forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 53 - Antares
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/03/2017 : 19:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nije zadnji, da će ih biti šest. Ali nisam siguran, moram provjeriti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/03/2017 : 19:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nijemci najavljuju 5.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/03/2017 : 23:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Mislim da nije zadnji, da će ih biti šest. Ali nisam siguran, moram provjeriti.


Série finie

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 26/05/2017 : 18:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Kad možemo očekivati Preživjeli kvantnu anomaliju?
Postoje li neke naznake da bi se priča mogla nastaviti nakon Antaresa? Imam osjećaj da je sve tek krenulo.
Volio bih kada bi Leo nastavio sa scenarijem i prepustio kist nekome drugome, ja sam se u par navrata zbunio jer nisam vidio razliku između Marca i one zapovjednice... to mu baš i nije neka fora.

No bez obzira na te male crtačke nedostatke s jednakim sam oduševljenjem pročitao Antares, baš kao i Aldebaran i Betelgeuse i opet imam isti osjećaj - hoću još!

Vjerujem da će uskoro Preživjeli kvantnu anomaliju! Možda to Marko već i kuha u svojoj velikoj zdjeli budućih projekata!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/05/2017 : 08:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Prava su kupljena, dogodine ce ici sigurno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/12/2017 : 10:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
U Aldebaranu su negativci bili miks religijskih fanatika i fašističke vojne hunte. U Beetlejuiceu je izostao taj religijski fanatizam, da bi se u Antaresu vratio kao jedna od glavnih tema. Ovaj put fanatizam ide ruku pod ruku sa kapitalističkom kolonizacijom i bezobzirnom eksploatacijom stranih svjetova. Pravi SF je uvijek alegorija sadašnjosti, barem u istoj ako ne i većoj mjeri kao što je projekcija budućnosti, tako da se ne može reći da Antares nije inspiriran vremenom u kojem je nastao: novovjekovnim jačanjem fanatizama i ekstremne desnice, te neoliberalnim slijepim materijalizmom.

Nimalo taktičan (ni politički korektan ;) ) nije Leo u osudi tog fanatizma. Pretvara se to na momente u osudu cijele religije. Najoštrija je scena u kojoj Kim prekida molitvu prilikom pogreba, nazivajući to zastarjelim vradžbinama zaostalim iz prošlih vremena. Prilično deklarativno Leo tu daje svoj stav o religiji i religioznosti, no neke druge tradicionalne vrijednosti ne negira već ih podržava: roditeljstvo i zasnivanje obitelji se ističe kao stvari koje su važnije za posvetiti im se nego što je to uloga svjetskog lidera (odnosno karijera, premda je tu Kim još pomalo rastrgana).

Što se ostalog tiče, Kim (i ostali) ljubav još uvijek doživljavaju prilično zeleno, adolescentski. Junaci se zaljubljuju i odljubljuju kao što mijenjaju čarape. Dosta je to sapunasto, ali bilo je tu prostora i za malo veću dramicu, a ostalo sve korektno i puno razumijevanja (i time dosadnjikavo).

Što se znanstvene fantastike tiče, tu priča u biti završava sa otvaranjem novih vrata i teaserima za nekoliko potencijalnih budućih pustolovina. Leo je već u godinama, ne znam koliko scenarija već ima u ladici i hoće li netko drugi nastaviti, jer ova space opera nije gotova. Premda se kao i u svakoj sapunici dosta toga vrti u krug, i dalje je ova Leova svemirska sapunica prilično zabavna i laka za čitanje.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 28/12/2017 : 16:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Prava su kupljena, dogodine ce ici sigurno.



KOLORKA 111 Survivants


Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/12/2017 : 18:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Survivants su ako se ne varam spin-off. Hoće li biti nastavka glavne priče?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/12/2017 : 19:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Survivants su ako se ne varam spin-off. Hoće li biti nastavka glavne priče?


Ako Leo ne umre do tad, verovatno će nastaviti da štanca. Zasad nema nastavka. Sad trenutno piše nove nastavke Amazonije (treći deo serijala posle Kenije i Namibije).

Edited by - Red Marquis on 28/12/2017 19:22:52
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 10/11/2019 : 23:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Antares je za jednu klasu lošiji od svoja dva prethodnika, ali je i dalje dobar i zanimljiv. Na Antaresu flora i fauna više nije tako uzbudljiva (iako svakako ima novotarija koje Leo tek usput i bez velikog značaja provlači kroz priču), i da li zbog toga ili ne, ali i sam kolor (koji je u Betlegezu bio pravi raj za oči) je ovde nekako sveden i ispod (visoko postavljene) razine prethodnih albuma. Dalje, Leo ovde dosta prostora ostavlja dijalozima, pa su neki od albuma gotovo u celosti okrenuti odnosima među ljudima dok se u paraleli u samoj široj priči/avanturi ne događa ništa veliko. Recimo, ko se u koga zaljubio, ko će koga prevariti, ta vrsta sapunice je ovde prisutna. Takođe mi smeta i kako se priča završava, deluje mi previše holivudski i nekako nerealno, u avanturi gde imamo čudesne svetove i vanzemaljce, ovaj kraj je nekako kliše, moglo je bolje.

No, treba naglasiti da je ipak sve i dalje uzbudljivo, i da Leo kroz album provlači i dve bitne teme: kritiku verskog fanatizma i borbu žena za jednakost. Možda neko te teme i njihovu elaboraciju doživi previše klišeizirano i nepotrebno, ali mislim da je dobro da se i u ovakvom štivu govori o tome, i Leo tu samo može dobiti plus od mene. Ono što će možda nekome zasmetati a meni se baš svidelo, jeste da se dosta toga sada vrti oko Kim Keler, ona jednostavno dominira svakim kadrom, i Leo je zna nacrtati vrlo zgodnom i privlačnom, fam fatal od Aldebarana do Antaresa.

Da mogu da menjam, izbacio bih drugu polovinu zadnjeg albuma (i ostavio nejasan kraj), poboljšao malo kolor, i negde u albumu ubacio mantrise (od kojih - za neverovati - nema ni traga u tih 6 albuma).
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/04/2020 : 22:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
I dalje smo u tom zavodljivom Leovom svijetu s novom planetom (odnosno dva planeta Antaresa), novom florom i faunom koji i dalje zavodljivo okupira čitateljevu pozornost. Ovdje imamo i nekih novih elemenata, u prvom redu prikaz Zemlje iz tog Leovog svijeta budućnosti sa znakovitim nošenjem maski u Parizu (svaka sličnost s našim vremenom je slučajna), a svakako će biti zanimljivo pratiti kako će razviti suradnja između ljudi i napredne izvanzemaljske vrste.

Ipak, cjelokupni dojam je ipak za pola stepenice niže od prethodna dva albume, najviše zbog posljednja dva albuma gdje je malo pao ritam i cijela dinamika priče se razbila zbog previše diplomatike i tekstualnog dijela koji, iako i dalje intrigantan, je malo razvodnio ostatak integrala. I da, kao što Manny reče, nije bilo Mantrise.

9/10
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/04/2020 : 06:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

I dalje smo u tom zavodljivom Leovom svijetu s novom planetom (odnosno dva planeta Antaresa), novom florom i faunom koji i dalje zavodljivo okupira čitateljevu pozornost. Ovdje imamo i nekih novih elemenata, u prvom redu prikaz Zemlje iz tog Leovog svijeta budućnosti sa znakovitim nošenjem maski u Parizu (svaka sličnost s našim vremenom je slučajna), a svakako će biti zanimljivo pratiti kako će razviti suradnja između ljudi i napredne izvanzemaljske vrste.

Ipak, cjelokupni dojam je ipak za pola stepenice niže od prethodna dva albume, najviše zbog posljednja dva albuma gdje je malo pao ritam i cijela dinamika priče se razbila zbog previše diplomatike i tekstualnog dijela koji, iako i dalje intrigantan, je malo razvodnio ostatak integrala. I da, kao što Manny reče, nije bilo Mantrise.

9/10



Mene zanima još kako su ti se svidjeli Preživjeli.
Meni su ova prva 3 albuma odlični, ali Preživjeli mi je osjetno lošiji od njih, premda i dalje dobar.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/04/2020 : 13:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo, meni su baš Preživjeli zanimljiviji prvo zbog one međusobne dinamike preživjelih kao i njihovog odnosa prema preživljavanju, ostvarivanju kontakta sa drugim bićima, posljedično i njihove različite sudbine, same kvantne anomalije...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/04/2020 : 18:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
@džeri
slažem se sa antares - za pola stepenice lošije od prva dva - ja pošto sam tad ocenjivao sa skalom od 5 do 10,nisam mogao da mu dam 9/10,jer to bi već bio celi stepenik niže (kod skale od 1 do 10,9-ka je prava ocena),te sam dao desetku i naglasio ovo kao i ti.
@diskać
nisi u pravu,izvini što ti ovako kažem - Preživeli je u rangu Antaresa;a lako moguće da se Džeriju čam i malo više dopadnu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
587 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 11/06/2020 : 15:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
U dva dana sam progutao i ovaj Leov uradak. Nije mi više trebalo ni za prijašnja dva. I dalje mi je flora i fauna fantastična, iznimno maštovita i zanimljiva. Možda na Antaresu nije toliko šarena kao u prijašnja dva dijela, ali to mi je čak i dobro, onako vjerodostojnije. Priča odlična, iako nije tema skroz ista kao u Aldebaranu i Betelguesu, ali sve mi je to nekako slično. Nakon prva dva albuma postane dosta predvidljivo. Eto sada su mi još preostali Preživjeli koje jedva čekam pročitati.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2020 : 21:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zna li neko - Povratak na Aldebaran je trebao da se završi sa trećim albumom,koji je nedavno izašao;jel to to,ili je Leo odlučio da još nije kraj?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/10/2020 : 21:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je fajrunt s 3. albumom.

Have mercy
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/10/2020 : 21:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

zna li neko - Povratak na Aldebaran je trebao da se završi sa trećim albumom,koji je nedavno izašao;jel to to,ili je Leo odlučio da još nije kraj?


As previously reported, Leo manages to draw more pages every year and he intends to make his albums thicker and the cycles shorter. And so is part 3 of Back to Aldebaranall the end of the sf cycle. Leo is now working on a next cycle. Kim, Manon and the rest of the team meet the inhabitants of the mysterious planet they land on. The scientists are amazed to find an electromagnetic wall with technology beyond the knowledge of the Tsalterians themselves! in search of the 'stranger', who may well be the key to all the mysteries and can overthrow all existing scientific theories. But time is running out and the wall that protected the village from monsters is starting to crumble ... "

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2020 : 21:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
najs,najs!!

nadam se da će i taj novi ciklus biti od tri albuma,najviše.

fala jaki

a nisi mi odgovorio na pitanje za Jastreba!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/10/2020 : 21:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nije kraj ciklusa.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/10/2020 : 21:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Novosti iz BD svijeta pratim na ovoj stranici:
http://www.stripspeciaalzaak.be/StripFacts.php
stavi translate na engleski i piči

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2020 : 21:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nije kraj ciklusa.


e jbga
quote:
Originally posted by jaki

Novosti iz BD svijeta pratim na ovoj stranici:
http://www.stripspeciaalzaak.be/StripFacts.php
stavi translate na engleski i piči


uf,gde sad naći i za to vemena.
ali hvala enivej.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/10/2020 22:11:28
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/10/2020 : 09:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sinoc sam mrtav umoran morao da procitam do kraja integral. To ne mozes ostaviti. Slazem se sa misljenjem vecine ovde i jeste Antares slabiji od Aldebarana i Betelgeza ali ne mnogo. Mislim da kod svih preovladava utisak o Aldebaranu kao neka referenca ali ne smemo zaboraviti da je to bilo susretanje sa ovim svetom, i taj utisak i mora biti jak. Zato mozda ostali ne mogu da stanu rame uz rame sa njim.

No, ono sto je karakteristicno za Leov svet jeste to bogatstvo boja, predela, zivopisne flore, fauna je vecinom preslikana uz male modifikacije i tu mu fali malo ideja. Ja sam uzivao citajuci ovo i definitivno ostaje u kolekciji i bice moja preporuka svima. Danas cu da pocnem Prezivjele pa da vidimo utisak posle njih. Kako bilo da bilo, ja sam sa ova tri integrala, malo je reci, odusevljen. Secam se ranijih godina kada sam gledao naslovnice i pomisljao, kakve su ovo gluposti. :)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/10/2020 : 10:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
svo ovo leo ludilo je krenulo od gospodina iz cacka, sad je kasno za nazad
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 29/10/2020 : 16:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Mene je neki tip smarao da mu nabavim Keniju HC i igrom slucaja ugrabih poslednji primerak u DW-u. Prelistao i odlucio da procitam. Odusevio se, nabavio sve sto sam mogao od Lea i jos vise se odusevio. Sa nestrpljenjem cekam Kentaur od Vuka.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000