forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Napustila nas je Legenda Ferri
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/04/2017 : 15:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Maestro je otišo ali ko da nije...
Njegove naslovnice i dalje krase njegovog Zagora...i gledat čemo jih još ohoho godina...
Pregovarat i divit se jim...
Može doć 1000 Picija ali Ferri je samo jedan bio i ostaće...
Ostaće zauvjek, jer je u našim srcima,dušama,našoj podsjesti...
On je simbol našeg života...
Kao i njegov Zagor..
Ponekad pomislim kako bi bio moj život jadan bez stripova, a pogotovo bez Zagora...
Možda smo i uz Zagora postali bolji ljudi nego bi inaće, možda i moja dijeca čitajući Zagora postanu bolji ljudi..
Možda je Zagor u ove vrijeme egoizma,globalizacije, krutog kapitalizma jedini koji nas stalno upozorava da moramo i u tom i takvom svjetu
ostati ljudi...i nek dobre ljudske osobine prevladaju one loše...
Žalostno da nas to mora upozoravat i ućit skoro 60 godina star crtani lik iz stripova...
Bolje on nego niko.
Hvala Vam SERGIO i FERRI, hvala Vam zauvjek da ste nam dali ZAGORA!



Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/05/2017 : 23:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nuccio
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4747 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 02/05/2017 : 23:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Pogled iz Maestrove radne sobe na prekrasni zaljev u Recco.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 03/05/2017 : 13:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Maestro nije crtao na kosoj, nego ravnoj dasci, odnosno stolu. Ovaj Nucciov nije ni ravan ni kos. U donjem dijelu je evidentno kos, a u gornjem, sudeći po perspektivi bočice tuša i čaše s kistovima - ravan. E, Nuccio, Nuccio, još ti puno moraš raditi...
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 03/05/2017 : 14:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Nuccio




Ovaj Nuccio je arhitekta?
Zaista...

Najbednije u celoj priči što je lik imao referencu po kojoj je ljuštio crtež - znači 80% posla u najavi obavljeno... i na kraju pljosnat Ferri, s ramenima ko u Frankenštajna, slomljene desne ruke, u odelu magacionera prve petoletke, i leva ruka, koja se završava ko zna gde. još mu je i desna strana lica pobegla nekom čudnom kosinom. A i skraćen je za skalp. Glava bez temena, i da ne nabrajam.


Sve u svemu, kad ovakvi likovi ''rade'' u staffu, nema sumnje, svetla budućnost stripa je ispred nas...


Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/05/2017 : 20:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Samo neka pegla Nuccio, za mene amatera je vrhunski crtač, a vi profići tražite mane :)
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/05/2017 : 20:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Samo neka pegla Nuccio, za mene amatera je vrhunski crtač, a vi profići tražite mane :)


ma kakve mane..dlako u jaju...
Nuccio ja car.


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 04/05/2017 : 09:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Nuccio je samo skinuo te udarne fore sa potezima četkice, šrafure na mišićima, face slične ferrijevom stilu, i ono što oko uhvati na prvu loptu. Sve ostalo prilično je tanko.'beš takvog cara, kad jedan strip drnda pet godina. :D

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/05/2017 : 19:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Točno, da, mogao bi biti brži... Sad je pitanje na šta bi to ličilo kad bi bio brži.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/05/2017 : 20:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Nuccio je samo skinuo te udarne fore sa potezima četkice, šrafure na mišićima, face slične ferrijevom stilu, i ono što oko uhvati na prvu loptu. Sve ostalo prilično je tanko.'beš takvog cara, kad jedan strip drnda pet godina. :D


ti nikako da ne razumes da čovjek crta iz zabave,razonode,hobija ili što več...on ima svoj dobro plačen posao arhitekta i nije lako doć sa posla u 17 pa crtat pa spavat pa ujutro opet na posao...
je car, ali nije robot ili nadčovjek-..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/06/2017 : 22:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 07/06/2017 : 11:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
tezak je zivot crtaca stripova...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/06/2017 : 22:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Esposito Bros
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 24/06/2017 : 22:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Nuccio je samo skinuo te udarne fore sa potezima četkice, šrafure na mišićima, face slične ferrijevom stilu, i ono što oko uhvati na prvu loptu. Sve ostalo prilično je tanko.'beš takvog cara, kad jedan strip drnda pet godina. :D



Tek sada vidim ovaj post i hvala Bogu pa nisam jedini koji misli da je Nuccio amater. Ugodan je oku, ali anatomija i perspektiva nekad izgledaju kao kod klinca koji želi crtati bez da zapravo nauči kako se to radi.

Samo mala opaska, ne namjeravam dalje kritizirati crtače na topicu o Ferrijevom odlasku.
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 21/07/2017 : 20:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
Dragi Ferri,
Ja znam da me ne cujes,ali hvala ti sto si mi uljepsao djetinjstvo i promijenio zivot sa Zagorom.Zbog tebe ga i dan danas skupljam.Beskrajno si zaduzio mene i mnogo ljudi.Tvoje ime zasluzuje da se pise velikim slovima(cijelo).Ne znas ni sam koliko si me rasplakao...ali ne samo mene,nego isve ljubitelje stripa.Mi smo zbog tvoje kreature postali dobri ljudi,i sve dok su tvoja djela cijenjena,a uvjek ce biti,bice i Zagora!!!Bio si toliko skroman i spreman da sebe nazoves zanatlijom,a ne umjetnikom sto jesi,Ja ne znam da li je neko mogao da mrzi otelotvorenje dobra kao sto si bio.Ti si nadmasio svoje vrijeme,i za mene ces zauvijek biti ziv.Ja sam bio malo srecan kada si umro,zato sto ces konacno pronaci mir koji ti nije dao tvoj uzbudljiv zivot.
Sada si sigurno na vjecnim lovistima,a to si zasluzio!
POCIVAJ U MIRU,MAESTRO,LEGENDO I MOJ NAJBOLJI PRIJATELJU!!!

Edited by - Don Chico Felipe Cayetano on 21/07/2017 20:53:36
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/07/2017 : 21:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Divan post Ciko..svi mi djelimo iste osjecaje..mi smo ga voljeli, on je voljeo nas...
Tek sad kad ga nema osijeca se ta praznina kod Zagora....
100 Nuccia,Vernija,Picija ne moze zamjenit jedno i neponovljivog naseg dragog maestra Gallieno Ferrija..preko njegovog Zagora Ferri zivi sa nama...jos dugi niz godina..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 21/07/2017 : 21:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4747 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/07/2017 : 21:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Čiko i ja dilim tvoju tugu i mene je rasplaka .
Feri je naša zvijezda koja je u mračnom svemiru svijetlila i srećom nas obasjavala
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/07/2017 : 22:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Divan post Ciko..svi mi djelimo iste osjecaje..mi smo ga voljeli, on je voljeo nas...


Nakon dugo vremena podsjetio si me na ovo. https://youtu.be/NhGMkD2PTyA

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 24/07/2017 : 09:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
Ferri kako si me rasplakao,k'o da mi je rod rodjeni umro.

Edited by - Don Chico Felipe Cayetano on 24/07/2017 09:41:38
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 24/07/2017 : 09:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Divan post Ciko..svi mi djelimo iste osjecaje..mi smo ga voljeli, on je voljeo nas...
Tek sad kad ga nema osijeca se ta praznina kod Zagora....
100 Nuccia,Vernija,Picija ne moze zamjenit jedno i neponovljivog naseg dragog maestra Gallieno Ferrija..preko njegovog Zagora Ferri zivi sa nama...jos dugi niz godina..

U pravu si
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 24/07/2017 : 09:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
Zagor je Ferrija ucinio besmrtnim!!!

Edited by - Don Chico Felipe Cayetano on 24/07/2017 09:59:46
Go to Top of Page

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 24/07/2017 : 23:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
Moj omiljeni crtač, prava legenda talijanskog stripa.
Njegove naslovnice i crtež su fenomenalne, neponovljive...
Rastao sam uz njega, divio se i uživao u njegovom radu.
U sjećanju će mi uvijek ostati ta čarobna atmosfera koju napravi svojim crtežom i njegov potpis na naslovnici(G.FERRI).
RIP maestro.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/10/2017 : 20:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/10/2017 : 20:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
edit
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000