forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolje i najgore epizode GordonLinka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/04/2020 : 13:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
da, karuro, o tome i govorim
mene pak samo ozbiljnost, razmišljanje, filozofiranje što se kaže

jedino se slažem s tobom o slice of life stripovima, ali ne iz tog razloga što ti kažeš, nego jer je to jedna najgora vrsta sladunjavosti i glumatanja.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/04/2020 : 14:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karuro

quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Spock
Nadao sam se da će serijal ostati na razini svojevrsne parodije i sprdnje sa svim i svačim, a tu scenaristička ozbiljnost nije poželjna. Ovdje preozbiljne sekvence ubijaju taj osjećaj parodije.



Velim, nisam čitao GL jako jako dugo, no ovo što pišeš mi i govori da teško da bi to moglo valjati. Naime, ja stvari gledam maltene suprotno od tebe: nikakve parodije, božesačuvaj!! Parodije sam mogao gledati kao mladić, ali sad mi je to gotovo nepodnošljivo. Tražim jedino ozbiljnost, samo to me zanima. Sprdnje? Ma to prođe za 1 minutu, na sprdnji se ne može ništa graditi, razvijati... Sprdnja je prelaka (imaš priliku vidjeti i sprdače po forumu, koja je to razina i koliko to vrijedi).



Gordon je meni taman. Nekakva alan ford shema samo sa horor tematikom. Svakome odgovara nesto drugo. Meni je strip prije svega da me zabavi , odnese u svijet maste i udalji od "ozbiljnosti" svakodnevnice (kao i knjige samo beletristika sf, fantasy, horor , trilercic ala dan brown... nikakve filozofije, psihologije i ostali smor). Ne pasu mi recimo nikako slice of life stripovi, toga imam dovoljno ionako svaki dan u zivotu, pa sada jos moram citati o tome.



To je to! To sam i ja pisao u komentarima i recenzijama (još neobjavljenih) prethodnih epizoda.

Potpisujem!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/04/2020 : 11:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Još jedan izvrstan osvrt Spock i veliko hvala na sjajnoj promociji koju radiš za ovog junaka (ali i za ostale) Vidiš, nisam skoro ništa znao od tih zanimljivosti što si naveo za ovu zadnju pročitanu epizodu, baš je dobro te stvari znati. Slike su vrhunske, mislim da je ova slika na kojoj je sam Henry Irving (a u pozadini vatra i pun mjesec) vinjeta koja isto čini jednu cijelu tablu.

Nisam znao niti za ovaj podatak da postoji u boji, ako naiđeš na kakvu vinjetu ili tablu u boji, volio bih vidjet kako izgleda Gordon u koloru

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/04/2020 : 11:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Još jedan izvrstan osvrt Spock i veliko hvala na sjajnoj promociji koju radiš za ovog junaka (ali i za ostale) Vidiš, nisam skoro ništa znao od tih zanimljivosti što si naveo za ovu zadnju pročitanu epizodu, baš je dobro te stvari znati. Slike su vrhunske, mislim da je ova slika na kojoj je sam Henry Irving (a u pozadini vatra i pun mjesec) vinjeta koja isto čini jednu cijelu tablu.

Nisam znao niti za ovaj podatak da postoji u boji, ako naiđeš na kakvu vinjetu ili tablu u boji, volio bih vidjet kako izgleda Gordon u koloru



Hvala, ali da nema tebe i ostalih koji svojim upisima i komentarima dodatno potiču na pisanje, ne bi bilo ni smisla išta pisati.

Teško je o Gordon Linku naći podatke, pogotovo točne. Većina podataka u mojim komentarima i recenzijama su iz nekoliko intervjua autora na talijanskim stranicama.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/04/2020 : 11:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, naročito ona epizoda prije ove, gdje na početku nije ništa pisalo od autora, pa si ti uspio primjetiti u nekim vinjetama potpise autora Drago mi je da si podigao ovog junaka i da se malo priča o njemu, jer vjeruj mi, nije mi bilo uopće jasno zašto je ovaj junak toliko omalovažan. Sjećam se da sam ga par puta spomenuo na forumu u nekoj od tema kad smo se prisjećali stripova 90-ih i forumaši nisu baš imali lijepe riječi za Gordona.

Vidjet ćemo, naravno, u nastavku kamo vozi ovaj serijal, nadam se da će nas još poneka epizoda oduševiti i dobro zabaviti

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/04/2020 : 11:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Aha, naročito ona epizoda prije ove, gdje na početku nije ništa pisalo od autora, pa si ti uspio primjetiti u nekim vinjetama potpise autora Drago mi je da si podigao ovog junaka i da se malo priča o njemu, jer vjeruj mi, nije mi bilo uopće jasno zašto je ovaj junak toliko omalovažan. Sjećam se da sam ga par puta spomenuo na forumu u nekoj od tema kad smo se prisjećali stripova 90-ih i forumaši nisu baš imali lijepe riječi za Gordona.

Vidjet ćemo, naravno, u nastavku kamo vozi ovaj serijal, nadam se da će nas još poneka epizoda oduševiti i dobro zabaviti



Da, tako je!

Ja, sam već odradio slijedeću epizodu, pa polako i pokušavam nešto suvislo sastaviti.
Ono što me iznenadilo je recenzija u kojoj je član luki68 napisao iste stvari kao ja, pa ispada kao da sam prepisivao o njega u prethodnim komentarima, a ja tek sinoć prvi put pročitao njegovu recenziju.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/04/2020 : 12:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mogao bih i ja onda danas pročitati tu epizodu Nisam niti znao da postoji recenzija za tu epizodu, dok nisi ukazao na one greškice o autorima, da nešto treba na sajtu samo promijeniti.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 29/04/2020 : 07:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Gordon Link BO 7: Šetač Johnnie

Scenarij: Marcello Toninellii
Crtež: Emilio Cecchetto
Naslovnica: Raffaele Della Monica

Kratki sadržaj by luxi68:
Gordon i Jessica odlaze kod sutkinje potpisati papire za rastavu, ali susreću se s uspaničenim (iz)liječenim alkoholičarom Harryjem Jamesom, koji je upravo u uličici nabasao na truplo. Usmrćenom muškarcu glava je razbijena bocom Johnnieja Walkera, čuvene marke škotskog viskija. No to je samo početak stravičnog niza umorstava utjelovljenog simbola alkoholizma...



Zanimljivosti:
- Ovaj broj je originalno izašao u veljači 1992., a kod nas je objavljen 04.01.1995.
- Johnnie koji Hoda je glavni nositelj radnje ove epizode, ali nije riječ o Indijancu s vatrenom vodom (iako je scenarist Toninelli) već o "genijalnom" prijevodu imena Johnnie Walker. U talijanskom originalu ime epizode je zaista "Johnnie che Cammina" jer iz očitih pravnih razloga nisu smjeli napisati pravo ime, ali kad već imamo lijepo ukomponiran naslov kao "Šetač Johnnie", dobivamo situaciju za rubriku "Vjerovali ili ne"!
- 32. str.: Ako sam ja dobro sve povezao, na zadnjoj vinjeti bi mogli biti autori. Ne vidim drugi razlog za stavljanje potpisa na nju. Toninelli jako liči na lika sa brčićima, dok ne mogu naći sliku prerano preminulog Cecchetta:


- 52. str.: Umjetnost = bljezgarija / Helga na spoju s umišljenim seronjom (pardon - kritičarem koji se razumije u umjetnost):



- 57. str.: Prevoditeljica / umjetnica Marija Jurela prevodi "National Theathre" kao "Narodno kazalište"! Prevoditeljica pokazuje da je još pere nostalgija za prošlim vremenima cenzure, precrtavanja, docrtavanja i podobnog prijevoda teksta!
- Biljka svežderka Kalimba konačno dobila bitniju ulogu, pa je utažila i glad na neko vrijeme, a Jessica ne govori istinu kada priča o njoj:




Komentar:
Najprije preporučujem pročitati lijepo napisanu recenziju. Nisam ju čitao prije nego sam pročitao ovu sedmu epizodu, ali recenzent je došao do potpuno istih zaključaka kao što sam i ja pisao u svojim komentarima i recenzijama ranijih epizoda. Lijepo je vidjeti da nisam pogriješio i da je još netko potpuno neovisno i suprotno uvriježenom mišljenju većine došao do istih zaključaka. Toliko su nam razmišljanja slična da se može doći do zaključka da je riječ o mojem prepisivanju i slaganju s mišljenjem kolege čija je recenzija objavljena još prije četiri godine, ali tek nakon sadašnjeg ponovnog čitanja ove epizode sam prvi put pročitao i recenziju. Jedino se ne bih složio s ocjenom crteža koji je na pojedinim vinjetama katastrofalan, očajan, dno dna - pogotovo kad se ima na umu Della Monicin crtež u prethodnim brojevima. Ovaj Cecchetto je ovdje još lošiji nego u svom prvijencu (GL 5: Svjetionik). Likovi su mu loše nacrtani - ružni i ukočeni, dinamika ne postoji, a to se posebno može primijeniti na scenama sa psima Johnnieja koji Hoda. U scenama napada naizgled umiljati psići kao da lete.



Nema ni upečatljivih vinjeta, ni zanimljivih perspektiva. Većinom jako, jako loše!
Vjerojatno će se sada naći neki dežurni "forumski umjetnik" koji će kazati da ja nemam pojma i da je ovo dobar crtež, ali svakoj budali njegovo veselje.
Ukratko, dobra, zanimljiva, groteskno komična i zabavna epizoda čiji rasplet dodatno potencira svu nadrealnost samo naoko ozbiljne teme. Šteta pa crtež uvelike kvari dojam i da je Della Monica ovo crtao, možda bi ovo bila i najbolja epizoda serijala.
Pogotovo sam impresioniran pričom iz razloga što je scenarist nesretni Toninelli, a od njega nikad ništa i ne očekujem. U biti, najčešće mi dođe da rasprodam sve stripove nakon čitanja nekoliko njegovih priča u kratkom vremenskom razdoblju.
Srećom, ovo nije takav slučaj.
Preporuka, iako ne velika zbog lošeg crteža (osim za umjetnike).



(priča: 8, scenarij: 9, crtež: 4, naslovnica: 9) - 72%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 29/04/2020 08:13:10
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 29/04/2020 : 16:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
Ubojica imenom i izgledom sa etikete johnnie walker viskija koj ubija alkoholicare haha.Zabavno.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/05/2020 : 12:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Super su ti osvrti Spock, samo naprijed!
Za neke ove zanimljivosti prvi put čujem iako sam jedno vrijeme istraživao inspiraciju za pojedine epizode.

Što se tiče Zadatka- scene kad Irving zapali onu dvojicu zajedno sa kolibom i proždiranje Gaspachove duše su mi jedne od najužasavajućijih scena u stripovima. Doduše ova epizoda je prepuna horror scena ali svejedno ne nedostaje ni tipične gordonovske zajebancije.
Hehe nazvati jednu od centralnih figura po juhi od povrća može samo Manfredi.

Nego, ima još par stvari u Zadatku za spomenuti

- Ona scena kad Irving zapali kolibu je preuzeta iz jednog filma ali već godinama ne uspjevam saznati kojeg. Znam samo da sam gledao to na vhsu negdje tamo 97'e. Mislim da bi mogao biti neki od Hammer horror filmova a možda i neki od Chuckyja ili Devil doll. Ali ok, prije ili kasnije budem naletio opet na to.

-invokacija kojom Irving priziva prvog duha iz galerije (oji malo baca na Dalija) je zapravo pjesma iz Italo Calvinove pripovjetke Barun na drvetu. Ne znam koja je poveznica ali u Manfredi očito ne mari previše za takve stvari

Nego, ovo mi nije jasno
quote:
[i]Originally posted by Spock/i]
- 57. str.: Prevoditeljica / umjetnica Marija Jurela prevodi "National Theathre" kao "Narodno kazalište"! Prevoditeljica pokazuje da je još pere nostalgija za prošlim vremenima cenzure, precrtavanja, docrtavanja i podobnog prijevoda teksta!


To je takav problem da se mora izdvojiti posebno? Ne kužim, jel onda možemo zamjerati i strelice umjesto strijelice u Ludensovim i Libellusovim prijevodima?
Ili je to neka osobna stvar sa prevovoditeljicom (možda je osobno poznaješ)?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/05/2020 : 13:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Nego, ovo mi nije jasno
quote:
[i]Originally posted by Spock/i]
- 57. str.: Prevoditeljica / umjetnica Marija Jurela prevodi "National Theathre" kao "Narodno kazalište"! Prevoditeljica pokazuje da je još pere nostalgija za prošlim vremenima cenzure, precrtavanja, docrtavanja i podobnog prijevoda teksta!


To je takav problem da se mora izdvojiti posebno? Ne kužim, jel onda možemo zamjerati i strelice umjesto strijelice u Ludensovim i Libellusovim prijevodima?
Ili je to neka osobna stvar sa prevovoditeljicom (možda je osobno poznaješ)?



Ma ne, više iritacija očajnim prijevodom. Johnnie koji Hoda, halo!!
Nije to samo ovdje problem.
A tek strahote na Alan Fordu gdje je npr. Superhika prevela kao Superćak.

A kad već pitaš, nema tu slučajnosti u činjenici da Nacionalno kazalište prevodi kao Narodno.

Inače, hvala na podršci i poveznicama.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/05/2020 13:17:27
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/05/2020 : 07:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo ekipa, kako je i obećano, prva moja Gordon Link recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/gordonlink-gl-bo-2-ples-s-kosturima/2418/


Očekujem vaše komentare i ocjene!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/05/2020 : 20:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Možda ste već mislili da sam zaboravio na ovaj serijal, ali ne brinite.
Upravo završavam recenziju za epizodu GL 8/9: Albatros.

Evo nekoliko ulomaka iz te recenzije:



GL BO 8/9: Albatros

Scenarij: Giancarlo Manfredi
Crtež: Raffaele Della Monica & Gaetano D`Auria + Tiziano Bergamini + Maurizio Picerno
Naslovnice: Raffaele Della Monica

Broj stranica: 188

Domaća izdanja:
- GL BO 8: Albatros (Borgis)
- GL BO 9: Otok mrtvaca (Borgis)

Strana izdanja:
- GL SR 8: Albatros
- GL SR 9: L`isola dei morti

Kratki sadržaj:
Brod za luksuzna krstarenja Albatros je obnovljen trideset godina nakon stravične nesreće u kojoj je navodno brodski kuhar otrovao sve putnike i posadu prije nego je brod usmjerio na naftnu platformu. Budući da su cijene prvog putovanja izrazito niske, Nick iz Gordonove ekipe odluči si uplatiti putovanje. Samo, zla kob tog broda se nastavlja, a kuhar - ubojica je izgleda živ i ponovno ubija...

Zanimljivosti:
- Ova epizoda je originalno izašla u ožujku i travnju 1992., a kod nas je objavljena 04.02. i 04.03.1995.
- Od osmog broja Borgis izdanja ovog serijala nemaju hrbat, već su zaklamana, a uz to su od devetog broja stripovi i uži za otprilike jedan cm.
- Lik sir Reginald Wilde, dosta scena i elemenata iz priče, kao i izgled brodskog kuhara Conrada su inspirirani filmom „The most dangerous game“ iz 1932.
- BO 8 - 35. str.: Patvick, za prijatelje Patsy - sličan lik kakvog je već koristio Berardi u Ken Parkeru SR 20: Priča o oružju i prevarama. Osim u izgledu i afinitetima, sličnost je u nemogućnosti izgovora slova "r". Razlika je što je taj lik u Kenu nekakav plemić, a ovdje pjevač. Sprdnja s takvim gej likovima mi nije smiješna, pogotovo u današnjem kontekstu.
- BO 8 - 47. i 51. str.: Saznajemo da Nick nema prezime jer je siroto nahoče kojeg su roditelji ostavili u košarici pod nuklearnim reaktorom. Zbog toga je već u osmoj godini bio prvak željezne ruke, a u dvanaestoj je mogao jednom rukom podignuti 200 kg.
- BO 9 - 46. str.: Inspektorica Pinkerton vozi Opel Calibru.

Komentar:
Conrad:


Nakon što sam vam najprije prikazao glavnog lika ove epizode, kuhara Conrada, odmah ću spomenuti suludu postavku priče u vidu navodne obnove broda koji je potonuo nakon što se sudario s naftnom platformom, i to trideset godina nakon potonuća istog.
Vjerujem da postoji velik broj ljudi koji su odmah odustali od čitanja nakon ove početne nebuloze i da je teško nakon toga vratiti pozitivan efekt priči. Moram priznati da mi je cijeli prvi svezak bio jako loš i stalno sam razmišljao kako sam se gadno prevario kad sam u ranijim komentarima hvalio serijal u globalu.
Bilo mi je i čudno to što se stranice redaju, a nikakvog napretka po pitanju raspleta enigmi u priči. Svakom stranicom sve mi se više povećavao broj upitnika iznad glave. I onda je došla završna, iznimno upečatljiva stranica prvog sveska!



Tek tada sam shvatio da je riječ o priči iz dva dijela i da još se ne zna tko pije, a tko plaća. Sa znatiželjom sam odmah uzeo drugi dio priče i krenuo pogledati gdje i u kojem smjeru će nas Manfredi u ovoj priči uopće odvesti. Tada mi je prošlo kroz glavu da su općenito prava rijetkost takva djela u kojem čitatelj uopće ne može predvidjeti daljnji razvoj priče nakon što je pročitao polovicu.
Vrijednost epizode u mojim očima je počela rasti, a kako se konačno klupko počelo rasplitati dojam je bio sve bolji.

Razumijem i da većina čitatelja ne pokušava pronaći dobre elemente i odmah okarakerizira ovu epizodu kao teško smeće, koje to sigurno nije.
Unatoč apsurdu, nije ovo baš banalna priča bez vrijednosti. Ima tu svega, od suđenja čovjeka po izgledu do kompletnog iskupljenja i sudbonosne pobjede dobra nad zlim; od kritike modernog društva do međunarodne zavjere; od pustolovnog putovanja u nepoznato do lova na ljude na izoliranom otoku; od komičnih ispada do brutalnih ubojstava začinjenih crnim humorom...
Ukratko, jedva čekam uzeti slijedeći broj Gordona Linka u ruke, a to je najvažnija ocjena!

Otkinuta ruka na vratu - još jedan „omaž“, samo ne znam ime filma! (može pomoć, ako netko zna):



(priča: 6, scenarij: 8, crtež: 7, naslovnice: 6) - 69%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 18/05/2020 20:45:04
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 18/05/2020 : 21:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
The Hand 1981., Michael Caine, valjda.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/05/2020 : 22:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

The Hand 1981., Michael Caine, valjda.



Je, taj je! Hvala!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/05/2020 : 17:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Spock is back!

quote:
Originally posted by solar

Spock nastavlja sa Gordon Link recenzijama:

https://www.stripovi.com/recenzije/gordonlink-gl-bo-4-prokleti-novac/2428/



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/05/2020 : 11:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
#7 Šetač Johnnie

Ne mogu vjerovati da je Toninelli ovo napisao! Pišem to iz razloga jer su ova priča i scenarij na tragu onim prvim epizodama ovog serijala, možda neću pretjerati i dodati, ako ne i rame uz rame s tim početnim pričama. Svi su likovi odlično okarakterizirani, naročito su pogođeni ovi dosadašnji likovi koje već poznajemo, od kojih i očekujemo ovakve vrckaste dijaloge, njihove šašave reakcije, neozbiljnost što sve čini jednu zabavu što je zapravo i smisao ovog mini serijala. Tako da Toninelliju svaka čast na ovom ostvarenju, zaista me ugodno iznenadio. Naravno, prava je šteta što ovo nije radio Della Monica jer ovako taj loš crtež Cecchetta poprilično kvari dojam priče i vizualno nam ne dopušta da uživamo u potpunosti priče koja je to apsolutno zaslužila.

(priča: 8, scenarij: 10, crtež: 5, naslovnica: 9) = 78%

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/05/2020 : 12:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Hmm trebao bih ponoviti Šetača, sjećam se samo da je Cecchetto tu užasan a scenarij je bio zbrkan do bola. U Svjetioniku je barem uspješno dohvaćena mračna atmosfera no sjećam se da je tu jednostavno sve nekako neiscentrirano .

Reem ti pod hitno trebaš početi čitati Magičnog Vjetra. :) Budući da voliš Zagora i Manfredijev stil mislim da će ti se to biti vrh vrhova.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/05/2020 : 17:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Spock je na ovoj stranici upravo pisao o toj epizodi, pa se može vidjeti i crtež konkretne epizode Iako ovo što je izdvojio, još su to i dobre vinjete. Inače, pročitao sam i tvoj komentar o ovoj epizodi na sajtu ispod recenzije, scenarij i dijalozi vidim da su ti super bili sjeli Bilo je dobrih štoseva. Po Spockovom komentaru iz naredne epizode (o kojoj piše tekst), vidim da se radi o dvodijelnoj epizodi, #8 i #9 pa se to onda čita sljedeće u komadu.

Glede MV-a, možda bi mi se svidio (iako ne znam ništa o njemu), ali stvar je da neću to vjerojatno nikad saznati jer ga ne mislim uzimati

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 18:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP


Glede MV-a, možda bi mi se svidio (iako ne znam ništa o njemu), ali stvar je da neću to vjerojatno nikad saznati jer ga ne mislim uzimati



Golkonda ti je stvorila idealnu priliku sad. Trobroji, jeftno, meke korice.
Sigurno ce ti se svideti Magicni Vetar, potpisujem i garantujem!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/05/2020 : 20:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam, vrhunski oni to rade, za sve pohvale, nego obećao sam sam sebi da se neću više upuštati u takve avanture sa novim junacima "Sasjekao" sam koliko sam mogao i nastojat' ću se držati tih nekoliko, to će mi biti dosta

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 31/05/2020 : 22:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Labuđi pjev ružnog pačeta, pardon Gordon Linka se nastavlja!

Nova recenzija iz pera Alan Ford eksperta, Kila Banane:

https://www.stripovi.com/recenzije/gordonlink-gl-bo-6-zadatak/2436/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 31/05/2020 : 23:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Bravo za Kila Bananu

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/05/2020 : 23:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da su i mene ove recenzije zaintrigirale, nisam znao da je Manfredi bio u stanju napraviti ovakav strip, morat ću pročitati par epizoda.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/06/2020 : 06:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Moram priznati da su i mene ove recenzije zaintrigirale, nisam znao da je Manfredi bio u stanju napraviti ovakav strip, morat ću pročitati par epizoda.




Još samo da ti se i svide!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000