forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolje i najgore epizode GordonLinka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

luxi68
Starting Member



10 Posts

Member since 01/03/2013

Posted - 02/04/2016 : 00:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send luxi68 a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima,

Ovo je moja prva objava na forumu, a možda ste me zapazili ovih mjeseci na stranici jer sam napisao dvije recenzije ovog pomalo zaboravljenog junaka. Planiram uokviriti ciklus s posljednjim brojem "Godzilla", a poslije nadopunjavati zbirku kako stignem, volio bih i kad bi mi se netko pridružio mada sumnjam da će se naći još jedan luđak Ali barem bih volio kad biste rekli za koje biste brojeve voljeli pročitati recenziju, iz pozitivnih ili negativnih razloga. Znam da će se naći oni koji će reći da je sve jednako loše, ali isto tako vjerujem da ima onih kojima se sviđa ovakav trash kao meni, pa da vas čujem, preporuke
Još mi nedostaje nekoliko brojeva da upotpunim kolekciju, a do sada mi je najdraži Raspućin, a najlošiji Svjetionik. Zanimljivo je da mi je drugi najgori Ljubičasta zaraza, dok je nastavak Sveta planina ludilo! Bit će izazov sve to smjestiti u jednu recenziju.

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/04/2016 : 09:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Dobre su ti recenzije.
Inače ne čitam recenzije stripova koje nisam pročitao (da mi ne pokvare dojam), ali Gordonove sam pročitao.
Go to Top of Page

luxi68
Starting Member



10 Posts

Member since 01/03/2013

Posted - 02/04/2016 : 11:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send luxi68 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Dobre su ti recenzije.
Inače ne čitam recenzije stripova koje nisam pročitao (da mi ne pokvare dojam), ali Gordonove sam pročitao.



Hvala trudim se, nadam se da ću napredovat jos sam pocetnik A Gordona uspijes nabavit ka od sale, ja sam se bojao da neću naći preostale brojeve kad ono na aukcijama ih dobijem za po 3 kune, tako da ako mu odlucis dat priliku nece te kostat, 18 kn s postarinom za 4 broja, eto jedna dobra stvar kad junak nije cijenjen :D.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/04/2016 : 14:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Samo naprijed s recenzijama.
Slažem se s tobom da je Gordon na neki način i zaboravljen junak, ali neki su ga vjerojatno i namjerno zaboravili, uz sveprisutna izdanja proteklih godina. Meni je kao klincu bio sasvim ok, totalno drugačiji od Zagora, Bleka, Texa i Mno-a. Tu i tamo pročitao sam i pokojeg Nick Raidera. GL je bio jedno pravo malo osvježenje; osebujni likovi, relativno dobar crtež, horror-avaturistička komedija, i te su epizode bile drugačije od Dylanovih. A tu je naravno i jedna istančana doza erotičnosti...

Što se tiče neke top liste, kao klinac imao sam jedno 10-tak brojeva, i kasnije kad sam nabavio sve (čak pročitao i 2 neobjavljene kod nas), većina tih su mi i kasnije bile među boljima. Zadnji broj koji sam kupio bio je br.12, na moru. Koliko se sjećam, činio mi se skup,a opet privlačan, i nekako sam se odvažio, dok sam išao u dućan po kruh, a znao sam da moji nisu baš imali love, i da taj dan ne bude sladoleda... I onda se totalno se razočarao s tim nekim piramidama.
Tako da mi je to i kasnije bila najgluplja i najbespotrebnija epizoda.

Top 3 najlošije:
-12+13- Ljubičasta zaraza, Sveta planina
-17-Zidovi koji plaču
-19-Lilithina djeca
(srećom da broj 21-Voda nije objavljen jer bi ušao u ove 3)

Top 5 najboljih
-3-Sablast kineskog kazališta- nekako najbolja epizoda
-2-Ples s kosturima -Condor kao odličan negativac. Više puta čitao.
-4-Prokleti novac -Vro dobro.
-11- Pantera -Vrlo dobro.
-10- Sedmi okrug -uz br.2 možda i najdraža epizoda, iako sam se kasnije kod ponovnog čitanja razočarao

Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 04/04/2016 : 19:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
U pamčenju mi je ostala epizoda Šetač Johny, ostali se nešto i ne sječam. Tako da je to moj best off od Gordonlinka.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/04/2016 : 08:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Davnih dana dok sam još imao vremena planirao sam napisati par recenzija ovog nepravedno izšikaniranog junaka. A sada vremena više nemam ni za sebe a kamo li recenziranje stoga preostaje mi rangirati nabrzaka

Od najboljeg prema lošijima:

6. Zadatak
5. Svjetionik
1. Škrinja puna duhova
4. Prokleti novac
8. Albatros
12. Ljubičasta zaraza
16. Rođen 2. Studenoga
19. Lilithina djeca
11. Pantera
17. Zidovi koji plaču.
3. Sablast kineskog kazališta
14. Raspućin
2. Ples s kosturima
7. Šetač Johnnie
10. Sedmi okrug
18. Vječna žena
20. Godzilla
15. Condor express
21. Acqua
22. Cadaveri squisiti

Doduše ova zadnja dva sam pročitao iz talijanskih skenova tako da moguće da i nisu toliko loši.

@luxi68: koji brojevi ti fale/nisi pročitao?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

luxi68
Starting Member



10 Posts

Member since 01/03/2013

Posted - 05/04/2016 : 10:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send luxi68 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

Samo naprijed s recenzijama.
Slažem se s tobom da je Gordon na neki način i zaboravljen junak, ali neki su ga vjerojatno i namjerno zaboravili, uz sveprisutna izdanja proteklih godina. Meni je kao klincu bio sasvim ok, totalno drugačiji od Zagora, Bleka, Texa i Mno-a. Tu i tamo pročitao sam i pokojeg Nick Raidera. GL je bio jedno pravo malo osvježenje; osebujni likovi, relativno dobar crtež, horror-avaturistička komedija, i te su epizode bile drugačije od Dylanovih. A tu je naravno i jedna istančana doza erotičnosti...

Što se tiče neke top liste, kao klinac imao sam jedno 10-tak brojeva, i kasnije kad sam nabavio sve (čak pročitao i 2 neobjavljene kod nas), većina tih su mi i kasnije bile među boljima. Zadnji broj koji sam kupio bio je br.12, na moru. Koliko se sjećam, činio mi se skup,a opet privlačan, i nekako sam se odvažio, dok sam išao u dućan po kruh, a znao sam da moji nisu baš imali love, i da taj dan ne bude sladoleda... I onda se totalno se razočarao s tim nekim piramidama.
Tako da mi je to i kasnije bila najgluplja i najbespotrebnija epizoda.

Top 3 najlošije:
-12+13- Ljubičasta zaraza, Sveta planina
-17-Zidovi koji plaču
-19-Lilithina djeca
(srećom da broj 21-Voda nije objavljen jer bi ušao u ove 3)

Top 5 najboljih
-3-Sablast kineskog kazališta- nekako najbolja epizoda
-2-Ples s kosturima -Condor kao odličan negativac. Više puta čitao.
-4-Prokleti novac -Vro dobro.
-11- Pantera -Vrlo dobro.
-10- Sedmi okrug -uz br.2 možda i najdraža epizoda, iako sam se kasnije kod ponovnog čitanja razočarao





Jesi li zadnja dva broja pročitao na talijanskom ili? Ja ću svoj top 5 napisati kad pročitam sve, ovako može uvijek uletit neki :)
Go to Top of Page

luxi68
Starting Member



10 Posts

Member since 01/03/2013

Posted - 05/04/2016 : 10:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send luxi68 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Davnih dana dok sam još imao vremena planirao sam napisati par recenzija ovog nepravedno izšikaniranog junaka. A sada vremena više nemam ni za sebe a kamo li recenziranje stoga preostaje mi rangirati nabrzaka

Od najboljeg prema lošijima:

6. Zadatak
5. Svjetionik
1. Škrinja puna duhova
4. Prokleti novac
8. Albatros
12. Ljubičasta zaraza
16. Rođen 2. Studenoga
19. Lilithina djeca
11. Pantera
17. Zidovi koji plaču.
3. Sablast kineskog kazališta
14. Raspućin
2. Ples s kosturima
7. Šetač Johnnie
10. Sedmi okrug
18. Vječna žena
20. Godzilla
15. Condor express
21. Acqua
22. Cadaveri squisiti

Doduše ova zadnja dva sam pročitao iz talijanskih skenova tako da moguće da i nisu toliko loši.

@luxi68: koji brojevi ti fale/nisi pročitao?



Brojeve 8, 15 (upravo čitam) 17, 18 i 19 imam ali nisam pročitao (čitam polako, otrpilike po broj svako dva-tri tjedna da duže potraje, u međuvremenu ubacim ledda, texa i ostale). Brojeve 11 i 16 sam upravo kupio na aukciji, nadam se da će transakcija proći bez problema, a definitivno bi volio pročitati i zadnja dva kao i specijale, pa i one šta su nacrtani a nisu objavljeni haha, ali problem je što ne znam talijanski, no čuo sam da je bilo nekakvo piratsko izdanje na hrvatskom, znaš li nešto o tome?
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/04/2016 : 13:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by luxi68


Jesi li zadnja dva broja pročitao na talijanskom ili? Ja ću svoj top 5 napisati kad pročitam sve, ovako može uvijek uletit neki :)



Bio sam pronašao skenove koje je netko preveo.

Kad pročitaš većinu epizoda, možeš napisati i tekst o junaku:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/gl/gordonlink/

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/04/2016 : 14:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Oh čekaju te neke odlične epizode, i neke malo slabije ali još uvijek sa bljeskovima.
Zanimljivo i meni je Svjetionik davnih dana (ljeto 96'?) bio loš. Kasnije kad sam ga opet pročitao na moru uz slične atmosferske uvjete kakvi su i u stripu postao mi je jedan od boljih unatoč lošem crtežu.
Što se tiče ovog zadnjeg- p.m.


Bok, kako si.
Go to Top of Page

luxi68
Starting Member



10 Posts

Member since 01/03/2013

Posted - 05/04/2016 : 22:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send luxi68 a Private Message  Reply with Quote
Evo taman dovršio Condor Express, to je Cromwellu najgori, a meni je baš super, pogotovo druga polovica, ima genijalnih štoseva, odvalio sam sa stolice na sceni gdje tip s pištoljem naredi Helgi: "Skidaj se!" ona "Reci to svojoj sestri!" On "Moja sestra je gadna." Mnogo bolji mi je ovaj od prvog s Condorom, ugodno iznenađanje, ide na popis za recenziranje, Hrvoju ostavljam Ples s kosturima :) Koliko vidim svi što komentiramo imamo podijeljen ukus kod dosta epizoda što je super jer pokazuje da strip ima ono nešto šta ga čini posebnim i nepredvidljivim, nekog nešto iživcira drugog ista stvar oduševi... Uglavnom nađe se za svakog ponešto
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/04/2016 : 14:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
...tako je, za svakog ponešto. Koliko se sjećam, s Condor expressom sam se malo razočarao, jer valjda sam bio očekivao nešto u rangu prvog pojavljivanja Condora!?
Ali ne brini, mislim da se sve epizode GL-a mogu nabaviti relativno jeftino. Možda da staviš brojeve koji ti nedostaju u topis s potražnjom, pa ti se netko javi tko ima više brojeva, uštediš na poštarini kad uzmeš više, možda i dobiješ povoljnije...
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 06/04/2016 : 17:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Imam nekih desetak epizoda, ali jedine kojih se dosta dobro sjećam su Prokleti novac i Pantera pa su mi valjda te i najbolje, inače strip mi je nešto između DD i MM s wanna be alanforodvskim humorom i malo golotinje...

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/04/2016 : 19:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Gordonlink je strip bolji od Dilan Doga...pogotovo Monika ko crtač raztura.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

luxi68
Starting Member



10 Posts

Member since 01/03/2013

Posted - 15/04/2016 : 18:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send luxi68 a Private Message  Reply with Quote
Taman kompletirao cijelu zbirku, i sretan i tuzan istovremeno. Ali dobro ostala mi jos cetvrtina za procitat, trajat ce barem do ljeta nadam se (8, 11, 16, 18 i 19). Upravo procitao 17. Zidove koji plaču. Parodija na temu uklete kuće sa stripom u stripu, sjećate li se dojmova, šta kažete?
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 15/04/2016 : 20:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Sry mate...ali GL dobar strip bolji od DYD?! (ne kažem da se DYD nije srozao kao serijal)...e jbg baš jedino ako živiš u eri teen colege filmova iz 80-ih plus si na gljivama...GL je loše pa 10 mesta pa Zagor...tako nekako...ne mogu sudit o Mikiju ili pak Bleku davno ih čitao...ili sad o Gia koji bio strip da popunjava prostor i sličnim.
Msm ovo je ono zbog čega je propala ta vrsta "trafika stripa" čak i da nije bilo kužnih 90-ih (dokazano u centru gde su ponikli), slavno upropastila i druga izdanja. Da to valja imalo bi i ponekog mlađeg čitaoca...a ono nema (ne računam fanatike koji siluju svoju decu ovim izdanjima).
GL ima od tih nesrećnih 21 epizoda tri prosečne (bliže lošim) i ostalo u doziranju turkish star wars. Realno bolje da si kupovao neke druge stripove (i onda se zaprepastio) nego na ovo...
Kao što sam napisao Manfredi, koji u biti stvarno nije kasnije u SB izgledao loš scenarist (čak šta više!), pa, ovde je u odnosu na to neprepoznatljiv...

Nije da želim da pokrenem sada neki flame war...ali...
Go to Top of Page

luxi68
Starting Member



10 Posts

Member since 01/03/2013

Posted - 15/04/2016 : 21:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send luxi68 a Private Message  Reply with Quote
Ne bih želio uspoređivati Doga i Linka jer su to skroz drukčiji tipovi stripa, prvi se želi na ozbiljan način baviti horor tematikom dok je drugi humorističan i fantastiku koristi u svrhe parodije. Tebi smeta golotinja u Linku, a teško da se može naći tri broja Dylana zaredom da nije ispala neka sisa, s tim da se vrijeđa inteligencija čitatelja kad uvijek neka naivna ljepotica padne na šarm 'sramežljivog' DD-a koji je zapravo nije htio iskoristiti ali eto hoće. Uvijek ista pjesma. U Linku barem nema te patetike, sve je vrlo eksplicitno, sise su sise guzice guzice, hinterlandski ljudi su obilježeni pohotom i ne skrivaju nagone, čak ni ne pokušavaju. Sve se to uklapa u prikaz Hinterlanda kao budućeg centra iskvarene Europe gdje prevladava hedonizam i pohlepa. Manfredi je nedugo nakon Linka dokazao se kao jedan od najkvalitetnijih scenarista s Magicnim Vjetrom. Zar stvarno mislis da ista osoba moze biti tako isprazna kao sta kazes, mozds ti se ne svida takva vrsta stripa i to je ok, (ni ja ne volim N.Nevera primjerice)ali mislim da se nisi potrudio zagrebati ispod površine.
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 16/04/2016 : 12:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Netačno. Ne smeta mi golotinja. Smeta mi kada je golitinja apriori stripa, jedna od poenti. Manfredi je ovde samo, kao što rekoh, mogao biti pod uticajem par kombinacija, trash teen filmova 80-ih punog nesuzbijene ili suzbijene erotike, trash horror italijanske produkcije i loših urban punk filmova te ere. Dilan dakako, pati od te patetike i klišea koji će ga na kraju, realno, i ubiti. A u odbranu Dilana, a tamo služi recimo možda i to da ovaj junak ima najviše ženske čitalačke publike pak, je to da je on večiti idealista-romantik (budala ponekad) i trudi se da u svakoj ženi nađe onu (bilo to Morgana, Lilit...).
To je ono ti pokušavaš da nađeš smisla u nečemu gde smisla nema. Ovaj nije strip nikakva kritika postojećeg društva, iliti EZ (odn. EU) koje tada počela da uzima maha (centralizovane evrope u Hinterlendu). Ovo je jedna zajebancija, malo rip off-a i gomilu suludih priča koje bi spadale recimo u najgore DYD priče. Samim tim strip je prošao kako je prošao i kao što rekoh postao reper (jedan od repera, pošto SB nosi svoju krivicu), zašto ovakvi stripovi propadaju...primera radi, sete se DYD da posle 30 godina uvedu u "mračniju" i ozbiljniju eru lika.
Uostalom da GL izlazi koliki bi mu bio tiraž i koliko ljudi bi ga čitalo danas (ili pre 10 godina svejedno)?

Rekao sam da je Manfredi jedan od boljih autora, ali ako ćemo pravo više mu tu uzimam ono po čemu ga pamtim po dobrom, stvaranje MV i neke dobre epizode u različitim serijalima (ko zna koliko onih loših sam epizoda zaboravio).
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/04/2016 : 20:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam svega 5-6 komada, ali prvi broj mi je nekako najbolji.
Sve u svemu, simpa strip, Mark i Blek devedesetih! Štivo za pred san.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/04/2020 : 21:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Gordon Link BO 1: Škrinja puna duhova

Scenarij: Gianfranco Manfredi
Crtež: Raffaele Della Monica + Picerno & Bergamini
Naslovnica: Raffaele Della Monica

Topic o meni anemičnom i dosadnom Lazarusu Leddu potaknuo me da opet pročitam prvu epizodu Gordon Linka, pa makar na skenu.
Taj serijal je, uz Alan Forda, bio jedini strip na kioscima početkom devedesetih, pa sam ga praktički bio prisiljen pratiti.
Iskreno, nije mi se tada baš sviđao, pa sam brzo zaboravio na njega kad je Slobodna Dalmacija počela sa izdavanjem poznatih Bonelli serijala.



Sada, sjećanje na taj čudan serijal je ostalo, a pogotovo ta čudna mješavina nostalgije i znatiželje koju dobijem kad se prisjetim Gordon Linka.
Stariji i iskusniji gledam drugačije na stvari, pa tako i na ovaj kod nas neshvaćeni serijal.

Koji rječnik! Kako su aktivisti mogli dopustiti da ovako nešto prođe nekažnjeno?


Stalno se povlači teza da je Gordon Link svojevrsni pandan Dylan Doga, a prava je istina da Manfredi uopće nije imao na umu Dylan Doga pri stvaranju ovog serijala. Prava istina je da je Italia Uno (televizijska mreža) kupila filmove o Ghostbustersima i odatle se rodila ideja o talijanskoj televizijskoj seriji na istu temu. Samo što je projekt prekinut i ostalo je pet ili šest neiskorištenih skripti. Casarotti, Dardoov šef, zamolio je Manfredija da ih pretvori u stripove. Budući da stripovi nemaju troškova i problema sa specijalnim efektima i tamo se mogao slobodno izraziti, odmah se zaintersirao i tako je otpočela Manfredijeva spisateljska karijera na stripu.
Druga laž o ovom serijalu je da je prekinut zbog loše kvalitete i manjka ideja, ali prava je istina da je problem bio u izdavačkoj kući "Dardo" koja nije imala logistiku za pratiti potrebe jednog takvog serijala. Da serijal nije valjao i da nije bio zapažen, ne bi Manfredi dobio posao u Bonelliju, Della Monicu da ne spominjem! Kasnije je Manfredi na Magičnom Vjetru pokazao svoje kvalitete.

Najjači mi je prikaz političara!




Radnja se odvija u Hinterlandu, glavnom gradu Sjedinjenih Europskih Država koji se guši u smogu i - sablastima, a od likova tu su:
Gordon Link - tašt, bogat i umišljen lovac na duhove, koji je i jedini normalan lik pa tako ciljano iskače iz njegove skupine luđaka.
Jessica - Gordonova bivša supruga, a i seksi policajka koja se ne pojavljuje u prvoj epizodi.
Arun Chuckraverty ili skraćeno Chuck - otkačen i izrazito sposoban znanstvenik na granici znanosti.
Nick - ogromni, maloumni razbijač koji izgleda kao da živi u teretani.
Helga - zgodna tajnica naših simpatičnih "Istjerivača duhova" s čudnom frizurom i u potrazi za pravim muškarcem / muškarcima.
Kalimba - ogromna biljka ljudožderka pozajmljena iz "Male trgovine užasa", filma iz 1986.
Puki - čudno biće, svojevrstan duh zaštitnik ove junačke skupine koje izgled može zahvaliti vanzemaljcima iz još jednog filma iz 1986.: Critters

Sad kad znamo mjesto radnje i ekipu, mogu malo o ovom prvom broju, ali bez zadiranja u sadržaj.
Riječ je o pravoj trash parodiji na mnogobrojna obilježja tog jednako čudnog i zanimljivog vremena - prijelaza iz osamdesetih u devedesete.
Svašta je tu Manfredi spojio i napravio urnebesan, na trenutke čak i neukusan bućkuriš. Ipak, gledajući ovaj prvi broj iz današnje perspektive taj neukus daje još komičniju notu svemu. Koja magična i nimalo dosadna lakrdija! Toliko je tu nebuloza da to postaje zaštitni znak serijala, pa čak i privlačni faktor.

Prodro u nju!


Seksualnih aluzija ima na skoro svakoj stranici i u ogromnim količinama, a privlačan Della Monicin crtež čini sve vizualno ugodnim iskustvom. Vidim da kritičarima i hejterima to najviše smeta. Čak se daje pridjev "seksistički", a istovremeno im ne smeta Moebius i Hugo Pratt sa još eksplicitnijim i ekstremno neukusnim, pa i odvratnim scenama. To je kao umjetnost! Mo`š mislit!

Pomahnitali mikrofon neodoljivo podsjeća na nešto!


Ukratko, sulud, a istovremeno genijalan, jako ugodan i zabavan strip za čitanje koji odiše svježinom unatoč (ili možda upravo zbog) trideset godina na leđima.
Ne palac, već palčevi gore za Gordon Linka!



(priča: 8, scenarij: 10, crtež: 9, naslovnica: 9) - 90%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 10/04/2020 21:13:29
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/04/2020 : 22:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao ovu prvu epizodu, ali sjećam se naslovne u ono doba suše na kioscima. I da mi je za ovih 10 kun bio skup! Srećom, kad su došli stripovi od Slobodne, oni su bili po 7 kn
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/04/2020 : 13:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Izvrstan komentar Spock, ali i slike koje si iskoristio iz stripa Zapravo, crtež je tako dobar da bih se usudio i rekao da se na svakoj tabli može naći neka zanimljiva vinjeta. A i ove fan fact podatke nisam znao o ovom junaku, hvala ti i na tome Upravo si me svojim komentarom potaknuo da i ja uzmem taj strip u ruke, sinoć pročitao i sad malo komentirao na sajtu:

quote:
Kako se slučajno na forumu spominjao ovaj lik proteklih dana, ali i vidjevši friški komentar kolege Spocka na forumu, odmah sam i ja uzeo svoj broj sa police i krenuo da se sjetim ovog stripa koji mi budi tako lijepe uspomene iz djetinstva. Tamo na kraju 6. razreda osnovne, sad već davne 1995. godine, bio sam u školi odabran kao najbolji učenik i bilo mi je plaćeno nekih 2 tjedna učenja glagoljice u Buzetu (Istra). Tako je bio slučaj i iz ostalih škola po par izabranih učenika. Bili smo odsjeli u jednom hotelu u Buzetu koji nam je zapravo bio kao baza, a otuda smo putovali u Roč i Hum (najmanji grad na svijetu) u sklopu učenja glagoljice. Da ne dužim, uglavnom za vrijeme odmaranja tada u hotelu, izašao sam vani sa svojim novim poznanicima, te se, između ostalog, zaputili i do obližnjeg kioska, čini mi se, da kupimo kartice za telefonsku govornicu jer još nije bilo mobitela, pa da se možemo javiti svojim roditeljima. Na tom kiosku, ugledao sam jedan strip, jednog lika i u pozadini nekakvog pauka sa mrežom, strip na kojemu je pisalo "GORDON LINK". Nije mi trebalo puno da se odučim na kupnju. Ne moram ni spominjati koliko sam ga samo puta pročitao i kako sam uživao u tom stripu.


Danas, nakon toliko godina, ponovno sam ga pročitao i u mojim očima, ništa nije izgubio na vrijednosti. Ovaj prvi broj, da me pitate da ga opišem jednom riječju, rekao bih - zabava, čista zabava. Crtež je jako lijep, likovi otkačeni, fore i dijalozi tako dobro osmišljeni da je pravi gušt ovo za čitati. Sinoć sam ponovio čitanje i prisjetio se ovog junaka, prisjetio se tih lijepih, jednostavnijih vremena. Nabavio sam cijelu kolekciju, pa se unaprijed već veselim daljnjem čitanju Gordon Linka :).



Baš ima ludih scena, ne znaš koju bi čovjek izdvojio Ono kad se Nick prehladi pa kiše i ne zna točno prepričati što je čuo, isto urnebes Podsjeća me malo izgledom na lik iz crtića Johnny Bravo Stvarno, genijalan prvi broj. Sjećam se da me se i drugi broj jako dojmio sa onim vestern zombijem ili kako već, tako da znam što me očekuje danas popodne za čitanje

A pogledaj zadnju tablu, vidi lika ispod kako i on nosi masku
(koja je danas nažalost, "popularna")


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 12/04/2020 13:05:33
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/04/2020 : 14:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da ti se sviđa Gordon Link.

Neplanirano sam napisao recenziju za drugu epizodu ovog serijala koja je još bolja od ove prve.

Ovim novim čitanjem prva dva broja ja sam jednostavno oduševljen ovim omraženim serijalom.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/04/2020 : 10:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Meni je LL bio značajno bolji od Gordona Linka, u ono vrijeme.
Pomalo me sad i zanima da vidim, nakon što si ga nahvalio. Ali ne da mi se još i to na skenu, tako da, možda, jednom, nekad...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/04/2020 : 14:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi lijepo Stinky vidjet i tvoj komentar, tvoje viđenje ovog serijala, barem prve dvije priče

Ja sam pročitao i drugi broj, napisao kratki osvrt na sajtu:

quote:
"Ples s kosturima" je još jedno zabavno štivo Gordon Linka, to je ujedno i posljednji broj koji sam imao prilike čitati tijekom 90-ih godina. Jučer ponovno pročitao ovu priču i kao što sam pisao za prvi broj, također nije ništa izgubila tijekom godina, još i dan danas djeluje tako svježe. Glavni antagonist, taj nekakav zombi kauboj je baš fora i upečatljiv negativac, koji začuđujuće kad je pobio sve na filmu (pa i svoju majku - prosvirao joj glavu!), izlazi iz tv-a u stvarnost, odnosno u realno vrijeme u kojima se odvijaju pustolovine Gordona Linka, te tamani sve pred sobom. Dosta akcije, fora je i ona motoristička banda i ona scena sa bananom, zaista i ovdje sve pršti od zanimljivih scena, dijaloga i izraza likova koje su izgleda zaštitni znak Gordona Linka. Također i upoznajemo bivšu ženu Gordona te ukratko objašnjenje njihove prošlosti i zašto su se rastali, iako imaš dojam da se i dalje međusobno vole. Super epizoda, isto sam je pročitao X puta i svaki put mi to bude zabavno i ugodno provedeno vrijeme:). Crtež vrhunski, melem za oči.


(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnica: 10) = 100%




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 13/04/2020 : 17:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Pa i meni je GL ostao u pozitivnom sjećanju za razliku od LL-a. Doza naivnosti i humora spojeni sa vratolomijama i efektnim akcijskim scenama.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000