forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Prijatelji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

zackoljicofil
New Member



211 Posts

Member since 10/04/2016

Posted - 22/04/2016 : 19:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zackoljicofil a Private Message  Reply with Quote
Jednog pravog, ostalo su prolazni profiteri.

Edited by - zackoljicofil on 22/04/2016 19:10:58
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 22/04/2016 : 21:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
imam puno prijatelja... na fejsbuku.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 22/04/2016 : 22:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Tonka-zna i te kako biti bitno koliko imaš godina. Nije mi namjera vrijeđati ni omalovažavati bilo koga,pa tako ni tebe,ali za još otprilike 10-15 godina shvatiti ćeš da netreba živjeti u iluzijama jer oni koji imaju više od dva prava,istinska prijatelja mogu se smatrati sretnima. A ta "bratstva" i ostale sekte-samo su obične navlakuše za one koji misle da su ljudi divni i krasni (čast izuzecima). Ako si sada već primjetio da kad dođe do škripca svatko gleda svoju guzicu-zamisli koliko će ti toga biti još jasnije za tih 10-15 godina.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/04/2016 : 01:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Uvažavam tvoje mišljenje ali ne živim u iluzijama.
I nisam tamo zbog ljudi nego zbog Boga i sebe.
Sa zadnjim dijelom posta,slažem se.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/04/2016 : 13:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja sam jos uvek mlad i imam dosta drugara sa kojima se vidjam i izlazim, medju njima imam jedan krug koji su mi najblizi tu je njih sest-sedam otprilike. Ne mogu sa svima njima bas da pricam o svemu ali su mi izuzetno bliski i verujem im a i oni meni. Nadam se da cemo i u buducnosti da nastavimo da se druzimo ovako kao i sada.


Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/04/2016 : 13:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
A Tonki preporucujem da se kloni svih zatvorenih zajednica takvog tipa da ne kazem sektaskog. Tu je lako uci i na prvi pogled je sve lepo, svi se uvazavaju i vole, svi su braca, ali to nije iskreno.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 23/04/2016 : 21:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

A Tonki preporucujem da se kloni svih zatvorenih zajednica takvog tipa da ne kazem sektaskog. Tu je lako uci i na prvi pogled je sve lepo, svi se uvazavaju i vole, svi su braca, ali to nije iskreno.



Slažem se. Osobito se treba čuvati ovakvih, kojima je cilj ovladavanje svim segmentima života pojedinca, u apsolutnom smislu, i to, doslovce, od bračne postelje do novčanika! S težištem na ovo posljednje!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/04/2016 : 23:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
@mogorovic
Slažem se s dijelom razmišljanja ali držim se one, da bi za nešto donio vlastiti stav trebaš to doživjeti i iskusiti.
Jer život me naučio da ljudi govore neistine i da često preuvelićavaju i izokreću istinu, kako to njima odgovara.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/04/2016 : 01:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Traži od prijatelja, a znaš da ima, da ti posudi 10 tisuća €!


Have mercy
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 24/04/2016 : 02:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Ja imam 2 prijatelja(oba su mi kumovi i ja njima-znaci kao rod) i imam jednog koji me najbolje razumi za stripove-MENI DOSTA!
Offtopic: Lik je isa s menom 8 godina u skolu i zadnjih 4-5 godina je isa na to Tonka sto ides i ti , i puka je (mislim u smislu da prica nebuloze i gluposti o zivotu kako triba ziviti i kako triba u "djecji vrtic" naci "cistu" curu koja nije spavala prije vjencanja s nikim.
Ja sam vjernik,katolik ali brate to je pranje mozga bez uvride

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/04/2016 : 04:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Traži od prijatelja, a znaš da ima, da ti posudi 10 tisuća €!




Ako je pravi prijatelj neće ti posuditi, baš u cilju očuvanja prijateljstva.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/04/2016 : 19:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

Ja imam 2 prijatelja(oba su mi kumovi i ja njima-znaci kao rod) i imam jednog koji me najbolje razumi za stripove-MENI DOSTA!
Offtopic: Lik je isa s menom 8 godina u skolu i zadnjih 4-5 godina je isa na to Tonka sto ides i ti , i puka je (mislim u smislu da prica nebuloze i gluposti o zivotu kako triba ziviti i kako triba u "djecji vrtic" naci "cistu" curu koja nije spavala prije vjencanja s nikim.
Ja sam vjernik,katolik ali brate to je pranje mozga bez uvride


U vrtić naći curu koja nije spavala s nikim?
Ovo mi zvuči bolesno.
Pazi, labilni karakteri svašta si zabriju u glavi.
Prva stvar je to da treba pristupiti i shvatiti te stvari realno i s razumijevanjem.
Naravno da oni potiču takvo što, tipa predbračna čistoća itd...ali sad da ide tražiti " onu koja ga nije primila " ne znammeni to graniči s bolešću.
Jer danas cure od 13 godina više nisu nevine...
Puno se donosi zaključak na temelju par slučajeva...kad bi se tako olako donosilo zaključke i na temelju toga ponašalo to odavno ne bi postojalo.
Uostalom to je Crkva...e sad kome paše ići će, kome ne paše neće ići...ja sam čuo o tome deset puta gore stvari.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/04/2016 : 19:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

Ja imam 2 prijatelja(oba su mi kumovi i ja njima-znaci kao rod) i imam jednog koji me najbolje razumi za stripove-MENI DOSTA!
Offtopic: Lik je isa s menom 8 godina u skolu i zadnjih 4-5 godina je isa na to Tonka sto ides i ti , i puka je (mislim u smislu da prica nebuloze i gluposti o zivotu kako triba ziviti i kako triba u "djecji vrtic" naci "cistu" curu koja nije spavala prije vjencanja s nikim.
Ja sam vjernik,katolik ali brate to je pranje mozga bez uvride



dakle ako primjetite da Tonka počne pisati nebuloze i gluposti vrijeme je da ga se spasi
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/04/2016 : 19:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ima tu stvari koje se meni ne sviđaju...tipa govorenje ljudima koji su tek godinu ili par mjeseci u vjeri " nemoj dovoditi djevojku doma jer postoji opasnost da spavate zajedno..."
To ti možeš reći čovjeku, npr. kao što sam ja koji sam već u vjeri godinama, ja ću to shvatiti i pokušati pridržavati se što ne znači da neću povaliti žensku...ali netko tko je malo u tome će reći " ovi su skrenuli s uma " otići će i govorit će okolo kako se radi o " sekti " ili " ispiranju mozga "
I jedna i druga strana je kriva...

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/04/2016 : 19:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

quote:
Originally posted by markotamara

Ja imam 2 prijatelja(oba su mi kumovi i ja njima-znaci kao rod) i imam jednog koji me najbolje razumi za stripove-MENI DOSTA!
Offtopic: Lik je isa s menom 8 godina u skolu i zadnjih 4-5 godina je isa na to Tonka sto ides i ti , i puka je (mislim u smislu da prica nebuloze i gluposti o zivotu kako triba ziviti i kako triba u "djecji vrtic" naci "cistu" curu koja nije spavala prije vjencanja s nikim.
Ja sam vjernik,katolik ali brate to je pranje mozga bez uvride



dakle ako primjetite da Tonka počne pisati nebuloze i gluposti vrijeme je da ga se spasi




If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/04/2016 : 19:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by markotamara

Ja imam 2 prijatelja(oba su mi kumovi i ja njima-znaci kao rod) i imam jednog koji me najbolje razumi za stripove-MENI DOSTA!
Offtopic: Lik je isa s menom 8 godina u skolu i zadnjih 4-5 godina je isa na to Tonka sto ides i ti , i puka je (mislim u smislu da prica nebuloze i gluposti o zivotu kako triba ziviti i kako triba u "djecji vrtic" naci "cistu" curu koja nije spavala prije vjencanja s nikim.
Ja sam vjernik,katolik ali brate to je pranje mozga bez uvride


U vrtić naći curu koja nije spavala s nikim?
Ovo mi zvuči bolesno.
Pazi, labilni karakteri svašta si zabriju u glavi.
Prva stvar je to da treba pristupiti i shvatiti te stvari realno i s razumijevanjem.
Naravno da oni potiču takvo što, tipa predbračna čistoća itd...ali sad da ide tražiti " onu koja ga nije primila " ne znammeni to graniči s bolešću.
Jer danas cure od 13 godina više nisu nevine...
Puno se donosi zaključak na temelju par slučajeva...kad bi se tako olako donosilo zaključke i na temelju toga ponašalo to odavno ne bi postojalo.
Uostalom to je Crkva...e sad kome paše ići će, kome ne paše neće ići...ja sam čuo o tome deset puta gore stvari.




nažalost imam i ja jedan loš primjer čovjek je čak voditelj te skupine legije neznam točno kako se nazivaju ali kad sam vidio kako se ponaša prema svom djetetu reko sam sebi taj nije čist inače su jako pobožni ali to meni ni nedjeluje kao nekakva katolička udruga više kao sekta, ali dobro offtopic sam otišao
djelomice se slažem sa dodsom vezano uz posuđivanje para kaže se ako hoćeš prekinuti prijateljstvo samo posudi pare
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/04/2016 : 19:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ima tu stvari koje se meni ne sviđaju...tipa govorenje ljudima koji su tek godinu ili par mjeseci u vjeri " nemoj dovoditi djevojku doma jer postoji opasnost da spavate zajedno..."
To ti možeš reći čovjeku, npr. kao što sam ja koji sam već u vjeri godinama, ja ću to shvatiti i pokušati pridržavati se što ne znači da neću povaliti žensku...ali netko tko je malo u tome će reći " ovi su skrenuli s uma " otići će i govorit će okolo kako se radi o " sekti " ili " ispiranju mozga "
I jedna i druga strana je kriva...




haha care
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/04/2016 : 20:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kao mlad imao sam 6-7 prijatelja, ali ono baš prijatelja i gomilu poznanika.
Danas nemam više ni jednog prijatelja. Što zbog različitih interesa, a ponajviše zbog zemljopisne odjeljenosti. Jesmo mi prijatelji, ali vidimo se jednom u 2-3 godine.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/04/2016 : 22:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ja sam vidio danas propusten poziv od frenda iz osnovne koji sa obitelji zivi vec godinu-dve u Engleskoj i pricali smo zadnji put bas kad sam bio u sijecnju u UK i zali se kako mu fali Zgb i drustvo.
Ima nas rasutih svugdje od nase ekipe iz kvarta. Jedan na brodu konobari,jedan u UK, neki ostali u Zgbu, neki kud-koji-mili-moji..
Ali treba zivjeti za buducnost, uspomene na druzenja iz djetinjstva i ona pogotovo iz adolescentske dobi mogu se evocirati na slucajnom druzenju tijekom nekog g.odmora, ali nemaju svi u isto vrijeme godisnji.
Ove aplikacije bar nekako ublazuju te daljine, mozes dugo i razgovarati besplatno, doduse ne kao nekad,sve u pola sata,bar cujes ponekad poznati glas...
Kakvo vrijeme, takvi obicaji...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 24/04/2016 : 23:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ima tu stvari koje se meni ne sviđaju...tipa govorenje ljudima koji su tek godinu ili par mjeseci u vjeri " nemoj dovoditi djevojku doma jer postoji opasnost da spavate zajedno..."
To ti možeš reći čovjeku, npr. kao što sam ja koji sam već u vjeri godinama, ja ću to shvatiti i pokušati pridržavati se što ne znači da neću povaliti žensku...ali netko tko je malo u tome će reći " ovi su skrenuli s uma " otići će i govorit će okolo kako se radi o " sekti " ili " ispiranju mozga "
I jedna i druga strana je kriva...



Ti si, Tonka, očigledno još početnik u Zajednici, kada ovako slobodoumno na forumu negiraš neke dogme koje Kikovi katehisti bespogovorno tumače na katehezama. Da ti znaju za ovu i ovakvu konverzaciju, katehisti bi te oštro prekorili i objasnili ti da te je "obuzeo sotona!" Očigledno još nisi došao do nekog značajnijeg "prijelaza", kada ti više nema povratka, odnosno kad ti zagrabe u novčanik, tražeći desetinu tvojih primanja, redovito (ne računajući standardnu kolektu u crnoj vreći!). U toj družini ćeš naći sve, osim iskrenih prijatelja ( uostalom, zbog te razdiruće sumnje prema braći iz Zajednice si i otvorio ovaj topic, zar ne!?), no, kako i sam kažeš, potrebno je to osobno iskusiti, pa te ostavljam u vremenu te kušnje. Želeći ti sve dobro, naravno!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/04/2016 : 23:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ima tu stvari koje se meni ne sviđaju...tipa govorenje ljudima koji su tek godinu ili par mjeseci u vjeri " nemoj dovoditi djevojku doma jer postoji opasnost da spavate zajedno..."
To ti možeš reći čovjeku, npr. kao što sam ja koji sam već u vjeri godinama, ja ću to shvatiti i pokušati pridržavati se što ne znači da neću povaliti žensku...ali netko tko je malo u tome će reći " ovi su skrenuli s uma " otići će i govorit će okolo kako se radi o " sekti " ili " ispiranju mozga "
I jedna i druga strana je kriva...



i ti in odgovoriš da češ je iz.ebat sve u 16. lipo te izbace i boli te q

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/04/2016 : 23:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by Tonka24

Ima tu stvari koje se meni ne sviđaju...tipa govorenje ljudima koji su tek godinu ili par mjeseci u vjeri " nemoj dovoditi djevojku doma jer postoji opasnost da spavate zajedno..."
To ti možeš reći čovjeku, npr. kao što sam ja koji sam već u vjeri godinama, ja ću to shvatiti i pokušati pridržavati se što ne znači da neću povaliti žensku...ali netko tko je malo u tome će reći " ovi su skrenuli s uma " otići će i govorit će okolo kako se radi o " sekti " ili " ispiranju mozga "
I jedna i druga strana je kriva...



Ti si, Tonka, očigledno još početnik u Zajednici, kada ovako slobodoumno na forumu negiraš neke dogme koje Kikovi katehisti bespogovorno tumače na katehezama. Da ti znaju za ovu i ovakvu konverzaciju, katehisti bi te oštro prekorili i objasnili ti da te je "obuzeo sotona!" Očigledno još nisi došao do nekog značajnijeg "prijelaza", kada ti više nema povratka, odnosno kad ti zagrabe u novčanik, tražeći desetinu tvojih primanja, redovito (ne računajući standardnu kolektu u crnoj vreći!). U toj družini ćeš naći sve, osim iskrenih prijatelja ( uostalom, zbog te razdiruće sumnje prema braći iz Zajednice si i otvorio ovaj topic, zar ne!?), no, kako i sam kažeš, potrebno je to osobno iskusiti, pa te ostavljam u vremenu te kušnje. Želeći ti sve dobro, naravno!


Mislio sam da znaš ali ovo je omiljena riječ hejtera...sad vidim da ne znaš o čemu se uopće radi...već " napipavaš u mraku "
Nisam početnik tamo sam skoro pa desetak godina...u vezi katehista ne brini znaju oni i žešće stvari od ovoga što pišem ovdje tipa bildanje, tetoviranje i druge zablude sotonine...samo ja imam svoj karakter i da mi papa govori ja bi prije razmislio o tome što govori i ponašao bi se prema svojoj savjesti.
Ako idem u neokatekumensku zajednicu to ne znači da mi katehisti nose glavu umjesto mene
Uglavnom probaj pa onda procjeni ovako samo nabadaš riječi poput 2 crne vreće " " kiko " " desetina " " obuzimanje sotone "...ako misliš saznati nešto stvarno-probaj u protivno mogu ti nadodati još poneke riječi da sastaviš slagalicu o neokatekumenima izgrađenu na lažima ili istini to je tebi svejedno... " mi ti kažemo pa ti vidi... " " Bog te ljubi u dimeziji Križa " " biskup iz madrida " " kršćanstvo nije limunada "

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 24/04/2016 : 23:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
He, he , he, dragi Tonka! "Crna vreća" je bila samo navlakuša, da vidim koliko si duboko u zajednici, a ti si se, poput riblje mlađi, odmah uhvatio na udicu! Dapače, odmah isprašio (one tvoje fraze u navodnicima, koje sam samo čekao) svu frazeologiju naučenu na "konvivencijama", prijenosima Kikovih kateheza (bilo da je osobno Giaccomo došao, ili su katehisti bili u Poreču) i pripremama, osobito kada su "po kućama". Ne napipavam ja ništa, nije meni izvor informacija o tvojoj "braći" niti Paxtibi, niti Pehar, niti itko drugi sa internetskih foruma. Ja tu nevolju proživljavam već više od dvadeset godina, gledajući neke od mojih najbližih prijatelja, kako kopne i nestaju kao pojedinci, podređujući svoje živote "Putu" koji je sam sebi svrha, a ne čovjek koji njime kroči. I danas su na javnom trgu imali "navještanje" koje nije okupilo nikog od stotina šetača i prisutnih ispijača kava na štekatima. Kao i svake godine, navještali su sami sebi, njih dvadesetak, nikoga ne privukavši. A, zašto!? Zato što su odavno pročitana knjiga... No, sada smo odavno otišli u offtopic, trebalo bi otvoriti novi o neokatekumenima, pa da tamo nastavimo o ovoj vrsti "prijatelja"!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/04/2016 : 07:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Tonka, bolje se pridruži planinarskom društvu umjesto tih neokatekumena.
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 25/04/2016 : 09:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Klasičan atentat na karakter...Rijetko kad se ostvaruju bliska prijateljstva u sektama/kultovima, a ako se i ostvare tada su označena kao prijetnja.
Tonka, jednom kad netko uloži sav svoj trud i izbavi te iz ralja sekte, taj jest i bit će ti istinski prijatelj.
Uvjeravam te, ja nisam taj.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000