forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 19. Međunarodni festival stripa Crtani romani šou
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 18/05/2016 : 14:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

I dalje ne mogu vjerovati da sam pobijedio najveću legendu na ovim prostorima, Mr. Bushida. Veselim se kvizu sljedeće godine, nadam se u istom sastavu, kako bismo ponovili pokus u jednakim uvjetima.
Kviz je inače bio jako dobar, fina mjera izazovnosti i osobno mi je jedan od vrhunaca festivala.





Borna svaka čast tebi i tvojoj ekipi!

Jasno je da je u jednom takvom nadmetanju jako teško pobijediti Mr Bushida.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/05/2016 : 15:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Izvrstan CRŠ!
Bio sam sva tri dana i fakat je bilo odlično.
Prvi dan,Casteli, Alesandrini, druženje...Prva liga!
Drugi dan isto hrpa toga, vidio sam nakon ne znam koliko godina Faličnog Toma uživo, Rechioni je bio dobar, tribina o internet stripu također...Johnny, Fikus, Tinton, Raven, Raic, Bagi, Dcopic...Ma hrpa ekipe je bila tu. Kak se zval onaj Slovenac kaj je imal Faličnog? Drugi dan je gore sedil na istom mestu di smo pili pivo, ne bi se čudil da se nje maknul od tam od sinoć
Treći dan već laganica, opušteno ali cijelo vrijeme je bilo odlično druženje s forumašima.
Ekipa je bila za 5!
Najače je bilo kad je onaj pes od Njuškala naletil na pravog pesa - koja svađa je izbila



Pa nije to Slovenac.
Alen iz Zagreba, redovit na stripovskim događanjima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/05/2016 : 16:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by zarmix

Maurović je rođen u mjestu Muo u Boki kotorskoj, a ne u Kotoru.

ma da, mislio sam na boku, ali me zbunila činjenica da je muo dio kotora



Muo nije dio Kotora, već je to posebno naselje u blizini Kotora, udaljeno nekoliko kilometara zapadno. Usput, sramota je ne znati gdje je Maurović rođen, a natjecati se na kvizu. Nije znanje o stripu samo Bonelli, Marvel, Alan Ford i šta ti ja znam kakvi kolekcionarski podaci...


Ma koja mjesta rođenja? Kao da to ima veze sa znanjem o stripovima...
Naravno, i toga mora biti u kvizu, ali baš da je sramota to ne znati, i nije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/05/2016 : 17:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 18/05/2016 : 22:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
tinton@

Ma koja mjesta rođenja? Kao da to ima veze sa znanjem o stripovima...
Naravno, i toga mora biti u kvizu, ali baš da je sramota to ne znati, i nije.
[/quote]

Ma, naravno da nije sramota, ali čini neizostavni dio materije, pogotovo ako se o kvizu radi. Evo, na primjer, kada bi bio u pitanju kviz o sportu, recimo vrhunski kviz o svjetskoj košarci. Neizostavno bi pitanje u takvom kvizu, ako je imalo ozbiljan, bilo:" U kojem je gradu rođen i ponikao Dražen Petrović?". Kada netko ne bi znao da je to Šibenik, većina ovdje prisutnih forumaša, makar bili analfabete o košarci, lupali bi se po glavi i rugali jadniku koji to ne bi znao. A kakvog bitnog značaja na znanje o sportu i košarci ima na pojedinca taj podatak!? Nikakvog. Jednako dobar ili loš tehničar ili poznavatelj teorije igre će biti svatko onaj, tko nikad nije čuo za Šibenik (pun ih je Harlem i čitava Amerika!). U tom svjetlu (ili možda mraku?) se može promatrati moja primjedba na nepoznavanje Maurovićeva rodnog mjesta, jer, ruku na srce, Maurović jeste Dražen Petrović hrvatskog stripa, a i šire. Podatak koji neće bitno utjecati na ničije znanje i razumijevanje stripa, ali je neizostavan, kao sitna prevaga u nadmetanju znanja, ili kvizu, kako god hoćete. Stoga mi je žao što se ljutite na moju jetku kritiku, koja nije srozala vaše znanje o stripu u mojim očima, a vjerujem niti u velikom broju ostalih forumaša. Ne postoji jednostavno razlog za to.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/05/2016 : 09:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Dražen Petrović je naravno počeo igrati u Šibenci, kojoj je (nije?) kao osamnaestogodišnjak donio jedini naslov prvaka Jugoslavije i to je za poznavanje sporta bitan podatak i razlog zbog kojeg svi znamo da je iz Šibenika. Samo mjesto rođenja nije toliko bitno (koje je ipak puno više ušlo u opću kulturu nego Maurovićevo).
Evo jedno pitanje za koje sam siguran da svi (većina?) ne znaju točan odgovor: gdje je rođen Krešo Ćosić?

Mjesta rođenja, bračni status, imena kućnih ljubimaca i sl. su sporedni podaci kad se o nekom umjetniku/sportašu priča, opus je ono zbog čega poznajemo tu osobu i što bi trebali poznavati poznavatelji, ovo ostalo spada u celebrity triviju.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7873 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/05/2016 : 13:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
bio sam s malom sva tri dana
pazio sam na nju, jer je zvrk, pa nisam pošteno ni sve izložbe vidio
ali zato ona pita je li možemo opet u džamiju na stripove i u igraonicu

@mogorović
draženu petroviću je šibenik / šibenka otprilike kao mauroviću prvi strip ili strip serijal, dakle nešto što poznavatelj sporta mora poznavati
a rodit se mogao i u splitu, kao što se krešo čosić rodio u zagrebu - dakle, poznavatelju sporta nebitan / manje bitan podatak

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/05/2016 : 13:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Pa gdje ste ti i mala bili u subotu odokativno od 14:30 do 20:30?

Ja i mi se vrzmali posvuda, od predavanja i izložbi do sajma i kviza, a vas nigdje.

Šteta i zbog prilično dobrog piva Lela, garant bi ti se svidjelo.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7873 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/05/2016 : 14:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
nismo tada bili
bili petak popodne, subotu i nedjelju od 11 pa do 13-14

i da se zahvalim duplome na prekrasnom poklonu, njegovoj zadnjoj sceni ken parkera
'kamo jutro pružilo se' ide u okvir, pa na zid

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/05/2016 : 16:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se da se samo marginalno ili nikako spominju izloženi radovi strip-autora na CRŠ-u koji me svaki put oduševe.

Pored genijalnog Kordeja, briljantnog Sudžuke (posebno mi se dopala njegova Lady Constantine) ove godine su me iznenadili i oduševili radovi Igora Stiskalova.

Jasno, bili su tu i radovi Hermanna, te brojnih vrsnih domaćih i talijanskih autora.

U svakom slučaju pohvale organizatoru.


Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 19/05/2016 : 22:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

bio sam s malom sva tri dana
pazio sam na nju, jer je zvrk, pa nisam pošteno ni sve izložbe vidio
ali zato ona pita je li možemo opet u džamiju na stripove i u igraonicu

@mogorović
draženu petroviću je šibenik / šibenka otprilike kao mauroviću prvi strip ili strip serijal, dakle nešto što poznavatelj sporta mora poznavati
a rodit se mogao i u splitu, kao što se krešo čosić rodio u zagrebu - dakle, poznavatelju sporta nebitan / manje bitan podatak





Apsolutno se slažem, nebitno. Ali, gotovo u pravilu prevaga kod nekog kviza, osobito u pitanjima "od 1.000.000,00 kuna!", koja, na žalost, kao u svakom kvizu, određuju pobjednika. Totalno nebitno za poznavanje esencije materije, no često u kvizovima - odlučujuće!

Go to Top of Page

oko
New Member

Croatia
185 Posts

Member since 19/04/2004

Posted - 19/05/2016 : 22:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send oko a Private Message  Reply with Quote
Maloprije pročitao na muzika.hr:

Stripovi, bicikli i knjige na dnevnom programu Reflektor festivala

Reflektor festival za 3. i 4. lipnja na platou Tuškanac osim glazbenog programa organizira i razne popratne sadržaje, kao što su izložbe, književne večeri, predstave i klupski after programi.
Dnevni, neglazbeni dio kreće oba dana u 11, pa sve do 17 sati. Sajam ručno rađenih bicikala, njihovo farbanje i uređivanje, sajam knjiga te specijalno izdanje uglednog strip festivala Crtani romani šou dio su dnevnih događanja koja će se odvijati u sklopu festivala.
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 19/05/2016 : 23:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
Slažem se.
Mene uvijek oduševe originalne table. Uvijek mi djeluju nekako življe, drukčije nego kad isti crtež vidim tiskan u stripu.

quote:
Originally posted by Peyo

Čini mi se da se samo marginalno ili nikako spominju izloženi radovi strip-autora na CRŠ-u koji me svaki put oduševe.

Pored genijalnog Kordeja, briljantnog Sudžuke (posebno mi se dopala njegova Lady Constantine) ove godine su me iznenadili i oduševili radovi Igora Stiskalova.

Jasno, bili su tu i radovi Hermanna, te brojnih vrsnih domaćih i talijanskih autora.

U svakom slučaju pohvale organizatoru.





“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

Decadent
Starting Member



Croatia
32 Posts

Member since 05/10/2015

Posted - 20/05/2016 : 18:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Decadent a Yahoo! Message  Send Decadent a Private Message  Reply with Quote
Evo ljudi, superjunaci, junaci, zombiji i ostali, danas sam objavio 27-minutni bootleg video sa CRŠ-a u kojem Castelli, Alessandrini i Recchioni odgovaraju na neka naša pitanja. Na You Tube-u video je pod nazivom: MARTIN MYSTERE & DYLAN DOG - pitanja i odgovori (CRŠ 2016.)
Direktan link je u Topicu Bonelli, pod topicu "CRŠ bootleg video Q&A Castelli, Recchioni..."
Eto, malo se potrudite, ne očekujte puno...i to ćete sigurno i dobiti. Nek uživa tko može.

Let`s Get Decadent
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/06/2016 : 13:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by oko

Maloprije pročitao na muzika.hr:

Stripovi, bicikli i knjige na dnevnom programu Reflektor festivala

Reflektor festival za 3. i 4. lipnja na platou Tuškanac osim glazbenog programa organizira i razne popratne sadržaje, kao što su izložbe, književne večeri, predstave i klupski after programi.
Dnevni, neglazbeni dio kreće oba dana u 11, pa sve do 17 sati. Sajam ručno rađenih bicikala, njihovo farbanje i uređivanje, sajam knjiga te specijalno izdanje uglednog strip festivala Crtani romani šou dio su dnevnih događanja koja će se odvijati u sklopu festivala.


Jel' bilo što od ovoga?
S obzirom da ni na službenoj stranici niti facebook stranici, a ni ovdje nije ništa konkretnije rečeno?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 02/09/2016 : 09:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10153833385572113&id=676782112&ref=bookmarks


o organizatoru crš Adi Granov

Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 02/09/2016 : 09:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
opa...
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 02/09/2016 : 09:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Jill Thompson:

"I wanted to go to Croatia, but this makes me very upset"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/09/2016 : 10:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
koje pizdarije.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/09/2016 : 11:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Jill Thompson
I wanted to go to Croatia but this makes me very upset!
Sakrij · jučer u 12:40

Adi Granov
Croatia is beautiful and I will gladly go any time. I just wouldn't deal with this individual.
Sakrij · jučer u 12:45

Jill Thompson
Adi Granov Is there another convention in Croatia? Conventions are my way to see the world.
Sakrij · jučer u 12:56
Adi Granov
There is one in Makarska, on the coast. Beautiful place.
3Sakrij · jučer u 13:11

Jill Thompson
Adi Granov I'll have to find out if they want me there!
1Sakrij · jučer u 16:21

Diego García Cruz
Makarska id a great convention, Jill!! I strongly recommend it (even if it's no Aviles, though)
2Sakrij · jučer u 16:55

Emir Pašanović
Jill Thompson But there's a question if it'll happen next year because it got canceled this year because of political reasons that have nothing to do with comics. Will keep Adi and his followers posted about it though, because it is a great event.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 02/09/2016 : 14:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
...political reasons? my ass, ko da je sad sve politika.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 02/09/2016 : 15:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Parlov pokušava nešto izgladiti ali izgleda da ne ide
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
965 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 03/09/2016 : 20:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
http://www.bleedingcool.com/2016/09/03/a-warning-from-adi-granov/
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 03/09/2016 : 20:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Mislim si kojeg kurca se ovaj topic oživljava kad ono...

Nadam se da ovo neće pogibeljno utjecati po CRŠ.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37337 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/09/2016 : 20:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Znaci, Parlovov Punisher je bio u pitanju, plus Ribic i Kerac.


A Slaven (jos) nikoga nije prebio ... znaci tek se zagrijava sve skupa? :D




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000