbog toga kao neki, već mi je to, naprotiv, baš simpa.
Dakle, ljudi, samo opušteno.


Dino se ovisno o tome radi li se o Dinu Dvorniku ili Dini(Edinu) Merlinu sklanja različito.
Inače ti se slažen sa upison, i volin kad ljudi govore bez metle u guzici, onako kako pričaju doma bez obzira odakle su, ali eto, ovo me nervira.
I nije mi simpa

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 12/06/2019 : 19:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Mozen

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mogorovic

Ne kaže se Dine Dvornika , nego Dina Dvornika. Naučite već jednom.


Na žalost ova nakarada je postala standard.Kad čujen DinE Dvornika ili DinE Rađe, ka da me neko čekićen udre po čelu.


Dragi moji Dalmoši, imam osjećaj da ste vi prečesto negativno nastrojeni prema nekim regionalizmima u hrvatskom jeziku. Nemojte biti. Samo opušteno.
Vama bi sigurno bilo "nakaradno" i kada bih ja recimo spomenuo da je "naša repka jučer igrala tekmu", je l' da?
Je*iga, prihvatite činjenicu da se u kontinentalnim krajevima govori drugačije nego kod vas i da je hrvatski jezik raznolik. U kontinentalnoj Hrvatskoj uglavnom se koristi e-sklonidba pojedinih muških imena koja završavaju na -o (Dino, Vlaho, Bruno...), dok je u primorskim krajevima uobičajena a-sklonidba. I to je tak'. Nema tu ništa nakaradno. I meni je čudno kad čujem da netko izgovara imenicu auto u srednjem rodu (ovo auto), kad "svi" znamo da je auto muškog roda, dakle pravi mužjak. No ne lupam se čekićem po čelu zbog toga kao neki, već mi je to, naprotiv, baš simpa.
Dakle, ljudi, samo opušteno.


Dino se ovisno o tome radi li se o Dinu Dvorniku ili Dini(Edinu) Merlinu sklanja različito.
Inače ti se slažen sa upison, i volin kad ljudi govore bez metle u guzici, onako kako pričaju doma bez obzira odakle su, ali eto, ovo me nervira.
I nije mi simpa



Prema pravopisu bosanskoga jezika, nema razlike u deklinaciji radilo se o Dvorniku ili Merlinu. U oba slučaja je ispravno Dina (Dvornika ili Merlina). Kada bi bilo Dini, radilo bi se o ženskoj osobi. Uzmimo za primjer kako se deklinira Željko Bebek ili Zdravko Čolić. Željke Bebek ili Zdravke Čolić bilo bi za ženske osobe (Željka i Zdravka), a Željka Bebeka i Zdravka Čolića za muškarce (Željko i Zdravko).

Elvis has just left the building!

Edited by - cerichus on 12/06/2019 19:34:52
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 12/06/2019 : 22:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Meni nema odvratnije pojave kao kad za imena tipa Mile, Stipe i sl. u genitivu govore - Mileta, Stipeta i sl. Užas. Skoro kao i ono s tvrdim i mekim slovima. Ali eto, svakom svoje.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 13/06/2019 : 00:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
A, gdje je ono, u Zagrebu i okolici, kada kažu da, primjerice, idu u Antea na rođendan, umjesto u Ante!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/06/2019 : 09:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

A, gdje je ono, u Zagrebu i okolici, kada kažu da, primjerice, idu u Antea na rođendan, umjesto u Ante!


I kad se zoveš Jere i živiš u Zagrebu možeš čut svega.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 13/06/2019 : 10:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
da živiš na Braču, išli bi na kavu kod Jerkota. :))

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/06/2019 : 11:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
A kako tek Jerku zvuči kako ga oslovljavaju u anglofonskim krajevima, ne treba ni spominjati :)
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/06/2019 : 12:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

A kako tek Jerku zvuči kako ga oslovljavaju u anglofonskim krajevima, ne treba ni spominjati :)



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/06/2019 : 13:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

A kako tek Jerku zvuči kako ga oslovljavaju u anglofonskim krajevima, ne treba ni spominjati :)



Dobra .

I dobro što nisi napisao: U svakoj šali pola istine.

https://www.dnevno.hr/magazin/lifestyle/u-svakoj-sali-pola-istine-10-stvari-koje-znace-da-ste-hrvat-foto-823213/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/06/2019 : 13:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vukozec

A kako tek Jerku zvuči kako ga oslovljavaju u anglofonskim krajevima, ne treba ni spominjati :)



Dobra .

I dobro što nisi napisao: U svakoj šali pola istine.

https://www.dnevno.hr/magazin/lifestyle/u-svakoj-sali-pola-istine-10-stvari-koje-znace-da-ste-hrvat-foto-823213/


4/10

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 13/06/2019 : 16:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Svakog Jerka obavezno pitam: jerkaš li?
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/06/2019 : 17:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vukozec

A kako tek Jerku zvuči kako ga oslovljavaju u anglofonskim krajevima, ne treba ni spominjati :)



Dobra .

I dobro što nisi napisao: U svakoj šali pola istine.

https://www.dnevno.hr/magazin/lifestyle/u-svakoj-sali-pola-istine-10-stvari-koje-znace-da-ste-hrvat-foto-823213/




Radin isključivo sa strancima, i mogu ti reć da san očekiva da će bit više zajebancije sa imenon, ali valjda in sva naša imena zvuče debilno pa se ovo Jerko utopi u masi. Ako se predstavin sa Jere, redovito me prikrste u Jerry.

Inače, očito san Hrvat od kurca 0/10.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/06/2019 : 17:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Predstavin ja sebe ko "kretenko" i/ili "drkonja", a i na urbandictionary se nađe ovo:


https://www.urbandictionary.com/define.php?term=jerko

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 13/06/2019 : 23:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
A, što se može! Kod nas bi se svi smijali da se netko preziva, recimo, Guzij, a to je sasvim normalno prezime u Ukrajini...
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 14/06/2019 : 03:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Ajde, kad ste već pokrenuli priču oko imena, nek mi neko kaže zašto se liku koji se zove Kajo
obraćaju sa "Kaja, ubit ću te!"
https://www.imdb.com/title/tt0064531/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

(Inače nisam gledao film, pa ne znam eventualni kontekst tog izgovora.)

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/06/2019 : 09:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Khm, u offu ste debelo...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/06/2019 : 09:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Ajde, kad ste već pokrenuli priču oko imena, nek mi neko kaže zašto se liku koji se zove Kajo
obraćaju sa "Kaja, ubit ću te!"
https://www.imdb.com/title/tt0064531/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

(Inače nisam gledao film, pa ne znam eventualni kontekst tog izgovora.)

nisi ništa propustia film je sranje

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 17/06/2019 : 08:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mogorovic

A, gdje je ono, u Zagrebu i okolici, kada kažu da, primjerice, idu u Antea na rođendan, umjesto u Ante!


I kad se zoveš Jere i živiš u Zagrebu možeš čut svega.



A ni prezimena nemojte zaboraviti, sve se cesce cuje Gorana Barea ili Koradea ili Mancea
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 17/06/2019 : 12:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

A, gdje je ono, u Zagrebu i okolici, kada kažu da, primjerice, idu u Antea na rođendan, umjesto u Ante!



u okolici Zagreba, pogotovo kod domicilnog stanovništva, nitko ne govori "u" nego "kod" ili još starije je "k"..... npr "kod Ante" ili "k Anti".....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000