forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Prijatelji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 21/04/2016 : 17:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Da vidimo koliko imate prijatelja?
Dakle ne poznanika već prijatelja.
Ako imate puno objasnite zašto imate puno, a ako imate malo zašto malo?

Choices:

1
2-3
5
5 i više
nit jedan


If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/04/2016 : 18:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sve su to poznanici, pravih prijatelja više nema u ova moderna vremena.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/04/2016 : 18:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
da. pravih prijatelja ko u djetinjstvu/tinejđerstvu definitivno nema.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 21/04/2016 : 18:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
meni je moja nesuđena punica rekla dok sam bio mlad momak, u životu čovjek ima jako puno prijatelja kroz različite faze života, ali pravih prijatelja kroz čitav život ako budeš imao 2-3 možeš se smatrati sretnim
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 21/04/2016 : 18:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
najbolje je ovako, a nešto slično je kod mene: imati prijatelja kojeg znaš od malena i razumijete se bez razgovora, imati ekipu za zezanje i cuganje, imati povremene prijatelje i znance s kojima razgovaraš o temama o kojima ne možeš s drugima i iako se viđate rijetko to vrijeme koje provedete je kvalitetno (to mi je inače omiljna kategorija), i imati prijatelja ili poznanika koji se razumije u popravke stvari...

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 21/04/2016 : 18:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Potaknut sam da otvorim pitanja iz jednog razloga.

U zadnjih godinu-dvije, stvorio sam oko sebe grupu od 7-8 prijatelja.
Znači ljudi s kojima odem na piće, neki od njih su s menom u jednoj krščanskoj zajednici koja se zove neokatekumenski put ( budete li guglali samo negativno možete vidjeti o čemu se radi, ali nebitno tu sam već par godina )
Od tih ljudi ima 2-3 s kojima sam ultra dobar i jedan s kojim sam doslovno kao brat rođeni.

Malo po malo, vidim da svi ti ljudi kad dođe do situacije vlastitog interesa...gledaju samo sebe, zatvaraju se i rade stvari tako da na neki način sebe " osiguraju " a sve ostalo između ostalog i kako će se drugi osjećati-manje važno.

Pogotovo me na neki način uzdrmalo to ponašanje tog jednog prijatelja koji se počeo ponašati na način " to su moje stvari ", ja ga zovem negdje uvijek ima obaveze itd...
Znači tipa povlačim već godinu dana sa sobom kad god idem negdje bilo s curom ili s drugim prijateljem...nigdje nisam izišao da njega ne zovem...kad sam jednom izišao s curom u kino dobijem pitanje " a frenda ne bi zvao nije ti to dobro..."
Prihvatio sam mislio sam da sam ja pogriješio, no dogodila se situacija gdje je tip nazvao i rekao " ej ne mogu večeras prijatelj me pozvao..." I to nije jednina situacija.
I sad ja stanem i pitam sam sebe " da li sam ja idiot? Povlačim tipa gdje ga svatko imalo normalan ne bi ni pozvao i na kraju on meni govori da ne može izaći jer ga frend zove...a ja godinu dana doslovno nigdje nisam išao da nije on s menom..."
Također ljudi iz te zajednice počeli su gledati samo svoju korist, da,da bratstvo je tu, Bog je tu...ali kad bilo što i najmanja sitnica treba za svoje dupe dovesti u stanje " žrtvice " dobiješ odgovor " Bog će providiti ... "
I sto je najgore takvi su prema svima...
Zbog toga se zadnji 3-4 dana osjećam strašno napet i pod stresom sam po cijeli dan.
Vidim da kad treba pomoći uvijek-ali uvijek sam tu za njih...kad treba otići na piće a njima se ne uklapa u raspored nailazim na zid, da ne govorim kad je u pitanju nešto više.
I ne znam što da radim,planiram se totalno izolirati od svih tih i drugi ljudi kad su odnosi uživo u pitanju.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

Edited by - Tonka24 on 21/04/2016 18:38:44
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/04/2016 : 18:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
tonka ista je q jeste li katekumeni ili zajedno idete u bordel ili na pecanje.
uvik če vas spajat neki interes.
ka šta smo mi ovde zbog stripova,pa si s nekim dobar s nekim nisi,nekog ne podnosiš itd

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 21/04/2016 : 20:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Potaknut sam da otvorim pitanja iz jednog razloga.

U zadnjih godinu-dvije, stvorio sam oko sebe grupu od 7-8 prijatelja.
Znači ljudi s kojima odem na piće, neki od njih su s menom u jednoj krščanskoj zajednici koja se zove neokatekumenski put ( budete li guglali samo negativno možete vidjeti o čemu se radi, ali nebitno tu sam već par godina )
Od tih ljudi ima 2-3 s kojima sam ultra dobar i jedan s kojim sam doslovno kao brat rođeni.

Malo po malo, vidim da svi ti ljudi kad dođe do situacije vlastitog interesa...gledaju samo sebe, zatvaraju se i rade stvari tako da na neki način sebe " osiguraju " a sve ostalo između ostalog i kako će se drugi osjećati-manje važno.

Pogotovo me na neki način uzdrmalo to ponašanje tog jednog prijatelja koji se počeo ponašati na način " to su moje stvari ", ja ga zovem negdje uvijek ima obaveze itd...
Znači tipa povlačim već godinu dana sa sobom kad god idem negdje bilo s curom ili s drugim prijateljem...nigdje nisam izišao da njega ne zovem...kad sam jednom izišao s curom u kino dobijem pitanje " a frenda ne bi zvao nije ti to dobro..."
Prihvatio sam mislio sam da sam ja pogriješio, no dogodila se situacija gdje je tip nazvao i rekao " ej ne mogu večeras prijatelj me pozvao..." I to nije jednina situacija.
I sad ja stanem i pitam sam sebe " da li sam ja idiot? Povlačim tipa gdje ga svatko imalo normalan ne bi ni pozvao i na kraju on meni govori da ne može izaći jer ga frend zove...a ja godinu dana doslovno nigdje nisam išao da nije on s menom..."
Također ljudi iz te zajednice počeli su gledati samo svoju korist, da,da bratstvo je tu, Bog je tu...ali kad bilo što i najmanja sitnica treba za svoje dupe dovesti u stanje " žrtvice " dobiješ odgovor " Bog će providiti ... "
I sto je najgore takvi su prema svima...
Zbog toga se zadnji 3-4 dana osjećam strašno napet i pod stresom sam po cijeli dan.
Vidim da kad treba pomoći uvijek-ali uvijek sam tu za njih...kad treba otići na piće a njima se ne uklapa u raspored nailazim na zid, da ne govorim kad je u pitanju nešto više.
I ne znam što da radim,planiram se totalno izolirati od svih tih i drugi ljudi kad su odnosi uživo u pitanju.

Samo da te pitam-koliko imaš godina?
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 21/04/2016 : 20:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Imam dosta frendova ali samo jednog prijatelja, isto godiste, znamo se od cetvrte godine.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 21/04/2016 : 21:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

da. pravih prijatelja ko u djetinjstvu/tinejđerstvu definitivno nema.


Wrong. Ima. Več 48 godina gajimo prijateljstvo. Nas 4 (od 6). Još uvek. Nijednom svađe među nama. Nikad. Mada smo studirali, živjeli u drugim gradovima uvek smo se posječivali. I to još traje dandanas. Trojica smo zamjenili partnerke, ali nas 4 još uvek smo skupa. Eat this.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/04/2016 : 21:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by lwood

da. pravih prijatelja ko u djetinjstvu/tinejđerstvu definitivno nema.


Wrong. Ima. Več 48 godina gajimo prijateljstvo. Nas 4 (od 6). Još uvek. Nijednom svađe među nama. Nikad. Mada smo studirali, živjeli u drugim gradovima uvek smo se posječivali. I to još traje dandanas. Trojica smo zamjenili partnerke, ali nas 4 još uvek smo skupa. Eat this.



ima san i ja takvih pa se vidimo uglavnom po nečijim sprovodiima

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/04/2016 : 21:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Krešo (kum), Luka, Zajki, Maras, Andrej, Riba i Hladnik.
7 pravih i istinskih prijatelja.
To je fakat pravo bogatstvo.
I još uz to hrpa ljudi s kojima se družim ali ovo gore s u mi istinski frendovi

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 21/04/2016 : 21:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Je da se sve promjeni kada se čovjek oženi, dobije djecu, pa uz posao i masu novih obaveza više nema učestalih druženja sa prijateljima koji su se također oženili, dobili djecu, a neki rade i više poslova...ali tko ti je jednom bio pravi prijatelj, ostaje prijatelj zauvijek ma koliko se rjeđe viđali.
5 i više je moja opcija.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/04/2016 : 21:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
1 pravog i puno "letecih"

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 21/04/2016 : 22:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Znači ljudi s kojima odem na piće, neki od njih su s menom u jednoj krščanskoj zajednici koja se zove neokatekumenski put ( budete li guglali samo negativno možete vidjeti o čemu se radi, ali nebitno tu sam već par godina )

I sto je najgore takvi su prema svima...



A, dragi moj Tonka24, baš si se usrećio!
Bježi od tamo, dok još možeš!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 21/04/2016 : 23:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

1 pravog i puno "letecih"


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/04/2016 : 23:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
2-3 i to je nešto s čim sam jako sretan. Život za njih i oni za mene. I da imaš jednog takvog, dobro je.
Tko kaže da ima 10 prijatelja, laže.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/04/2016 : 23:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Dvojicu pravih i trajnih, i jednu na korak iza njih.
S Nikicom se znam od 5. razreda muzičke škole, što je više od 30 godina, i obojica bismo za drugog dali krvi ispod vrata, a sa Stankom od prve godine faksa, što je nepunih 27 godina, a s njim sam i bolji.
U nekim tragičnim trenucima, dok mu je hvala Bogu i danas živa, zdrava i vesela supruga ležala u bolnici, s njim sam noćima za redom dočekivao zore u strahu i očajavanju.
Danijela mi je bila prva velika ljubav, za vrtoglavicu i padanje u nwesvijest, ali nažalost ili nasreću nerealizirana, što je možda i bolje, jer da smo kao gimnazijalci bili u vezi danas bi se vjerojatno zaobilazili u širokom luku.
Ima ih još dvoje-troje s kojima sam kao prijatelj, i oni/e sa mnom, u tolikoj mjeri da često pomislim da je to ono pravo, iako realno znam da nije.
Dakle, 2 + 1.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 22/04/2016 : 01:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by Tonka24

Potaknut sam da otvorim pitanja iz jednog razloga.

U zadnjih godinu-dvije, stvorio sam oko sebe grupu od 7-8 prijatelja.
Znači ljudi s kojima odem na piće, neki od njih su s menom u jednoj krščanskoj zajednici koja se zove neokatekumenski put ( budete li guglali samo negativno možete vidjeti o čemu se radi, ali nebitno tu sam već par godina )
Od tih ljudi ima 2-3 s kojima sam ultra dobar i jedan s kojim sam doslovno kao brat rođeni.

Malo po malo, vidim da svi ti ljudi kad dođe do situacije vlastitog interesa...gledaju samo sebe, zatvaraju se i rade stvari tako da na neki način sebe " osiguraju " a sve ostalo između ostalog i kako će se drugi osjećati-manje važno.

Pogotovo me na neki način uzdrmalo to ponašanje tog jednog prijatelja koji se počeo ponašati na način " to su moje stvari ", ja ga zovem negdje uvijek ima obaveze itd...
Znači tipa povlačim već godinu dana sa sobom kad god idem negdje bilo s curom ili s drugim prijateljem...nigdje nisam izišao da njega ne zovem...kad sam jednom izišao s curom u kino dobijem pitanje " a frenda ne bi zvao nije ti to dobro..."
Prihvatio sam mislio sam da sam ja pogriješio, no dogodila se situacija gdje je tip nazvao i rekao " ej ne mogu večeras prijatelj me pozvao..." I to nije jednina situacija.
I sad ja stanem i pitam sam sebe " da li sam ja idiot? Povlačim tipa gdje ga svatko imalo normalan ne bi ni pozvao i na kraju on meni govori da ne može izaći jer ga frend zove...a ja godinu dana doslovno nigdje nisam išao da nije on s menom..."
Također ljudi iz te zajednice počeli su gledati samo svoju korist, da,da bratstvo je tu, Bog je tu...ali kad bilo što i najmanja sitnica treba za svoje dupe dovesti u stanje " žrtvice " dobiješ odgovor " Bog će providiti ... "
I sto je najgore takvi su prema svima...
Zbog toga se zadnji 3-4 dana osjećam strašno napet i pod stresom sam po cijeli dan.
Vidim da kad treba pomoći uvijek-ali uvijek sam tu za njih...kad treba otići na piće a njima se ne uklapa u raspored nailazim na zid, da ne govorim kad je u pitanju nešto više.
I ne znam što da radim,planiram se totalno izolirati od svih tih i drugi ljudi kad su odnosi uživo u pitanju.

Samo da te pitam-koliko imaš godina?


Zar je bitno?
29

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 22/04/2016 : 02:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

tonka ista je q jeste li katekumeni ili zajedno idete u bordel ili na pecanje.
uvik če vas spajat neki interes.
ka šta smo mi ovde zbog stripova,pa si s nekim dobar s nekim nisi,nekog ne podnosiš itd


Pa nikoga ne podnosim, ok prije sam bio svakakav.
Ne znam ja sam društvena osoba i možda tu očekujem previše od ljudi...pa se na kraju nazovimo to tako " razočaram " ili iznenadim.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 22/04/2016 : 02:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by Tonka24

Znači ljudi s kojima odem na piće, neki od njih su s menom u jednoj krščanskoj zajednici koja se zove neokatekumenski put ( budete li guglali samo negativno možete vidjeti o čemu se radi, ali nebitno tu sam već par godina )

I sto je najgore takvi su prema svima...



A, dragi moj Tonka24, baš si se usrećio!
Bježi od tamo, dok još možeš!


Zašto?
Imaš iskustva?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 22/04/2016 : 06:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Većinom,ne većinom nego 200% poznanstva. Nema više prijatelja čak ni na reprizama HTV-a...Sve se svede na korist prije ili kasnije...Žalosno...

Wtf?

Edited by - bagi on 22/04/2016 16:29:14
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 22/04/2016 : 08:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Bagi, evo na prvu loptu meni si baš ono simpatičan. Zato ne mogu da verujem, kako niko neče tebe za prijatelja?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/04/2016 : 10:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

koliko ceste se trebas viđati da se to smatra za "pravog" prijatelja?

drukcije nas je nekoliko iz srednje jos uvijek u kontaktu, viđamo se tu i tamo i znam da se mogu osloniti na njih ako mi nesto treba ili oni na mene, ali kad skoro nitko od nas vise ne izlazi nocu ... prije cemo se vidjeti po danu ili mozda negdje slucajno s klincima ... dobro, ja sam vise manje doma, mozda koji od njih jos izlazi nocima



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 22/04/2016 : 16:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Bagi, evo na prvu loptu meni si baš ono simpatičan. Zato ne mogu da verujem, kako niko neče tebe za prijatelja?



Hehehe trole ti si moj veliki ahbab...Nije da se nema prijatelja,ima...Samo dok nestane struje nestane i njih...

Wtf?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/04/2016 : 17:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Bagi, evo na prvu loptu meni si baš ono simpatičan. Zato ne mogu da verujem, kako niko neče tebe za prijatelja?



dosta mu je vidjeti avatar i svima je jasno da ga treba izbjegavati
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000